CricketArchive

Australia Players (N)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

N Nadarajah (Combined States Deaf)
J Nadelman (Maccabi Ajax)
B Naden (Australian Capital Territory Under-15s Women)
S Naden (Nollamara)
K Nadesan (Australian Capital Territory, Blacktown, Ealing, Macquarie University, Pennant Hills, Western Suburbs)
K Nadeson (Sydney Shires XI)
E Nadj (Victoria Under-19s Women)
M Naeem (Curtin Victoria Park)
K Nagarjuna (Canning Districts)
J Nagel (South Australia Country)
LE Nagel (Australia, Victoria)
P Nagel (Chelsea)
VG Nagel (Victoria)
Nagle (Cumberland)
Nagle (Parramatta)
A Nagle (Queensland Under-17s Women, Queensland Under-18s Women)
J Nagle (Hawkesbury)
PD Nagle (Northcote)
SC Nagle (Dandenong)
T Nagle (Hawkesbury)
K Nagorcka (Australian Capital Territory Under-17s Women, Australian Capital Territory Under-19s Women)
K Nagy (North Melbourne)
Ab Naibkhil (Pennant Hills)
Az Naibkhil (Pennant Hills)
AJ Nair (Australia Under-19s, Hawkesbury, New South Wales Metropolitan Under-17s, New South Wales Metropolitan Under-19s)
M Nair (Western Australia Under-15s Women)
A Nairn (Guildford Grammar School)
H Nairn (New South Wales Mid North Coast)
HW Naismith (Collingwood, Victoria City Colts)
R Naismith (Collingwood, Kew)
WH Naismith (Collingwood)
M Nalensnyik (Australian Universities)
MJ Nalesnyik (Casey-South Melbourne, Footscray Edgewater, Melbourne University, South Melbourne)
D Nambiar (Blacktown Third XI)
F Nancarrow (Essendon)
W Nancarrow (Essendon)
H Nance (Ivanhoe)
N Nangrani (Australian Capital Territory Under-17s Women)
CJ Nankervis (George Town, Tasmania)
DB Nankervis (Frankston Peninsula)
T Nankervis (Western Districts of Victoria)
T Nankervis (George Town, Tasmania, Tasmania Under-17s)
E Nankivell (Rockhampton)
G Nankivell (Port Melbourne)
J Nankivell (South Australia Under-17s Women)
DP Nannes (Australia, Basnahira Cricket Dundee, Canterbury, Chennai Super Kings, Delhi Daredevils, Lions, Melbourne Renegades, Middlesex, Mountaineers, Netherlands, Nottinghamshire, Otago, Royal Challengers Bangalore, Somerset, Surrey, Sydney Thunder, Sylhet Royals, Victoria)
JA Nanopoulos (Dandenong)
S Nanoti (Western Suburbs)
A Napier (Collingwood)
GJ Napier (Northcote)
M Napier (New South Wales Country, Southern Tablelands)
R Napier (Maryborough)
R Napier (New South Wales Country)
W Napier (Australia Women, Victoria Women)
B Napper (North Queensland Country Colts)
W Napper (Clarence River Association)
AA Naqvi (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
G Narayanan (Traralgon Cricket Association)
G Narayanan (Gormandale)
C Narborough (I Zingari Australia)
C Narbrough (I Zingari Australia)
S Nardo (Burwood Briars)
MJ Narracot (South Brisbane)
FA Narracott (umpire)
MJ Narracott (South Brisbane)
B Narrier (Western Australia Women)
Nash (Narrabri)
Nash (Cootamundra)
Nash (Wagga Wagga)
Nash (Fremantle)
A Nash (South Melbourne)
BP Nash (Jamaica, Kent, Queensland, West Indies)
BP Nash (Northern Suburbs)
BP Nash (Northern Suburbs)
C Nash (Subiaco Marist)
CP Nash (Dandenong, Dandenong-Waverley, Richmond, Ringwood)
D Nash (Box Hill)
D Nash (Toombul)
D Nash (Sydney Shires XI)
DA Nash (New South Wales)
DT Nash (Hawthorn-Monash University, Hawthorn-Waverley, Prahran)
F Nash (Australian Capital Territory)
G Nash (Altona North)
H Nash (Yass)
I Nash (Australian Capital Territory)
J Nash (Braidwood)
J Nash (umpire)
J Nash (Elsternwick)
JE Nash (South Australia)
JE Nash
JG Nash (Yass)
L Nash (Australian Capital Territory)
LA Nash (umpire)
LJ Nash (Australia, Tasmania, Victoria)
MJ Nash (North Melbourne, Richmond)
R Nash (Hamilton)
RM Nash (North)
T Nash (Western Suburbs)
R Nasir (Northern Territory, Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
MW Nason (Australian Capital Territory, Northern Territory)
GR Nass (South Queensland)
A Natarajan (Macquarie University)
Nathan (Army and Navy Officers)
GE Nathan (Prahran)
GG Nathan (Sydney University)
T Nathan (Yarra Valley Grammar School)
T Nathey (New South Wales Schools)
G Nati (Northern Districts of New South Wales)
B Natty (Halpin)
B Natty (South Tamworth)
J Naughtin (Morley)
LP Naughtin (Richmond)
TJ Naughtin (Richmond)
D Naughton (Lane Cove, Mosman)
H Naughton (Albury and Border Associations)
K Naughton (Crookwell)
T Naughton (Lane Cove)
R Nawaz (Randwick-Petersham Third XI)
R Nay (New South Wales Second XI)
K Nayager (Fitzroy-Doncaster)
J Nayle (Hawkesbury)
Naylor (Orange)
CV Naylor (Bathurst)
K Naylor (umpire)
KR Naylor (Ringwood)
R Naylor (Queensland Women)
T Nazar (Petersham)
Z Nazir (umpire)
J Nazroo (Western Suburbs)
Neal (Joondalup)
C Neal (Belmont)
R Neal (New South Wales Country, Newcastle, Northern New South Wales)
R Neal (Belmont)
R Neal (Newcastle Cavaliers)
Neale (Parramatta)
Neale (New South Wales)
AH Neale (Northern South Australia)
C Neale (Victoria Under-15s Women)
P Neale (New South Wales Junior Union)
SA Neale (umpire)
SW Neale (East Melbourne, Scotch College, Melbourne)
T Neale (Cumberland)
V Neale (South Australia Under-15s Women)
WL Neale (Northern South Australia)
A Nealon (Parramatta)
N Nean (umpire)
W Neap (Ballarat)
WW Neap (Ballarat)
BC Neate (Footscray)
R Neate (umpire)
RJ Neate (Hawthorn-East Melbourne, Hawthorn-East Melbourne)
RF Neave (South Melbourne)
S Neave (South Australia Under-16s)
J Need (Australia Women, South Australia Women)
I Neeley (Newcastle)
F Neely (Hunter River)
I Neely (Newcastle)
K Neely (Newcastle, North Sydney, University of Newcastle)
B Neems (New South Wales Under-17s Women)
JN Neeson (Queensland)
S Neeson (North Dandenong)
SR Neeson (Prahran, Ringwood)
P Negri (Victoria Country)
J Negro (Alcopops)
BJ Negus (South Queensland)
G Negus (Queensland Metropolitan Colts)
LJ Negus (Wide Bay)
S Negus (umpire)
Neil (Benalla)
G Neil (Maryborough, North Queensland)
J Neil (Victoria Under-17s Women)
J Neil (Cricketers' Club of New South Wales)
R Neil (North-West Tasmania Cricket Association)
R Neil (Maryborough)
R Neil (Newcastle)
AM Neilan (Eastern Suburbs, New South Wales Under-17s, University of New South Wales)
Neill (Joondalup)
B Neill (Parramatta)
BD Neill (South Queensland)
BJ Neill (Queensland Country)
BW Neill (Tasmania)
JB Neill (New South Wales Colts)
M Neill (St Peter's College, Adelaide)
N Neill (Wembley Districts)
RJ Neill (Joondalup)
W Neill (Bendigo, Bendigo United, Sandhurst)
A Neilon (University of New South Wales)
P Neilsen (Old Concordians)
S Neilsen (Western Australia Colts)
T Neilsen (Northern Territory Under-19s)
Neilson (Broken Hill)
A Neilson (Hamilton-Wickham)
E Neilson (Australian Capital Territory, Federal Capital Territory Cricket Association)
J Neilson (North Queensland)
J Neilson (Balmain)
W Neilson (umpire)
S Neinart (umpire)
SO Neinert
M Nejaim (New South Wales Country, New South Wales Western Districts)
A Neligan (Burwood Briars)
P Neller (Queensland Country Colts)
T Neller (South Queensland Country Colts)
AIG Nellor (Queensland Country Colts, Queensland Country Under-19s, South Queensland Under-19s)
Nelson (Wagga Wagga)
B Nelson (scorer)
C Nelson (Cheltenham)
D Nelson (New South Wales Women)
D Nelson (University)
D Nelson (Victoria)
D Nelson (Perth)
G Nelson (Victoria)
J Nelson (Australian Capital Territory)
J Nelson (Mudgeeraba Nerang)
J Nelson (Gold Coast)
J Nelson (Blacktown)
J Nelson (Hawkesbury)
J Nelson (North West Sydney)
K Nelson (Western Australia Under-17s)
L Nelson (Central Gippsland Cricket Association)
M Nelson (Subiaco Marist)
P Nelson (North, Tasmania Colts)
P Nelson (Australian Cricket Society)
R Nelson (Murray-Goulburn)
R Nelson (umpire)
R Nelson (Northern Territory Women)
RA Nelson (umpire)
RM Nelson (New South Wales Institute of Sport, New South Wales Second XI, Northern District, Sydney North)
S Nelson (North Kalgoorlie)
T Nelson (Melbourne Grammar School Development XI)
Z Nelson (Old Mentonians)
PS Nemes (Australian Capital Territory)
R Nener (Sale-Maffra Cricket Association)
Neretlis (Gosnells)
D Neretlis (Gosnells)
S Nero (South Australia Blind)
Nesbit (Goulburn)
J Nesbit (Deniliquin Women)
WJ Nesbit (Prince Alfred College, Adelaide)
Nesbitt (Goulburn)
AM Nesbitt (University)
E Nesbitt (umpire)
S Nesbitt (Albury and Border Associations)
T Nesbitt (Northern New South Wales)
FN Neser (Queensland Second XI, Redlands)
MG Neser (Adelaide Strikers, Brisbane Heat, Kings XI Punjab, Queensland)
MM Neser (Gold Coast Dolphins)
A Ness (Essendon)
MB Ness (South Australia)
BJ Nethersole (Randwick-Petersham Third XI)
Nettell (umpire)
C Nettell (Ballarat)
B Nettle (South Australia Country)
C Nettle (Queensland, South Melbourne)
H Nettle (Ballarat)
GLB Nettlefold (umpire)
R Nettlefold (Southern Tasmania Junior Cricket Association)
D Nettleton (umpire)
RG Nettleton (Victoria)
B Neubacher (Devonport)
GA Neubecker (Bundaberg)
T Neuman (umpire)
R Neumann (Queensland Under-16s)
PM Nevill (Australia, Melbourne Renegades, New South Wales, Sydney Sixers)
R Nevill (New South Wales Great Public Schools)
A Neville (Trinity Grammar School, Melbourne)
B Neville (Keilor)
BM Neville (Newtown and Chilwell)
BM Neville (North Melbourne)
CR Neville (Essendon, St Kilda, Victoria Second XI)
KJ Neville (Victoria)
P Neville (Bairnsdale Cricket Association)
PR Neville (Collingwood, Victoria Country)
WJ Neville (Queensland)
C New (The King's School, Parramatta)
J New (Sydney University)
M New (Auburn)
P New (Riverside)
A Newall (Horsham)
L Newberry (New South Wales Far North Coast)
D Newbold (Australian Country XI)
MJ Newbold (Hannans)
K Newbon (Western Australia Under-19s Women)
M Newbould (Swan Athletic)
Newbound (umpire)
L Newburn (Moss Vale)
L Newbury (Lismore)
L Newby (Northern Territory)
T Newcomb (Croydon)
A Newcombe (Gunnedah)
HCE Newcombe (New South Wales)
I Newcombe (St Peter's College, Adelaide)
J Newcombe (Southern Districts of New South Wales)
JG Newcombe (umpire)
W Newcombe (Young)
Newell (Sydney Juniors)
A Newell (Australian Capital Territory-Illawarra-Newcastle)
AL Newell (New South Wales)
B Newell (New South Wales Country)
B Newell (Manly)
G Newell (umpire)
J Newell (Northern New South Wales)
M Newell (South Australia Colts, South Australia Second XI)
MB Newell (Northcote)
R Newell (umpire)
R Newell (Northern New South Wales, Tamworth)
SR Newell (Reynella)
W Newell (New South Wales North West Zone)
WF Newell (Campbelltown, Manly, New South Wales Country)
F Newgreen (Williamstown)
J Newham (Northcote)
K Newham (Southern Tablelands)
N Newham (DK Carmody's XI)
T Newhouse (Australian Universities)
W Newhouse (Footscray)
W Newing (Victoria)
WJ Newing (Essendon, University)
M Newington (umpire)
A Newkirk (Kensington)
SW Newlan (Victoria Country)
P Newland (Victoria Country)
PM Newland (South Australia)
E Newlyn (New South Wales Junior Union)
k Newmam (Waroona)
Newman (Wagga Wagga)
Newman (Newington College)
A Newman (Mudgee)
B Newman (Illawarra, New South Wales Country, Penrith)
B Newman (Western Australia Women)
B Newman (Victoria Country)
BJ Newman (New South Wales Second XI)
CF Newman (Western Australia)
D Newman (Australia Women)
DJ Newman (Casey-South Melbourne, Dandenong, South Melbourne, Victoria Emerging Players, Victoria Second XI)
E Newman (New South Wales Second XI)
E Newman (Western Australia Women)
E Newman (New South Wales Under-15s Women, New South Wales Under-17s Women, New South Wales Under-18s Women)
E Newman (Western Australia Under-15s Women)
H Newman (Fitzroy)
HA Newman (Western Australia)
HC Newman (umpire)
I Newman (New South Wales Southern Zone)
J Newman (Mildura District)
J Newman (Swanbourne)
M Newman (South Australia Under-15s Women)
M Newman (Keilor)
M Newman (Mordialloc)
MJ Newman (TPW Tigers)
MJ Newman (Tamworth City United)
PA Newman (South Melbourne, Victoria Country Colts)
RCR Newman (Queensland)
RN Newman (Tasmania)
S Newman (Newcastle City and Suburban Cricket Association)
S Newman (Sutherland Third XI)
S Newman (Northern District Third XI)
T Newman (umpire)
T Newman (Western Suburbs)
W Newman (New South Wales Colts)
J Newnham (Western Australia Academy, Western Australia Under-19s)
J Newnham (Joondalup)
GH Newstead (Victoria)
Newton (Goulburn)
A Newton (Queensland Women)
A Newton (New South Wales Country)
AC Newton (Tasmania)
C Newton (Newcastle)
D Newton (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s, St Peter's College, Adelaide)
D Newton (George Town)
D Newton (Roleystone Muppets)
D Newton (Old Cranbrookians)
DD Newton (Queensland Deaf)
E Newton (Mosman)
G Newton (Newcastle, Northern New South Wales)
J Newton (Southern Monaro)
J Newton (Old Cranbrookians)
K Newton (Essendon)
M Newton (Penrith Third XI)
N Newton (New South Wales Far North Coast)
P Newton (Ringwood)
P Newton (Bentleigh)
PA Newton (New South Wales)
PA Newton (Fitzroy-Doncaster, Ringwood, Victoria Colts)
RJ Newton (Essendon, Victoria North East Zone)
RJC Newton (Sydney University)
T Newton (Queensland Cricket Club President's XI)
T Newton (Australia House)
TN Newton (Fitzroy)
TW Newton (North)
W Newton (Cardiff-Boolaroo)
WE Newton (St Kilda, Victoria Second XI)
R Ney (New South Wales Colts)
R Neyland (Beenleigh-Logan)
RJ Neyland (North Queensland Under-19s, Queensland Country Under-19s, Queensland Under-17s)
JJ Neylon (Fitzroy-Doncaster, Victoria Under-19s)
B Nguyen (East Belmont)
M Nice (Western Australia Under-16s, Western Australia Under-17s, Western Australia Under-19s)
A Nichkawde (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Under-17s)
GC Nichol (Carlton)
Nicholas (Bendigo)
AN Nicholas (Boisdale-Briagolong)
AS Nicholas (Australian Capital Territory, Southern Districts of New South Wales)
CJ Nicholas (Australian Capital Territory Under-15s Women, Australian Capital Territory Under-17s Women)
CT Nicholas (Australian Capital Territory)
J Nicholas (Western Australia Under-19s)
J Nicholas (Western Australia Under-23s)
L Nicholas (Victoria Country)
P Nicholas (umpire)
P Nicholas (Perth)
WT Nicholas (Buckley Ridges)
V Nicholl (Whorouly)
Nicholls (Ballarat)
Nicholls (Tamworth)
Nicholls (Orange)
Nicholls (Stawell, Western Districts of Victoria)
Nicholls (University)
AJ Nicholls (New South Wales)
AJ Nicholls (University)
BB Nicholls (umpire)
C Nicholls (Royal Automobile Club of Australia)
CO Nicholls (New South Wales)
DJ Nicholls (Doubleview-Carine)
H Nicholls (University of New South Wales)
ID Nicholls (Amateur Club)
J Nicholls (umpire)
J Nicholls (Yorke's Peninsula)
J Nicholls (University)
J Nicholls (Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
J Nicholls (Mount Lawley)
K Nicholls (New South Wales Central Western Districts)
L Nicholls (Stratford)
L Nicholls (Collegians)
M Nicholls (Collegians, Traralgon Cricket Association)
M Nicholls (Traralgon and District)
M Nicholls (Toongabbie)
P Nicholls (umpire)
PA Nicholls (Western Australia)
PM Nicholls (Melbourne University, University)
RC Nicholls (Victoria)
S Nicholls (Sale, Sale-Maffra Cricket Association, Traralgon Cricket Association)
S Nicholls (Hay)
S Nicholls (Imlay)
S Nicholls (Western Suburbs)
S Nicholls (Traralgon and District)
S Nicholls (Toongabbie)
SD Nicholls (Ringwood)
SR Nicholls (Casey-South Melbourne, South Melbourne)
T Nicholls (Parkes)
D Nicholos (Riverina Under-19s)
AJ Nichols (New South Wales)
B Nichols (Murgheboluc)
BA Nichols (Bedford Morley)
BM Nichols (Geelong)
D Nichols (umpire)
H Nichols (Fleetwood Hesketh, Middleton, Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
H Nichols (The Hutchins School, Hobart)
HE Nichols (umpire)
HG Nichols (University of New South Wales)
HG Nichols (University of New South Wales Third XI)
HJ Nichols (Melbourne Grammar School)
K Nichols (Monaro Cricket Association)
S Nichols (Tasmania Institute of Sport, Tasmania Second XI, Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
S Nichols (Tasmania Under-15s Women, Tasmania Under-18s Women)
SA Nichols (University of Tasmania)
TW Nichols (Wallsend)
W Nichols (Newcastle City)
WH Nichols (South Melbourne)
Nicholson (Ballarat)
Nicholson (Southern Tasmania Junior Cricket Association)
Nicholson (Scarborough)
Nicholson
AD Nicholson (Northern Territory)
AG Nicholson (umpire)
BM Nicholson
BM Nicholson (Wynnum-Manly)
BM Nicholson (Dandenong)
BR Nicholson (umpire)
E Nicholson (South, Southern Tasmania Cricket Association)
I Nicholson (North)
J Nicholson (New South Wales Country)
J Nicholson (Sale)
KT Nicholson (Richmond)
M Nicholson (North Queensland Under-17s)
M Nicholson (Scarborough)
MJ Nicholson (Australia, New South Wales, Northamptonshire, Surrey, Western Australia)
P Nicholson (Queensland Cricket Club President's XI)
P Nicholson (New South Wales Country Second XI)
P Nicholson (St George)
P Nicholson (Lane Cove White)
PJ Nicholson (Brisbane Colts, Northern Suburbs, Queensland Colts, Toombul, Valley)
R Nicholson (Unley)
S Nicholson (Mount Clear)
SJ Nicholson (St Kilda)
J Nicilson (New South Wales Combined High Schools)
MAW Nickl (umpire)
E Nickless (Goldfields)
A Nicklin (Queensland Under-19s Women)
C Nickolai (Tasmania)
J Nickson (umpire)
A Nick Watkins (Australia Deaf)
C Nicol (Hoppers Crossing)
DW Nicol (Carlton, North Melbourne)
L Nicol (Victoria Country Colts)
MJ Nicol (Queensland Under-19s)
R Nicol (Wangaratta)
W Nicol (Wangaratta)
Nicoll
JI Nicoll (Australian Capital Territory, Australian Capital Territory Development XI, Australian Capital Territory Under-19s)
P Nicoll (Victoria Country)
T Nicoll (Wollongong)
C Nicols (umpire)
J Nicolson (Gippsland)
JNW Nicolson (Tasmania)
W Nicolson (Pennant Hills)
A Nicosia (umpire)
D Nicotra (Blacktown, Blacktown Third XI)
AJ Niederer (Old Scotch)
R Niehuus (South Australia Colts)
RD Niehuus (South Australia)
L Niejalke (South Australia Under-15s Women)
A Nielan (University of New South Wales)
HL Nield (Essendon)
C Nielsen (Trafalgar)
G Nielsen (umpire)
HJ Nielsen (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s, South Australia Under-23s)
HJ Nielsen (Woodville)
J Nielsen (Northern Territory)
J Nielsen (Western Suburbs)
JC Nielsen (Queensland Colts, Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
JC Nielsen (Sunshine Coast)
L Nielsen (Northern Territory Under-17s)
TJ Nielsen (South Australia)
B Nielson (Central Gippsland Cricket Association)
C Nielson (Australian Capital Territory Under-17s)
K Nielson (Victoria Women)
T Nielson (Northern Territory Under-16s)
B Niemann (Crusaders)
BJ Niemann (Prahran, St Kilda)
KJ Niess (Penrith Third XI)
S Nietfield (Joondalup-Kinross)
RT Nieuwenhuizen (South Queensland Under-17s, South Queensland Under-19s)
A Nightingale (North)
DG Nihill (Richmond)
S Nikitaras (New South Wales, Western Australia)
K Nikolai (Tasmania)
A Nikolajew (Collegians)
J Nilson (Australia Learning Disability XI)
S Nimmakayala (Canning Districts)
RH Nimmo (Federal Capital Territory Cricket Association)
RH Nimmo (Hawthorn-East Melbourne)
S Nimmo (Swanbourne)
C Nind (Richmond River Colts)
K Nind (Northern New South Wales Coast)
R Nind (New South Wales Far North Coast)
M Ninneman (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
C Ninnes (Surrey Women)
J Ninness (Toronto Workers Kookaburras)
G Ninnis (Collingwood)
P Nippress (umpire)
JA Nish (Federal Capital Territory Cricket Association)
RWG Nish (Federal Capital Territory Cricket Association)
DA Nissen (South Queensland)
K Nissen (Cheadle Hulme)
C Nitschke (Prince Alfred College, Adelaide)
D Nitschke (Stanley Cricket Association)
D Nitschke (Toowoomba)
G Nitschke (Stanley Cricket Association)
HC Nitschke (Australia, South Australia)
N Nitschke (Swanbourne)
S Nitschke (Australia Women, South Australia Women)
S Nitz (South Queensland Colts, South Queensland Under-21s)
D Niu (New South Wales Under-16s, New South Wales Under-19s)
C Niven (Ballarat)
P Niven (North Queensland Colts)
WV Niven (Brisbane Colts, Queensland Colts)
E Nix (Sutherland)
EL Nix (Australian Capital Territory, Canberra)
T Nix (Newcastle)
TE Nix (Gold Coast Dolphins)
Nixon (Subiaco-Floreat)
Nixon (Bathurst)
Nixon (Riverina)
B Nixon (Goulburn)
G Nixon (Waverley)
L Nixon (Caulfield Grammar School)
PS Nixon (Prahran, St Kilda, Victoria City Colts)
B Noack (South Australia Women)
I Noack (Victoria Women)
JC Noack (Gawler)
MG Noack (New South Wales Country, Riverina)
M Noak (New South Wales Southern Zone)
H Noakes (Prahran)
AJ Noall (South Melbourne)
Nobbs (Cumberland)
Nobbs (Parramatta)
MP Nobes (Alton, South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
MP Nobes (Glenelg)
PC Nobes (South Australia, Victoria)
Noble (Wellington)
Noble (Cooma)
D Noble (Alexander Thomson)
E Noble (St Kilda)
EG Noble (New South Wales)
JA Noble (Queensland Colts)
L Noble (M Peden's XI)
L Noble (Northcote)
M Noble (Whitford)
MA Noble (Australia, New South Wales)
R Noble (New South Wales Great Public Schools)
R Noble (Melbourne, St Kilda, University)
SG Noble (Boisdale-Briagolong, Sale-Maffra Cricket Association)
T Noble (Australian Capital Territory Under-15s Women, Australian Capital Territory Under-18s Women, New South Wales Under-18s Women)
W Noble (New South Wales Country)
W Noble (Northern New South Wales Coast)
W Noble (Emus Colts)
W Noble (New South Wales Far North East Colts)
G Noblet (Australia, South Australia)
RW Noblet (South Australia XI)
N Noblett (scorer)
A Nock (Australian Capital Territory Under-17s Women)
J Nock (Queensland Metropolitan Colts)
CW Nodrum (East Melbourne)
B Noe (Queensland Under-15s Women)
CAB Noel (Toowoomba)
J Noel (South Australia)
C Noetker (Wimmera Combined Zone)
L Nofal (Murdoch University Melville)
N Nofal (Murdoch University Melville)
A Noffke (scorer)
A Noffke (Sunshine Coast)
AA Noffke (Australia, Durham, Gloucestershire, Middlesex, Queensland, Royal Challengers Bangalore, Western Australia, Worcestershire)
RC Noffke (Bundaberg, South Queensland Colts)
T Noffke (South Queensland Colts)
SJ Nogajski (umpire)
D Nogheredo (North Beach)
Nolan (Holbrook)
C Nolan (Benalla)
CD Nolan (Wests Illawarra)
FE Nolan (Queensland)
G Nolan (Central Highlands)
J Nolan (Riverina and Murrumbidgee)
L Nolan (Leeton)
M Nolan (Marion)
MM Nolan (Alberton)
P Nolan (Australian Transplant A, Australian Transplant B)
R Nolan (umpire)
T Nolan (St Josephs)
CTA Nolder (umpire)
C Nolte (Victoria Under-15s Women, Victoria Under-18s Women)
AR Noltenius (Prince Alfred College, Adelaide)
M Nomchong (New South Wales XI)
W Nona (Western Australia)
DF Noonan (Victoria)
DJ Noonan (New South Wales)
J Noonan (North Queensland)
J Noonan (Trafalgar)
J Noonan (Central Gippsland Cricket Association)
JM Noonan (George Town)
M Noonan (South Australia Country)
P Noonan (Swan Hill)
PT Noonan (Fitzroy, North Melbourne)
M Nordstrom (South Australia Colts)
NJ Nordstrom (Runaway Bay)
W Nordsvan (Australian Capital Territory)
WR Norland (Northern New South Wales)
Norman (Singleton)
Norman (Kyneton)
A Norman (Warringah)
A Norman (Sale City)
D Norman
D Norman (Shoalwater Bay)
D Norman (Auburn Mintaro)
F Norman (South)
G Norman (Northern Territory)
HRC Norman (New South Wales)
MJ Norman (Tasmania)
MS Norman (Auburn Mintaro)
N Norman (Bairnsdale Cricket Association)
P Norman (Ballarat)
R Norman (Northern Districts of New South Wales)
T Norman (Boisdale-Briagolong)
W Norman (South Australia)
W Norman (Western Australia)
RC Normand (University)
WS Normand (Collingwood, University, Victoria Colts, Victoria Second XI)
M Norquay (Innis Mowbray Eagles)
T Norquay (Victoria Women)
Norrie (Hunter River)
J Norrie (Australian Capital Territory)
K Norrie (Australian Capital Territory)
Norris (Queensland)
AL Norris (South Australia Under-18s Women)
C Norris (Morley)
FK Norris (Melbourne Grammar School, University)
G Norris (South Australia Country)
J Norris (Goulburn, New South Wales Country)
J Norris (Illawarra)
KG Norris (Australian Capital Territory, Victoria Country)
MD Norris (Queensland Under-16s)
RJ Norris
RJ Norris (Williamstown)
T Norris (Illawarra)
T Norris (St Kevin's College, Melbourne)
I Norrish (Western Suburbs)
I Norrish (Western Suburbs)
North (scorer)
North (Bayswater-Morley)
AW North (North)
FD North (Western Australia)
G North (Victoria Under-15s Women)
M North (Bayswater-Morley)
MJ North (Australia, Derbyshire, Durham, Durham Cricket Board, Glamorgan, Gloucestershire, Hampshire, Lancashire, Perth Scorchers, Sydney Sixers, Western Australia)
P North (scorer)
W North (Sydney West)
J Northe (Gormandale)
JP Northe (Victoria Country)
A Northey (Newcastle and New England Universities)
D Northey (Australia Blind)
J Northfield (umpire)
A Northridge (Sutherland)
AO Northridge (Georges River)
S Northridge (Helensburgh)
CA Norton (Northcote)
FA Norton (Prince Alfred College, Adelaide)
G Norton (Sunraysia Poms)
H Norton (Queensland Under-16s)
J Norton (Melbourne University)
JS Norton (New South Wales Colts, Returned Servicemen)
S Norton-Smith (Tasmania Under-15s Women)
MS Norup (Worcestershire Women)
SJ Norvill (Old Boys)
L Norwell (West Torrens)
A Norwood (Melbourne High School Old Boys)
B Nosworthy (Goulburn)
H Nosworthy (Goulburn)
L Nosworthy (Tasmania Under-17s)
L Nosworthy (New Town)
N Nosworthy (Bexley, Goulburn)
T Nosworthy (Bendigo)
W Nosworthy (Goulburn)
PL Notaris (Richmond)
OE Nothling (Australia, New South Wales, Queensland)
G Notman (umpire)
BPJ Nott (Australian Old Collegians, New South Wales Country, University of New South Wales)
C Nott (Richmond)
H Nott (Sydney University)
H Nott (University of New South Wales)
HC Nott (St Peter's College, Adelaide)
P Nott (Cootamundra Wattles Invitation XI)
R Nott (Melbourne)
D Notte (Swan Valley)
M Notte (Swan Valley)
GA Nottle (Aberdeenshire, Fremantle, Perth, Upper Great Southern Cricket Association, Western Australia Colts, Western Australia Country, Western Australia Second XI)
S Nottle (Yorke's Peninsula)
SM Nottle (Northern Suburbs, Queensland Academy of Sport, Queensland Under-23s, Uddingston, Voorburg)
SS Nottle (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
P Novacevski (Fairfield-Liverpool)
JC Novak (umpire, scorer)
S Novak (Western Australia Under-16s)
J Nowicki (scorer)
S Nowlan (Warehouse Reps)
J Nowland (Newcastle)
J Nowland (Gunnedah District)
JW Nowland (North Melbourne)
S Noxon (Waratah Fourth XI)
S Noy (Woodville Rechabites)
J Noyce (Alcopops)
L Noye (Tasmania Cricket Association)
AWF Noyes (Victoria)
HD Noyes (Queensland)
R Nugara (Parkfield)
TP Nugent (North Queensland Colts, Queensland Country Colts)
A Nugter (Ipswich Pioneers)
Nuller (Australian Services)
N Nulty (Helensvale Pacific Pines)
H Numa (Carlton)
HL Numa (Victoria)
M Nunan (South Australia Country)
A Nunn (Geelong School)
AH Nunn (Williamstown)
AP Nunn (Fremantle-Mosman Park)
BA Nunn (Essendon, Footscray, North Melbourne-Geelong)
HA Nunn (Essendon)
J Nunn (Victoria Country)
JL Nunn (Essendon)
T Nunn (New South Wales)
T Nunn (Victoria Under-17s)
T Nunn (Williamstown)
T Nunn (Newtown and Chilwell)
CKL Nupier (Balgownie, Blacktown, Campbelltown, Campbelltown-Camden, Dapto, Essex, Essex Second XI, Hornchurch, Illawarra, New South Wales Second XI, New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s, Northern Districts Cricket Club, Westcliff-on-Sea)
H Nurse (Western Australia)
HS Nurse (Melbourne)
RS Nurse (Hawthorn-East Melbourne)
C Nutt (Epping)
RN Nutt (New South Wales)
CR Nuttall (Essendon, Footscray)
PJ Nuttall (Western Australia Country)
R Nuttall (Victoria Country)
S Nuttall (Balcatta)
GK Nutting (George Town)
K Nutting (Rockhampton)
MR Nutting (Northern Tasmania Cricket Association, South Launceston, Tasmania Colts, Tasmania Second XI)
MG Nyary (Prahran)
AJ Nye (Queensland)
AJ Nye (Northern Suburbs)
DH Nye (Queensland Under-17s)
DH Nye (Northern Suburbs)
MP Nye (Payneham)
S Nye (South Mandurah)
M Nyhus (Aberfeldie, Keilor)
MJ Nyhus (South Melbourne)
A Nylander (Ballarat)
J Nylander (Whitford)
W Nyman (Carlton, Collingwood, North Melbourne)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive