CricketArchive

Australia Players (C)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Cock (umpire)
B Cock (Victoria Country)
C Cock (Kalgoorlie (Goldfields Premiers))
EF Cock (Collingwood)
G Cock (Parkes)
L Cock (Mildura District)
T Cock (Mildura District)
R Cockayne (North Melbourne)
Cockburn (Ballarat)
A Cockburn (Surfers Paradise Benowa)
JSD Cockburn (Queensland)
WC Cockburn (Northcote)
WF Cockburn (Victoria)
Cockcroft
JJ Cockcroft (Queensland)
BT Cockley (New South Wales, Perth Scorchers, Western Australia)
Cockman (Northern Districts of Victoria)
A Cockman (Guildford Grammar School)
CE Cockram (Prince Alfred College, Adelaide)
AF Cocks (umpire)
J Cocks (Goulburn)
R Cockshott (Guildford Grammar School)
PA Cockshutt (St Annes, Tasmania)
D Codling (Swan Hill)
A Cody (Northcote)
J Cody (Yarra Bend)
LA Cody (New South Wales, Victoria)
T Cody (Victoria Under-17s)
EJ Coe (umpire)
GM Coe (South)
JJ Coe (South Australia Country)
JP Coetzee (Western Australia)
Coffey (umpire)
BA Coffey (Youlden Parkville)
F Coffey (Hunter River, New South Wales Country)
P Coffey (Melbourne Country Districts)
P Coffey (umpire)
R Coffey (Queanbeyan)
Coffin (umpire)
LG Coffin (Richmond)
G Coggan (Southern Tablelands)
R Coggan (Southern Tablelands)
TM Coggan (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Academy, Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s, Menai Bridge)
D Coggans (Monaro Cricket Association)
E Cogger (Victoria White Under-17s Women)
DJ Coghlan (Ringwood, Victoria Under-19s)
KH Coghlan (Richmond, University)
K Coglan (Scotch College)
L Cogle (Coburg, Fitzroy, Melbourne Juniors)
BL Cohen jun (Victoria Cricket Association Colts)
BL Cohen sen (Victoria)
D Cohen (Tamworth)
G Cohen (Balmoral and Wynnum)
H Cohen (Fitzroy)
J Cohen (umpire)
J Cohen (Tamworth)
K Cohen (Sydney Grammar School)
MB Cohen (New South Wales)
N Cohen (New South Wales Combined Second Grade)
O Cohen (Sydney Grammar School)
P Cohen (Melbourne)
R Cohen (Tamworth)
S Cohen (Northern New South Wales Under-19s)
S Cohen (Swan and Helena Districts Cricket Association)
V Cohen (Australians)
Coker (Joondalup)
D Colaco (Carlton, Victoria Under-17s)
H Colbert (Merewether)
J Colborne (Queensland Under-17s)
JD Colbourne (Manifold Heights)
R Colbran (UTS-Balmain)
EH Colburn (umpire)
S Colby (Manly-Warringah)
PA Coldham (University)
H Coldrey (Castlemaine)
LB Coldrey (South Melbourne)
SS Coldrey (Victoria Women)
Cole (Darling Downs)
Cole (Bairnsdale)
Cole (South Melbourne)
Cole (Benalla)
Cole (Western Club)
Cole (Prince Alfred College, Adelaide)
AEA Cole (Melbourne)
AT Cole (scorer)
B Cole (Australian Old Collegians)
B Cole (scorer)
C Cole (Returned Soldiers)
CR Cole (Prince Alfred College, Adelaide)
D Cole (umpire)
E Cole (Leeton Women)
E Cole (Fitzroy)
F Cole (Bendigo)
G Cole (umpire)
G Cole (Bendigo, New South Wales Combined First Grade)
G Cole (Goulburn)
J Cole (umpire)
J Cole (Goulburn)
J Cole (Albury)
K Cole (Prahran, University)
M Cole (Queensland Women)
N Cole (umpire)
R Cole (Australian Capital Territory)
R Cole (Bathurst)
TN Cole (South Australia)
AI Coleborn (South Queensland)
DP Coleborn (Queensland)
FJ Coleborn (Ipswich and Darling Downs, South Queensland)
PW Coleborne (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
F Colechin (Fitzroy, Richmond)
WO Colechin (South Melbourne)
MD Colegrave (Tasmania)
Coleman
Coleman (Narrabri)
E Coleman (Tamworth)
I Coleman (Tamworth)
JC Coleman (Queensland Women)
JR Coleman (Australia Under-19s, Dandenong, Melbourne, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s, Victoria Under-23s)
L Coleman (umpire)
LA Coleman (Australia Women, Australian Capital Territory Women, New South Wales Women)
LJ Coleman (Belmont)
LR Coleman (Adelaide University)
M Coleman (Northern New South Wales)
N Coleman (umpire)
P Coleman (umpire)
PA Coleman (Cardiff-Boolaroo, Wallsend)
R Coleman (I Zingari Australia)
R Coleman (Imlay)
C Coles (Geelong)
C Coles (Returned Soldiers)
D Coles (umpire)
GB Coles (Rockingham-Mandurah)
GS Coles (Collingwood, Essendon)
S Coles (South Australia Under-23s)
W Coles (Victoria Country)
G Colgan (Western Australia)
W Colgan (Western Australia Country)
C Collard (Western Australia)
H Collard (Western Australia)
J Collard (Western Australia, Western Australia Under-17s)
T Collard (Perth, Western Australia)
T Collard (Western Australia Women)
C Coller (Hawthorn-Waverley)
GR Coller (Hawthorn-East Melbourne)
Colles (Melbourne University)
Colless (Bourke)
B Colless (New South Wales Central Western Districts)
E Collett (Warringah)
TM Collett (Hawthorn-Monash University)
C Colley (New South Wales Country)
D Colley (Eastern Suburbs, Gordon)
D Colley (Australian Old Collegians)
DJ Colley (Australia, New South Wales)
DJ Colley (North Sydney)
G Colley (New South Wales Western Districts)
OE Colley (St Peter's College, Adelaide)
R Colley (Mudgee)
S Colley (New South Wales Under-19s, New South Wales Under-23s)
S Colley (Gordon)
TPM Colley (South Australia)
WK Collicoat (Essendon)
AD Collie (Hawksburn, Melbourne Juniors, Prahran)
DL Collie (University)
G Collie (Essendon)
GM Collie (Melbourne, University)
A Collier (South)
A Collier (Collingwood)
B Collier (Australian Capital Territory Women, New South Wales Women)
H Collier (Geelong College)
J Collier (Victoria Country Colts)
J Collier (Australian Capital Territory Women, New South Wales Women)
K Collier (Australian Capital Territory-Southern Districts)
MJ Collier (Newcastle City)
Colling
H Collinge (Western Australia Under-16s)
BL Collings (Essendon, Royal Australian Air Force)
R Collings (New South Wales Country, New South Wales Far North Coast)
R Collingwood (Western Australia Incogniti)
Collins (United Services)
Collins (Deniliquin Women)
Collins (Candelo)
Collins (Narrabri)
Collins (Goulburn)
A Collins (South)
A Collins (Yass)
A Collins (Australian Capital Territory)
A Collins (Australian Capital Territory Under-17s Women, Australian Capital Territory Under-18s Women)
A Collins (Yarraville)
AR Collins (umpire)
B Collins (New South Wales Western Zone)
B Collins (Australian Capital Territory)
BE Collins (Prince Alfred College, Adelaide)
BW Collins (I Zingari Australia)
C Collins (Southern Tasmania Cricket Association)
C Collins (North)
C Collins (Queensland Under-18s Women)
C Collins (Queensland Under-18s Women)
D Collins (South Australia Country)
DE Collins (South Australia Country)
E Collins (South, Southern Tasmania Cricket Association)
E Collins (Sydney Metropolitan Colts)
F Collins (Victoria Country)
F Collins (Claremont-Cottesloe)
F Collins (Western Suburbs)
F Collins (Northcote)
FB Collins (Victoria, Victoria XI)
FHK Collins (South Australia)
G Collins (North Queensland Under-19s)
G Collins (Mildura District)
G Collins (Elsternwick)
GA Collins (Hawthorn-East Melbourne, Melbourne)
GR Collins (Carlton)
GS Collins (South Queensland Under-19s)
H Collins (Ballarat)
HJE Collins (Carlton)
HL Collins (Australia, New South Wales)
I Collins (scorer)
I Collins (Prahran)
J Collins (Victoria Country)
J Collins (Alberton Cricket Association)
J Collins (Australian Capital Territory)
J Collins (umpire)
JA Collins (St Kilda)
JC Collins (Footscray)
JE Collins (South Melbourne, University)
JJ Collins (Richmond)
JL Collins (Northcote)
JN Collins (Footscray, North Melbourne, Victoria Colts)
JR Collins (umpire)
JT Collins (East Melbourne)
K Collins (umpire)
K Collins (Australian Capital Territory)
L Collins (Melbourne Cricket Club)
L Collins (Australian Capital Territory)
M Collins (Australia Young Cricketers, Midland-Guildford, Western Australia Under-19s)
M Collins (Bayswater)
O Collins (Tasmania Colts)
P Collins (Warehouse Reps)
P Collins (umpire)
P Collins (Carlton)
PD Collins (Western Suburbs)
PJ Collins (North Melbourne)
R Collins (Australia Under-23s Women)
R Collins (Gordon)
R Collins (Dandenong, Essendon, Greenvale Kangaroos)
RP Collins (New South Wales)
S Collins (New South Wales Women)
S Collins (New South Wales Under-17s)
S Collins (New South Wales XI Women)
S Collins (Victoria)
ST Collins (Northcote)
T Collins (umpire)
T Collins (Central Cumberland)
T Collins (Carlton)
T Collins (Footscray-Victoria University)
TJ Collins (Richmond)
VA Collins (New South Wales)
W Collins (New South Wales Country)
WA Collins (Tasmania)
WH Collins (University)
GM Collinson (Footscray)
AP Collis (umpire)
B Collis (Western New South Wales)
FJ Collis (Kensington)
G Collis (North Hobart, South, Tasmania Cricket Association)
B Collison (Auburn, Blacktown, Campbelltown, Campbelltown-Camden)
MA Collison (Auburn, Hawkesbury, Macquarie University, Parramatta)
O Collison (Prince Alfred College, Adelaide)
Colliss (scorer)
Colliver (Carlton)
G Colliver (North Queensland Colts)
L Colliver (Kensington)
PL Colliver (scorer)
WJ Colliver (North Melbourne)
F Collocott (Geelong College)
J Collopy (umpire)
WA Collopy (University)
A Collova (Western Australia Under-17s)
CA Collyer (Hawthorn-East Melbourne)
GR Colman (University)
J Colman (Australian Old Collegians Vets XI)
JC Colman (Prahran)
R Colman (Broken Hill)
RF Colman (Glenorchy)
WRG Colman (St Peter's College, Adelaide)
B Coloe (UTOFCC)
PB Coloe (Richmond)
P Colomb (Pennant Hills)
D Colombage (Caulfield Grammar School)
BW Colquhoun (Illawarra, New South Wales Country)
JD Colquhoun (Federal Capital Territory Cricket Association)
SA Colquhoun (South Australia Under-17s)
BX Colreavy (New South Wales)
J Coltman (Latrobe, Victoria)
FS Colton (Prince Alfred College, Adelaide)
RJ Colville (North Queensland, North Queensland Under-19s, Queensland Country, Queensland Country Development Squad, Queensland Under-19s)
J Colwell (New South Wales Western Zone)
RB Colwell (Australian Old Collegians)
GI Colyer (umpire)
K Comb (Australian Capital Territory Under-15s Women)
CM Comben (Fitzroy)
RB Comben (North Melbourne)
RR Comben (Camberwell, North Melbourne)
WL Comben (Fitzroy)
H Comber (New South Wales Second XI)
H Comber (Malvern)
GA Combes (Tasmania)
MJ Combes (Tasmania)
V Combie (Orange)
DA Comer
J Comer (Geelong School)
W Comerford (Western New South Wales Under-19s)
G Comeskey (Upper Hutt)
D Comino (Australian Capital Territory Women)
S Commons (Epping)
S Compain (Northern Territory Under-17s)
M Compston (Victoria Women)
N Conacher (New South Wales Country Women)
T Conboy (North Melbourne)
LF Conde (Queensland Colts)
T Condely (Queensland Under-17s)
A Condon (New South Wales Junior Union)
B Condon (Queensland Under-16s)
J Condon (umpire)
J Condon (North Melbourne)
MJ Condon (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s, Wivenhoe Town, Wivenhoe Town)
ML Condy (Geelong, Victoria Under-17s)
RJ Condy (Manifold Heights)
S Condy (Manifold Heights)
M Congleton (Feed It)
MJ Congleton (Feed It)
J Coniglio (Western Australia Under-17s)
SJ Coniglio (Western Australia Under-17s)
A Coningham (Australia, New South Wales, Queensland)
R Conley (Newcastle City and Suburban Cricket Association)
W Conley (Goulburn, New South Wales Country)
R Conlin (umpire)
G Conlon (Sydney Metropolitan Colts)
J Conlon (South Australia Under-15s Women, South Australia Under-18s Women)
D Conn (17th Regiment, The Garrison)
J Conn (17th Regiment, The Garrison)
MW Conn (North Queensland Colts, Townsville)
Connant (Bendigo)
A Connaughton (Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
Connell (Sydney Juniors)
Connell (Immigrants)
A Connell (Australian Sports Gateway XI)
A Connell (Singleton)
B Connell (New South Wales Under-16s)
D Connell (Bayswater)
D Connell (Gordon)
DA Connell (scorer)
G Connell (St George's Club of Brooklyn)
IM Connell (Tasmania)
N Connell (Western Australia Women)
SE Connell (North Melbourne, Victoria Institute of Sport)
T Connell (Newtown and Chilwell)
TWC Connell (New South Wales, Wellington)
Connelly (Bendigo)
Connelly (Midland-Guildford)
A Connelly (Central Gippsland Cricket Association)
B Connelly (New Town)
GF Connelly (Australian Capital Territory)
L Connelly (Malvern)
PJ Connelly (Kensington, South Australia Second XI, South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
R Connelly (Canberra Women, Cooma)
J Connery (North Melbourne)
J Connett (Queanbeyan)
GN Connew (Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
D Connolley (Victoria Country Cricket League Colts)
AN Connolly (Australia, Middlesex, Victoria)
B Connolly (New South Wales Country)
B Connolly (Newcomb and District)
CP Connolly (Prahran)
J Connolly (Wimmera Combined Zone)
J Connolly (Gunnedah)
JJ Connolly (Australian Capital Territory, Sandgate-Redcliffe)
L Connolly (Sandhurst)
MA Connolly (umpire)
ME Connolly (New South Wales Country)
N Connolly (Campbelltown, Campbelltown-Camden)
B Connor (Western Australia Eastern Districts)
CA Connor (Northcote, University)
G Connor (Combined States Deaf)
G Connor (Collingwood, University)
GO Connor (Tasmania, Western Australia)
K Connor (umpire)
K Connor (New South Wales Institute of Sport)
P Connor (South Australia Country)
SB Connor (North Queensland, Queensland Country, Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
C Connors (Charlestown)
GT Connors (Australia Young Cricketers, Darwin, Fitzroy, Fitzroy-Doncaster, Melbourne, Murray-Goulburn, Northern Territory, Victoria Country, Victoria North East Zone, Victoria Under-19s)
MJ Connors (Footscray)
S Connors (Alberton)
C Conole (Trinity Grammar School, Melbourne)
JF Conole (South Melbourne, Victoria Colts)
RD Conolly (New South Wales Country, Southern New South Wales)
Conquest (Southern New South Wales Women)
AJ Conquest (St Kilda)
WJ Conquest (Hawksburn)
W Conrad (North Queensland Colts, North Queensland Under-19s)
A Conradie (umpire)
J Conran (Australian Capital Territory)
S Conran (Victoria Colts, Victoria Second XI)
AT Conron (Federal Capital Territory Cricket Association)
C Conron (Australian Capital Territory)
H Conron (Returned Soldiers)
HE Conron (Essendon)
CE Conroy (Melbourne)
CM Conroy (Carlton)
DJ Conroy (Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
J Conroy (Richmond)
M Conroy (Australian Capital Territory)
B Conry (Melbourne, University)
BT Considine (Tasmania, Victoria)
D Considine (Western New South Wales)
J Considine
R Considine (Innis Mowbray Eagles)
RF Considine (Fitzroy, Victoria Under-19s)
TV Considine (Fitzroy, Fitzroy-Doncaster, Victoria Under-19s)
J Constable (Western Australia Under-19s)
P Constable (Collingwood)
W Constable (Warracknabeal)
B Constance (Australian Capital Territory Under-19s)
A Contessa (Royal Park and Brunswick)
G Contessa (Royal Park and Brunswick)
R Contessa (Royal Park and Brunswick)
B Convery (Charlestown)
Conway (Coburg)
H Conway (South Melbourne)
HNA Conway (Australia Under-19s, Australian Capital Territory, New South Wales Under-19s, New South Wales Under-23s, Northern District)
J Conway (Otago, Victoria)
KM Conway (scorer)
MD Conway (Newcastle City)
MHB Conway (umpire)
R Conway (scorer)
S Conway (South Queensland Country Under-19s)
RC Coogan (Gordon and Northern District, New South Wales Colts)
TP Coogan (Westbury Shamrocks)
Cook (Candelo)
Cook (Castlemaine)
Cook (Shoalhaven)
Cook (Rockingham-Mandurah)
A Cook (Illawarra)
A Cook (Griffith)
A Cook (Hawkesbury)
AE Cook (Prince Alfred College, Adelaide)
B Cook (New South Wales)
B Cook (Sunraysia Cricket Association)
B Cook (Northcote)
BD Cook (umpire)
BJ Cook (Wroxeter and Uppington, Wroxeter and Uppington Second XI)
BW Cook (Queensland)
C Cook (umpire)
C Cook (Western Australia Under-17s)
C Cook (Brighton)
CDW Cook (Carlton)
D Cook (Australian Capital Territory Women)
D Cook (New South Wales Colts)
F Cook (Western New South Wales Women)
GD Cook (Hawthorn-East Melbourne, Ringwood)
GG Cook (Queensland)
GP Cook (Goulburn)
H Cook (Yass)
J Cook (Goulburn, Northern Districts of New South Wales)
J Cook (St George)
J Cook (South Australia XI)
J Cook (New South Wales)
JA Cook (Geelong West)
JD Cook (New South Wales Country)
JR Cook (Greenvale Kangaroos, North Melbourne)
L Cook (Northern Districts of New South Wales)
LG Cook (Australia Women, Australian Capital Territory Women)
M Cook (New South Wales Under-17s, Sydney University)
M Cook (Melbourne University)
M Cook (Matthew Flinders Anglican College)
M Cook (Waratah-Mayfield)
N Cook (Fairfield)
N Cook (St Peter's College, Adelaide)
P Cook (Australia Women, Western Australia Women)
P Cook (South Queensland Under-19s)
P Cook (Caloundra)
P Cook (Australian Capital Territory, Southern New South Wales)
P Cook (Clare, North Clare)
P Cook (Grange)
PAW Cook (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
R Cook (LC Docker's XI)
R Cook (Victoria Country)
R Cook (New South Wales Colts)
R Cook (Keilor)
RF Cook (Victoria)
RJ Cook (Prahran)
S Cook (Auburn, Macquarie University, New South Wales Under-19s)
SH Cook (Australia, New South Wales, Victoria, Worcestershire Cricket Board)
SJ Cook (Fitzroy, Fitzroy-Doncaster)
T Cook (New South Wales Country Colts)
TJ Cook (Fitzroy)
TM Cook (Grange)
TW Cook (umpire)
W Cook (umpire)
W Cook (Bendigo)
W Cook (Lindfield)
Cooke (Richmond)
Cooke (Prince Alfred College, Adelaide)
A Cooke (Goulburn)
AD Cooke (University)
AD Cooke (Collingwood)
CJ Cooke (Queensland)
GJ Cooke (New South Wales Country, Newcastle)
H Cooke (Prince Alfred College, Adelaide)
H Cooke (Williamstown)
I Cooke (scorer)
J Cooke (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-19s)
J Cooke (South Australia Women)
JN Cooke (Hawthorn-East Melbourne, Victoria Colts)
O Cooke (Old Cranbrookians)
SW Cooke (Cheltenham College Next XXII, Cheltenham College Prefects)
T Cooke (Southern Districts of New South Wales)
V Cooke (Lord's Taverners Newcastle)
Z Cooke (Australian Capital Territory Women)
M Cooke-Collis (MA Noble's XI)
B Cooke-Harrison (Victoria)
J Cooke-Harrison (Victoria)
BJ Cookson (Hawthorn-Monash University, Ringwood)
TW Cookson (Essendon)
H Cooley (umpire)
OTC Cooley (umpire)
P Cooley (New South Wales)
S Cooley (North Melbourne)
SE Cooley (North Melbourne)
TJ Cooley (Tasmania)
W Cooley (Goulburn)
Coombe (Victoria)
C Coombe (Prince Alfred College, Adelaide)
EH Coombe (South Australia)
K Coombe (umpire)
P Coombe (Illawarra)
PH Coombe (South Australia)
TM Coombe (Western Australia)
GH Coomber (Fitzroy)
Coombes (Cumberland)
D Coombes (Australian Capital Territory)
E Coombes (Illawarra, Southern New South Wales)
P Coombes (Gosford, St George)
RC Coombes (Tasmania Under-17s)
RG Coombes (St Kilda)
SB Coombes (Northern District)
SP Coombes (New South Wales Institute of Sport, New South Wales Second XI, New South Wales Under-19s, Northern Districts of New South Wales)
B Coombs (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
B Coombs (Broadbeach Robina)
M Coombs (Manly-Warringah)
R Coombs (Queensland Schoolboys 15s)
GL Coonan (umpire)
JE Cooney (North Melbourne)
TL Cooney (New South Wales Colts)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2014 CricketArchive