CricketArchive

Australia Players (D)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Deane (New South Wales Combined High Schools)
A Deane (Sydney Juniors)
D Deane (Casey-South Melbourne, St Kilda)
EM Deane (Australia Women)
H Deane (New South Wales)
JH Deane (East Melbourne, South Melbourne)
NY Deane (New South Wales)
SL Deane (New South Wales)
T Deane (Hawkesbury, Sydney Juniors)
W Deane (Hawkesbury)
Deans (Hobart Town)
A Deans (University)
F Deans (Federal Capital Territory Cricket Association)
R Deans (University of Tasmania)
GB Deany (Fitzroy)
ID Deany (Fitzroy)
B Dearaugo (Victoria Country)
B DeAraugo (Bendigo District Cricket Association)
P Deards (scorer)
KW Dearing (Northcote)
S Dearle (Balcatta)
B DeArth (Victoria Country)
J Deas (South Melbourne)
R Deas (South Melbourne)
W Deas (Port Melbourne)
JH Deason (Prahran)
S Deason (Victoria Women)
N Death (Western Suburbs)
N Death (Australian Army)
NG Death (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s, Hightown, Mosman, Western Australia Second XI)
SA Death (North Queensland Under-17s, North Queensland Under-19s)
SJ Death (scorer)
J Deathman (Bathurst)
M Debarro (Subiaco-Floreat Third XI)
M de Beaux (Bayswater-Morley)
MR Debeaux (Western Australia Under-17s)
S Debello (Sydney Shires XI)
S Debello (Municipal and Shires XI)
S Debello (JS Dixon's XI)
S Debello (M Kovacs' XI)
Debnam (Goldfields)
A Debnam (umpire)
DR Debnam (Essendon)
SM De Bolfo (Prahran)
B Debono (Leongatha Cricket Association)
M DeBono (Churchill)
A Deborello (Western Australia Under-16s)
E de Broughe (South Australia Under-15s Women, South Australia Under-18s Women)
E de Broughe1 (South Australia Under-15s Women)
L De Burgh (Wembley Districts)
D de Cann (Rosedale-Kilmany)
E De Carli (Yallourn North)
A de Carvalho (Australian Old Collegians, Sydney University)
C de Carvalho (Australian Old Collegians)
D de Carvalho (scorer)
DA de Carvalho (Australian Old Collegians, Newcastle)
FH de Carvalho (Australian Old Collegians, Newcastle, Northern New South Wales)
S de Carvelho (Australian Old Collegians)
A DeCastro (umpire)
AL De Castro (Maddington)
B De Celis (umpire)
T Decent (Hawkesbury, New South Wales Under-17s)
T Decent (Sydney University Third XI)
W Decis (Port Melbourne)
JH de Courcy (Australia, New South Wales)
C Decruz (umpire)
H Dedicoat (Flinders University)
M Dedicoat (Reynella)
C Dedman (Fitzroy)
CHH Dedman (Fitzroy)
J Dedman (Primary Club of Australia)
J Dedman (Gordon)
W Dedman (North)
DJ Deeble (Footscray)
FG Deedes (Queensland)
Deeds (The Garrison)
GH Deegan (Bedford Morley)
GH Deegan (Ellenbrook Rangers)
GH Deegan (West Coast Thunder)
PJ Deely (Victoria)
T Deely (Carlton)
BJ Deem (Bundaberg, Queensland Colts, Queensland Country Colts, South Queensland Colts)
Deering (Goulburn)
J Deering (Western Australia Under-17s)
J Deering (Mount Lawley)
J Deering (Balcatta)
P Deering (umpire)
X Deering (Warwick Greenwood)
Deery (Australians)
H Deery (Victoria Under-16s)
DG Deeth (North Queensland, North Queensland Country, Queensland Country)
B Defeyter (Victoria Under-17s Women, Victoria Under-19s Women)
D DeFilippis (Bedford Morley)
D DeFilippis (Ellenbrook Rangers)
L DeFilippis (Bedford Morley)
S Defilippis (Wanneroo)
S DeFilippis (Bedford Morley)
Defries (Royal Australian Artillery)
A DeGennaro (Mirboo North)
M DeGennaro (Pulteney Old Scholars)
N De Giusti (New South Wales Under-19s)
N Degraaf (Ocean Ridge)
C De Grandi (Warrnambool)
DM De Grandi (Geelong, North Melbourne)
D DeGroot (Churchill)
R De Groot (North Hobart, Tasmania Second XI, Tasmania Under-19s, Tasmania Under-23s)
HW de Gruchy (Victoria)
ND de Grys (Swanbourne)
ND de Grys (Midland-Guildford)
ND de Grys (Claremont-Nedlands, Claremont-Nedlands Second XI)
C Deguara (Burwood Briars Over-40s)
R Deguet (South Australia)
R de Hayr (Queensland Colts)
T Dehigaspitiya (Murgheboluc)
AJ Dehmel (Ringwood, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s, Victoria Under-23s)
M Dehne (Helensvale Pacific Pines)
GJ Dehring (Subiaco-Floreat, Western Australia Country, Western Australia Under-17s, Western Australia Under-19s)
MF De Iacovo (Frankston Peninsula, Northern Territory, Northern Territory Under-19s)
C Deicheff (Queensland Colts, Queensland Country, Rockhampton)
M Deighton (Scarborough)
MJ Deighton (Frankston Peninsula)
P Dein (Sunshine Coast)
PC Dein (Knowle, Queensland Country Under-19s, Queensland Schoolboys 15s, Queensland Under-16s, Queensland Under-19s, South Queensland Under-19s)
V Deinsen (St George)
AJ Deitz (New South Wales Under-17s)
AJ Deitz (University of Technology, Sydney)
AJ Deitz (Fairfield-Liverpool)
J Deitz (Bankstown)
SA Deitz (Lincolnshire, South Australia)
D de Jong (Queensland Colts)
HK de Jong (Queensland)
SM Dejong (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
B de Jonk (umpire)
C Dekaste (Royal Australian Air Force)
M de Koker (Kardinya Lakes)
C De Kretser (Gordon Third XI)
L de Kretser (Northern Territory Under-17s)
M DeKretser (Australian Capital Territory)
S de Kretser (Northern Territory Under-16s, Northern Territory Under-19s)
WS de Kretser (Camberwell Magpies, Ringwood)
D Delacy (Western Australia Country)
DL De Lacy (North Melbourne)
N Delaharpe (South Melbourne)
BR Delaney (Frankston Peninsula)
CL Delaney (South Australia Under-17s)
D Delaney (Royal Australian Navy)
D Delaney (scorer)
G Delaney (Royal Australian Navy)
L Delaney (Kingsley-Woodvale)
M Delaney (Prospect)
MJ Delaney (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-19s, South Australia Under-23s)
R Delaney (Traralgon Cricket Association)
W Delaney (South Australia)
JH Delany (North Melbourne)
A Delavere (Southern Districts of New South Wales)
D'Elbeaux (Orange)
A Del Borrello (National Union of Students, Newcastle, Northern Universities, Northern Universities Student Club Community Cricketers Elite, Rotherham Town, Wanneroo, Western Australia Under-17s, Western Australia Under-19s, Western Australia Under-23s)
A Del Borrello (Scarborough)
Delboux (Orange)
G Delbridge (Victoria Country)
R Del Busso (Sale)
B Deledio (Victoria Under-17s)
A De Leonardis (Central Gippsland Cricket Association)
P de L'Epine (Epping, UTS-Balmain)
P De L'Epine (Balmain)
A Delevere (Southern Districts of New South Wales)
Delgigante
M Delgigante (University of New South Wales)
J D'Elia (Strathfield)
N Deligiannis (Sunshine Heights)
de Little (Geelong, Western Districts of Victoria)
WW de Little (Geelong)
AR Dell (Australia, Queensland)
B Dell (South Australia Under-19s)
CR Dell (Tasmania)
P Dell (Leongatha Cricket Association)
J Dellaposta (umpire)
B Dellar (Great Boulder)
K Dellar (Western Australia Under-17s Women)
L Deller (Mosman)
JG Dellit (Queensland Academy of Sport, Queensland Colts, Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
H D'Elmaine (umpire)
RW Delmenico (South Melbourne)
AH Delmont (South Australia)
WA Delpechitra (Fairfield-Liverpool)
DV Del Prete (Midland-Guildford)
D Delrio (Newtown and Chilwell)
J Del Simone (Western Suburbs)
S Deluca-Cardillo (International Cricketers Club of South Australia)
FT Delves (Victoria)
MJ Delves (Fitzroy)
R Delves (Victoria Colts)
WF Delves (Victoria)
WM Delves (Fitzroy)
T Delvins (South Australia Under-19s)
J De Lyall (umpire)
T Demaio (Tooleybuc)
MF De Mattia (Dandenong-Waverley, Waverley-Dandenong)
NL D'Emden (Tasmania Under-17s)
P De Mel (Chelsea)
R Demenico (Manly-Warringah)
GS de Mesquita (scorer)
GE de Mole (St Peter's College, Adelaide)
CG de Moore (Carlton)
AC Dempsey (Fitzroy)
D Dempsey (Crusaders)
DM Dempsey (South Australia)
GJC Dempsey (Mosman)
K Dempsey (Victoria Under-15s Women, Victoria Under-17s Women, Victoria Under-18s Women)
L Dempsey (Denton St Lawrence, Hawkesbury, Parramatta)
M Dempsey (scorer)
S Dempsey (North Queensland Colts, North Queensland Under-21s)
W Dempsey (North Sydney Third XI)
WP Dempsey (University of Technology, Sydney)
C Dempster (Guildford Grammar School)
FJ Dempster (Essendon, North Melbourne)
J Dempster (umpire)
J Dempster (scorer)
RA Dempster (Victoria)
JJ De Munari (Queensland Under-17s)
JH Denby (umpire)
K Denby (Tasmania Under-17s)
AC Dendle (scorer)
S de Neise (Carlton)
A Denham (Victoria Country)
P Denham (umpire)
S Denham (South Australia Women)
T Denham (UTOFCC)
C Denhartog (Northern Districts Cricket Club)
E Denhartog (Australian Capital Territory Under-19s)
E Denhartog (St George)
L Denholm (Australia Women, Victoria Women)
M Denier (Victoria Under-17s)
R Denina (Ryde Hunters Hill Over-40s)
Denis (Goulburn)
A Denis (Australian Services Cricket Association President's XI)
RC Denison (Carlton)
G Denlow (Macquarie University)
JJ Denman (Queensland Deaf)
S Denman (Queensland Under-16s)
S Denmead (Tasmania Under-16s)
R Denmeade (New South Wales Country Under-17s)
A Denne (Sandy Bay)
AH Denne (Tasmania Country)
L Denne (Southern Tasmania Women's Cricket Association)
N Denne (Tasmania Country)
A Dennett (umpire)
BW Dennett (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Second XI, Australian Capital Territory Under-19s, Richmond)
TM Dennett (Australian Capital Territory Under-17s)
JA Denning (scorer)
JS Denning (Redlands)
LA Denning (Hawthorn-East Melbourne)
T Denning (Tamworth)
Dennis (Junior Cricket Association)
Dennis (Goulburn)
Dennis (New South Wales Schools)
A Dennis (Toowoomba)
A Dennis (New South Wales Far North Coast)
A Dennis (Warnambool)
C Dennis (Tasmania Under-19s Women)
D Dennis (umpire)
E Dennis (University)
GCV Dennis (Fitzroy)
J Dennis (Sydney Metropolitan)
J Dennis (Latrobe)
L Dennis (Victoria Women)
L Dennis (Southern New South Wales, Southern Tablelands)
MJ Dennis (Queensland Country, Queensland Country Under-19s, South Queensland Under-17s, South Queensland Under-19s, Toowoomba)
N Dennis (scorer)
RJ Dennis (Queensland Country, South East Queensland Country, South Queensland, South Queensland Country, Toowoomba)
S Dennis (South Queensland Under-17s)
SN Dennis (Toowoomba)
Dennison (Bohemians)
A Dennison (Traralgon West)
R Dennison (Fitzroy)
D Denniss (New South Wales Cricket Association)
Dennon (Cootamundra, Cumberland)
B Denny (Hunter River)
D Denny (Hunter River)
D Denny (Newtown and Chilwell)
M Denny (Penrith)
M Denny (Sydney)
CJ Densley (Northern Territory)
S Densten (umpire)
AC Dent (Northern Territory Under-17s)
D Dent (Penrith Third XI)
J Dent (Shoalhaven)
J Dent (PAOC)
J Dent (Albert's Cricket Club)
J Dent (Kensington)
OG Dent (Sydney Grammar School)
G Denton (umpire)
GJ Denton (Tasmania, Victoria)
P Denton (Tamworth)
JP Depane (South Metropolitan Cricket Association)
Deravin (Fremantle, Western Australia)
G Deravin (Bendigo)
GW Deravin (Carlton, University)
N Deravin (Bendigo)
J Deren (South Australia Country)
J Deren (Tea Tree Gully)
CJ Derham (Prahran)
JF Derham (University)
T Derham (Northern Territory Under-17s)
T Derham (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s, South Australia Under-23s)
T Derham (CATS)
Derich (Fancy Dans)
Dermody
B Dermody (Rockingham-Mandurah)
B Dermody (Combined Services)
D Dermody (Northern Territory Under-17s)
P Dernikowitsch (North Sydney)
J de Rosa (Western Australia Country)
Jayden Derosa (Waroona)
Joshua Derosa (Waroona)
GA De Rosayro (North Melbourne)
L Derrick (Victoria Country Colts)
M Dervan (St Kevin's College, Melbourne)
J Dery (Eastern Suburbs)
JKI Dery (Prahran, University, Victoria Colts, Victoria Under-17s)
R Dery (Eastern Suburbs)
G Desai (umpire)
K Desai (Sydney University)
G De Salis (Queanbeyan)
SR de San Miguel (Claremont-Nedlands, Claremont-Nedlands Second XI)
R de Santis (Northern Territory Women)
C De Silva
CA de Silva (University of New South Wales)
GD De Silva (Bentleigh)
J De Silva (International Cricketers Club of South Australia)
N De Silva (Western Suburbs)
PR DeSilva (Moorabbin)
R de Silva (Victoria Sub-District Cricket Association)
R De Silva (Curtin Victoria Park)
R de Silva (Manly)
RF de Silva (Prahran)
S De Silva (Doveton)
T De Silva (Ipswich Pioneers)
T De Silva (Victoria Metropolitan Under-17s)
R De Silver (Sydney North)
PC Desmazeures (South Australia, Victoria)
A Desouza (Bassendean)
A Desouza (West Coast Thunder)
AG Dessent (Rosedale-Kilmany)
E Dessent (umpire)
MW Dessent (St Kilda)
T Dessent (Rosedale-Kilmany)
NJ de St Jorre (Western Australia Under-19s Women)
H Destree (Kalgoorlie (Goldfields Premiers))
J de Tarczyinski (Worcestershire Women)
B Dettman (New South Wales Women)
J Dettmann (Bathurst)
JD Dettmann (Gordon)
JF Dettmann (Gordon)
A Deuchar (Murdoch University Melville)
N Deuis (umpire)
V Dev (Darren Lehmann Cricket Academy)
BM Devanny (Bendigo District Cricket Association)
BM Devchand (Gloucestershire Women, Western Australia Women)
FB Deveney (Victoria)
AR Devenish (Hawthorn-Monash University, Prahran)
M Devenish (Kallaroo)
F Devenish-Meares (New South Wales, Western Australia)
AJ Deveraj (Mosman Third XI)
W Deverall (North-West Tasmania Cricket Association)
W Deverell (Southern Monaro)
A Devereux (Morley)
C Devereux (Morley)
N Devereux (Monaro Cricket Association)
PN Devereux (Essendon)
TN Devereux (Northern Territory Under-17s)
W Devereux (Swan Hill RSL)
S Devers (Reds Cricket Club)
CS Deverson (South Australia)
GT Devery (South Melbourne)
P Deveson (Waverley)
D Devine (Northern South Australia)
J Devine (Northern Territory Invitation XI)
LV Devine (East Torrens)
A Devitt (Western Australia Incogniti)
B Devitt (Margaret River)
BR Devitt (Hawthorn-East Melbourne)
T Devitt (ANZAC Barbarians)
A Devlin (Nepean)
A Devlin (Randwick)
AJ Devlin (North Melbourne)
E Devlin (New South Wales Country Women)
G Devlin (New South Wales Far North Coast)
J Devlin (Stockport Georgians)
L Devlin (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
LH Devlin (Camberwell Magpies)
P Devlin (Goulburn)
P Devlin (Randwick)
T Devlin (scorer)
R Devonshire (Balmain)
S Devoy (Eastern Suburbs)
ST Devoy (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
Dew (South Australia)
CA Dew (Mornington Peninsula Cricket Association)
CA Dew (Frankston Peninsula)
G Dew (East Belmont)
DP Dewar (Hawthorn-Monash University, Prahran, Victoria Under-17s)
HB Dewar (South Australia)
SJ Dewar (Western Suburbs)
B Dewberry (Southern Districts)
J Dewell
JN de Wet (Casey-South Melbourne, Hawthorn-Monash University)
RM Dewey (South Australia Under-17s)
D Dewhirst (Footscray)
C Dewhurst (Shoalwater Bay)
A de Winter (Tasmania Cricket Association Select)
AJ de Winter (Tasmania)
JP de Winton (Queensland, Sherborne School)
M Dewji (Auburn)
Dews (New South Wales Country)
A Dews (Fiji, Malaya, Northern New South Wales)
T Dey (umpire)
T Dey (umpire)
T Dey (umpire)
P De Zoysa (Campbelltown-Camden Third XI)
R De Zoysa (Campbelltown-Camden Third XI)
J Dhaliwal (Swingers)
N Dhanaraj (umpire)
K Dhandapani (umpire)
DK Dharmabandu (AHOS)
D Dharmadasa (Macquarie University)
G Dharmadasa (Macquarie University)
A Dharmapriya (AHOS)
IP Dharmawardane (Sunshine United)
d'Helin (Geelong)
G Dhillon (Epping)
G Dhillon (Pennant Hills)
G Dhillon (Blacktown Third XI)
R Dhindsa (Greenvale Kangaroos)
B Diamanti (Rockingham-Mandurah)
A Diamond (New South Wales)
A Diamond (Rosedale-Kilmany)
A Diamond (Sale-Maffra Cricket Association)
J Diamond (Scotch College, Perth)
J Diamond (umpire)
R Diamond (Rosedale-Kilmany)
R Diamond (Sale-Maffra Cricket Association)
J Diamond-Smith (umpire)
S Dias (Crusaders)
S Dias (McKinnon)
S Dias (Bentleigh)
J Dibartolo (Sydney Grade XI)
JM DiBartolo (Western Suburbs)
JM DiBartolo (Penrith)
J Dibben (Gosford)
D Dicampli (Australian Capital Territory Under-17s)
C diCiocco (Ivanhoe Grammar School)
Dick
Dick (Australian Aboriginals)
A Dick (Northern Territory)
AM Dick (Victoria)
AW Dick (Western Australia)
C Dick (Northern Territory)
E Dick (Tasmania Under-15s Women, Tasmania Under-18s Women)
IR Dick (Western Australia)
J Dick (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
JC Dick (Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
RS Dick (Australian Capital Territory Women, Kent Women, Sapphires, Sydney Sixers Women)
S Dick (Northern Territory Under-19s)
WA Dick (Victoria)
WJ Dick (Carlton, Victoria Colts)
E Dick1 (Tasmania Under-15s Women)
Dick-a-Dick (Australian Aboriginals)
Dickens (Banks and Law)
A Dickens (Victoria Colts)
E Dickens (Bohemians)
HA Dickens (Melbourne, Northcote)
R Dickens (Old Cranbrookians)
Dickenson (New South Wales Junior Union)
B Dickenson (Southern New South Wales)
EJ Dickenson (South Australia Country)
J Dickenson (Newcastle)
B Dicker (Tasmania Under-17s)
C Dickerson (Western Australia Under-17s)
R Dickeson (South Australia Country)
K Dickfos (South Queensland Under-17s)
KJ Dickfos (Queensland Country)
KK Dickfos (Sunshine Coast)
KK Dickfos (Queensland Country)
G Dickings (Sydney Juniors)
Dickinson (Victoria Juniors)
Dickinson (Bourke)
A Dickinson (Spotswood)
AJ Dickinson (Carlton, Victoria Second XI)
B Dickinson (Cricket Australia Under-17s XI)
B Dickinson (Australia Under-16s)
G Dickinson (umpire)
JT Dickinson (Essendon)
M Dickinson (Subiaco Marist)
SB Dickinson (University)
C Dickman (Women's Cricket Australia Invitation XI)
GA Dickman (Queensland Under-16s, Queensland Under-19s, South Brisbane Under-19s, South Queensland Under-19s)
J Dickman (Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
Dickson (Hawkesbury)
Dickson (Glen Innes)
Dickson (Brisbane Grammar School)
Dickson (Richmond)
A Dickson (Hawthorn-East Melbourne)
C Dickson (Southport Labrador)
CR Dickson (Toronto Workers Kookaburras)
E Dickson (Clarence River Association, New South Wales Far North Coast)
F Dickson (Northcote)
FW Dickson (University)
G Dickson (Combined Services)
GD Dickson (New South Wales)
J Dickson (Northern Tasmania Cricket Association, South)
J Dickson (Charlestown)
L Dickson (umpire)
NM Dickson (Northcote)
PJ Dickson (Australia Under-19s, Fitzroy-Doncaster, Latrobe, Melbourne, Orrell Red Triangle, Victoria Emerging Players, Victoria Institute of Sport, Victoria Second XI, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
R Dickson (Northcote)
RJ Dickson (Australian Old Collegians)
RK Dickson (Hillman)
RK Dickson (Fremantle Second XI)
RP Dickson (Melbourne, Melbourne Cricket Club, Victoria)
S Dickson (umpire)
S Dickson (Brighton District)
T Dickson (Geelong College)
W Dickson (Melbourne)
MJ Diedrich (Mudgeeraba Nerang)
C Diehm (Georges River)
T Diehm (Georges River)
G Diek (umpire)
S Dietz (New South Wales Colts)
M Difede (Cricket Shepparton)
J Digby (Melville Third XI)
K Diggens (South Australia Country)
K Diggins (South Australia Country)
L Diggins (Cheltenham)
C Dight (Northern Districts of Victoria)
F Dight (West Maitland)
J Dight (Sydney University)
S Dight (Sydney University)
T Dight (Northern Districts of Victoria)
Dighton (Scarborough)
MG Dighton (Derbyshire, Hampshire, Netherlands, Tasmania, Western Australia)
ADA di Giacomo (Geelong, North Melbourne, Rushden Town, Victoria Under-17s)
A Dignan (North Sydney)
PR Dignan (Footscray)
PR Dignan (Footscray)
S Dignan (Victoria Country)
M Di Guglielmo (Tasmania Under-19s)
R Dikana (Bentleigh)
P Dikschei (umpire)
J Dilello (Bassendean)
C Dilena (South Australia Under-16s)
P Dilena (Whitfords)
M Dilger (Glenorchy)
RJ Dilger (Tasmania Second XI, Tasmania Under-19s)
RJ Dilger (Glenorchy)
RL Dilger (Tasmania Under-17s)
R Dilger1 (Glenorchy)
A Dilley (Yarra Valley Grammar School)
A Dilley (Pint Gold Under-17s)
AG Dilley (Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
AG Dilley (Port Adelaide)
DF Dilley (umpire)
P Dilley (umpire)
Dillon (Wagga Wagga)
Dillon (I Zingari Australia)
A Dillon (Clare County)
C Dillon (New South Wales Western Zone)
J Dillon (Tasmania Under-19s)
J Dillon (Ballarat, Wagga Wagga)
J Dillon (Corrimal)
KS Dillon (Toowoomba)
M Dillon (Victoria)
P Dillon (Corrimal)
R Dillon (Narrandera)
R Dillon (New South Wales Country)
R Dillon (Griffith)
RC Dillon (Melbourne)
S Dillon (New South Wales Women)
S Dillon (Newcastle, Newcastle Colts)
S Dillon (North Geelong)
T Dillow (Alberton Cricket Association)
J Dimarhos (Australian Capital Territory Under-17s)
MGD Dimatina (Crusaders)
Dimattina
B Dimattina (St Kevin's College, Melbourne)
MGD Dimattina (Victoria)
MR Dimble (Essendon)
C Dimeck (Cheltenham)
Dimery
JL Di Michael (UTS-Balmain)
JL Di Michael (Balmain)
JL Di Michiel (Balmain)
S Dimovski (Newtown and Chilwell)
E Dinan (Newcastle)
S Dinan (New South Wales Colts)
CA Dineen (Ringwood)
S Dineen (Preston)
EV Dines (Richmond)
M Dingle (North Queensland Under-19s)
D Dingledie (Sydney Shires Under-21s)
E Dingo (World XI)
K Dinnerville (Federal Capital Territory Cricket Association)
J Dinnie (Future Stars Academy, Australia)
B Dinning (Clare)
BE Dinsdale (Maffra)
J Dinsdale (Victoria Country Colts)
BS Dinsmore (Hawksburn, Malvern)
IR Dionysius (Queensland Country Colts, South Coast-West Moreton, South Queensland Colts)
SE Dionysius (umpire)
J Di Perna (Bentley)
NV Diprose (Tasmania)
R Diprose (Southern Tablelands)
N Direen (New Town)
RI Direen (New Town, South, Southern Tasmania Cricket Association, Tasmania)
G Di Rosso (Subiaco-Floreat Third XI)
P Dirou (New South Wales Schools)
R Di Russo (Wembley Districts)
L Diserens (Toronto Workers Kookaburras)
L Diserens (Manly-Warringah)
A Disisto (Western Australia Under-17s)
T Disney (Charlestown)
AJ Diss (Swan and Helena Districts Cricket Association)
AJ Diss (Ellenbrook Rangers)
J Disson (scorer)
L Diston (Casey-South Melbourne)
AJ Ditchburn (Western Australia)
G Ditchburn (Goldfields)
R Ditchburn (Western Australia Country)
P Ditchfield (Melbourne)
CC Ditchmen (Queensland Country, Queensland Under-17s, Queensland Under-19s, South Queensland Under-19s)
C Dittmar (South Australia Women)
J Ditton (New South Wales Country)
A Divall (Balmain)
A Divall (Bankstown)
MC Dive (Australia Women)
PW Dive (New South Wales)
MJ Di Venuto (Australia, Derbyshire, Durham, Italy, Sussex, Tasmania)
P DiVenuto (North Hobart)
DT Dives (New South Wales Country, New South Wales Second XI, Newcastle, Northern New South Wales, Queensland Colts, Sydney Metropolitan)
E Divin (Somerset Women, Tasmania Women)
M Divin (Kingborough)
MA Divin (Tasmania)
J Divitini (Gosnells Second XI)
AR Dix (umpire)
EG Dix (Western Suburbs)
J Dix (Northern Territory Under-19s)
W Dix (New England)
Dixon (Manly)
Dixon (Penrith)
A Dixon (Hawthorn-East Melbourne)
B Dixon (Canberra Women)
B Dixon (UTOFCC)
C Dixon (Combined Services)
D Dixon (Queensland Country Colts)
D Dixon (umpire)
E Dixon (Western Australia Under-15s Women, Western Australia Under-18s Women)
FW Dixon (umpire)
G Dixon (New South Wales Under-19s)
G Dixon (Wanneroo)
G Dixon (Western Suburbs)
GWC Dixon (South)
J Dixon (Bexley)
J Dixon (Australian Universities)
JB Dixon (Tasmania)
JS Dixon (University of New South Wales)
JS Dixon (JS Dixon's XI)
K Dixon (Keilor)
LF Dixon (Riverside)
LG Dixon (Queensland)
LM Dixon (Queensland Country, Queensland Country Under-19s, South Queensland Under-17s, South Queensland Under-19s)
M Dixon (Queensland Country Women, Queensland Under-18s Women)
M Dixon (Reds Cricket Club)
MW Dixon (Essex, Perth Scorchers, Western Australia)
N Dixon (Camden)
P Dixon (Geelong)
P Dixon (Western Australia Under-17s)
PL Dixon (Queensland)
R Dixon (Queensland)
R Dixon (Gordon)
R Dixon (Altona North)
RA Dixon (Queensland Country, Queensland Country Colts)
S Dixon (Tasmania Under-16s)
S Dixon (UTOFCC)
S Dixon (Victoria Under-19s)
S Dixon (Queensland Under-15s Women)
S Dixon (New South Wales Under-19s)
T Dixon (Morwell)
T Dixon (Victoria Country)
T Dixon (Bassendean)
TB Dixon (Penrith Third XI)
TC Dixon (Melbourne University)
TJ Dixon (Queensland)
B Djura (Petersham)
B D'Jura (Australia Under-19s, Australia Young Cricketers, New South Wales Schools, New South Wales Second XI, New South Wales Under-19s)
B D'Jura (Petersham)
C D'Mello (Western Australia Country)
Dnb (New South Wales)
A Doak-Smith (Subiaco Marist)
GW Dobbie (Queensland Under-17s)
GA Dobbin (North Queensland Under-19s, Queensland Country Under-19s, Queensland Country Under-19s Second XI)
P Dobbin (umpire)
B Dobinson (Queensland Cricket Club President's XI)
BW Dobinson (Queensland Colts, Queensland Country, South Coast-West Moreton, South Queensland Colts, Wynnum-Manly)
D Dobinson (umpire)
J Dobinson (Keira)
AW Doble (Victoria)
B Doble (Centrals)
D Doble (Centrals)
C Dobson (Central Gippsland Cricket Association)
F Dobson (East Melbourne)
J Dobson (Maddington)
J Dobson (Richmond)
LM Dobson (Mornington Peninsula Cricket Association)
LM Dobson (Victoria Country)
N Dobson (scorer)
S Dobson (Bendigo)
G Docherty (Kalamunda)
SV Docherty (Centurions Australia)
A Docker (Bathurst)
AR Docker (New South Wales)
CT Docker (New South Wales)
EB Docker (New South Wales)
J Docker (North-West Tasmania Cricket Association, South, Southern Tasmania Cricket Association, Tasmania Colts)
JJ Docker (Cumberland, Parramatta)
KB Docker (New South Wales)
N Docker (Australian Capital Territory, New South Wales Under-17s, Olton and West Warwickshire, Skegness)
PW Docker (New South Wales)
TL Docker (Bathurst, Cumberland, Parramatta)
W Dockerill (Tamworth)
G Dockett (Hawkesbury Cricket Association)
J Dockett (Hawkesbury Cricket Association)
LS Dockett (Richmond, Victoria Second XI)
MJ Dockett (Royal Australian Air Force)
M Docking (North-West Tasmania Cricket Association)
TW Docking (Tasmania)
C Docksey (Kookaburras)
A Docos (Randwick-Petersham Third XI)
Dodd (Newcastle and Hunter Valley)
A Dodd (Keilor)
AW Dodd (North Melbourne, South Melbourne)
B Dodd (Campbelltown)
BM Dodd (Williamstown CYMS)
CR Dodd (Sydney Metropolitan Colts)
D Dodd (umpire)
G Dodd (Keilor)
JM Dodd (Footscray)
P Dodd (Australian Capital Territory-Illawarra-Newcastle, Australian Universities)
P Dodd (SJ Blues)
P Dodd (North West Sydney Hurricanes)
P Dodd (Australian Schoolboys)
P Dodd (University of New South Wales)
PE Dodd (umpire)
T Dodd (Australian Universities)
T Dodd (Sydney University)
WL Dodd (Footscray)
E Doddridge (South Australia Under-15s Women, South Australia Under-18s Women)
Dodds
B Dodds (Highton)
C Dodds (umpire)
DG Dodds (Waroona)
JF Dodds (umpire)
JG Dodds (North Queensland Country, Queensland Country)
N Dodds (Tasmania)
RR Dodds (Camberwell Magpies, Collingwood, University, Victoria Institute of Sport, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
TW Dodds (Wollongong)
TW Dodds (Bankstown Third XI)
AC Dodemaide (Footscray, Victoria Under-16s)
AIC Dodemaide (Australia, Marylebone Cricket Club, Sussex, Victoria)
N Dodgshun (Woorinen)
M Dodgson (scorer)
Dodsley (Scarborough)
CW Dodsley (Scarborough Third XI)
C Dodson (Royal Park and Brunswick)
T Dodson (Queensland)
D Doecke (Barossa, South Australia Country)
J Doecke (South Australia Country Women, South Australia Under-15s Women, South Australia Under-18s Women)
R Doecke (South Australia Australian Old Collegians)
Doggett (Lithgow)
B Doggett (Cricket Australia XI)
S Doggett (Queensland)
S Doggett (Western Suburbs)
S Doggett (New South Wales)
S Doggett (Queensland Under-23s, Randwick-Petersham)
Doherty (Banks and Law)
A Doherty (Newcastle Under-19s)
B Doherty (Goulburn Revellers Women)
CJ Doherty (Hawthorn-Monash University)
CT Doherty (Prahran)
D Doherty (Tracy Village Fourth XI)
E Doherty (umpire)
E Doherty (referee)
EM Doherty (George Town)
G Doherty (Northern District Past)
H Doherty (Brisbane Women, Queensland Women)
J Doherty (Williamstown)
J Doherty (Preston)
K Doherty (Western Australia Country)
L Doherty (Goulburn Revellers Women)
M Doherty (Palm Beach Currumbin)
M Doherty (North Melbourne)
M Doherty (Wembley Districts)
MJ Doherty (Melbourne)
P Doherty (Riverside)
P Doherty (North Hobart)
PN Doherty (Tasmania Second XI, Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
VJA Doherty (Collingwood)
X Doherty (Sandy Bay)
XJ Doherty (Australia, Hobart Hurricanes, Melbourne Renegades, Tasmania)
J Dohnt (Watervale)
A Doidge (Carlton)
Doig
DJ Doig (Victoria Country)
GR Doig (Georges River, North Sydney, Petersham, Randwick-Petersham)
KM Doig (Geelong College, University)
N Doig (Darwin)
RA Doig (Queensland Country)
RO Doig (Western Australia)
TL Doimo (South Australia Under-17s)
MR Dolan (Sandgate-Redcliffe)
N Dolbel (New South Wales Women Second XI)
M Dolby (Newtown and Chilwell)
P Dolby (Manly)
P Dolby (Warringah Over-40s)
S Dole (Leongatha Cricket Association)
A Dolin (umpire)
M Dolin (St Joseph's College, Nudgee)
B D'Oliveira (Gold Coast Dolphins)
ID Dollery (Queensland Colts, Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
K Dollery (umpire)
KR Dollery (Auckland, Queensland, Tasmania, Warwickshire)
CE Dolling (South Australia)
C Dollman (AHOS)
M Dollman (Camberwell Magpies, Collingwood, St Kevin's College, Melbourne, Victoria Institute of Sport)
A Dolly (North Sydney Third XI)
J Dolman (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
J Dolman (Adelaide University)
MC Dolman (South Australia)
AW Dolomore (Richmond)
J Dolphin (Castlemaine)
Jonah Dolphin (Castlemaine, Daylesford)
T Dolphin (scorer)
K Domaille (St Mary's Tyntynder)
MD Dombrow (Queensland Country, Queensland Country Colts, Queensland Country Under-19s, South Queensland Colts, South Queensland Country Colts)
A Domingo (Sydney Grade XI)
A Domingo (Campbelltown-Camden)
A Domingo (North Sydney)
S Dominick (Cowra)
R Donaghy (Essendon)
HC Donahoo (Carlton, St Kilda)
SJ Donahoo (Queensland, Victoria)
TM Donahoo (umpire, referee)
Donald (Newcastle)
E Donald (Victoria Under-18s Women's Invitation XI)
F Donald (Newcastle)
K Donald (Victoria Sub-District Cricket Association)
M Donald (Bundalaguah, Sale-Maffra Cricket Association)
S Donald (Port Melbourne)
Donaldson (Ararat)
Donaldson (Goulburn)
C Donaldson (Tasmania Under-19s)
D Donaldson (Northern District)
D Donaldson (Mosman Third XI)
DB Donaldson (University of Technology, Sydney)
GD Donaldson (South Launceston)
JS Donaldson (South Australia)
LP Donaldson (Western Suburbs)
P Donaldson (South Australia Women)
PF Donaldson (Claremont-Nedlands)
PW Donaldson (Brisbane Colts, Queensland Colts, Western Suburbs)
RP Donaldson (umpire)
W Donaldson (Australian Army)
WPJ Donaldson (New South Wales)
Donavan (Combined Services)
G Donavan (Reds Cricket Club)
B Doncombe (South Queensland Country Under-19s)
CA Doncon (Western Australia Country)
Dondey (Richmond)
HA Dondey (Northcote)
R Done (Cambridgeshire Under-25s, Rockingham-Mandurah, Saffron Walden, Saffron Walden Second XI, Western Australia Under-17s, Western Australia Under-23s)
RP Done (New South Wales, Suffolk)
H Donegan (Western Australia Eastern Districts)
J Donegan (Western Australia Eastern Districts)
T Donelly (Keilor)
MR Donfeld (Northern Territory Under-17s)
I Donges (Southern Tablelands)
LG Donisthorpe (umpire)
G Donlan (Nepean)
G Donlan (Penrith)
G Donlan (Hawkesbury)
Donnan (Junior Cricket Association)
Donnan (Cootamundra)
D Donnan (Cumberland)
H Donnan (Australia, New South Wales)
J Donnan (Yass)
J Donnan (Woorinen)
SFB Donnan (New South Wales Cricket Association)
G Donnar (Footscray)
G Donne (Claremont-Nedlands Second XI)
J Donnell (Cheltenham)
S Donnell (Cheltenham)
TF Donnell (South Melbourne, Victoria Second XI, Victoria Under-17s, Victoria Under-23s, Victoria XI)
L Donnelley (New South Wales Far North Coast)
Donnelly (Combined Services)
Donnelly (17th Regiment)
Donnelly (Leeton)
C Donnelly (Glebe)
D Donnelly (New South Wales)
G Donnelly (Ocean Ridge)
J Donnelly (Victoria Juniors)
J Donnelly (Victoria Blue Under-17s Women)
J Donnelly (Geelong)
JL Donnelly (New South Wales)
JT Donnelly (Northern Suburbs)
K Donnelly (Victoria Women)
MA Donnelly (Wagga Wagga)
T Donnelly (Northern New South Wales)
SA Donnison (Victoria Women)
T Donnollan (South Brisbane)
Donnon (Wagga Wagga)
Donoghue (Goulburn)
J Donoghue (Yass)
J Donoghue (Wellington)
JJ Donoghue (Ipswich-Logan)
K Donoghue (Stratford)
E Donohoe (Burrowa)
J Donohoe (Cricketers' Club of New South Wales Over-40s)
A Donohue (Leongatha Cricket Association)
A Donohue (Fitzroy, Northcote)
AC Donohue (Oakleigh)
AE Donohue (Richmond)
J Donohue (South)
J Donohue (Armidale)
J Donohue (Collingwood)
M Donohue (Leongatha Cricket Association)
MJ Donohue (umpire)
MJ Donohue (Northcote)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2017 CricketArchive