CricketArchive

Australia Players (M)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

J Mellor (umpire)
O Mellor (MA Noble's XI)
E Mellush (Hawkesbury)
Melon (Wagga Wagga)
R Melton (Victoria Indigenous Women)
RM Melton (Victoria Women)
Melville (Western Districts of Victoria)
A Melville (Queensland)
A Melville (Australian Capital Territory and New South Wales Country Under-19s)
GA Melville (South Melbourne, University)
H Melville (Victoria)
J Melville (Carlton)
M Melville (Deniliquin Women)
P Melville (Victoria)
P Melville (Pennant Hills)
P Melville (Mosman)
PA Melville (Mosman Third XI)
PW Melville (University)
R Melville (New South Wales Women)
R Melville (Prahran)
WH Melville (Hamilton)
J Membrey (Ex Students Cricket Club)
J Membrey (Gormandale)
N Membrey (Leongatha Cricket Association)
RH Menasse (Western Australia Colts, Western Australia Country)
A Mence (North West Coast)
L Mendis (umpire)
R Mendis (Moorabbin Park)
J Mendl (Kookaburras)
T Mendl (Australia House)
AG Mendoza (Northcote)
J Menegola (Western Australia Country)
LJ Menegon (Tasmania)
PG Menegon (North Queensland Colts, Queensland Country Colts)
J Menezes (South Mandurah)
CW Mengel (Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
DC Mengel (Queensland)
NV Mengersen (Prince Alfred College, Adelaide)
C Menhennet (Hannans)
R Menkens (Western Australia Country)
RH Menkens (South Melbourne)
WL Menkens (umpire)
JM Mennie (Hobart Hurricanes, Perth Scorchers, South Australia)
B Menon (umpire)
L Mensch (umpire)
JE Mensforth (St Mary's Tyntynder)
J Menzies (Victoria)
J Menzies (Leopold)
JL Menzies (Burwood Briars Over-40s)
R Menzies (Margaret River)
R Menzies (St Kilda)
S Menzies (Lane Cove White)
W Menzies (Bohemians)
D Mepani (Charlestown)
Mercer (Western Districts of Victoria)
FC Mercer (Hamilton)
N Mercer (Mosman Third XI)
CJ Merchant (Northern Districts, Wellington)
F Merchant (Bohemians)
K Merchant (Illawarra, Moss Vale, Southern New South Wales)
LD Merchant (Stockton and Northern Districts)
R Merchant (Sydney Metropolitan, Sydney Metropolitan Colts)
J Mercovitch (Fitzroy)
Meredith (Warringah Masters XI)
B Meredith (Tasmania Colts, Tasmania Under-19s)
B Meredith (Great Boulder)
C Meredith (New South Wales Great Public Schools and Associated Schools)
D Meredith (Clarence)
E Meredith (Tasmania)
G Meredith (Rosedale-Kilmany)
G Meredith (Manly Masters)
N Meredith (New South Wales Under-17s Women)
N Meredith (umpire)
R Meredith (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
S Meredith (Elsternwick)
TJ Meredith (Bedford Morley)
TJ Meredith (Mount Lawley)
H Mereweather (Sydney Church of England Grammar School)
Merewether (New England)
Merewether (Newcastle)
Merewether (Glen Innes)
E Merewether (Singleton)
H Merewether (Singleton)
Meridith (scorer)
M Merifield (Cheltenham)
SJ Merkel (South Australia Country)
M Merlehan (umpire)
RM Merlo (New South Wales Country, New South Wales Under-16s, Newcastle)
C Merman (New South Wales Far North Coast)
Damien Merola (Illawarra)
DB Merola (Balgownie)
C Merrell (Ipswich and West Moreton)
AJ Merrett (scorer)
D Merrett (Collingwood)
J Merrett (Victoria Country)
TL Merrett (Collingwood)
N Merrick (Warnbro Swans)
HJ Merrigan (Richmond)
PA Merrilees (Western Australia Women)
BJ Merriman (Newtown and Chilwell)
D Merriman (umpire)
D Merriman (umpire)
R Merriman (Federal Capital Territory Cricket Association, Southern Districts of New South Wales)
R Merriman (Geelong School)
RA Merriman (Melbourne University)
RF Merriman (Melbourne)
AG Merrington (Essendon, Victoria Institute of Sport, Victoria Second XI)
E Merrington (Port Melbourne)
A Merritt (Australian Capital Territory)
H Merritt (Western Australia Under-15s Women, Western Australia Under-18s Women)
IG Merritt (South Brisbane, Sydney, Sydney Central, Sydney Metropolitan Colts)
P Merritt (South Brisbane, Southern New South Wales)
KV Merry (Carlton)
P Merry (Ballarat)
R Merry (Gippsland)
T Merry (Old Carey)
M Merton (Rosedale-Kilmany)
S Mesite (Manly)
R Mesley (I Zingari Australia)
M Mesrobian (Lindfield)
LM Messer (scorer)
A Meston (North)
J Meszes (Australian Capital Territory Under-19s)
N Meszes (Australian Capital Territory Under-17s Women, Australian Capital Territory Under-19s Women)
D Meta (Northern Territory Under-19s)
AF Metcalf (Prahran, University)
S Metcalf (Western Australia Women)
Metcalfe (Royal Australian Air Force)
EJ Metcalfe (Queensland)
G Metcalfe (Sydney University)
M Metcalfe (Wallsend)
P Metcalfe (New South Wales Country, Southern New South Wales)
P Metcalfe
R Metcalfe (Australian Capital Territory-Southern Districts)
W Metcalfe (New South Wales Junior Union)
SD Metelmann (Northcote, Old Essendon Grammarians, Victoria Institute of Sport, Victoria Under-19s)
UH Metha (Macquarie University)
T Metherall (Kalgoorlie (Goldfields Premiers))
L Metherell (Victoria Country)
WL Metherell (Northcote, Victoria Country)
S Methven (Balmain)
D Metlikovec (Churchill)
P Metlikovec (Churchill)
R Metlikovec (Churchill)
JK Metsola (Warnbro Swans)
E Meuleman (Western Australia Under-15s Women)
JD Meuleman (Melville, South Perth, Western Australia Second XI)
KD Meuleman (Australia, Victoria, Western Australia)
RD Meuleman (Western Australia)
RJ Meuleman (Essendon, Melbourne)
SW Meuleman (Western Australia)
WG Meuleman (Victoria Cricket Association Colts)
Meurant (Lithgow)
K Meurant (umpire)
MJ Meurant (Campbelltown, New South Wales Country)
J Mewett (umpire)
W Mewett (umpire)
AJ Mewton (Mosman)
EFJ Mewton (Mosman)
A Meyer (Ormond)
B Meyer (umpire)
DC Meyer (Balcatta)
FE Meyer (Ipswich and West Moreton, North Queensland)
FE Meyer (Brighton, University)
L Meyer (Carnegie)
NJ Meyer (Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
p Meyer (Brinkworth-Koolunga)
R Meyer (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
R Meyer (Queensland Under-19s)
R Meyer (Gold Coast Dolphins)
R Meyer (South Brisbane)
SJ Meyer (Dandenong-Waverley, Waverley-Dandenong)
A Meyers (Northern Rivers Districts)
B Meyers (John Forrest Secondary College and Belfield Senior High School)
P Meyers (New South Wales Women)
Meyrick (Cootamundra)
JR Meyrick (Cootamundra)
M-Eysele (Western Suburbs)
T Mhoyza (University of Newcastle)
AM Micenko (Swanbourne)
AJ Michael (Kent Second XI, Northern Suburbs, Queensland Academy of Sport, Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
AJ Michael (University)
B Michael (Lower North)
C Michael (Western Australia Women)
CA Michael (Western Australia)
D Michael (Gordon Third XI)
DP Michael (Brisbane Heat, Hobart Hurricanes, Netherlands, Queensland, Tasmania)
F Michael (Clarence River Association)
L Michael (South Australia)
L Michael (Lower North)
M Michael (Gordon)
V Michael (St George Invitation XI)
AC Michaelides (South Melbourne)
GW Michel (North Queensland, Queensland Country)
Michell (Victoria Country Women)
S Michell (Western Australia Women)
S Michelle (Australian Capital Territory Under-19s)
HM Michelmore (St Kilda)
A Michener (Camberwell Magpies, Hawthorn-Monash University)
A Michener (Melbourne High School Old Boys)
J Michie (Blacktown Third XI)
W Michie (New South Wales Central Western Districts)
D Michiel (Balmain)
C Mickan (West Torrens)
M Mickan (Barossa)
B Mickleburgh (Western Australia Women)
A Middlebrook (New South Wales North West Zone)
BP Middlebrook (Tamworth)
BP Middlebrook (Old Boys)
D Middlebrook (New South Wales North West Zone)
Middleton (Wagga Wagga)
Middleton (Dunolly)
Middleton (Australian Services)
A Middleton (Australian Capital Territory)
AE Middleton (University)
D Middleton (North Sydney)
D Middleton (Guild-St Marys)
DWB Middleton (St Peter's College, Adelaide)
F Middleton (Ballarat)
FS Middleton (Auckland, New South Wales, Wellington)
G Middleton (Richmond, Victoria)
GP Middleton (Western Australia Under-15s Women)
J Middleton (Malvern)
JM Middleton (University of New South Wales)
M Middleton (Cheltenham)
R Middleton (Prince Alfred College, Adelaide)
RF Middleton (South Australia)
AJ Middlin (Melbourne, Melbourne Cricket Club)
D Midena (Northern Territory Under-17s)
I Midgley (umpire)
JB Midwinter (Elsternwick)
WE Midwinter (Australia, England, Gloucestershire, Marylebone Cricket Club, South, Victoria)
J Mieczkowski (Waverley)
E Miels (Port Pirie Combined XI Women, South Australia Women)
A Miers (Kew)
GL Miers (South Brisbane)
L Mierzwa (University)
E Mifsud (New South Wales Under-15s Women)
N Mifsud (Victoria Blue Under-17s Women, Victoria Under-19s Women)
E Miguel (umpire)
RD Miguel (Western Australia Country)
B Mihalopoulos (University)
W Mihel (umpire)
GB Mihell (New South Wales Far North Coast, Richmond River Colts)
RW Mihell (Queensland)
BA Mikkelsen (Australian Capital Territory, Malahide)
KW Milburn (Essendon)
T Milburn (Watervale)
LWM Mildenhall (Richmond, St Kilda)
S Mildren (Hay)
A Milenko (Gordon, Illawarra, Southern New South Wales, Waverley)
A Milenko (Gold Coast Dolphins)
S Milenko (Brisbane Heat, Queensland)
Miles
B Miles (White Knights Baldivis)
CM Miles (Victoria Country)
G Miles (Sheffield)
GD Miles (Australia Under-19s, Australian Schoolboys, Carlton, Victoria Colts)
GJ Miles (Victoria)
J Miles (North Queensland Under-19s)
J Miles (SD Parry's XI)
JG Miles (Australian Old Collegians, Hawthorn-East Melbourne, Melbourne, North Melbourne, Richmond, University)
LG Miles (Northcote)
MW Miles
R Miles (Sheffield)
R Miles (Marion)
TJ Miles (Kent Second XI, Nottinghamshire Cricket Board Academy, Nottinghamshire Second XI, Somerset Second XI, Surrey Academy, Surrey Second XI, Sussex Second XI, Western Australia Under-19s)
TJ Miles (Fremantle)
W Miles (Toowoomba)
W Miles (Returned Soldiers)
TC Miley (Rockingham-Mandurah)
S Milford (Queensland)
S Milgate (New South Wales Under-17s)
SM Milini (Sunshine Coast)
J Mill (umpire)
SA Millanta (Australia Women, New South Wales Women)
A Millar (Daylesford)
B Millar (Williamstown CYMS)
C Millar (Toombul District)
C Millar (Beenleigh-Logan)
C Millar (Toombul)
D Millar (Warringah Over-40s)
GA Millar (Western Australia)
K Millar (Wanneroo)
K Millar (Western Australia)
KJ Millar (Victoria)
LA Millar (Wanneroo)
N Millar (umpire)
RL Millar (South Australia XI)
T Millar (Sale-Maffra Cricket Association, Stratford)
W Millar (Western Australia Colts)
A Millard (St Kilda, Victoria Institute of Sport, Worcestershire Second XI)
AS Millard (Queensland Country)
B Millard (umpire)
BC Millard (South Queensland)
C Millard (Maitland)
C Millard (North)
C Millard (North Geelong)
C Millard (Geelong City)
C Millard (Prahran)
CL Millard (Carlton)
EG Millard (Bohemians, South Australia)
EJ Millard (Lithgow)
J Millard (Combined States Deaf)
KM Millard (umpire)
M Millard (Geelong)
P Millard (umpire)
PS Millard (North Queensland Under-17s)
R Millard (Northern New South Wales, Singleton)
SC Millard (North Melbourne)
M Milledge (Kew)
RH Millen (Northcote, Prahran)
Miller (Northern Districts of Victoria)
Miller (Ballarat)
Miller (Wollongong)
Miller (Stawell)
Miller (Lithgow)
Miller (Bohemians)
Miller (Melbourne)
Miller (University)
A Miller (Queensland Women)
A Miller (umpire)
A Miller (Leongatha Cricket Association)
A Miller (St Peter's College, Adelaide)
B Miller (umpire)
B Miller (umpire)
B Miller (Victoria)
B Miller (Lara)
C Miller (Southern Tasmania Junior Cricket Association)
C Miller
C Miller (Queensland Deaf)
C Miller (Melbourne University, Victorian Bar)
CC Miller (Northcote, Victoria City Colts)
CP Miller (Georges River)
CR Miller (Australia, Netherlands, South Australia, Tasmania, Victoria)
CW Miller (University)
D Miller (scorer)
D Miller (South Australia Country)
D Miller (New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s, Sydney University)
D Miller (South Australia Under-19s)
D Miller (Australian Capital Territory, Canberra)
D Miller (Mudgee)
D Miller (Australian Universities)
DJ Miller (Tuart Hill)
DL Miller (Auckland, New South Wales, Queensland)
DL Miller (WT Evans' XI)
E Miller (North Sydney)
EC Miller (University)
G Miller (Goulburn)
G Miller (Fancy Dans)
G Miller (St Kilda)
GG Miller (Tasmania)
GL Miller (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Academy of Sport, Australian Capital Territory Under-19s)
GW Miller (Footscray)
I Miller (Reds Cricket Club)
ID Miller (Victoria)
J Miller (Dandenong)
J Miller (Australian Services)
J Miller (Launceston)
J Miller (Western Australia Under-19s)
J Miller (Mount Pritchard-Southern Districts)
J Miller (Western Australia Country)
J Miller (Southern Districts)
J Miller (Port Kembla)
J Miller (Elsternwick)
JC Miller (Tasmania Second XI)
JD Miller (University)
JF Miller (Frankston Peninsula, Prahran)
JM Miller (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
JM Miller (East Torrens)
JP Miller (Northern Tasmania Cricket Association, Tasmania Colts, Tasmania Second XI, Tasmania Under-17s)
JP Miller (Geelong, Victoria Country, Victoria Institute of Sport)
JS Miller (Carlton, Collingwood)
KR Miller (Australia, Marylebone Cricket Club, New South Wales, Nottinghamshire, Victoria)
KR Miller (Tasmania)
LA Miller (Richmond)
LF Miller (Melbourne University, University, Victorian Bar)
LPR Miller (Victoria)
M Miller (Northern Territory Under-17s)
M Miller (New South Wales Schools Women)
M Miller (Fancy Dans)
MC Miller (Queensland, South Australia)
N Miller (Southern Tablelands)
N Miller (Gordon Third XI)
NK Miller (New South Wales)
O Miller (Richmond, University)
P Miller (Northern Territory Under-17s)
P Miller (Western Suburbs)
P Miller (umpire)
P Miller (Pinjarra)
P Miller (Lara)
R Miller (umpire)
R Miller (South Australia Country)
R Miller (Australian Capital Territory Women)
R Miller (New Town)
R Miller (South)
R Miller (Southern Districts of New South Wales)
R Miller (South)
R Miller (Aboriginal and Torres Strait Islander Commission)
RB Miller (Queensland)
RC Miller (Queensland)
RE Miller (Western Australia Second XI)
RG Miller (Western Australia Country)
RG Miller (Leeming Spartan)
RL Miller (South Australia XI)
RS Miller (Melbourne University, Prahran, Victoria Institute of Sport)
RW Miller (South Melbourne, Victoria Combined Public and High Schools)
S Miller (Ararat)
S Miller (Tasmania Under-19s)
S Miller (Nevilles and Cecils)
S Miller (South Perth)
S Miller (Sydney Third XI)
SA Miller (Fremantle)
SA Miller (Hawthorn-Monash University)
SP Miller (South Australia)
SP Miller (South Australia Under-23s)
T Miller (Melbourne Church of England Grammar School)
T Miller (Western Suburbs)
T Miller (Hunter River)
T Miller (Auburn Mintaro)
TW Miller (North Melbourne)
W Miller (Gawler)
W Miller (Prince Alfred College, Adelaide)
WB Miller (University)
WB Miller (Richmond)
WE Miller (Western Australia)
JM Millern (East Torrens)
B Millhouse (Glenorchy)
C Millhouse (North Hobart)
C Millhouse (New Town)
RJ Millhouse (Alberton Cricket Association, Riverside)
A Millican (New South Wales Under-19s, Randwick, Randwick-Petersham, Sefton)
A Milligan (Crusaders)
DL Milligan (Australia Under-19s, New South Wales Second XI)
B Milliken (Hay)
BW Milliken (Melbourne, Victoria Under-19s)
GS Milliken (New South Wales)
H Milliken (scorer)
I Milliken (Hay)
R Milliken (Caulfield Grammarians)
Millington (Ballarat)
BC Millington (Maffra, Sale-Maffra Cricket Association)
D Millington (Traralgon Cricket Association)
CR Millman (Sandgate-Redcliffe)
G Millman (Eastern Suburbs)
R Millner (Southern Tablelands)
P Millott (umpire)
Mills (Southern New South Wales Women)
Mills (Northern District)
Mills (University)
Mills (Hawthorn-East Melbourne)
A Mills (umpire)
A Mills (North Melbourne, Williamstown)
AA Mills (North Tamworth)
B Mills (Gosnells, Western Australia Under-17s, Western Australia Under-19s)
B Mills (Northern Districts of New South Wales)
B Mills (Central Gippsland Cricket Association)
B Mills (Bayswater-Morley)
B Mills (Bective East)
B Mills (Halpin)
C Mills (Metropolitan Team)
D Mills (Queensland Country)
D Mills (Australian Imperial Forces)
D Mills (Old Mentonians)
D Mills (Subiaco Marist)
DF Mills (Tasmania)
E Mills (Illawarra)
F Mills (Sandhurst)
G Mills (Northern New South Wales)
G Mills (Victoria Country)
G Mills (Victoria Country)
G Mills (Victoria Under-15s Women)
GAG Mills (Footscray)
J Mills (New South Wales)
J Mills (Newcastle)
J Mills (Goulburn)
J Mills (St Bernard's Old Collegians)
J Mills (umpire)
J Mills (Essendon)
J Mills (Collingwood)
JI Mills (Hawthorn, Hawthorn-Waverley, Northcote, Victoria Under-19s)
JP Mills (Queensland Colts)
K Mills (New South Wales Combined XI Women)
L Mills (Westminster College)
L Mills (Queensland Under-15s Women)
L Mills (New South Wales Central Northern)
M Mills (umpire)
N Mills (Essendon, North Melbourne)
P Mills (umpire)
R Mills (Goulburn, Southern Districts of New South Wales)
R Mills (Newcomb and District)
R Mills (Bell Post Hill)
R Mills (Northcote)
R Mills (Collingwood)
RL Mills (Western Australia)
SL Mills (Queensland Under-15s Women)
W Mills (Gippsland)
W Mills (umpire)
E Mills-Grant (Queensland)
BG Millsteed (Western Australia Country)
J Millwood (Westbury Shamrocks)
A Milne (Royal Australian Air Force)
A Milne (Essendon)
BL Milne (Queensland Country)
C Milne (South Melbourne, Williamstown)
E Milne (Australian Capital Territory Women)
GAC Milne (Melbourne, Prahran)
I Milne (umpire)
J Milne (Devonport)
KI Milne (Northern District Third XI)
L Milne (Hawkesbury)
M Milne (Western Australia Women)
N Milne (Alberton Cricket Association)
P Milne (Bayswater)
P Milne (Ipswich Pioneers)
R Milne (South Australia Country)
R Milne (Queensland Women Second XI)
RA Milne (Melbourne, Richmond, Victoria Country)
S Milne (New South Wales Central Coast)
G Milner (Northern Tasmania Cricket Association, Southern Tasmania Cricket Association)
JG Milner (Williamstown)
JG Milner (Williamstown)
N Milner (umpire)
R Milner (Australian Capital Territory)
R Milner (Fitzroy, North Melbourne)
RJ Milner (umpire)
T Milner (Hobart Town)
J Milnes (South Australia Country)
S Milnes (North West Sydney)
SJ Milosz (Tasmania, Western Australia)
AS Milton (North Queensland, North Queensland Under-19s)
J Milton (Victoria Country)
MW Milton (Gateshead Fell, Leicestershire Second XI, Middlesex Second XI, Potters Bar, Western Australia Under-23s)
MW Milton (Gosnells)
MW Milton (Fremantle)
R Milton (South Australia Colts)
SJ Milton (Toombul District)
SJ Milton (Toombul)
MJP Minagall (South Australia)
Minahan (39th Regiment)
J Minahan (Coburg)
JM Minchin (Victoria)
M Minchin (South Melbourne)
RJ Minchinton (Helensvale Pacific Pines)
RS Ming (North Melbourne, Richmond)
JE Mingorance (Unley)
C Minichiello (Trafalgar)
K Minifie (Women's Cricket Australia Invitation XI)
P Minnecon (Queensland Country Colts)
Minnett (Shore)
B Minnett (New South Wales Under-16s)
H Minnett (New South Wales Mid North Coast)
LA Minnett (New South Wales)
RB Minnett (Australia, New South Wales)
RV Minnett (New South Wales)
D Minney (Clare)
S Minney (Clare)
PJ Minniecon (Cairns, North Queensland, Queensland Country)
A Minnis (South Australia Country)
Minnotte (Wagga Wagga)
R Minns (South Australia Country)
A Minter (Gosford)
AJ Minter (Ringwood)
DG Minter (St Kilda, University)
EJ Minter (New South Wales)
N Minto (Sale City, Sale-Maffra Cricket Association)
K Minty (Tasmania Under-17s Women, Tasmania Under-18s Women)
HNH Mirams (East Melbourne, Essendon)
NA Mirams (Essendon)
NR Mirams (North)
C Mirgis (Warringah)
P Mirkovic (Sydney)
T Mirkovic (Sydney)
SP Mirls (Redlands)
G Mirovich (Geelong)
G Mirovich (Essendon)
T Misiajlo (Adelaide Rockets)
J Misiti (Keilor Park)
C Missen (Queensland Country Under-19s Second XI)
D Missen (scorer)
SJ Misso (Goodwood)
D Misson
FM Misson (Australia, New South Wales)
V Mistry (Alberton)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive