CricketArchive

New Zealand Players (C)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

B Cachopa (Auckland, Canterbury)
Carl Cachopa (Auckland, Central Districts, New Zealand A, New Zealand XI)
Craig Cachopa (Auckland, Sussex, Wellington)
AC Cade (Ashburton County)
RL Cadness (Auckland Women)
N Cahill (Canterbury Under-17s)
R Cahill (Auckland Under-20s)
T Cahill (North Otago)
JB Cain (Auckland)
RJ Cain (New Zealand Under-19s, Otago Second XI, Otago Under-19s, Otago Under-22s)
BD Cains (Canterbury Women Second XI)
SD Caird (New Zealand Women)
GH Cairncross (Rangitikei)
AE Cairns (Otago)
BL Cairns (Central Districts, Durham, Minor Counties, New Zealand, New Zealand Under-23s, Northern Districts, Otago)
CL Cairns (Canterbury, ICC World XI, New Zealand, Northern Districts, Nottinghamshire)
HW Cairns (Otago)
MG Cairns (Auckland)
PJ Cairns (Auckland Under-19s, Downham Town)
RM Cairns (scorer)
S Cairns (Nelson Women)
T Cairns (Otago Boys High School)
ETT Cakobau (Auckland, Fiji)
EC Calcinai (umpire)
CJ Calder (Otago Under-21s Women)
EM Calder (Canterbury Women Second XI)
JW Calder (Canterbury, New Zealand Under-23s)
CE Calderari (New Zealanders)
RN Caldow (Hutt Valley)
D Caldwell (Otago Under-17s)
NJ Caldwell (Canterbury Under-20s, New Zealand Under-19s)
S Caldwell (Northland)
CF Calkin (umpire)
DJ Calkin (Central Districts)
GV Calkin (Rangitikei)
J Calkin (Wanganui)
L Calkin
MJE Calkin (Central Districts, Wellington)
RC Calkin (umpire)
A Callaghan (Wanderers)
B Callaghan (Ashburton County)
JW Callaghan (umpire)
C Calland (Northern Districts Under-20s)
RJ Calland (Northern Districts)
S Calland (Northern Districts Under-20s)
A Callaway (Canterbury XI)
H Callaway (Ashburton County)
ST Callaway (Australia, Canterbury, New South Wales)
J Callender (Otago Women)
ZAF Callesen (Auckland Grammar School)
KJR Calnon (Stokes Valley, Upper Valley)
LK Calnon (Hamilton Boys High School, Northern Districts Under-17s)
E Calvert (Southland)
W Calvert (Canterbury)
N Cambie (Bay of Plenty, Midlands)
RW Cambie (Auckland-Manukau)
D Came (Northland)
Cameron (Auckland)
Cameron (Manawatu)
A Cameron (Onslow)
B Cameron (Otago Under-23s)
BD Cameron (Central Districts Under-17s, Wanganui)
BW Cameron (Wellington Under-19s)
CP Cameron (Wellington Under-20s)
DA Cameron (Wellington)
DIA Cameron (Marlborough, Poverty Bay)
DS Cameron (Otago)
E Cameron (Central Otago)
EHJ Cameron (Otago)
F Cameron (Bay of Plenty)
FJ Cameron (New Zealand, New Zealand XI, Otago)
G Cameron (Manawatu)
GR Cameron (North Otago)
H Cameron (Green Island)
HHA Cameron (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Poverty Bay)
HMA Cameron (Wairarapa)
HR Cameron (Otago)
HR Cameron (Otago Under-20s, Otago Under-23s)
IB Cameron (New Zealand Universities)
J Cameron (Otago)
JA Cameron (Wanganui)
JC Cameron (Trentham XI)
JNA Cameron (Otago)
M Cameron (Thames Women)
N Cameron (Wanganui)
NP Cameron (Eastern Suburbs)
R Cameron (Rangitikei)
R Cameron (Central Otago)
S Cameron (Bay of Plenty)
S Cameron (Horowhenua and Kapiti)
SJ Cameron (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
SM Cameron (Canterbury)
T Cameron (Wanganui)
ZL Cameron (Nelson Women)
RHJ Camm (Southland)
Campbell (Auckland)
Campbell (Waikato)
Campbell (Otago)
Campbell (Otago Boys High School)
A Campbell (Auckland, Auckland Under-20s)
AI Campbell (scorer)
B Campbell (Northland)
B Campbell (Otago Women)
BG Campbell (Wairarapa)
C Campbell (Hawke's Bay)
C Campbell (New Zealand Universities)
C Campbell (scorer)
C Campbell (umpire)
CA Campbell (Canterbury Women, New Zealand Women)
CS Campbell (Epsom Girls Grammar School)
CWG Campbell (Manawatu, Wairarapa)
D Campbell (Bay of Plenty)
D Campbell (North Otago)
EA Campbell (scorer)
EM Campbell (Canterbury Women, New Zealand Women, Northamptonshire Women, Otago Women)
FP Campbell (Canterbury Women)
H Campbell (Mount Albert Grammar School)
I Campbell (Manawatu)
IF Campbell (Buller, Northern Districts Under-22s, Northern Districts Under-23s, Thames Valley)
IW Campbell (Southland)
J Campbell (Otago)
J Campbell (Auckland)
J Campbell (Wanganui Women, Wanganui Women B)
JH Campbell (umpire)
JW Campbell (umpire)
KO Campbell (Otago)
M Campbell (Otago Women)
MA Campbell (Canterbury Women, Southern Districts Women)
MK Campbell (scorer)
O Campbell (Havelock North High School, Havelock North Intermediate School)
P Campbell (Wairau)
PA Campbell (Otago)
Q Campbell (John McGlashan College)
R Campbell (Marlborough)
R Campbell (Ngakawau)
SAA Campbell (Auckland-Manukau)
T Campbell (South Taranaki)
TA Campbell (South Auckland)
TT Campbell (Taranaki)
TW Campbell (Wellington Under-17s)
AWL Candlish (Canterbury)
R Candy (Wellington Under-17s)
RH Candy (Canterbury Women, Central Districts Women, New Zealand A Women, New Zealand Women, Surrey Women)
Cane
FF Cane (Hawke's Bay)
JF Cane (Hawke's Bay, Northland)
JT Cannan (Christchurch Boys High School)
RB Canney (Nelson)
Canning (Southern Hawke's Bay)
D Canning (Hawke's Bay)
TK Canning (Auckland, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy)
DCA Cannon (Taranaki)
A Cant (Canterbury)
BC Cant (Newcastle, North Otago, Otago A, Otago Under-17s, Otago Under-19s, Upton)
N Canton (Hutt International Boys School)
H Cantrell (Otago)
G Cantrossa (New Zealanders)
NS Cantwell (Otago Under-19s)
JD Capstick (Canterbury Under-20s, New Zealand Colts)
JR Capstick (Wellington)
N Capstick (umpire)
PJ Capstick (Central Districts A, Nelson)
J Caradus (Otago)
R Caradus (Otago Metropolitan)
RW Cardno (Otago Under-20s)
PW Carew (Northern Districts Under-23s)
AB Carey (Nelson)
D Carey (Hawke's Bay)
D Carey (North City)
PW Carey (Canterbury, Canterbury Country, Canterbury Under-19s, New Zealand Academy, New Zealand Under-19s, Northern Districts Under-17s)
A Cargill (Otago)
R Cargill (Wellington Under-17s)
WC Cargill (Wairarapa)
B Carlaw (South Canterbury)
S Carlaw (South Canterbury)
JB Carleton (North Otago, South Canterbury)
T Carleton (Buller High School)
A Carlisle (Manawatu)
TA Carlton (Canterbury, Otago, South Australia, Victoria)
NJ Carman (Northern Districts Second XI, Northland)
F Carmichael (umpire)
B Carmody (Auckland Under-17s)
C Carmody (Poverty Bay)
SW Carmont (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
Carnachan (1st Divisional Team)
SJ Carnachan (Auckland Women, Northern Districts Women)
G Carnoutsos (Canterbury Under-23s)
BA Carpenter (Canterbury Under-20s)
A Carr (Northern Districts Under-20s)
B Carr (Southern Districts Women)
G Carr (umpire)
I Carr (King Country)
JNB Carr (St Andrew's College, Christchurch)
N Carr (Wanganui Women)
PF Carr (Canterbury Women, Royal and Ancient Women, Wellington Women)
W Carr (Otago)
Carrad (Wanganui)
JA Carradus (Wanganui)
PF Carrick (Canterbury Women, New Zealand Women)
F Carrington (North Otago)
F Carrington (North Island Air Force)
R Carrington (Hamilton)
RM Carrington (Auckland)
SM Carrington (Northern Districts)
V Carrol (Rangitikei)
B Carroll (Wanganui)
J Carroll (Wairarapa)
J Carroll (Poverty Bay)
J Carroll (Auckland)
JW Carroll (Northern Military District)
LF Carroll (Wellington Women)
M Carroll (Wanganui)
M Carroll (Hutt Districts)
MC Carroll (Taranaki)
R Carroll (Poverty Bay)
R Carroll (New Zealand Universities)
S Carroll (Central Districts Women)
V Carroll (umpire)
V Carroll (Rangitikei)
NH Carruthers (Northern Districts Women)
EJ Carson (St Hilda's Collegiate Secondary School)
F Carson (Southern Hawke's Bay)
G Carson (Bay of Plenty)
J Carson (Horowhenua)
JR Carson (Auckland, Northern Districts)
MJ Carson (Wanganui)
P Carson (Bay of Plenty)
R Carson (Onslow)
S Carson (Horowhenua)
W Carson (Otago)
W Carson (Southland)
WN Carson (Auckland)
PF Carsons (Northern Districts Under-19s)
EC Carston (Canterbury)
R Carswell (Southland)
RD Carswell (Northern Districts)
SK Carswell (umpire)
Carter (Auckland)
Carter (umpire)
C Carter (umpire)
D Carter (South Auckland)
E Carter (Wellington Women)
G Carter (Northland)
GD Carter (King Country)
J Carter (Nelson)
J Carter (Upper Valley)
JF Carter (Northern Districts)
JM Carter (Hutt Valley)
L Carter (North Taranaki)
LJ Carter (Canterbury)
MJ Carter (Wairarapa)
N Carter (Waikato)
R Carter (South Canterbury)
R Carter (Otago XI)
RWH Carter (New Zealand Services)
SG Carter (Hutt Valley High School Boys)
W Carter (Ashburton County)
AF Cartwright (Counties)
AG Cartwright (Otago)
DA Cartwright (North Otago)
ND Cartwright (North Otago)
P Cartwright (North Otago)
A Carver (Southland)
HR Carver (New Zealand Universities, Wanganui)
W Carver (Eastern Districts of Southland, Southland)
W Carver (Southland)
JS Case (Canterbury A, Canterbury Under-19s, Worcester City)
BJ Casey (Canterbury Under-20s)
LF Casey (Otago)
P Casey (King Country)
RW Casey (umpire)
JC Cassidy (Cornwall)
WJ Cassidy (South Auckland, Waikato)
HB Cassie (umpire)
G Cassin (Counties)
PA Cassrels (Auckland Second XI, Auckland Under-22s)
DHE Castaing (Auckland Under-20s)
LJ Castle (Canterbury Secondary Schools)
L Castles (Southern Hawke's Bay)
G Cate (Wanganui Women B)
WA Cate (Wellington)
SB Cater (Wellington)
BA Cates (umpire)
BS Cates (Auckland A)
G Cates (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
JR Catherwood (Raroa Normal Intermediate School Girls)
W Catherwood (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
DA Cathey (Auckland Under-20s)
BS Cations (umpire)
MD Catley (Hamilton, Marlborough)
CH Cato (Hawke's Bay)
A Catt (umpire)
Cattanach (Poverty Bay)
BA Cattermole (Canterbury Women, Canterbury Women Second XI)
Catto (North Otago)
CM Cavanagh (Wellington Women)
VG Cavanagh (Otago)
Cave (South Canterbury)
AN Cave (umpire)
HB Cave (Central Districts, New Zealand, New Zealand XI, Wellington)
HB Cave (Wanganui)
HE Cave (Poverty Bay)
KH Cave (Poverty Bay, South Taranaki, Wanganui)
LP Cave (Wanganui)
SF Cave (South Canterbury)
WB Cave (Wanganui)
AM Cavill (Wellington Second XI)
JM Cawley (Canterbury Women)
SA Cawtheray (Canterbury Women)
Caygill (Ashburton County)
ER Caygill (Canterbury)
O Caygill (umpire)
DR Cederman (Central Districts)
ED Cederman (Nelson)
BW Cederwall (Wellington)
DF Cederwall (Poverty Bay)
DM Cederwall (Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
GN Cederwall (Wellington)
TM Cederwall (Auckland Under-20s, Wellington Second XI)
Chadbau (Rotorua)
C Chadwick (Canterbury Under-19s)
C Chadwick (East Christchurch-Shirley)
CS Chadwick (Otago)
ES Chadwick (New Zealand Universities)
L Chadwick (Otago)
LN Chadwick (Otago)
MB Chadwick (Royal New Zealand Air Force)
RGB Chadwick (Bay of Plenty, Hawke's Bay)
RJM Chadwick (Hawke's Bay, Otago)
RA Chaffey (North Otago, Sherborne School)
RS Challies (Central Districts, Wellington)
JP Challis (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
M Chalmers (North Shore Women)
B Chamberlain (New Plymouth Girls High School)
E Chamberlain (Invercargill Women)
GB Chamberlain (Canterbury Country, Canterbury Second XI, Canterbury Under-19s, North Canterbury)
HJ Chamberlain (Canterbury A, Canterbury Country, Canterbury Under-19s)
MC Chamberlain (Canterbury)
S Chamberlain (St Albans Women)
SG Chamberlain (Canterbury Country, Canterbury Under-18s, Canterbury Under-19s, Christ's College, Christchurch)
AST Chambers (Canterbury Under-19s, New Zealand Under-19s)
GL Chambers (Auckland Under-20s)
KS Chambers (Canterbury)
L Chambers (Canterbury Under-17s)
R Chambers (Wairau)
ST Chambers (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
T Chambers (Royal New Zealand Air Force)
BJ Champness (Central Military District)
SP Chan (Canterbury, Wellington)
B Chandler (Buller)
GA Chandler (Hutt Valley)
JA Chandler (Northern Districts Under-23s)
PJB Chandler (New Zealand A, Wellington)
WR Chandler (umpire)
LP Chandulal (King's School, Auckland)
P Chandulal (King's School, Auckland)
RK Chaplin (Royal New Zealand Air Force)
Chapman
Chapman (Southern Hawke's Bay)
AT Chapman (Canterbury)
DJ Chapman (Wellington Under-20s)
H Chapman (Wellington)
HJ Chapman (Ashburton County)
I Chapman (South Canterbury)
JE Chapman (Wellington)
JH Chapman (umpire)
L Chapman (Ashburton County)
L Chapman (Canterbury Under-17s)
M Chapman (Otago)
M Chapman (Bay of Plenty)
M Chapman (Napier Technical Old Boys)
ME Chapman (Wellington Women)
P Chapman (Rangitikei)
PR Chapman (umpire)
MS Chapman-Smith (Cambridge University Centre of Cricketing Excellence)
ME Chapple (Canterbury, Central Districts, New Zealand, New Zealand XI)
BJ Chard (New Zealand Under-19s, Northern Districts Under-19s, Northland)
Charles (Poverty Bay)
AI Charles (umpire)
KS Charles (New Zealand Women)
LA Charles (Hawke's Bay)
J Charlton (Villa Maria College, Christchurch)
S Charman (Hamilton)
JPS Charteris (King's School, Auckland)
SE Charteris (Canterbury Women, New Zealand A Women, New Zealand Women)
WJ Charteris (Wellington Women)
Chatfield (Pio Pio College)
EJ Chatfield (New Zealand, Wellington)
GM Chatfield (Central Districts Under-23s, Midlands, Northern Districts Second XI, Southern Hawke's Bay)
RE Chatfield (Wellington A, Wellington Under-17s)
A Chauhan (Wellington Collegians)
N Cheer (Southern Hawke's Bay)
J Cheevers (Taranaki)
BD Chemaly (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Cornwall)
LA Chemis (Victoria University, Wellington, Wellington Under-19s)
RJ Chenery (Central Districts Women)
CI Cherrington (Northern Districts Under-17s, Northland)
RWH Cherry (Otago)
VJT Chettleburgh (Otago)
PRG Chetwin (New Zealand Universities, Otago Under-20s)
HB Chhagan (Counties Manukau, Northern Districts Under-19s)
BO Child (Northern Districts, Northland)
D Child (Northland)
EL Child (Auckland, Northern Districts)
JS Child (Northern Districts Under-19s, Northern Districts Under-20s, Northland)
M Child (Northern Districts Under-17s)
MJ Child (Northern Districts)
NL Child (Northland)
CW Childs (Otago Under-20s, Otago Under-23s, Southland)
E Childs (Essex Services, New Zealand Services)
J Childs (New Zealand Universities)
M Childs (Central Districts Under-20s)
MD Childs (Greytown, Wairarapa)
QL Childs (Central Districts Under-17s)
R Chilton (Canterbury Under-20s, Nelson)
N Chin (Wellington Girls College)
RC Chin (Wellington Development Women, Wellington Under-21s Women)
IAC Ching (Auckland Schoolgirls, St Kentigern College, Auckland Girls)
IH Ching (Central Districts)
JL Ching (Nelson)
E Chipchase (scorer)
BI Chiplin (Auckland Second XI, Auckland Under-20s, Counties, Northern Districts Second XI)
Chisholm (Nelson)
WD Chisholm (Marlborough)
WE Chisholm (Wellington)
EB Chisnall (umpire)
RS Chisnall (umpire)
Chittenden (Nelson)
RK Chittock (Otago Women)
JM Chitty (Nelson, Northern Districts Under-23s, Northland)
T Chitty (Auckland Under-20s)
VA Chitty (Counties Manukau)
H Choat (Waikato)
LJ Chrisp (Eastern Suburbs, Frome, New Zealand Under-19s, Wellington A, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
L Christall (Rangitikei)
BM Christensen (Bay of Plenty, Otumoetai Cadets)
EL Christensen (North Taranaki, Taranaki, Wellington Country)
H Christensen (Wairarapa)
JA Christensen (Otumoetai Cadets)
JH Christensen (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
PJ Christian (Wellington Second XI, Wellington Under-22s)
W Christiansen (South Auckland)
Christie (South Taranaki)
D Christie (Ashburton County)
I Christie (Southland)
GF Christmas (Nelson)
C Christophers (Poverty Bay)
RM Christopherson (Northern Districts)
WJR Christopherson (Wellington)
M Chrystal (umpire)
GB Chrystall (Rangitikei)
MW Chu (John McGlashan College, Otago Boys High School, Otago Under-17s)
Church (Oamaru)
Church (Oamaru)
B Church (Otago)
GA Churchill (Royal New Zealand Air Force)
DP Claffey (Otago)
W Clancy (West Coast (South Island))
E Clapham (Poverty Bay)
CD Clare (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Manawatu)
SW Clare (Poverty Bay)
Clarence (scorer)
RJ Claridge (Taranaki)
SA Claridge (Hutt Valley, Wellington Under-20s)
V Claridge (Palmerston North Girls High School)
Clark (Nelson)
Clark (West Coast (South Island))
Clark (Wairarapa)
Clark (Mel Brown's XI)
Clark (Franklin)
B Clark (Midlands)
B Clark (Green Island)
C Clark (Waikato)
C Clark (umpire)
C Clark (Otago Under-17s, Otago Under-19s, Southland)
CC Clark (Auckland)
CR Clark (Canterbury)
D Clark (Wellington XI)
DJ Clark (Northern Districts Under-19s, Northern Districts Under-20s)
GA Clark (umpire)
GH Clark (Otago)
J Clark (New Zealand Women)
J Clark (umpire)
J Clark (Taranaki Women)
JA Clark (Karori)
JB Clark (Otago)
JL Clark (Otago Women)
JM Clark (Wellington Women)
JR Clark (Nelson)
JT Clark (Huntley School)
K Clark (Raroa Normal Intermediate School)
L Clark (Nelson)
LA Clark (Auckland, New Zealand XI, Otago, Wellington)
LF Clark (Central Districts Under-17s, Nelson College)
LG Clark (Otago)
M Clark (Waikato)
M Clark (Wairau)
MJ Clark (Auckland)
NC Clark (Nelson College)
S Clark (North City)
SR Clark (Northern Districts Under-19s)
TL Clark (Auckland)
U Clark (Poverty Bay)
W Clark (South Canterbury)
W Clark (Otago Women)
A Clarke (Southern Hawke's Bay)
A Clarke (Central Otago)
AE Clarke (New South Wales, Otago, Wellington)
B Clarke (New Zealand Services)
BR Clarke (Hutt Valley, Nelson, Marlborough and Hutt Valley)
CG Clarke (Taranaki)
DB Clarke (Auckland, Northern Districts)
DS Clarke (Northern Districts)
E Clarke (Wairarapa)
E Clarke (Nelson Women)
F Clarke (New Zealand Services)
G Clarke (scorer)
GA Clarke (Northern Districts Under-23s)
GL Clarke (Otago Women)
H Clarke (Northern Maori)
J Clarke (Bay of Plenty)
JR Clarke (Franklin, Southern Hawke's Bay)
JW Clarke (Canterbury Under-20s, Wellington, Wellington Under-20s)
KD Clarke (Mount Albert Grammar School, Northern Districts Under-19s)
KDC Clarke (Hamilton Boys High School)
KM Clarke (Raroa Normal Intermediate School)
MPJ Clarke (Hamilton Boys High School)
R Clarke (Wairarapa)
SR Clarke (Otago Under-20s)
T Clarke (Southern Hawke's Bay)
TJ Clarke (Bay of Plenty, Poverty Bay, Quick Haag, Quick Haag Second XI)
TM Clarke (Northern Districts)
W Clarke (Canterbury Women, Canterbury Women Second XI)
WH Clarke (North Taranaki)
WV Clarke (Hawke's Bay)
FN Clarkson (Otago Under-20s)
J Clarkson (Sydenham)
JA Clarkson (Central Districts)
L Clausen (West Coast Women Second XI)
D Clavis (Hamilton Eastern Suburbs)
J Claydon (Midlands)
C Clayforth (Auckland)
DLJ Clayton (Auckland)
F Clayton (Canterbury)
FC Clayton (Southland)
FD Clayton (Otago)
PB Clayton (Canterbury Under-20s, New Zealand Universities, Northern Districts Under-23s, Poverty Bay)
CW Cleal (King's School, Auckland)
CW Cleal (Auckland Grammar School)
OB Cleal (Auckland Under-20s)
OC Cleal (Auckland)
W Cleal (King's School, Auckland)
T Cleary (Taranaki)
RH Cleave (Auckland)
T Cleave (Bay of Plenty)
BS Cleaver (Central Districts Under-18s, Central Districts Under-19s, Manawatu, Palmerston North Boys High School)
C Cleaver (Taranaki)
D Cleaver (Central Districts Under-20s, Taranaki)
D Cleaver (Central Districts)
MR Cleaver (Taranaki)
R Cleaver (Taranaki)
C Clegg (North Taranaki)
D Clegg (Taranaki)
MJ Clegg (Auckland Second XI, Auckland Under-19s, Auckland Under-20s, Auckland Youth, Wellington Second XI)
PJ Clegg (Wellington Under-20s)
AE Cleghorn (Auckland Women)
J Cleland (Otago Under-19s)
PH Clemance (Timaru)
G Clement (King Country)
CN Clements (umpire)
MA Clements (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
Clementson (umpire)
HD Clementson (scorer)
DC Cleverley (Auckland, Central Districts, New Zealand)
W Clews (New Zealand Army, New Zealand Defence Force)
DN Cliffe (Auckland Women)
KR Cliffe (Auckland Under-20s)
Clifford (umpire)
Clifford (Marlborough)
EWE Clifford (umpire)
W Clifford (Nelson)
BA Climo (Wanganui)
F Climo (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
H Clinton Baker (Wairarapa)
A Cloake (Canterbury Under-21s Women)
BE Cloake (Central Districts Women)
E Close (Christ's College, Christchurch)
IJ Clothier (New Zealand Women)
S Clotworthy (Whangarei Boys High School)
AL Clough (New Zealand Women)
RC Clough (Piako, South Auckland, Waikato)
TN Clout (Bay of Plenty, Greerton, Northern Districts Under-18s, Northern Districts Under-19s, Tauranga Boys College)
SRL Clulee (John McGlashan College)
MA Clulow (New Zealand Army)
Clunie (Hawke's Bay)
T Clydesdale (Otago Under-17s)
M Clyma (Otago Women)
Coates (Oamaru)
Coates (Oamaru)
JE Coates (Canterbury Under-20s)
JM Coates (Canterbury Women Second XI, Otago Women)
NF Coates (umpire)
RJ Coates (Auckland)
HS Coats (Ashburton County)
HC Coatson (Otago)
Cobb (Christ's College, Christchurch)
DM Cobb (Akarana Women, Auckland Women, North Shore Women)
R Cobbe (Manawatu)
P Cobby (Canterbury Women Second XI)
LT Cobcroft (Canterbury, New South Wales, Wellington)
AP Cobden (Canterbury)
B Cobden (Canterbury, North Canterbury)
W Cobden (Otago)
BP Coburn (Canterbury A, Canterbury Under-19s)
BJ Cochrane (Fraser Technical Old Boys, New Zealand Maori, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Northland)
N Cochrane (West Coast (South Island))
WA Cochrane (Southland)
C Cockburn (Wellington)
R Cockburn (Canterbury Under-19s, Mid-Canterbury)
TE Cockburn (Canterbury Under-23s, New Zealand Under-23s)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how you can help.
| Home | Privacy Policy | Contact |
Copyright © 2003-2016 CricketArchive