CricketArchive

Australia Players (F)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Fletcher (Goulburn)
Fletcher (Lithgow)
A Fletcher (Monaro Cricket Association)
BR Fletcher (Victoria Second XI)
CE Fletcher (Sydney Metropolitan)
D Fletcher (Australian Old Collegians)
E Fletcher (Parkes)
G Fletcher (Australia Under-19s, New South Wales Under-19s)
H Fletcher (Spotswood)
J Fletcher (Crusaders)
J Fletcher (McKinnon)
JC Fletcher (Ballarat)
JH Fletcher (Queensland)
JR Fletcher (Queensland)
JW Fletcher (umpire)
K Fletcher (Western Australia Women)
N Fletcher (Sydney Grammar School)
R Fletcher (Applecross)
R Fletcher (Toowoomba)
S Fletcher (Australian Old Collegians)
M Flett (Australian Capital Territory Under-17s Women, Australian Capital Territory Under-19s Women)
S Flett (Western Australia Women)
F Flewellyn (Victoria Colts)
AH Flexmore (South)
JMZ Flexmore (Southern Tasmania Cricket Association)
R Flindt (Sydney Metropolitan Colts)
KR Flint (Tasmania)
KR Flint (Mackay, Northern Suburbs)
T Float (umpire)
W Float (umpire)
RG Flockton (New South Wales)
Flood (Australian Club)
E Flood (Australian Club)
G Flood (Australian Capital Territory, Goulburn, Southern Districts of New South Wales, Sydney)
H Flood (Southern New South Wales, Victoria Country)
J Flood (Australian Born)
J Flood (Australian Club)
JW Flood (St Peter's College, Adelaide)
M Flood (Cooma)
T Flood (North Eastern District of Victoria)
N Florance (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
M Floreani (Sacred Heart Old Collegians)
HW Florey (St Peter's College, Adelaide)
JS Floros (Queensland, Sydney Thunder)
M Floros (Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
T Floros (Australian Capital Territory Under-17s)
G Flowers (Manly-Warringah)
Floyd
H Floyd (New South Wales Far West)
J Floyd (Queensland)
JR Floyd (Sale City)
L Floyd (New South Wales Women)
MR Floyd (Sale City)
RN Floyd (Sale City)
J Fly (Bendigo, Sandhurst)
Flynn (Darwin)
BJ Flynn (Queensland)
D Flynn (scorer)
D Flynn (Wallsend)
E Flynn (Queensland Under-15s Women)
J Flynn (scorer)
J Flynn (Albury and Border Associations)
JD Flynn (Northern Territory)
JM Flynn (Brisbane Colts, Queensland Colts, South Queensland Colts, Toombul)
JP Flynn (New South Wales)
K Flynn (Australian Capital Territory)
P Flynn (University)
P Flynn (Australian Capital Territory)
S Flynn (Victoria Under-17s)
S Flynn (Queensland Under-15s Women)
T Flynn (umpire)
T Flynn (Castlemaine)
T Flynn (Castlemaine)
TB Foden (Queensland)
Fogarty (Cootamundra)
GJ Fogarty (Essex Second XI, New South Wales Under-17s)
J Fogarty (Gosford)
P Fogarty (umpire)
W Fogarty (Federal Capital Territory Cricket Association)
D Fogden (Barossa)
S Fogg (Devonport)
D Foggarty (umpire)
I Foletta (Western Australia Under-15s Women)
Foley (Victorian Dowling Shield XI)
D Foley (Sunshine United)
DS Foley (Victoria Under-19s)
GI Foley (Cheshire, Marylebone Cricket Club, Queensland)
L Foley (umpire)
MF Foley (umpire)
MH Foley (Western Australia)
P Foley (Queensland Second XI)
S Foley (Victoria Youth)
BJ Folkard (New South Wales)
G Follett (Junee)
N Follington (Tamworth)
A Fong (Northern Territory Under-17s)
M Fonseka (Sydney University)
FE Fontaine (Victoria)
GF Fontaine (Crusaders, Victoria Second XI)
T Foo (umpire)
L Foodey (Moss Vale)
A Foord (Bell Post Hill)
R Foord (Australia Under-19s, Australia Young Cricketers, Australian Schoolboys, New South Wales Under-19s, Surrey Second XI)
A Foot (Lindfield)
CF Foot (Victoria)
HB Foot (Victoria)
Foote (Northern Districts of Victoria)
Foote (Stawell)
G Foote (Tasmania Under-18s Women)
HB Foote (umpire)
T Foote (Melbourne Cricket Club)
V Foote (Australia Under-23s Women, Western Australia Women)
B Foran (New South Wales Country Second XI)
JB Foran (Mosman)
Forbes (Perth)
A Forbes (South Australia Country)
A Forbes (umpire)
C Forbes (Riverina)
CR Forbes (South Australia XI)
D Forbes (Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
D Forbes (Keilor)
G Forbes (umpire)
J Forbes (South Australia Country)
J Forbes (Western Australia Country)
J Forbes (Leongatha Cricket Association)
J Forbes (Western Suburbs)
JL Forbes (Wallsend)
L Forbes (Parramatta)
TIA Forbes (Victoria City Colts)
Ford (scorer)
Ford (Moss Vale)
Ford (Orange)
Ford (Manly)
Ford (Yarra Bend)
Ford (Macquarie University)
A Ford (South Barwon)
B Ford (Doutta Stars)
B Ford (Warehouse Reps)
C Ford (Newcomb and District)
C Ford (Macquarie University)
C Ford (Grovedale)
C Ford (Bohemians)
D Ford (Queensland Under-17s Women)
DA Ford (New South Wales)
DJ Ford (Manly)
G Ford (Crookwell, New South Wales North Coast)
JW Ford (Cardiff-Boolaroo)
K Ford (Illawarra Suburbs)
K Ford (Newcomb and District)
K Ford (Grovedale)
L Ford (Crookwell)
L Ford (Victoria Under-17s)
LD Ford (University of New South Wales President's XI)
M Ford (Tasmania Women)
N Ford (Clarence River)
R Ford (Western Australia Country)
T Ford (South Australia Under-19s)
W Ford (Bohemians)
D Fordan (Australians)
G Forde (Queensland Women)
L Forde (Sydney University)
D Fordham (Mosman, Newcastle)
F Fordham (Gordon and Northern District)
G Fordham (Pulteney Old Scholars)
JJ Fordking (scorer)
MD Foreman (Western Australia Country)
Forey (Fancy Dans)
P Forman (South Melbourne)
H Formby (Prince Alfred College, Adelaide)
R Formica (referee)
K Forrest (New South Wales North Coast)
L Forrest (South Australia Women)
L Forrest (Illawarra)
L Forrest (South Australia Country)
P Forrest (Hawkesbury)
PJ Forrest (Australia, Brisbane Heat, New South Wales, Queensland)
C Forrester (East Melbourne)
GM Forsaith (Western Australia)
RJ Forsaith (Western Australia Colts)
EEB Forssberg (New South Wales)
C Forster (Hawkesbury)
CW Forster (umpire)
H Forster (South)
J Forster (Victoria Country)
L Forster (Westminster College)
MA Forster (Lane Cove)
P Forster (South Australia Under-16s, South Australia Under-19s)
WR Forster (Tasmania)
Forsyth (Moss Vale)
BS Forsyth (Melbourne Cricket Club, Reigate Priory, Victoria Second XI, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s, Victoria Under-23s)
DC Forsyth (Brisbane Colts, Northern Suburbs, Queensland Colts)
H Forsyth (Cricket Without Borders Women)
P Forsyth (Maffra)
R Forsyth (Sunshine Coast Gympie)
Fort (Northern District)
AM Fort (Australian Old Collegians, New South Wales Country, Newcastle, Sydney Metropolitan)
R Fortington (Box Hill)
K Fortuin (Morwell)
BJ Forwood (South Queensland Under-19s)
J Foskett (New South Wales Second XI)
Foster (Candelo)
Foster (Gippsland)
A Foster (Geelong)
A Foster (Western Australia Colts)
AH Foster (umpire)
B Foster (umpire)
B Foster (Sunshine United)
D Foster (Western Australia)
DH Foster (Victoria Second XI)
G Foster (South)
I Foster (Lindfield)
J Foster (Bendigo)
J Foster (South Australia XI)
L Foster (umpire)
LA Foster (Payneham)
M Foster (Victoria Women)
M Foster (Blacktown)
M Foster (Collegians)
M Foster (Sale-Maffra Cricket Association)
M Foster (New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s, New South Wales Under-23s)
MR Foster (Victoria)
N Foster (New South Wales Country Under-17s)
N Foster (Australian Old Collegians)
NK Foster (Queensland)
NS Foster (Stockton and Northern Districts)
P Foster (Australian Capital Territory-Southern Districts, Australian Capital Territory-Southern Districts-Southern Tablelands, New South Wales North West Zone)
R Foster (South Australia Under-19s)
R Foster (Griffith)
T Foster (Victoria Women)
T Foster (North Clare)
TH Foster (New South Wales)
W Foster (South Australia Colts)
WH Foster (Gippsland)
DH Fothergill (Victoria)
AB Fotheringham (St Peter's College, Adelaide)
M Fotheringham (Blacktown)
MF Fotia (Australia Under-19s, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
J Foulis (Albert Cricket Club, New South Wales)
IW Foulsham (I Zingari Australia)
F Foulston (Goldfields)
C Fountain (New South Wales Under-17s Women)
J Fountain
J Fountain (Sunraysia Poms)
M Fountain (Bairnsdale Cricket Association)
Fowler (New South Wales)
A Fowler (Queensland Under-17s)
A Fowler (Camden)
E Fowler (Canterbury, Victoria)
KJ Fowler (Eastern Downs, Queensland Country Colts, South East Queensland)
L Fowler (New South Wales Country, New South Wales North Coast, Northern New South Wales)
MA Fowler (scorer)
NA Fowler (Bundalaguah, Sale-Maffra Cricket Association)
NI Fowler (Bundalaguah)
NL Fowler (Eastern Downs, Queensland Country, South Queensland, South Queensland Country, Toowoomba)
NSD Fowler (umpire)
RD Fowler (umpire)
RJ Fowler (Centurions Australia)
S Fowler (Western Australia Country)
W Fowler (Newcastle Cavaliers)
W Fowler (Newcastle)
WJ Fowler (Queensland Country Under-19s, South Coast-West Moreton, South Queensland Colts, South Queensland Under-19s)
WM Fowler (Prince Alfred College, Adelaide)
J Fowles (Queensland)
J Fowlie (Victoria Under-15s Women)
Fox (Bairnsdale)
Fox (Benalla)
AHN Fox (Victoria)
C Fox (New South Wales Under-16s, New South Wales Under-19s)
C Fox (Illawarra)
D Fox (Australia House)
D Fox (New South Wales Far North Coast, Northern New South Wales)
D Fox (scorer)
D Fox (Airport West St Christophers)
F Fox (Illawarra)
G Fox (umpire)
GS Fox (Melbourne University)
I Fox (Illawarra)
J Fox (Unley)
M Fox (New South Wales Country, Newcastle, Northern New South Wales)
M Fox (Australian Old Collegians)
M Fox (Western Suburbs)
NH Fox (New South Wales)
R Fox (Illawarra, Southern New South Wales)
R Fox (Central Gippsland Cricket Association)
RO Fox (Prince Alfred College, Adelaide)
S Fox (Lindfield)
S Fox (Australian Universities)
T Fox (Melbourne Juniors)
T Fox (Queensland Under-17s Women)
WB Fox (Bendigo)
GM Foxe (Queensland Colts)
S Fragiotta (Alexander Thomson)
S Fragomeni (Western Australia Women)
N Frail (Australian Capital Territory)
A Fraine (Elsternwick)
DB Frakes (North Queensland, Queensland Academy of Sport, Queensland Country, Queensland Country Development Squad)
D Frame (Perth)
JR Frame (New South Wales Country, New South Wales North Coast)
P Frame (University)
France (Geelong)
CA Frances (Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
B Francis (Upper Great Southern Cricket Association)
B Francis (St Vincents)
BC Francis (Australia, Essex, New South Wales)
C Francis (Australian Institute of Sport, Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s, South Australia Under-19s, South Australia Under-23s)
C Francis (Southern Districts of New South Wales)
CL Francis (South Australia)
DC Francis (Northern Suburbs)
DJ Francis (Western Australia Country)
E Francis (Ipswich and West Moreton)
E Francis (Crookwell)
F Francis (Gawler)
JC Francis (Victoria)
KR Francis (New South Wales)
N Francis (Hoppers Crossing)
R Francis (St Vincents)
S Francis (umpire)
S Francis (Coolgardie)
SG Francis (Western Australia)
FM Francke (Ceylon, Ceylon Cricket Association, Queensland)
DJ Franco (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
J Franey (Northern Territory)
JG Frank (Mosman)
K Frank (Queensland Under-17s Women)
AJ Frankcomb (Tasmania Country)
RR Frankish (Western Australia)
FMM Franklin (Ballarat)
HG Franklin (Brisbane)
J Franklin (Australian Capital Territory)
JA Franklin (Australia Women, Victoria Women)
R Franklin (Western Australia Women)
RL Franklin (Queensland Colts)
T Franklin (South Australia Under-19s)
W Franklin (North)
TW Frankling (North Queensland, Queensland Country)
CWS Franks
E Franks (Australia Under-25s Women, New South Wales Women)
L Franks (Mount Pritchard-Southern Districts)
R Frare (Parramatta)
Fraser (Newcastle)
Fraser (Geelong)
Fraser (Cootamundra)
Fraser (Federal Capital Territory Cricket Association)
A Fraser (South Australia Under-19s)
A Fraser (North Eastern District of Victoria, Wangaratta)
A Fraser (Melbourne Cricket Club, Victoria)
A Fraser (Manly)
A Fraser (Newcastle)
B Fraser (Toombul)
B Fraser (Tasmania Under-17s)
C Fraser (Bendigo)
C Fraser (Singleton)
I Fraser (University)
I Fraser (Australian Capital Territory-Illawarra Second XI)
J Fraser (Goldfields)
JP Fraser (Victoria Country, Victoria Institute of Sport)
LE Fraser (Tasmania A, Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s, Tasmania Under-23s, The Hutchins School, Hobart)
MG Fraser (Newcastle)
MJ Fraser (Australia Young Cricketers, Queensland Colts, Queensland Second XI, Queensland Under-19s)
NG Fraser (Queensland)
P Fraser (Queensland Women)
R Fraser (New England)
R Fraser (Hunter Valley)
Robert Fraser (Newcastle)
Ron Fraser (Newcastle)
RA Fraser (South Australia)
S Fraser (umpire)
T Fraser (New South Wales Under-17s)
W Fraser (Manly)
WR Fraser (umpire)
E Frauenfelder (Queensland Country)
S Frawley (Sydney University)
S Frayne (Gordon)
SA Frayne (Western Australia, Western Australia Colts, Western Australia Institute of Sport Colts, Western Australia Second XI)
Frazer (South)
A Frazer (Victoria)
ID Frazer (Victoria)
K Frazer (New South Wales Cricket Association)
M Frazer (Queensland Metropolitan Colts)
WA Frazer (North Queensland, Queensland Country)
S Frecklington (New South Wales Western Zone)
D Frede (umpire)
J Frederick (Victoria)
AG Free (Northern Suburbs, Queensland Colts)
EP Free (Tasmania)
J Free (Southern Tasmania Junior Cricket Association)
T Free (Southern Tasmania Junior Cricket Association)
T Free (Woorinen)
TJ Freebody (Australian Capital Territory, Southern New South Wales)
M Freeburn (Auburn)
S Freeburn (Auburn, Macquarie University)
T Freeburn (Sutherland)
T Freeburn (Bankstown)
B Freedman (New South Wales Under-19s)
DA Freedman (New South Wales)
J Freeland (Northern Tasmania Women's Cricket Association)
P Freeland (Tasmania Under-16s, Tasmania Under-19s)
Freeman (Maitland)
Freeman (Castlemaine)
Freeman (Bathurst)
Freeman (Singleton)
Freeman (Cootamundra)
Freeman (St Kilda)
A Freeman (Wayfarers)
AD Freeman (Bendigo)
D Freeman (Northern Districts of New South Wales)
EJ Freeman (Tasmania)
EW Freeman (Australia, South Australia)
G Freeman (Maryborough, Victoria Country)
G Freeman (East Melbourne)
G Freeman (Australian Club)
GH Freeman (Bendigo)
HS Freeman (Queensland, Victoria)
J Freeman (Northern Districts of New South Wales)
J Freeman (Newcastle)
M Freeman (Campbelltown, Petersham)
M Freeman (Lindfield)
MC Freeman (Brisbane Colts, Queensland Colts, Queensland Under-19s, Wynnum-Manly)
MJ Freeman (Boisdale-Briagolong)
MJ Freeman (Victoria Under-17s)
R Freeman (scorer)
R Freeman (Bendigo)
R Freeman (New Lambton XI)
S Freeman (George Town)
SC Freeman (New South Wales School Teachers)
TD Freeman (Tasmania)
V Freeman (Western New South Wales Women)
B Freemans (Fancy Dans)
LF Freemantle (Victoria, Western Australia)
Freemen (Bendigo)
FAW Freer (Australia, Victoria)
V Freer (South Australia Women)
Freestone (umpire)
Freestone sen (umpire)
A Freestone (G Parr's XI)
J Freestone (Maryborough)
JM Freestone (Helensvale Pacific Pines)
K Freestone (umpire)
W Freestone (Maryborough)
H Frei (Queensland)
M Freijah (Leopold)
D Freitag (Traralgon Cricket Association)
N Freitag (Traralgon Cricket Association, Victoria Country, Victoria Under-23s)
French (Sydney Juniors)
French (Carrick)
French (Gosnells)
A French (Limestone Cricket Club)
B French (South Queensland Under-17s)
B French (Tasmania Under-19s)
C French (Sydney Shires XI)
CM French (Redlands)
J French (North, Western Club)
J French (umpire)
J French (Queensland)
J French (Northern New South Wales)
KP French (Australian Capital Territory)
NL French (Bundalaguah)
NO French (Bundalaguah)
R French (South Queensland Under-19s)
R French (Old Australia XI)
R French (Queensland Metropolitan Colts)
R French (Queanbeyan)
RA French (umpire, referee)
SD French (Australia Under-19s, Tasmania Under-19s)
SJ French (Subiaco Marist)
WG French (umpire)
C Freshwater (Rosedale-Kilmany)
D Freshwater (South Queensland Country Colts)
G Freshwater (Central Gippsland Cricket Association)
I Freshwater (Rosedale-Kilmany)
L Freshwater (Rosedale-Kilmany)
S Freshwater (Latrobe)
DJ Frew (Charlestown)
JA Frew (South Brisbane)
M Frew (Gippsland, Victoria Country)
GP Frewin (Australian Capital Territory)
AJ Frick (South Australia Country)
AL Frick (South Australia Under-19s)
CH Frick (South Australia Under-15s Women)
J Frick (South Australia)
K Friday (umpire)
Z Fried (Western Australian Suburban Turf Cricket Association)
Z Fried (Swan Valley)
D Friede (umpire)
P Friedlieb (umpire)
D Friedrich (Northern District)
M Friedrich
H Friend (Goulburn)
RG Friend (Tasmania)
S Friend (Williamstown CYMS)
S Friend (John Forrest Secondary College and Belfield Senior High School)
T Friend (Tasmania Under-17s)
Frilay (Maryborough)
DEJ Frith (Old Australia XI)
DL Frith (Wallsend)
MP Frith (Belmont, Randwick-Petersham)
MTP Frith (Derbyshire Second XI, Fleetwood, New South Wales Country)
T Frith (Belmont)
D Fritsch (Victoria Country)
D Frizza (Victoria Women)
K Frkic (Australian Capital Territory Under-15s Women)
R Frkic (Australian Capital Territory Under-15s Women)
M Frogley (Southern Districts)
H Fromholtz (Riverina)
M Frossinakis (South Australia Under-19s)
Frost (Cooma)
A Frost (scorer)
A Frost (Australian Old Collegians)
AE Frost (Tasmania)
AR Frost (South Australia)
H Frost (umpire)
K Frost (scorer)
MJ Frost (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-16s, Australian Capital Territory Under-19s)
N Frost (umpire)
S Frost (South Australia Under-17s)
S Frost (scorer)
SE Frost (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Colts, Australian Capital Territory Under-16s, Australian Capital Territory Under-19s)
SR Frost (Tasmania)
A Fry (Prince Alfred College, Adelaide)
DL Fry (Bundaberg, South Queensland, Wide Bay)
HJ Fry (Victoria)
J Fry (South Australia Under-16s)
L Fry (Victoria Country)
L Fry (Yallourn North)
N Fry (Australian Aboriginals)
P Fry (Northern Territory)
RJ Fry (New South Wales Second XI, Warringah)
SD Fry (umpire)
W Fry (Victoria Country)
CJ Fryar (Gordon, Petersham)
G Frydas (Altona North)
J Fryer (New South Wales Central Western Districts, Parkes)
J Fryer (Lord's Taverners Newcastle)
S Fryer (Goulburn)
K Fryett (Tasmania Women)
AMA Fuchs (South Australia Country)
SJM Fuchs (South Australia Country)
A Fuhrmann (Western Australia Women)
B Fulford (Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
Fuller (Victorian Dowling Shield XI)
C Fuller (Victoria White Deaf)
D Fuller (New South Wales Country Under-17s)
D Fuller (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
D Fuller (Northern Territory)
G Fuller (South Australia Country)
J Fuller (New South Wales North Coast)
J Fuller (Western Suburbs)
M Fuller (New South Wales Western Zone)
LA Fullston (Australia Women, South Australia Women)
N Fullwood (Victoria Women)
D Fulton (Petersham)
P Fulton (Sandy Bay)
R Fulton (North)
T Fulton-Kennedy (The King's School, Parramatta Junior XI)
A Fulwood (South Brisbane)
AH Fulwood (Tamworth)
DL Fulwood (Sacred Heart Old Collegians)
Funnell (umpire)
D Funnell (umpire)
S Funnell (New South Wales Under-16s, New South Wales Under-19s)
MP Furlong (Sydney University)
RW Furlong (Victoria)
T Furlong (Brisbane Women, Queensland Women)
Furneaux (Officers of the 4th Regiment and Gentlemen Immigrants)
W Furneaux (Malvern)
G Furner (South Queensland Colts)
Furness (Maitland)
AJ Furness (New South Wales)
J Furness (Western Australia Women)
J Furness (Northern Territory Under-16s, Northern Territory Under-19s)
T Furness (Northern Territory Under-16s, Northern Territory Under-17s)
P Furr (umpire)
R Furtner (umpire)
G Fuss (Combined Services)
M Futcher (Tasmania)
Futter (Ballarat)
Fuzes (Australian Old Collegians)
A Fyfe (umpire)
M Fyfe (Croydon)
P Fyfe (New Town, South)
S Fyfe (Western Australia Country)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2014 CricketArchive