CricketArchive

New Zealand Players (K)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

F Kahlenberg (Poverty Bay)
Z Kahn (Nelson College)
I Kain (Marlborough)
MO Kain (Canterbury, Central Districts)
YJ Kainuku (New Zealand Women)
Kalaugher (South Canterbury)
S Kale (Manawatu, Southern Hawke's Bay)
JA Kallender (Auckland)
R Kandula (umpire)
AL Kane (Otago Women)
C Kane (Southland)
JA Kane (South Canterbury)
MJ Kane (New Zealand A Women, Otago Women)
Kanel
A Kanuparthi (Hutt International Boys School)
RTG Kapea (Hutt Valley High School)
RPC Karaitiana (Wellington)
Y Kareem (Auckland Schoolgirls)
S Karnik (Cornwall)
RK Karsten (Nelson)
RJ Kasper (Auckland, Natal, Natal B)
AS Kauter (Hawke's Bay)
LJ Kauter (Hawke's Bay, Wanganui)
Kavanagh (South Taranaki)
EJ Kavanagh (Southland)
VC Kavanagh (Auckland)
DJ Kay (Central Districts)
EM Kay (Auckland Women)
GW Kay (New Zealand Schools)
JW Kay (Northland)
P Kay (Poverty Bay)
MH Kayes (Auckland Under-20s, New Zealand Universities)
FC Kean (Wellington Development Women, Wellington Under-21s Women)
RJ Kean (Wellington)
NJ Keane (Southland)
RC Kearns (Wellington Under-20s)
S Kearns (Bay of Plenty, Earls Barton, Mount Maunganui, Poverty Bay, Rushton, Wellingborough Town)
AVEM Keast (Otago)
H Keast (Poverty Bay)
L Keat (Bay of Plenty)
K Keating (Auckland Women, Wellington Women)
S Keats (Wanganui Women)
R Keddie (Hawke's Bay and Manawatu Women)
AC Keegan (umpire)
SJ Keegan (North City, Onslow, Wellington Under-17s, Wellington Under-18s, Wellington Under-19s)
AM Keeley (Ashburton County)
RJ Keeley (Waikato)
A Keeling (Cornwall)
C Keen (Ashburton County)
JM Keen (Pukekohe Metro)
MS Keen (Canterbury Under-18s)
P Keen (Otago Women)
PO Keen (Canterbury Women, Canterbury Women Second XI, Otago Women, Wellington Women)
F Keenan (Southland)
GJ Keenan (Canterbury Country)
K Keenan (Southland, Wairarapa, West Coast (South Island))
KM Keenan (Canterbury Women, New Zealand Women)
M Keenan (West Coast (South Island))
PN Keenan (Ashburton County)
R Keet (South Auckland)
F Keiller (John McGlashan College)
J Keir (Auckland Under-17s)
Keith (umpire)
A Keith (umpire)
K Keith (Otago Women)
ICG Kelaart (scorer)
H Kelk (North Otago)
A Kelleher (Otago Women Second XI)
A Keller (Canterbury Minor Associations)
DJ Kelliher (St Paul's Collegiate School, Hamilton)
N Kelliher (Otago Women)
Kelly (umpire)
A Kelly (Taranaki Wanderers)
AN Kelly (Auckland Women)
AN Kelly (Northern Districts)
BF Kelly (Wellington Under-20s)
DP Kelly (Central Districts, New Zealand Academy, Northern Districts)
ED Kelly (Otago Women)
FV Kelly (Auckland)
JWH Kelly (Wellington)
LE Kelly (Wellington)
MJ Kelly (Canterbury Country)
NF Kelly (Counties Manukau, Free Foresters, New Zealand Under-19s, Northern Districts, Northern Districts A, Northern Districts Under-18s)
P Kelly (Wellington Under-19s)
PJ Kelly (Auckland, New Zealand Under-23s)
R Kelly (North Auckland)
RA Kelly (Central Districts)
RS Kelly (Canterbury Women)
SL Kelly (Auckland Women, New Zealand Under-23s Women, North Harbour Women, North Shore Women)
T Kelly (Wanganui)
T Kelly (Cobham)
TW Kelly (umpire)
AM Kelman (Otago Under-20s)
BA Kelpe (Thames Valley)
R Kelpe (Rangitikei)
WR Kemball (Wairarapa)
A Kember (Wellington)
GF Kember (Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
HJ Kember (Canterbury)
RJ Kember (Auckland Women, New Zealand A Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
GE Kemble (Franklin, Northern Districts Under-23s)
Kemitz (Nelson)
EJ Kemnitz (Southland)
Kemp (South Auckland)
A Kemp (umpire)
B Kemp (Poverty Bay)
B Kemp (Northern Districts Under-20s)
GM Kemp (Otago)
J Kemp (South Island Air Force, Wellington XI)
JG Kemp (Auckland)
P Kemp (Auckland Under-20s)
R Kemp (umpire)
RJ Kemp (Wellington)
RV Kemp (Thames Valley)
TA Kemp (umpire)
Kempson (Nelson)
A Kench (Canterbury Under-19s)
EK Kench (Canterbury Under-21s Women)
GL Kench (Canterbury)
J Kench (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
MF Kendal (Canterbury Women, Ireland Women)
Kendall (Hawke's Bay)
B Kendall (Midlands)
P Kendall (Manawatu)
S Kendall (North Otago)
M Kennard (North Otago)
Kennedy (West Coast (South Island))
A Kennedy (New Zealand Under-19s, Otago Second XI, Otago Under-20s)
A Kennedy (Green Island)
B Kennedy (Marlborough)
B Kennedy (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
B Kennedy (Fraser Technical Old Boys)
D Kennedy (umpire)
KD Kennedy (Northern Districts)
MSS Kennedy (Wellington Under-17s)
P Kennedy (Otago A)
PG Kennedy (Canterbury)
R Kennedy (Central Districts Under-17s)
R Kennedy (Wellington Under-19s)
RB Kennedy (Poverty Bay)
RJ Kennedy (New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Otago, Wellington)
RR Kennedy (Hawke's Bay)
S Kennedy (Napier Technical Old Boys)
S Kennedy (Fraser Technical Old Boys)
SR Kennedy (Wellington)
T Kennedy (Taranaki)
W Kennedy (umpire)
WC Kennedy (Wellington)
M Kennerley (Canterbury Women)
Kenneway (Poverty Bay)
NB Kenning (Hawke's Bay)
S Kenning (Nelson Women)
G Kenny (Renwick)
J Kenny (Otago)
J Kensington (Taranaki)
PJ Kensington (Bay of Plenty)
T Kensington (Ashburton County)
Kent (Auckland)
JF Kent (Bay of Plenty, Canterbury Under-20s, New Zealand Universities)
LAW Kent (Auckland)
S Kent (Karori)
L Kenworthy (scorer)
L Kenworthy (Hawke's Bay)
C Kenzett (Nelson, Marlborough and Westland)
NA Keogh (Otago Under-20s)
M Keon (New Zealand Universities)
S Keong (Hawke's Bay)
AT Keown (umpire, scorer)
G Keown (South Canterbury)
R Kepes (Marlborough Boys College)
MR Kerly (scorer)
B Kernahan (North Otago)
F Kernohan (Waikato)
A Kerr (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
AC Kerr (Auckland)
AC Kerr (Auckland, New Zealand Air Force, New Zealand Services)
AC Kerr (Wellington Women)
C Kerr (Piako)
E Kerr (Nelson)
FB Kerr (Otago)
G Kerr (Taranaki)
J Kerr (West Coast (South Island))
J Kerr (Otago Under-20s)
J Kerr (Wellington Women)
JF Kerr (Tawa College)
JL Kerr (Canterbury, New Zealand, New Zealand Army)
KB Kerr (umpire)
LR Kerr (scorer)
M Kerr (Bay of Plenty)
M Kerr (North City)
PM Kerr (umpire)
R Kerr (Otago Women Second XI)
RJ Kerr (Wellington)
RJ Kerr (Marlborough, North Canterbury)
RV Kerr (Taranaki)
S Kerr (Ashburton County)
WB Kerr (North Otago)
J Kerse (North City)
G Kershaw (Wairarapa)
NM Kershaw (Otago Under-23s)
A Kerwin (Wanganui Women, Wanganui Women B)
J Kett (Otago Women)
SG Kett (Counties Manukau)
CC Kettle (Otago)
Keys (Wairarapa)
DR Keys (Central Districts Under-20s, Hawke's Bay)
B Khamal (Auckland Under-17s)
F Khan (Rangitikei)
J Khan (Canterbury Under-17s)
J Khan (Eastern Suburbs)
JS Khan (Wellington Under-19s)
NM Khan (umpire)
R Khan (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s)
CD Khull (Wellington Women)
A Kibblewhite (Taranaki)
JP Kibblewhite (Greytown)
JWF Kiddey (Canterbury)
BJ Kidston (Otago Under-17s, Otago Under-19s, Taieri)
Kiely (Wanganui)
GD Kiernan (umpire)
BF Kilby (Auckland Under-20s, Hutt Valley)
FD Kilby (Southland, Wairarapa)
Kilgour (Nelson)
FM Kilgour (Northern Districts Under-19s, Waikato Valley)
WA Kilgour (Otago)
J Kilkolly (Wanganui Women)
TA Kilkolly (Central Districts Women)
TA Kilkolly (Wanganui Women)
J Killick (Horowhenua)
RA Kilpatrick (umpire)
RJ Kilpin (Northern Districts Under-23s, Thames Valley)
TJ Kilpin (Thames Valley)
S Kilworth (Canterbury Women Second XI)
A Kimber (Wellington)
KF Kimber (umpire)
M Kimber (Whangarei City)
MJ Kimber (Auckland Second XI, Auckland Under-20s, Auckland Youth, Canterbury Under-20s, New Zealand Young Cricketers)
Kinder (North Otago)
J Kinder (Bay of Plenty, North Otago)
HRW Kindley (Otago Under-17s)
WJ Kindley (Otago Boys High School, Otago Under-19s)
King (Auckland)
King (1st Divisional Team)
A King (Auckland)
A King (Horowhenua and Kapiti)
AWB King (Nelson College)
CB King (Auckland)
CE King (umpire)
CR King (Central Districts Under-21s Women, Havelock North High School)
F King (Landmark Golden Oldies)
FS King (New Zealand Women, Wellington Women)
GA King (Auckland)
H King (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
H King (Green Island)
HJ King (Auckland Under-19s)
IC King (Canterbury Country, Canterbury Emerging Players, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
JH King (South Canterbury)
ME King (North Shore Women)
MR King (Nelson)
N King (Northern Districts Under-23s)
NP King (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
R King (umpire)
R King (Otumoetai Cadets)
R King (Landmark Golden Oldies)
RE King (Otago A)
RH King (Canterbury, New Zealand Under-23s)
RT King (Auckland, Central Districts, Otago)
RT King (Bay of Plenty)
SM King (Otago Women)
TJ King (Canterbury Women Second XI)
BJ Kingan (Otago Under-17s)
L Kingan (North Otago)
B Kingham (Auckland Under-17s)
S Kingsbeer (Poverty Bay)
S Kingsbury (scorer)
J Kingsland (Southland)
TD Kingsland (Otago)
GR Kingston (Southland)
CN Kingstone (The Rest)
IL Kingstone (Northland)
KM Kingstone (King's College, Auckland)
CB Kingswell (Southland)
AP Kininmonth (Canterbury Country)
JM Kinnaird (Otago Women, Otago Women Second XI)
RB Kinnear (Central Districts Under-20s, Cornwall (Hastings), Hawke's Bay, New Zealand Academy Development Squad)
ADM Kinnell (umpire)
F Kinnerly (Wanganui)
R Kinnerly (Wanganui)
Kinsella (North Taranaki)
DA Kinsella (Central Districts)
PD Kinsella (New Zealand Women)
PD Kinsella (Manawatu Women)
RD Kinsella (Wellington Under-22s)
RS Kinsey (umpire, scorer)
AG Kinvig (Canterbury, Otago)
JG Kinvig (Wellington)
Kinzett (Nelson)
CA Kinzett (Nelson)
H Kinzett (Marlborough and Nelson)
R Kircher (umpire)
A Kirk (Taranaki)
CM Kirk (Canterbury, Otago)
R Kirk (King Country)
BN Kirkbride (Northern Districts Women)
Kirkbridge (Mangere)
JC Kirkcaldie (Wellington)
G Kirker (Wellington Under-20s)
WDR Kirker (Wellington)
C Kirkham (Poverty Bay)
G Kirkpatrick (Auckland Under-20s)
SC Kirkwood (Otago Women Second XI)
J Kirtlan (Franklin)
M Kirwan (Lancaster Park Women)
J Kirwin (Taranaki, Wanganui)
R Kishor (Mount Albert Grammar School)
A Kissling (Otago)
J Kissling (umpire)
JHP Kissling (Auckland, Nelson)
K Kissling (Waiapu)
T Kissling (Auckland)
Kitchen (Wanganui)
AK Kitchen (Auckland, New Zealand A)
ASM Kitchin (Otago Women)
GO Kitchingham (Hutt International Boys School)
T Kite (Tauranga Intermediate School)
GW Kitson (Otago Under-20s, Southland)
WJ Kitson (Otago Under-20s, Otago Under-23s, Southland)
GA Kitt (Otago)
RA Kitt (umpire)
T Kitt (Southern Hawke's Bay)
EVM Kitto (Canterbury)
RD Kitto (Taranaki)
TR Kitto (Central Otago, Otago Second XI)
DS Kivell (Central Districts)
ML Kjar (umpire)
FJ Klaassen (Cornwall, Otago A)
A Klee (East Christchurch-Shirley, Naenae)
G Klein (Counties)
Klines (Otago Under-20s)
SK Klippel (King's College, Auckland)
GP Klocek (Naenae, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
Knapp (Nelson)
A Knapp (West Coast (South Island))
CA Knapp (Wellington)
CH Knapp (Nelson)
D Knapp (Wellington, West Coast (South Island))
EC Knapp (Wellington)
EM Knapp (umpire)
G Knapp (West Coast (South Island))
G Knapp (Nelson)
K Knapp (West Coast (South Island))
KJ Knapp (Nelson)
P Knapp (West Coast Women)
WH Knapp (Nelson)
BV Kneebone (Northern Districts A)
RF Kneebone (Northern Districts)
TW Kneebone (umpire)
Knell (Westland)
Knight (Hawke's Bay)
AR Knight (Otago)
CD Knight (Cornwall, Cornwall Under-19s)
MA Knight (Northern Districts Women)
P Knight (scorer)
PA Knight (Old Boys Collegians)
PS Knight (Hawke's Bay)
R Knight (Marlborough)
T Knight (Rangitikei)
THJ Knight (umpire)
A Knights (Waiapu)
EK Knights (scorer)
WR Knights (umpire)
DJ Knowles (Auckland)
GPF Knowles (Buller, Celtic, Marlborough, Otago A)
JAC Knowles (Thames Valley, Waikato)
N Knowles (Otago Women)
B Knox (Ashburton County)
M Knox (Otago Country)
Knyvett (Nelson)
EF Knyvett (Canterbury)
J Knyvett (Nelson)
Koch (Wellington)
MA Koefoed (Auckland Women)
NDH Kohey (Kaikorai)
SW Kohlhase (Auckland, Northern Districts)
EB Komp (Auckland Women, Central Districts Women)
C Koole (Auckland Under-21s Women)
R Korde (Hamilton)
S Korte (Manawatu)
HHL Kortlang (Victoria, Wellington)
HHL Kortlang (Wellington Town)
BJ Kose (Kaipara Flats)
R Kotkamp (Otago Masters)
B Krammer (Nelson)
GM Krebs (Wellington Women)
CV Kreeft (Wellington)
R Krishnan (Midlands)
D Kruger (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Mid-Canterbury)
S Kruger (Manawatu, Southern Hawke's Bay)
EA Kruskopf (Otago)
G Kuchen (Wellington)
C Kuggeleijn (New Zealand Schools)
CM Kuggeleijn (New Zealand, New Zealand Under-23s, Northern Districts)
J Kuggeleijn (Franklin)
SC Kuggeleijn (New Zealand A, Northern Districts, Wellington)
TG Kuggeleijn (Central Districts Under-17s, Great Witchingham, Manawatu)
J Kuklinski (New Zealand Deaf)
A Kumar (Poverty Bay)
S Kumar (Napier Old Boys-Marist)
W Kumeroa (Wanganui Women)
KV Kurta (Auckland Under-19s, Ayr)
L Kurth (Wanganui Women B)
PS Kurtovich (Auckland Under-23s)
JN Kuru (Central Districts)
J Kyles (North Otago)
HG Kyne (North City, Onslow, Toombul, Wellington Under-19s)
RJ Kyne (North City, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive