CricketArchive

Australia Players (C)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

DL Chipp (Australia Prime Minister's XI)
Chippendale (Goulburn Revellers Women)
C Chippendale (Australian Capital Territory Under-19s Women)
J Chippendale (umpire)
K Chippendale (umpire)
AG Chipperfield (Australia, New South Wales)
H Chipperfield (Caulfield)
G Chippett (South Australian Shell Cup XI)
R Chirnside (Bohemians)
Chisholm (Armidale)
AR Chisholm (Elsternwick)
AR Chisholm (Ringwood, South Melbourne)
DL Chisholm (University)
G Chisholm (Newtown and Chilwell)
I Chisholm (Leeton Women)
JV Chisholm (North Queensland, Queensland Country)
R Chisholm (Williamstown)
S Chisholm (Geelong School)
Chislett (New South Wales)
HC Chittleborough (South Australia)
J Chittleborough (Yorke's Peninsula)
DJ Chitty (Western Australia Country)
RH Chiu (Melbourne Grammar School, Melbourne University)
A Chivers (Port Melbourne)
AP Chivers (Victoria)
R Chivers (Port Melbourne)
Chizlett (Stanmore)
A Chizlett (umpire)
R Chizzotti (scorer)
J Chojnowski (Western Australia Under-17s)
SJ Chojnowski (Western Australia Under-17s)
SJ Chojnowski (Murdoch University Melville)
N Chopra (Australian Capital Territory Under-15s Women, Australian Capital Territory Under-18s Women)
J Chora (Redlands)
A Choudhary (Multicultural Sports and Community Club)
M Choudhury (University of New South Wales President's XI)
F Chowdhury (Parramatta Third XI)
N Chowdhury (Eastern Suburbs Third XI)
CP Christ (Queensland)
J Christ (Australia Women)
J Christ (Queensland Country Colts)
R Christen (umpire)
Christensen (Gippsland)
B Christensen (umpire)
CL Christensen (scorer)
EF Christensen (Australian Capital Territory)
PN Christensen (Grange, North Queensland Country Colts, North Queensland Country Under-19s, North Queensland Country Under-21s, Queensland Country Colts)
RT Christensen (South Australia)
T Christensen (Warringah)
R Christenson (umpire)
A Christian (Australian Capital Territory Under-19s)
AH Christian (Victoria, Western Australia)
C Christian (Essendon)
DT Christian (Australia, Brisbane Heat, Deccan Chargers, Gloucestershire, Hampshire, Middlesex, New South Wales, Nottinghamshire, Royal Challengers Bangalore, South Australia, Victoria)
H Christian (Essendon)
IE Christian (University)
L Christian (Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
NH Christian (Essendon)
WP Christian (Essendon)
CK Christiansen (Elsternwick)
P Christiansen (Hampton)
Christie (Ballarat)
A Christie (New South Wales Country)
AL Christie (umpire)
AL Christie (Queensland Women)
BR Christie (Applecross)
C Christie (Victoria Youth)
D Christie (Crusaders)
DA Christie (Doubleview-Carine)
DJ Christie (Hawthorn-Monash University, Hawthorn-Waverley, Prahran)
DRW Christie (North Queensland, North Queensland Colts, Queensland Country Colts)
E Christie (North)
GJ Christie (Hawthorn-East Melbourne)
H Christie (Newtown and Chilwell)
J Christie (Sydney University)
K Christie (Kalamunda)
L Christie (Northern Territory Under-16s, Northern Territory Under-19s)
M Christie (Queensland Country Women)
M Christie (Western Australia Under-17s)
MC Christie (Australian Capital Territory Under-19s, New South Wales Country, Newcastle)
MD Christie (Ringwood)
RA Christie (Frankston Peninsula, Hawthorn-Monash University, Hawthorn-Waverley, Prahran)
RA Christie (Narre Warren)
RG Christie (Hawksburn, Prahran)
SA Christie (Collingwood, Ringwood)
SJ Christie (New South Wales Country, Newcastle)
T Christie (Doutta Stars)
M Christiensen (Crusaders)
T Christiner (Western Australia Under-17s)
KA Christison (scorer)
WH Christoph (Prince Alfred College, Adelaide)
MG Christophers (PAOC)
J Christopherson (South Queensland Colts)
J Christou (Northcote)
CA Christrison (scorer)
A Christy (Ballarat)
MA Christy (Ballarat)
W Christy (Ballarat)
H Chrystal (Western Australia Country, Western Australia Under-19s)
H Chrystal (East Melbourne, Melbourne Juniors, North Melbourne)
H Chrystal (Western Australia Incogniti)
S Chu (New South Wales Under-23s, St George)
A Chubb (Murdoch University Melville)
CP Chuck (Swanbourne)
G Chudleigh (umpire)
CM Chugg (Essendon)
D Chugg (North)
N Chugg (Dynnyrne)
P Chugg (Tasmania Under-16s)
L Chumbley (Victoria Indigenous Women)
JJ Chung (Rostrevor Old Collegians)
C Church (Bowral)
E Church (New South Wales South Coast and Highlands)
RA Church (South Australia Under-15s Women)
RB Church (Hawthorn-East Melbourne)
B Churcher (Georges River)
B Churcher (Rockingham-Mandurah)
D Churchill (New South Wales Southern Zone)
D Churchill (Ex Students Cricket Club)
D Churchill (Gormandale)
JL Churchill (Helensvale Pacific Pines)
JM Churchill (Sale)
JM Churchill (Collegians)
JM Churchill (Bundalaguah)
L Churchill (Gormandale)
R Churchill (Wurruk)
ZJ Churchill (New South Wales Under-17s)
ZJ Churchill (Campbelltown-Camden)
K Churchland (Australian Capital Territory Women)
W Churchman (Northern South Australia)
JM Churchward (Parkdale United)
WB Churchward (South)
R Churchyard (Victoria Blue Deaf)
DS Chyer (South Australia)
A Ciach (Sunshine Heights)
P Ciccarella (Bentleigh)
R Ciccarella (Bentleigh)
F Cicutto (Bankstown)
FJ Cicutto (Ringwood)
H Ciercan (umpire)
H Ciercan (umpire)
N Ciezolka (Toowoomba)
F Ciocci (umpire)
R Cirson (Australian Capital Territory, Yass)
J Ciuro (Old Carey)
S Cividin (New South Wales Metropolitan Under-17s)
Clack (umpire)
RD Claessen (Richmond)
TJ Clague (Carlton)
H Clair (scorer)
G Clamp (umpire)
J Clampett (Airport West St Christophers)
Clancey (Melville)
A Clancy (Waroona)
JM Clancy (Wollongong)
L Clancy (Grovedale)
R Clancy (Queensland)
G Clapham (New South Wales Under-19s)
H Clapham (Riverina)
JR Clapham (Geelong)
K Clapham (Victoria Country)
Clapson (Federal Capital Territory Cricket Association)
B Clapson (New South Wales South Coast and Highlands)
TL Clapton (South Australia Women)
M Clare (Junee and District Women)
T Clare (umpire)
GW Clarence (Eastern Suburbs, Merrion, New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s)
GW Clarence (University of New South Wales)
R Clarence (Sydney Shires XI)
R Clarence (Nepean)
S Clarence (New South Wales City Under-17s)
S Clarence (Hawkesbury)
VJ Clarendon (umpire)
GR Claridge (Newcastle, Northern New South Wales)
HG Claridge (Prince Alfred College, Adelaide)
M Claridge (Australian Capital Territory Under-15s Women)
HG Claringbold (Williamstown)
S Claring-Bould (South Australia Under-23s)
SJ Claringbould (Old Scotch)
SJ Claring-Bould (Sturt)
Clark (Subiaco-Floreat)
Clark (Sydney Cricket Ground Trust XI)
A Clark (Australian Capital Territory)
A Clark (Campbelltown, Campbelltown-Camden)
A Clark (North Geelong)
A Clark (North Melbourne-Geelong)
AC Clark (Sutherland)
AM Clark (New South Wales)
AM Clark (Fairfield-Liverpool)
AM Clark (Fairfield)
AR Clark (Sutherland)
B Clark (Fairfield-Liverpool Third XI)
BF Clark (Western Australia Country)
BJ Clark (Australia Women, New South Wales Women, Victoria Women)
BS Clark (Ringwood)
CJ Clark (University)
CMH Clark (Oxford University)
D Clark (Melbourne, Victoria)
D Clark (Leongatha Cricket Association)
D Clark (South Australia Under-15s Women, South Australia Under-18s Women)
D Clark (Queensland Cricket Club President's XI)
DA Clark (Richmond, Victoria Colts)
DJ Clark (Tasmania)
DJ Clark (Wurruk)
DR Clark (North Queensland Under-17s, North Queensland Under-19s, Queensland Under-16s, Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
DW Clark (University of New South Wales)
E Clark (scorer)
G Clark (Aboriginal and Torres Strait Islander Commission Chairman's XI)
G Clark (Australian Capital Territory Schools)
G Clark (Australian Old Collegians)
G Clark (umpire)
H Clark (Sydney University, Sydney University Third XI)
HJ Clark (Western Australia)
J Clark (Northern South Australia)
J Clark (Australian Old Collegians)
JA Clark (East Melbourne)
JL Clark (New South Wales, Queensland)
JP Clark (Queensland)
K Clark (Northern Territory)
K Clark (Kookaburras)
KG Clark (Melbourne, Victoria Under-17s)
KG Clark (Kookaburras, South Melbourne, Victoria Colts)
L Clark (Traralgon and District)
L Clark (Morwell Tigers)
L Clark (Hawkesbury Third XI)
LE Clark (St George's Club of Brooklyn)
M Clark (Tasmania Under-19s Women)
M Clark (Boisdale-Briagolong)
M Clark (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
M Clark (Southern Tablelands)
M Clark (Subiaco-Floreat)
M Clark (Leongatha Cricket Association)
M Clark (Western Suburbs)
M Clark (Sandy Bay)
MJ Clark (Australian Capital Territory Under-17s)
MW Clark (Warwickshire, Western Australia)
P Clark (umpire)
PA Clark (New South Wales Second XI, South Australia Second XI, Sydney Metropolitan)
PA Clark (Ringwood)
PT Clark (umpire, referee)
R Clark (Richmond River Colts)
R Clark (North West Coast)
R Clark (Imlay)
R Clark (North Suburban Community Cricket Association)
R Clark (Alberton)
R Clark (Leongatha Cricket Association)
R Clark (Ipswich-Logan)
R Clark (Beenleigh-Logan)
R Clark (Joondalup-Kinross)
S Clark (Tasmania Under-17s)
S Clark (Upper Goulburn, Victoria Country)
S Clark (New South Wales Women)
S Clark (North Geelong)
SH Clark (Tasmania Colts, Tasmania Second XI)
SH Clark (Kingborough)
SR Clark (Australia, Hampshire, Middlesex, New South Wales)
SW Clark (Camberwell Magpies, Essendon, Richmond, Victoria Second XI)
T Clark (Warracknabeal)
T Clark (Tasmania Country)
T Clark (New South Wales Under-16s)
T Clark (South Gippsland)
T Clark (Newtown and Chilwell)
T Clark (Blacktown)
T Clark (The King's School, Parramatta Junior XI)
T Clark (Campbelltown-Camden)
TX Clark (Woodville)
V Clark (Doubleview-Carine)
V Clark (Wanneroo)
W Clark (umpire)
W Clark (North-West Tasmania Cricket Association)
W Clark (Junee)
WM Clark (Australia, Western Australia)
Clarke (Southern New South Wales Women)
Clarke (Northern Tasmania Cricket Association)
Clarke (Bendigo)
Clarke (umpire)
Clarke (Launceston)
Clarke
Clarke (New South Wales Colts)
Clarke (Hamilton)
Clarke (Banks and Law)
Clarke (Brighton)
Clarke (Western Suburbs)
Clarke (Carlton)
Clarke
A Clarke (South Australia Women)
A Clarke
A Clarke (Western Australia Eastern Districts)
A Clarke (Fairfield)
A Clarke (Swan Athletic)
A Clarke (Swan Valley)
AD Clarke (Northern Districts Cricket Club)
AE Clarke (New South Wales, Otago, Wellington)
AE Clarke (East Melbourne, South Melbourne)
AR Clarke (Malvern)
B Clarke (Brisbane Under-19s)
B Clarke (North)
B Clarke (Riverina and Southern Tablelands)
B Clarke (Victoria White Deaf)
B Clarke (Southport Labrador)
B Clarke (Canterbury)
B Clarke (Melville)
B Clarke (Melville Cricket Association)
C Clarke (Prince Alfred College, Adelaide)
C Clarke (North Dandenong)
CG Clarke (Prahran)
D Clarke (Melbourne Cricket Club)
D Clarke (Innis Mowbray Eagles)
D Clarke (Parramatta)
D Clarke (Western Suburbs)
D Clarke (Bentleigh)
D Clarke (Wallsend)
D Clarke (Australian Capital Territory)
D Clarke (Northern Territory Under-19s)
DA Clarke (South Australia)
DC Clarke (Queensland Country)
DE Clarke (University, Victoria Universities)
E Clarke (New South Wales XI Women)
EC Clarke (Limestone Cricket Club)
EJ Clarke (Newcastle, Northern Districts of New South Wales)
G Clarke (New South Wales Under-16s)
G Clarke (Australian Universities)
G Clarke (North)
G Clarke (Campbelltown)
GC Clarke (South Australia)
GJ Clarke (Victoria)
GM Clarke (North, South, Tasmania Cricket Association)
GRC Clarke (New South Wales)
HJ Clarke (Queensland Under-17s Women)
J Clarke (Victoria Country Cricket League Colts)
J Clarke (Rockingham-Mandurah Invitation XI)
J Clarke (Wangaratta)
J Clarke (Gympie)
J Clarke (North Queensland Country Under-21s)
J Clarke (New South Wales Under-16s)
J Clarke (Wallsend)
J Clarke (New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s, New South Wales Under-23s, Ockbrook and Borrowash)
J Clarke (University)
J Clarke (White Knights Baldivis)
J Clarke (North Sydney Third XI)
JA Clarke (Penrith)
JA Clarke (Campbelltown-Camden)
JR Clarke (Benalla)
JT Clarke (New South Wales)
K Clarke (Southern New South Wales)
K Clarke (Collingwood)
M Clarke (scorer)
M Clarke (umpire)
M Clarke (umpire)
M Clarke (Tasmania Under-19s Women, Tasmania Women)
M Clarke (South)
M Clarke (Tasmania Under-15s Women, Tasmania Under-18s Women)
M Clarke (Latrobe)
M Clarke (Moe)
M Clarke (Central Gippsland Cricket Association)
M Clarke
M Clarke (Waroona)
M Clarke (Sydney University)
MJ Clarke (Australia, Hampshire, New South Wales, Pune Warriors)
MR Clarke (Western Suburbs)
N Clarke (South Australia Under-16s)
N Clarke (Northern Territory Under-16s)
N Clarke (Newcomb and District)
NF Clarke (Ringwood)
O Clarke (Prince Alfred College, Adelaide)
P Clarke (Lord's Taverners Newcastle)
P Clarke (Swan Valley)
PA Clarke (South Australia Second XI)
PM Clarke (University)
R Clarke (New Town)
R Clarke (Imlay District Cricket Association)
R Clarke (Gunnedah)
R Clarke (Margaret River)
R Clarke (Hawthorn-East Melbourne)
RC Clarke (North Melbourne)
RJ Clarke (Fitzroy)
S Clarke (Darwin)
S Clarke (umpire)
S Clarke (Southern Monaro)
S Clarke (St Kevin's College, Melbourne)
S Clarke (Ringwood)
SH Clarke (Tasmania Second XI)
T Clarke (New South Wales Under-17s Women, New South Wales Under-19s Women)
T Clarke (North Queensland Country)
T Clarke (Essendon)
TJ Clarke (Benalla)
W Clarke (Bathurst)
W Clarke (Orange)
W Clarke (Riverina, Wagga Wagga)
AC Clarke-Bruce (Denby, New South Wales Institute of Sport, New South Wales Under-19s, North Sydney, Penn, South Caulfield, UTS-Balmain, Western Suburbs)
A Clarkson (Cairns Invitation XI)
AJ Clarkson (South Australia Colts)
E Clarkson (Northcote)
JA Clarkson (Melbourne, Victoria Under-16s)
L Clarkson (Western Australia Eastern Districts)
LS Clarkson (Prince Alfred College, Adelaide)
M Clarkson (Queensland Colts)
MJ Clarkson (Amateur Club, Australian Club)
PE Clarkson (Essendon)
S Clarkson (Newcastle)
B Clarus (South)
A Clary (umpire)
Clauson (Illawarra)
C Claverley (Western Australia Under-19s)
JM Claxon (Swan Athletic)
M Claxton (Northern Tasmania Cricket Association, Tasmania)
M Claxton (Victoria Blue Under-17s Women)
N Claxton (South Australia)
PJ Claxton (Westbury Shamrocks)
R Claxton (umpire)
T Claxton (Westbury Shamrocks)
WDH Claxton (South Australia)
IT Clay (Tasmania)
J Clay (Doubleview-Carine)
J Clay (Murgheboluc)
L Clay (Northcote)
T Clay (umpire)
AC Claydon (umpire)
M Claydon (Newcastle)
Claye (South Melbourne)
DR Clayfield (PAOC)
NJ Clayfield (South Australia Under-19s)
NJ Clayfield (South Australia Country)
BJ Claypole (Brondesbury, Club Cricket Conference, Finchley, Marylebone Cricket Club, Middlesex County Cricket League, Middlesex Second XI, South Melbourne, Victoria Country, Wokingham)
Clayton (Wagga Wagga)
Clayton (Geelong)
Clayton (Brisbane Grammar School)
A Clayton (Newcastle)
B Clayton (Burnie and Yeoman)
D Clayton (Middle Park)
I Clayton (Bairnsdale Cricket Association)
J Clayton (West Maitland)
J Clayton (Queensland Under-17s)
JW Clayton (South Australia Country)
M Clayton (Victoria Under-17s)
M Clayton (Victoria Under-15s Women)
NG Clayton (Tasmania)
RK Clayton (Launceston)
T Clayton (scorer)
WH Clayton (North)
WW Clayton (umpire)
D Clear (Scarborough)
EA Clear (North)
A Cleary (Balmain, New South Wales Second XI)
BF Cleary (North Melbourne, Victoria Country Colts)
CE Cleary (Prahran, Victoria Country)
D Cleary (Australian Capital Territory)
EJ Cleary (Victoria)
G Cleary (Combined Services)
G Cleary (Australian Defence Force)
J Cleary (Australian Capital Territory)
J Cleary (Victoria Country, Victoria Country Cricket League North East)
J Cleary (University)
M Cleary (New South Wales Under-19s)
MF Cleary (Leicestershire, Netherlands, South Australia, Victoria, Wellington, Yorkshire)
MP Cleary (Strathfield)
P Cleary (Western Australia Women)
RP Cleary (University)
S Cleary (New South Wales Under-19s, Stirlands)
S Cleary (Sydney North)
S Cleary (South Perth)
V Cleary (Hunter River)
BJ Cleaver (South Australia Country)
M Cleeland (Riverina)
R Cleeland (South Gippsland, Victoria Country)
Cleeve (New South Wales)
Cleeve (Stanmore)
JO Cleeve (New South Wales)
M Cleeve (Nepean)
Clegg (Ararat)
MR Clegg (Essendon)
RJ Clegg (South Melbourne)
LA Cleggett (South Australia Country)
AD Cleghorn (umpire)
A Cleland (Prince Alfred College, Adelaide)
RA Cleland (Northcote)
GR Clem (Queensland)
S Clemen (umpire)
W Clemenger (Goldfields)
B Clement (umpire)
D Clement (umpire)
AE Clements (Northern Districts of New South Wales)
B Clements (Sale-Maffra Cricket Association)
BD Clements (Frankston Peninsula, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
CJ Clements (University)
CJ Clements (Swanbourne)
E Clements (Newcastle, Northern Districts of New South Wales)
G Clements (umpire)
M Clements (Melbourne University)
NC Clements (Victoria Women)
PJ Clements (South Australia)
R Clements (Keilor)
R Clements (Gippsland)
S Clements (Queensland Under-15s Women)
SC Clements (Western Australia)
TC Clements (Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
S Clemerson (Royal Park and Brunswick)
Cleminson (Brighton)
D Clemm (Guild-St Marys)
T Clemments (Queensland, Queensland Under-17s)
CD Clemons (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
JS Clemons (North, Northern Tasmania Cricket Association)
BA Clemow (Australia Under-19s, Finchampstead, Lymington, Manly, Mosman, New South Wales Second XI)
DG Clemson (Footscray)
C Clerehan (Richmond)
RP Clerehan (Richmond)
B Clerk (Westfield School, Sydney)
G Clerke (North)
R Clerke (North)
Cleverley (Ballarat)
A Cleverly (Ballarat)
G Cleverly (umpire)
B Clews (Toowoomba)
G Clews (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Schools)
M Clews (Northern District)
ML Clews (New South Wales)
W Cliff (Goldfields)
J Cliffe (Australian Old Collegians)
Clifford (Junior Cricket Association)
A Clifford (Australian Capital Territory Under-19s, New South Wales Schools)
G Clifford (South Australia Country)
J Clifford (Old Scotch)
K Clifford (referee)
MJE Clifford (South Australia Country, South Australia Second XI)
N Clifford (University Second XI)
PS Clifford (New South Wales, Queensland)
T Clifford (Roseville)
T Clift (scorer)
Clifton (Goulburn)
A Clifton (Newcastle, Northern Districts of New South Wales)
A Clifton (Riverina and Murrumbidgee)
B Clifton (Australian XI Women)
GR Clifton (umpire)
J Clifton (Western Australia Under-17s)
M Clifton (South Australia Second XI, South Australia Under-16s)
P Clifton (Australian Junior Women, New Lambton XI)
V Clifton (Hunter Valley)
W Clifton (Riverina and Murrumbidgee, Southern New South Wales B)
W Clifton (Gosford)
B Climas (umpire)
MJ Clingeleffer (Tasmania Second XI)
SG Clingeleffer (Tasmania)
J Clinghan (Hawkesbury)
MT Clingly (South Australia)
M Clisby (Australian Capital Territory Under-19s Women, South Australia Under-17s Women, South Australia Under-19s Women)
A Clisdell (Penrith Under-19s)
Clissold (Essendon)
A Clissold (Sale)
FA Clodd (umpire)
JD Cloete
A Close (Victoria Blind)
DR Close (umpire)
EA Close (North Melbourne)
O Close (Tasmania Under-19s)
RC Close (University of New South Wales)
RC Close (Randwick-Petersham)
RE Close (Essendon, Footscray)
A Clothier (Doubleview-Carine)
AD Clothier (Adelaide University)
S Clothier (Bedford Morley)
P Clough (Penrith)
PM Clough (Tasmania, Western Australia)
R Clough (Fitzroy, Victoria Country)
R Clough (umpire)
HR Clover (Carlton)
G Clow (Australian Cricket Society)
J Clow (Ballarat)
RS Clowes (Ipswich and West Moreton)
JC Clucas (St Peter's College, Adelaide)
D Cluff (New South Wales Country, Southern New South Wales)
D Cluff (New South Wales Great Public Schools, Newcastle)
EM Clugston (Mosman)
L Clulow (New South Wales Schools Women, New South Wales Under-17s Women, New South Wales Under-19s Women)
Clune (UTS-Balmain)
Clune
Clune (Mosman)
BJ Clune (umpire)
D Clune (Australian Capital Territory)
MT Clune (Australian Capital Territory Under-17s)
W Clunes (Riverina)
T Cluning (East Belmont)
BN Clutterbuck (Carlton, Victoria Country Colts)
SH Clutterbuck (South Australia)
A Clutterham (South Australia Women)
M Clyde (New South Wales Women)
JB Clyne (Ringwood)
A Coad (umpire)
B Coad (South Launceston)
M Coad (Illawarra)
NJ Coad (Illawarra, New South Wales Country)
SJ Coad (Victoria Colts, Waverley)
J Coady (Australians)
M Coady (scorer)
P Coady (umpire)
JE Coate (Australian Capital Territory Under-19s)
J Coates (New South Wales)
J Coates (South Esk)
J Coates (Sydney University)
L Coates (Coomoora)
L Coates (Darren Lehmann Cricket Academy)
S Coates (Australian Capital Territory, Prahran)
J Coats (Queensland)
B Cobb (South Queensland Under-17s)
M Cobb (Western Australia Women)
R Cobb (Darling Downs)
W Cobb (Prince Alfred College, Adelaide)
MR Cobbett (IFW Bligh's XI)
Cobcroft (Parramatta)
Cobcroft (Hawkesbury)
C Cobcroft (Hawkesbury)
J Cobcroft (Western Suburbs)
LT Cobcroft (Canterbury, New South Wales, Wellington)
M Cobcroft (Hawkesbury)
LAP Cober (Carlton)
GG Cobern (Northern Tasmania Cricket Association, Tasmania Cricket Association)
KG Cobern (Glenorchy, South, Tasmania, Tasmania Cricket Association)
AW Cobham (Richmond)
BT Cobley (Western Australia Country)
H Cobley (Guildford Grammar School)
JA Coburn (Carlton, Collingwood, East Melbourne)
CB Cochrane
D Cochrane (umpire)
G Cochrane (Australian Old Collegians)
J Cochrane (Bairnsdale)
J Cochrane (CATS)
M Cochrane (New South Wales Under-19s)
R Cochrane (Bairnsdale)
R Cochrane (Australian Old Collegians)
J Coci (North Kalgoorlie)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive