CricketArchive

New Zealand Players (D)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

Dacre (Auckland)
CCR Dacre (Auckland, Gloucestershire, South)
GL Dacre (Auckland Under-20s)
LM Dacre (Auckland)
PJF Dailey (Central Districts Under-23s, Hawke's Bay, Southern Hawke's Bay)
JM Dain (Bay of Plenty, Northern Districts Under-23s)
M Daji (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s)
AE Dakin (Canterbury)
NM Daley (Northern Districts)
Dalgety (Oamaru)
RW Dalgleish (Hawke's Bay)
CE Dallard (Canterbury Women)
B Dallas (Central Districts Under-19s)
M Dallison (Wanganui)
P Dalrymple (Southland)
CJ Dalton (Wellington)
HR Daly (Canterbury Women, New Zealand Women)
TR Dalzell (Manawatu)
C Dampier-Crossley (North Canterbury)
A Danagh (Southland)
K Daniel (Otago Under-17s)
JS Daniell (Rangitikei)
JS Daniels (Manawatu)
OE Daniels (Auckland Women, Matamata Women, Otago Women, Wellington Women, Wellington Women B)
R Dannhauser (Takapuna, Wellington Under-19s)
R Dansey (Bay of Plenty)
A Dapson (Central Districts Under-17s)
AJ Darby (Wanganui)
JW D'Arcy (Canterbury, New Zealand, New Zealand XI, Otago, Wellington)
N D'Arcy (Otago Under-19s, Otago Under-22s)
WA D'Arcy (Taranaki)
J Dark (Wanganui)
HB Darkins (Northland)
J Darkins (scorer)
J Darkins (Central Districts Under-17s)
RJ Darkins (Cambridge Granta, Cambridgeshire Under-25s, Holcot Arcadians, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Northland, Old Northamptonians, Old Northamptonians Second XI, Sudbury)
T Darkins (scorer)
Darley (Oamaru)
B Darlington (Auckland Women)
M Darlington (Northern Districts Under-20s)
G Darlison (umpire)
JF Darragh (Southland)
AL Darrah (Thames Valley)
NB Darrow (Auckland Under-20s)
Dart (Ashburton County and South Canterbury)
N d'Auvergne (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Marlborough, Marlborough Boys College)
PG D'Auvergne (Canterbury)
D Davenport (Taranaki)
RN Davenport (Otago)
Davey (Canterbury)
A Davey (Midlands)
C Davey (North Otago)
G Davey (Wairarapa)
J Davey (Midlands)
O Davey (Wairarapa)
SB Davey (Bay of Plenty, New Zealand Under-19s, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-18s, Poverty Bay)
W Davey (scorer)
WL Davey (Bay of Plenty, Midlands)
Davidson (Oamaru)
AG Davidson (Wanganui)
B Davidson (North Otago)
BJ Davidson (Ashburton County, Canterbury Under-20s, South Canterbury)
J Davidson (umpire)
LJ Davidson (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-18s)
MPF Davidson (Canterbury)
MSJ Davidson (Canterbury A, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-18s, New Zealand Under-19s)
N Davidson (Canterbury)
NG Davidson (Central Otago, Otago Under-20s)
PJ Davidson (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
R Davidson (Otago Women)
S Davidson (Central Districts Under-19s)
L Davidson Powell (Upper Hutt United, Upper Valley)
AR Davie (Wellington Second XI, Wellington Under-22s)
MS Davie (Central Districts Under-19s)
RM Davie (New Zealand Universities, Taranaki)
Davies (umpire)
Davies (Taranaki)
A Davies (Waikato)
C Davies (North Harbour)
C Davies (Dunedin Metropolitan)
C Davies (Auckland)
C Davies (Auckland Under-20s)
C Davies (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
CA Davies (Otago)
CA Davies (Nelson)
CJ Davies (South Canterbury)
DP Davies (umpire)
E Davies (umpire)
E Davies (New Plymouth Girls High School)
G Davies (Horowhenua)
GE Davies (South Canterbury)
J Davies (Wairarapa)
J Davies (Canterbury)
J Davies (Canterbury Minor Associations)
JE Davies (umpire)
JW Davies (North Canterbury, South Canterbury)
L Davies (Wanganui)
MSA Davies (Counties Manukau)
R Davies (Central Districts Under-23s, Wairarapa)
S Davies
S Davies (Nelson Women)
SL Davies (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
VE Davies (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Suburbs-New Lynn, Sussex Second XI, Three Bridges)
Davis (South Taranaki)
BW Davis (Canterbury Under-20s)
DG Davis (Hawke's Bay)
G Davis (Marlborough, Northern New South Wales, Poverty Bay)
G Davis (Canterbury Under-20s)
G Davis (Otago Under-19s)
H Davis (Canterbury)
HT Davis (Auckland, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Wellington)
J Davis (umpire)
M Davis (Thames Valley)
R Davis (Southern Districts Women)
S Davis (Horowhenua)
TT Davis (Northern Districts)
PJ Davison (Thames Valley)
A Davoren (Hamilton)
R Daw (New Zealand Army)
Dawe (Westland)
G Dawe (North Otago)
J Dawe (Canterbury)
WH Dawe (Canterbury)
A Dawes (Otago)
KD Dawkins (Bay of Plenty)
BD Dawson (umpire)
DL Dawson (umpire)
FF Dawson (Canterbury)
GJ Dawson (Otago)
GJ Dawson (Canterbury)
JHM Dawson (Canterbury)
PJ Dawson (Wellington Under-20s)
G Day (Wellington)
R Day (Southland)
MJB Deaker (Northland, Otago Under-23s)
AE Dean (Hawke's Bay)
B Dean (Southern Hawke's Bay)
D Dean (Hawke's Bay)
DS Dean (Manawatu)
JJB Dean (Wellington)
KH Dean (Hawke's Bay)
SS Dean (Taita, Wellington Under-17s, Wellington Under-18s)
AJ Deane (Auckland)
IB Deans (North Canterbury)
RM Deans (Canterbury, Canterbury Second XI, Canterbury Under-23s, North Canterbury)
CW Dear (Midlands)
FC Deas (Auckland Women)
KR Deas (Auckland, Scotland)
AP de Boorder (Auckland)
DC de Boorder (Auckland, New Zealand A, Otago)
GB de Castro (Horowhenua)
D de Clive Lowe (Auckland Women)
WA Dee (Nelson)
DM Deeble (Auckland A)
DLW Deeming (Northern Districts Under-23s, Northland)
D Deere (Wanganui)
WS Deerness (Kaikorai, Wanganui)
JG Dees (Wellington)
RP de Groen (Auckland, New Zealand, New Zealand XI, Northern Districts)
GJS de Joux (Canterbury Under-20s, New Zealand Young Cricketers, South Canterbury)
R de Joux (South Canterbury)
GW Delamore (Hutt Valley)
Delaney (Nelson)
B Delaney (Midlands)
L Delaney (Nelson)
de Latour (Oamaru)
M de Lautour (Auckland Under-20s)
AK Dellaca (Buller)
HN Dellow (Canterbury)
MC Dellow (Kaipara Flats)
B de Lore (umpire)
BJ de Lore (umpire)
HS de Maus (Canterbury)
JS D'Emden (Canterbury, Hawke's Bay, South Canterbury, Southern Tasmania Cricket Association, Timaru)
Dempsey (umpire)
DA Dempsey (Canterbury)
J Dempsey (Waikato)
CS Dempster (Gentlemen, Leicestershire, New Zealand, Scotland, Warwickshire, Wellington)
EW Dempster (New Zealand, Wellington)
R Dempster (North Otago)
RS Dempster (Taranaki)
S Dempster (Central Districts Under-20s)
L de Muth (Rangitikei)
Denby (Southern Hawke's Bay)
B Dench (Northern Districts Under-17s)
O Dench (Tauranga Intermediate School)
HFC Dencker (Nelson)
HEH Denham (Canterbury)
J Denham (Canterbury)
J Denham (Wanganui Women)
L Denia (Canterbury, West Coast (South Island))
BV Denison (umpire)
T Dennehy (West Coast (South Island))
A Dennis (Nelson, Southern Hawke's Bay)
TA Dennis (Ashburton County, South Canterbury and North Otago)
B Dennison (umpire)
Denny (umpire)
CB Denshire (South Canterbury)
WB Denshire (Nelson)
TH Dent (Hawke's Bay)
Denton (Oamaru)
Denton (Oamaru)
AC Dermer (umpire)
A Desai (Hamilton, Northern Districts Under-18s, Northern Districts Under-19s)
N Desai (Hutt Valley High School)
I Des Forges (Auckland XI)
SPD de Silva (Taita, Wellington Emerging Players, Wellington Under-19s)
JW de Terte (Central Districts)
AP Devcich (New Zealand, New Zealand A, New Zealand XI, Northern Districts)
M Devereux (Central Otago, New Zealand Under-19s, Wellington Under-19s)
TA Devereux (Wellington Women)
WJ Devereux (New Zealand Women)
AJ Devine (Canterbury B Women, Southern Districts Women)
D Devine (Hawke's Bay)
HS Devine (Canterbury Under-17s)
SFM Devine (Canterbury Women, New Zealand Women, South Australia Women, Wellington Women)
SP Devine (Wellington Under-19s)
AJ Devlin (Canterbury)
PC Devlin (Canterbury Under-23s, North Canterbury)
C Devonshire (Lindisfarne College)
Dewar (South Canterbury)
CD Dewar (West Coast (South Island))
CJ Dewar (umpire)
E Dewar (West Coast Women)
NE Dewdney (Thames Valley, Waikato)
Dewe (Manawatu)
AE Dewes (Auckland)
Dey (Otago)
A Dey (umpire)
Aditya Dhadwal (Auckland Under-18s, Auckland Under-19s, Mount Albert Grammar School)
Amit Dhadwal (Mount Albert Grammar School)
I Dhambayola (St Kentigern College)
D Dheda (umpire)
EH Diack (Hawke's Bay, Southland)
BJ Diamanti (Canterbury, Central Districts, New Zealand, New Zealand A)
AR Dias (Scots College)
Dick
A Dick (umpire)
AE Dick (New Zealand, New Zealand XI, Otago, Wellington)
B Dick (North Otago)
M Dick (North Otago)
P Dick (Southland)
S Dick (North Otago)
TW Dick (umpire)
CRW Dickel (Canterbury, Otago)
THV Dickel (Otago)
CJ Dickeson (Northern Districts Under-22s)
CW Dickeson (Northern Districts)
GG Dickeson (Northland)
EHS Dickey (umpire)
J Dickey (Otago Under-20s)
L Dickey (Auckland Women, North Shore Women)
B Dickie (Medbury School)
E Dickie (North Shore Women)
B Dickinson (Midlands)
F Dickinson (Otago Women, Otago Women Second XI)
G Dickinson (Canterbury)
G Dickinson (Northern Districts Second XI)
GR Dickinson (New Zealand, Otago, Wellington)
J Dickinson (Canterbury Women, Canterbury Women Second XI)
JH Dickinson (Hutt Valley)
S Dickinson (North Otago)
EJ Dickson (New Zealand Women)
H Dickson (Canterbury Under-17s)
I Dickson (Invercargill Women, Southland Women)
I Dickson (Rangitikei)
JFW Dickson (Wellington)
JM Dickson (Central Districts Under-18s, Taranaki Wanderers)
L Dickson (Rangitikei)
RH Dickson (Canterbury Women)
SC Dickson (Surrey Women)
G Diederich (Manawatu)
L Diehl (umpire)
M Diehl (Otago Women)
N Diggs (Canterbury Women)
Dignan (Ashburton County)
RR Dilks (Manawatu)
KG Dill (Kaipara Flats)
C Dillon (West Coast (South Island))
J Dillon (Ashburton County)
MH Dind (Wellington)
DD Dine (Hawke's Bay)
BMJ Dineen (Canterbury, Central Districts)
BR Dinneen (Bay of Plenty)
K Diprose (Taranaki)
Ditchfield (South Canterbury)
WG Ditchfield (Otago)
M Divehall (Bay of Plenty, Mount Maunganui)
FM Diver (Northern Districts A, Northern Districts Under-19s, Thames Valley, Upper Valley)
RJ Diver (Northern Districts)
T Divers (Otago Women, Otago Women Second XI)
Dixon (Hawke's Bay)
A Dixon (Bay of Plenty, Hamilton)
A Dixon (Canterbury Under-17s)
C Dixon (Southland)
CG Dixon (Otago Second XI)
CP Dixon (Hutt Districts, Wellington A)
DC Dixon (Southland)
ER Dixon (Auckland)
G Dixon (West Coast (South Island))
G Dixon (Otago Under-20s)
G Dixon (Canterbury Under-20s)
GH Dixon (Otago)
NA Dixon (New Zealand Women)
RS Dixon (scorer)
S Dixon (Hamilton)
S Dixon (scorer)
TA Dixon (Albion, Otago Under-18s)
WG Dixon (Otago)
J Dobbie (Otago Under-19s, Otago Under-20s)
Dobbs (Nelson)
A Dobbs (Central Districts Under-17s)
KP Dobbs (Canterbury Under-20s)
PW Dobbs (Otago)
Dobie (Auckland)
EA Doble (Wanganui)
J Doble (Wanganui)
JM Dobson (Southern Hawke's Bay)
N Dobson (Auckland Women)
AM Dodd (New Zealand Women, Wellington Women)
AM Dodd (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Dulwich College, Hamilton, Hawke's Bay, Otago Under-23s, Surrey Second XI)
C Dodd (Nelson)
C Dodd (St Kentigern College)
MJ Dodd (North Otago, Otago Under-19s)
N Dodd (Central Districts Under-17s)
NC Dodd (New Zealand Women, Northern Districts Women)
P Dodd (Thames Valley)
M Dodds (Counties Manukau, Parnell)
M Dodds (Central Districts Under-20s)
S Dodds (Midlands, Waikato Valley)
JF Dodgson (Canterbury Women)
Dods (Poverty Bay)
HA Dods (Wanganui)
CEC Dodunski (Northern Districts Women)
J Dodunski (Waikato)
MR Dodunski (Hamilton, Northern Districts A, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Northern Districts Under-23s)
Doherty (South Taranaki)
FEA Dohnt (umpire)
A Doig (Horowhenua)
AD Doig (Ashburton County)
J Doig (Ashburton County)
J Doig (North Otago)
JA Doig (Southland)
K Doig (North Otago)
P Doig (Ashburton County)
P Dolan (Counties)
SW Doleman (Auckland Second XI, Bay of Plenty, Northern Districts Second XI, Northern Districts Under-22s, Poverty Bay)
B Domigan (Burscough, Otago, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
JM Domigan (Canterbury Country, Central Otago, South Hampstead, Southland)
DL Donald (Northern Districts)
G Donald (Hamilton)
K Donald (Rangi Ruru Girls School)
R Donald (Wanganui)
S Donald (Rangi Ruru Girls School)
CW Donaldson (Wellington Under-19s)
G Donaldson (Southland)
GT Donaldson (Wellington)
IA Donaldson (Southland)
JB Donaldson (Auckland)
K Donaldson (Southland)
N Donaldson (North Otago)
RAP Donaldson (West Coast Women)
RH Donaldson (West Coast (South Island))
T Donaldson (Manawatu)
ZGC Donaldson (Wellington Under-17s)
TC Dondeli (umpire)
AE Doneghue (Wellington)
BP Donkers (Canterbury)
GH Donne (Bay of Plenty, Otumoetai Cadets)
A Donnelly (Taranaki)
A Donnelly (Franklin, Northland)
AT Donnelly (New Zealanders)
D Donnelly (Poverty Bay)
IT Donnelly (Auckland)
JPT Donnelly (Canterbury, Northern Districts)
K Donnelly (Auckland Under-19s)
K Donnelly (Central Districts Under-17s)
MP Donnelly (Canterbury, Gentlemen, Marylebone Cricket Club, Middlesex, New Zealand, New Zealand Services, Oxford University, South, Warwickshire, Wellington)
TJ Donnelly (King's College, Auckland)
E Donoghue (South Canterbury)
Donovan (Auckland)
C Donovan (Otago)
M Donovan (Midlands)
RJ Donovan (Wairarapa)
BJK Doody (Canterbury, New Zealand Academy)
H Doody (Canterbury Under-17s)
JK Doody (umpire)
LM Doody (North Canterbury)
TJD Doody (Canterbury Country)
J Doogue (King Country)
LR Doolan (Essex Women, New Zealand Women, Nottinghamshire Women, South Australia Women, Wellington Women)
P Dooley (Buller)
J Dore (South Canterbury)
RE Dore (umpire)
MEF Dormer (Auckland)
WH Dormer (South Taranaki, Taranaki)
N Dorreen (Canterbury)
PM Dorward (Canterbury Women Second XI)
WP Douch'e (Auckland Under-20s)
A Dougan (Poverty Bay)
JG Dougan (Hutt Valley)
JP Dougan (Hawke's Bay, Hutt Valley, Wellington Under-20s)
W Dougan (umpire)
HJ Dougherty (Central Districts Women)
DM Doughty (Wellington Women)
Douglas (South Taranaki)
AJ Douglas (Hawke's Bay)
GM Douglas (Auckland Second XI, Auckland Under-22s, Northern Districts Second XI, Wellington Second XI)
GW Douglas (Central Districts)
H Douglas (Northern Districts Under-19s)
HB Douglas (North Shore Women)
J Douglas (Bay of Plenty)
MW Douglas (Central Districts, New Zealand, New Zealand XI, Wellington)
R Douglas (Nelson Women)
S Douglas (Otago)
T Douglas (Buller)
W Douglas (Otago)
WM Douglas (Otago)
GC Doull (Counties, Franklin)
JD Doull (New Zealand Women)
JM Doull (Franklin)
LJ Doull (Wellington)
M Doull (Otago Women)
SB Doull (New Zealand, New Zealand A, New Zealand XI, Northern Districts)
J Dove (umpire)
B Dow (Wanganui)
EH Dow (Poverty Bay)
JC Dow (Poverty Bay)
PH Dow (Poverty Bay)
J Dowd (Auckland Under-19s)
AJ Dowie (Lindisfarne College)
RT Dowker (Canterbury)
BJ Dowling (Southland Women)
GT Dowling (Canterbury, New Zealand, New Zealand XI)
M Dowling (Central Otago)
Down (Poverty Bay)
Down (Hawke's Bay)
LR Down (Auckland Women)
J Downer (North Shore Women)
AD Downes (Otago)
J Downes (Hawke's Bay)
LE Downes (umpire)
LW Downes (Central Districts)
TA Downes (Wellington)
TA Downes (Otago)
WF Downes (Otago)
MG Downie (Counties, Counties Manukau, Northern Districts Under-20s)
ECM Dowrick (Auckland Women)
PJ Dowsett (Otago)
Z Doyle (Poverty Bay)
AB Drabble (Otago)
Drake
GA Drake (Canterbury Under-19s, South Canterbury)
GD Drake (Canterbury Under-18s, Canterbury Under-19s)
J Drake (North Auckland)
MK Drake (Bay of Plenty, Northern Districts A, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Otumoetai Cadets)
MR Drake (Wellington Under-19s)
R Drake (South Canterbury)
W Drake (Marlborough)
WT Drake (Minor Associations)
J Dravinski (Central Districts Under-19s)
TM Dravitzki (Central Districts)
FWP Dredge (Wellington)
HT Drees (umpire, scorer)
C Drennan (South Canterbury)
PJ Drennan (Ashburton County)
R Drennan (Ashburton County)
RT Drennan (umpire)
W Drennan (Ashburton County)
Drew (Taranaki)
Drew (Nelson)
Drew (umpire)
DJ Drew (Otago)
K Drew (Manawatu)
N Driessens (Canterbury Under-17s)
S Driessens (Canterbury Under-17s)
J Drinkall (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Howick-Pakuranga)
B Drinkwater (King Country)
A Driscoll (Southland)
RJ Drown (Auckland)
CJ Drum (Auckland, New Zealand, New Zealand A)
EC Drumm (Auckland Women, Kent Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
J Drummond (Hawke's Bay)
MD Drummond (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-18s, Nelson)
NA Drummond (umpire)
PB Drummond (Nelson Women)
LR Dry (Wellington)
Dryden (Marlborough)
CH Dryden (Wellington)
S Dryden (Wanganui)
WE Dryden (Wellington)
O Dryland (Marlborough)
G Drylie (Hutt Valley, Marlborough)
PRO Drysdale (Bay of Plenty, Mount Maunganui, Poverty Bay)
MJ du Chateau (Wellington Under-20s)
VH du Chateau (Wellington)
AG Duckmanton (Canterbury)
ET Dufaur (Auckland)
PPE Dufaur (Auckland)
A du Feu (Nelson)
J du Feu (Nelson)
MG Duff (Canterbury B Women)
P Duff (Central Otago)
SW Duff (Central Districts)
WA Duff (umpire)
P Duffield (South Canterbury)
SL Duffill (Central Districts Women)
Duffy (Central Districts A)
G Duffy (Central Otago)
J Duffy (Waikato)
JA Duffy (Otago)
MM Duffy (Otago Second XI, Otago Under-23s)
RJ Duffy (Wellington)
RM Duffy (Otago)
DJ Duke (Albion, Kaikorai, Otago Under-17s, Otago Under-19s, Otago Under-23s)
L Duley (Wairarapa)
M Duman (Rangitikei)
AC Dumbleton (New Zealand Services)
DP Dumbleton (Wellington)
D Dunbar (Taranaki)
Duncan (Nelson)
A Duncan (Otago Women, Otago Women Second XI)
AAK Duncan (Wellington)
AC Duncan (Canterbury A, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
ADS Duncan (Wellington)
AG Duncan (Rangitikei)
AJ Duncan (Hutt Valley, Wellington Under-20s)
AW Duncan (Wellington)
B Duncan (Central Otago)
BM Duncan (New Zealand Women)
DS Duncan (Otago Women, Otago Women Second XI)
FM Duncan (Wellington Women)
GHR Duncan (Central Districts)
H Duncan (Otago)
J Duncan (Rangitikei)
J Duncan (Marlborough and Nelson)
P Duncan (Northern Districts Under-22s, Poverty Bay)
P Duncan (Otago Under-20s)
SF Duncan (Otago)
WA Duncan (Rangitikei)
WM Duncan (Northern Districts)
Dundas (umpire)
DAD Dundon (Auckland-Manukau, Cornwall, The Hills)
WW Dunkley (umpire)
Dunlop (South Taranaki, Taranaki)
DEL Dunlop (Canterbury)
MH Dunlop (New Zealand Women)
R Dunlop (Southland)
Dunn (Marlborough)
A Dunn (Buller)
CJ Dunn (Counties Manukau)
CM Dunn (Auckland Under-19s)
CR Dunn (Manawatu)
EF Dunn (Auckland)
G Dunn (umpire)
GP Dunn (West Coast Women)
IG Dunn (Otago)
J Dunn (Otago Women)
L Dunn (Northland)
M Dunn (Otago Women)
RJ Dunn (Southland)
SG Dunn (Central Otago)
T Dunn (Otago Under-23s)
TJ Dunn (Otago Under-19s)
JRJ Dunne (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
M Dunne (Marlborough)
RS Dunne (New Zealand Under-23s, Otago)
DM Dunnet (Canterbury, New Zealand Army, New Zealand Services, Otago)
SC Dunnett (Canterbury Country)
Dunnil (South Canterbury)
B Dunning (Northern Districts)
B Dunning (Northern Districts Under-17s)
D Dunning (Northland)
EJ Dunning (Auckland)
JA Dunning (Auckland, New Zealand, Otago, Oxford University)
JR Dunning (New Zealand Women)
KG Dunning (Hawke's Bay)
N Dunning (Franklin)
R Dunning (Northland)
R Dunning (Counties Manukau, Northern Districts Under-19s)
W Dunning (Northland)
WJ Dunning (Auckland Veterans)
GLC Dunster (Otago Under-20s, Southland)
LR Dunster (Canterbury)
N du Plessis (Auckland Development Women)
JD Durand (South Auckland)
EFD Duret (Otago, Wellington)
JW Durning (South Canterbury)
D Dustin (Wanganui)
WH Dustin (New Zealand Air Force, Wellington)
N Dutton (Waikato)
J Dwight (Poverty Bay, Tauranga Boys College)
J Dwyer (Otago Women)
JK Dwyer (Southern Hawke's Bay, Waikato)
KF Dwyer (Auckland)
PC Dwyer (Poverty Bay)
R Dwyer (Northern Districts Under-19s)
L Dyer (Wellington Women)
G Dyhrberg (Wanganui)
PW Dyhrberg (Central Districts)
W Dyhrberg (Wanganui)
Dykes (Taranaki)
JI Dykes (umpire)
N Dykes (North Canterbury)
RA Dykes (Auckland)
S Dykes (Parnell)
MH Dymond (New Zealand Women)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2014 CricketArchive