CricketArchive

New Zealand Players (P)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

AF Paape (Central Otago)
JC Pabst (Auckland)
L Pacey (Manawatu)
ME Pacey (John McGlashan College)
J Packer (Wellington Under-19s)
N Packiyarajah (Northland)
RL Packwood (Northern Districts Second XI, Northern Districts Under-20s)
JAJ Paerau (Napier Technical Old Boys)
DL Paetz (Wellington)
C Paewai (Technical Old Girls)
Page (umpire)
Page (Nelson)
AHC Page (Canterbury)
CJ Page (Northland)
CJ Page (scorer)
DF Page (umpire)
E Page (Wellington Women)
EM Page (Auckland Women)
FF Page (Albion, Otago A, Otago Under-18s, Otago Under-19s)
GL Page (Auckland Women, New Zealand Women)
H Page (Wellington)
IA Page (Dublin University, Northern Districts Second XI, Northland)
JAM Page (Auckland Women)
JE Page (Wellington)
M Page (Central Districts Women)
ML Page (Canterbury, New Zealand, New Zealand Army)
WP Page (umpire)
BM Paine (Auckland Women)
J Paine (Central Districts Under-17s, New Zealand Maori)
M Painton (Auckland Women)
A Pairama (Central Districts Under-17s, Horowhenua and Kapiti)
E Paisley (St Hilda's Collegiate Secondary School)
J Paisley (Birkenhead City and Takapuna)
K Paki Paki (Nelson)
RM Palacio (Waikato Valley)
AL Palethorpe (Wellington)
Palmer (Waikato)
Palmer (umpire)
Palmer (Nelson)
A Palmer (umpire)
C Palmer (Taranaki)
E Palmer (Rangi Ruru Girls School)
EV Palmer (Canterbury)
G Palmer (Hamilton)
P Palmer (Canterbury Women Second XI)
R Palmer (Franklin)
W Palmer (North Taranaki)
BMK Pamatatau (Suburbs-New Lynn)
JI Pamment (Auckland)
H Pandya (Manawatu)
LA Pank (Belmont Intermediate School Girls)
BM Pankhurst (Canterbury Under-20s)
RMF Pannett (Wellington Women)
AH Panther (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
BA Panther (Auckland Under-20s)
AL Panting (Otago Under-20s)
TGM Papesch (Auckland Under-20s)
BR Papps (New Zealand Universities, North Otago, Otago Under-20s, Otago Under-23s)
M Papps (Nelson Women)
MD Papps (Hutt Valley)
MHW Papps (Canterbury, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, Wellington)
RJ Papps (Nelson)
TJT Papps (Canterbury)
TO Papps (scorer)
VL Papps (Nelson Women)
B Papworth (Wanganui)
GH Paramor (Otago)
S Paranjpe (Otago Under-19s)
B Parata (Marlborough Boys College, Wairau Valley)
NE Parata (Hutt Valley, New Zealand Under-19s, Wellington Under-19s, Wellington Under-22s)
R Parata (Hutt Valley, Wellington Second XI)
MG Parfitt (Royal New Zealand Air Force)
AA Parikh (Auckland A, Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Mount Albert Grammar School, New Zealand Under-19s)
AM Parima (Auckland Under-17s)
A Paris (Nelson)
JD Paris (Royal New Zealand Air Force)
L Paris (scorer)
ZL Paris (Otago Women)
MJ Parish (Hutt International Boys School)
D Park (Central Districts)
JBR Park (Bay of Plenty, New Zealand Universities)
PST Park (New Zealand Universities)
R Park (Wellington Under-20s)
Parker (Wanganui)
CE Parker (Palmerston North Boys High School)
EJ Parker (Northern Districts Women)
J Parker (Nelson Women)
JA Parker (New Plymouth Boys High School)
JLB Parker (St Kentigern College, Auckland)
JM Parker (New Zealand, Northern Districts, Worcestershire)
JM Parker (Hamilton Boys High School)
K Parker (Otago Country)
KJ Parker (Auckland)
M Parker (Otago Under-20s)
M Parker (St Hilda's Collegiate Secondary School)
MM Parker (Otago)
MP Parker (Canterbury Under-19s)
NM Parker (Canterbury, New Zealand, Otago)
P Parker (Eastern Suburbs)
PCS Parker (Wellington Under-19s)
R Parker (Hawke's Bay)
S Parker (Waikato Diocesan School for Girls)
T Parker (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
T Parker (Onslow)
TS Parker (Otago)
W Parker (New Zealand Ambassadors)
WH Parker (Otago)
B Parkerson (Canterbury)
D Parkes (Midlands)
H Parkes (Rangitikei)
N Parkes (New Zealand Services, Royal New Zealand Air Force)
R Parkes (umpire)
T Parkes (Upper Hutt)
TK Parkes (King's College, Auckland, Northern Districts Under-17s)
DPX Parkes-Dolan (umpire)
MM Parkhouse (Wellington Women)
K Parkin (Royal New Zealand Air Force, Wellington)
Parkinson (Westland)
C Parkinson (Taranaki Women)
H Parkinson (Bay of Plenty)
I Parkinson (Buller)
N Parkinson (Manawatu, New Zealand Universities)
R Parkinson (Rangitikei)
V Parkinson (Taranaki)
R Parks (Midlands)
BJ Parlane (Mount Maunganui, Newcastle, Northern Districts Under-19s, Northland, Poverty Bay)
ME Parlane (New Zealand Academy, Norfolk, Northern Districts, Wellington)
NR Parlane (Auckland, New Zealand Academy, Northern Districts, Wellington)
R Parlane (umpire)
TJ Parlane (umpire)
DL Parnell (Counties)
AC Parore (Auckland, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Northern Districts)
L Parore (Auckland Under-20s, Parnell)
C Parr (North City)
I Parr (New Zealanders)
MJ Parr (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Taranaki)
R Parr (Auckland Under-20s)
S Parr (Auckland Under-20s)
HR Parrington (Taranaki, Wellington, West Coast (North Island))
AW Parris (Hawke's Bay, Southern Hawke's Bay)
KR Parris (umpire)
CS Parrish (Royal New Zealand Navy)
Parry (Nelson)
RJ Parry (Hutt Valley, Wairarapa)
N Parshotham (Auckland Under-21s Women)
CK Parsloe (Wellington)
JR Parslow (Auckland A, Auckland Under-19s, Suburbs-New Lynn)
JS Parson (Canterbury, New Zealand Under-23s, Wellington)
AEW Parsons (Auckland, New Zealand Under-23s, Sussex)
LV Parsons (Northern Maori, Waikato Valley)
M Parsons (Bay of Plenty, Northern Districts Under-19s)
M Parsons (Wellington Under-19s)
M Parsons (Taranaki)
R Parsons (Midlands, Southern Hawke's Bay)
S Parsons (scorer)
JE Partel (Otago Women)
Parton (umpire)
D Parton (Wairarapa)
CS Partridge (Hutt Valley, Wellington Under-23s)
HJ Partridge (Northern Districts Women)
LE Partridge (Auckland, New Zealand Army)
M Partridge (Hutt Valley)
MR Partridge (Auckland Women)
PJ Pasco (umpire)
F Pascoe (West Coast (South Island))
T Pasfield (West Coast (South Island))
MJ Passell (Northern Districts Under-23s, Northland)
MY Pasupati (Auckland, Wellington)
YS Pasupati (North Otago, Onslow, Otago A)
BJ Patchett (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
G Patchett (Marlborough)
J Patchett (Bay of Plenty)
J Patchett (New Zealand Schools)
K Patchett (Marlborough)
W Pate (Horowhenua)
Patel (Tawa)
A Patel (Suburbs-New Lynn)
AKG Patel (Hutt International Boys School)
AY Patel (Central Districts)
B Patel (Bay of Plenty)
B Patel (Otago Under-22s)
B Patel (Upper Hutt, Wellington Under-19s)
B Patel (New Zealand Schools)
BR Patel (Wellington B, Wellington Under-23s)
CR Patel (Johnsonville)
D Patel (Birkenhead City and Takapuna)
DN Patel (Auckland, New Zealand, New Zealand XI, Staffordshire, Worcestershire)
J Patel (Epsom Girls Grammar School)
JK Patel (Naenae Old Boys)
JS Patel (New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Warwickshire, Wellington)
K Patel (Upper Hutt)
KB Patel (Auckland Schoolgirls, Auckland Under-21s Women)
M Patel (Manawatu Women)
M Patel (Victoria University, Wellington)
MG Patel (University-Grange)
N Patel (Wellington Girls College)
N Patel (Hutt International Boys School)
NA Patel (Central Districts)
NH Patel (Northern Districts Women)
NH Patel (Tauranga Intermediate School)
NH Patel (Tauranga Girls College)
P Patel (Auckland Under-18s)
RU Patel (Auckland Under-20s)
S Patel (Manukau City, Northern Districts Under-19s)
S Patel (Wairarapa)
S Patel (St Kentigern College, Auckland)
G Pateman (South Canterbury)
H Pateman (South Canterbury)
G Patersen (Wairarapa)
Paterson (Waikato)
A Paterson (Wellington)
A Paterson (umpire)
A Paterson (Buller High School)
AG Paterson (Nelson)
AT Paterson (Central Districts)
AWS Paterson (Canterbury Under-19s)
B Paterson (Otago Under-17s)
BJ Paterson (referee)
BM Paterson (Franklin)
DG Paterson (umpire)
GR Paterson (North Otago)
HB Paterson (Bloemendaal, Canterbury Country, Canterbury Under-19s)
HM Paterson (Wellington Women)
JL Paterson (Auckland, Canterbury, Hawke's Bay)
K Paterson (Central Otago)
K Paterson (Otago Country)
L Paterson (Hawke's Bay)
PE Paterson (Canterbury Women)
V Paterson (Otago Women Second XI)
DFRRM Pathirana (Hamilton Boys High School, Northern Districts Under-19s)
B Paton (umpire)
CB Paton (Scots College, Wellington)
DD Paton (umpire, scorer)
EA Paton (New Zealand Women, Otago Women)
FR Paton (umpire)
L Paton (Taranaki)
LM Paton (Scots College, Wellington)
A Patrick (Wairarapa)
BC Patrick (Northland, Wairarapa)
DM Patrick (Wellington)
GM Patrick (Otago)
LJ Patrick (scorer)
WR Patrick (Canterbury, Otago)
Patten (Onehunga)
K Patten (Franklin)
MRC Patten (Counties Manukau, Hamilton)
G Pattenden (Waikato)
B Patterson (Otago Under-19s)
E Patterson (Otago Women Second XI)
F Patterson (Waikato)
HM Patterson (umpire)
I Patterson (Taranaki)
J Patterson (Nelson Women Second XI)
JM Patterson (Wellington Women)
K Patterson (Otago Masters)
L Patterson (North Shore Women)
L Patterson (New Zealand Blind)
MWJ Patterson (Canterbury Country, Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s, North Canterbury)
L Pattie (Nelson)
BMK Patton (Central Districts)
A Paul (Wanganui)
DC Paul (Counties, Counties Manukau)
JM Paul (Otago)
K Paul (Bay of Plenty, New Zealand Universities, Northern Districts Under-23s)
OC Paul (umpire)
RS Paul (Franklin)
SR Paul (New Zealand Colts, North Otago, Otago Under-20s)
S Paulin (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
BA Pauling (Northern Districts Under-23s)
HS Pauling (Taranaki)
EE Paull (umpire)
W Paull (Otago Under-20s)
AL Paulsen (Auckland Grammar School)
HT Pavey (Canterbury Country)
EH Pavitt (umpire)
JG Pawley (Central Districts)
J Pawson (Canterbury Under-19s)
JD Pawson (East Christchurch-Shirley)
MJ Pawson (Central Districts)
SJ Pawson (Canterbury)
M Pay (Southland Women)
N Pay (scorer)
NM Pay (Southland Women)
TP Payle (King's College, Auckland, Manukau City, Northern Districts Under-19s, Victoria University, Wellington)
ESJ Payne (Wellington)
GL Payne (Otago Second XI, Otago Under-22s)
I Payne (Northland)
ID Payne (Otago Under-20s)
IW Payne (Otago)
MG Payne (Otago Under-19s)
N Payne (Canterbury Women, Netherlands Women, New Zealand Women)
OR Payne (Otago XI)
R Payne (Central Districts Under-19s, Wairarapa)
R Payne (Wanganui)
RE Payne (Hawke's Bay)
RS Payne (North Otago)
G Paynter (New Zealand Universities)
GC Paynter (Horowhenua and Kapiti, Hutt Valley, Taranaki)
H Paynter (Northern Districts Under-20s)
S Paynter (New Zealand Universities)
DH Payton (Central Districts, New Zealand Under-23s)
JSC Payton (New Zealand Ambassadors)
S Payton (Wairarapa)
G Peach (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
Peacock (Westland)
A Peacock (Northern Districts Under-17s)
GG Peacock (Hawke's Bay)
M Peacock (Canterbury Under-19s)
S Peacock (Denniston Dog Old Boys)
Peake (Wanganui)
JDA Peake (Wellington Under-19s)
JW Peake (New Zealand Services, West Coast (South Island))
Pearce (Westland)
A Pearce (Tauranga Intermediate School)
AM Pearce (Canterbury Under-20s)
E Pearce (North Shore Women)
H Pearce (umpire)
J Pearce (Canterbury Under-19s, Marlborough, Marlborough Boys College)
N Pearce (Canterbury Women)
T Pearce (Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s)
TM Pearce (umpire)
WC Pearce (Canterbury)
H Pearless (Nelson)
WH Pearless (Otago)
RH Pearpoint (Wanganui)
RJ Pearpoint (Marlborough, Nelson, Marlborough and West Coast)
AT Pearse (Napier Old Boys-Marist)
C Pearson (Northland)
DE Pearson (Otago Under-20s)
DW Pearson (Central Districts Second XI, Hawke's Bay)
E Pearson (Wanganui)
E Pearson (Whangarei Girls High School)
HT Pearson (Auckland, New Zealand Services)
KA Pearson (Otago Under-20s)
LR Pearson (Otago)
M Pearson (Belmont Intermediate School Girls)
N Pearson (New Zealand Universities)
R Pearson (Central Otago)
SN Pearson (Auckland, Auckland A, Takapuna)
V Pearson (Northland)
SL Pease (Central Districts Second XI, Central Districts Under-22s, Hawke's Bay)
HJS Peddie (Wellington Women)
GW Pedersen (Auckland Under-20s)
G Pederson (Midlands)
TG Pedlow (umpire)
G Peebles (Bay of Plenty)
J Peel (Southland)
JC Pegden (Manawatu)
WL Pegden (Manawatu)
D Pegg (Taita)
JA Peggie (Otago Women Second XI)
C Peglar (Mangere)
C Peiris (Whangarei Boys High School)
BM Pelham (Auckland Women, Otago Women)
R Pemberton (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, Howick Pakuranga)
Penfold (South Taranaki)
JO Penfold (Auckland Under-21s Women)
C Pengelly (Nelson)
MF Pengelly (Christ's College, Christchurch)
R Penharrow (Poverty Bay)
RA Penhearow (New Zealand Under-23s, Northern Districts)
CM Penman (Manawatu, Rangitikei, Wanganui)
HF Penman (Otago Women)
J Penman (Poverty Bay)
WA Penman (Manawatu)
AJ Penn (Central Districts, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, New Zealand XI, Wellington)
MS Pennal (scorer)
A Pennell (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
G Penney (Kaipara Flats)
A Penning (Auckland Women)
HR Penny (South Taranaki, Taranaki)
T Penny (Northland)
BR Penrose (Wellington Under-20s)
A Pentecost (West Coast Women)
FP Pentecost (Canterbury Women)
TR Pentecost (Wellington Under-19s)
BJ Peoples (Raroa Normal Intermediate School)
M Pepper (Taita)
CA Pepperell (Taranaki)
RB Pepperell (North City, Taita, Wellington Under-19s)
Percy (Waikato)
GR Percy (Central Districts Under-23s, Wairarapa)
K Percy (Wairarapa)
RW Percy (Hawke's Bay)
T Pere (Poverty Bay)
T Pere (Upper Hutt, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
Perera (Mike Dormer's XI)
MCH Perera (umpire)
MRN Perera (Hamilton Boys High School)
RN Perera (Hamilton Boys High School)
CL Perham (Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-18s)
W Perham (North Taranaki, Taranaki)
Perkins (Westland)
D Perkins (Hawke's Bay)
JS Perkins (Wellington Under-23s)
KT Perkins (Auckland Women, New Zealand Women)
N Perkins (Wanganui)
N Perkins (Canterbury Under-19s)
N Perkins (Otago Country)
N Perkins (Southland Women)
WR Perkins (Wellington)
H Perks (Naenae Old Boys)
R Pero (Tai Tapu School)
B Perrett (Hamilton, Poverty Bay)
ED Perrett (Rangitikei, Taranaki)
EG Perrin (Canterbury)
G Perrin (Manawatu)
KH Perrin (umpire)
KH Perrin (Hawke's Bay)
Perry (Central Otago)
A Perry (Canterbury)
AC Perry (Christ's College, Christchurch, South Canterbury)
BM Perry (Northern Districts Under-21s Women)
BM Perry (Tauranga Girls College)
C Perry (Wairarapa)
CTH Perry (Canterbury, Tasmania)
CTH Perry (umpire)
D Perry (St Albans)
DL Perry (Auckland)
DL Perry (Chudleigh, North City, Wellington Second XI, Wellington Under-19s, Wellington Under-20s)
DL Perry (scorer)
E Perry (Wairarapa)
EC Perry (Central Districts Women, New Zealand A Women, New Zealand Women, Wellington Women, Yorkshire Women)
H Perry (Victoria University, Wellington)
J Perry (Wairarapa)
WW Perry (Wairarapa)
J Peter (Ashburton County and South Canterbury)
MH Peters (New Zealand Women, Wellington Women)
D Petersen (Midlands)
s Petersen (Karori)
SJ Petersen (Wellington Under-19s)
A Peterson (Wairarapa)
AM Peterson (Auckland Women, New Zealand Women, Northern Districts Women)
C Peterson (Horowhenua and Kapiti)
IM Peterson (Auckland Women)
SJ Peterson (Auckland)
WJ Peterson (Wairarapa)
PJ Petherick (New Zealand, Otago, Wellington)
D Petre (Otago Country)
J Petre (Southland)
M Petre (Otago Under-17s)
EC Petrie (Auckland, New Zealand, New Zealand XI, Northern Districts)
FRS Petrie (Southland)
N Petrie (Canterbury Under-20s)
RG Petrie (Canterbury, New Zealand, Wellington)
D Petrie-Deely (Wellington Girls College)
P Petrowski (Central Districts Under-17s)
GE Pett (Northern Districts Under-20s, Thames Valley)
DE Pettet (scorer)
M Pettman (Nelson Women)
LE Petty (Taranaki)
RA Petty (Taranaki)
R Pewhairangi (Southland)
T Pfahlert (West Coast (South Island))
L Phelan (Otago Women)
Q Phelan (Otago Women)
Phellan (Canterbury Cricket Society)
J Phelps
L Phelps (Wairarapa)
S Phelps (Poverty Bay)
D Philip (Poverty Bay)
WJ Philip (umpire)
Philips (Mike Dormer's XI)
E Phillip (umpire)
JH Phillipps (New Zealanders)
Phillips (umpire)
Phillips (Nelson)
Phillips (Southland)
BA Phillips (Taranaki)
C Phillips (Whangarei Girls High School)
D Phillips (Auckland Women)
DN Phillips (Auckland Under-17s, Auckland Under-19s, New Zealand Under-19s)
EM Phillips (Wellington)
G Phillips (Wellington)
GD Phillips (Auckland)
H Phillips (New Plymouth Girls High School)
J Phillips
JA Phillips (Royal New Zealand Navy)
JB Phillips (Onslow, Wellington City, Wellington Under-20s)
JG Phillips (Canterbury)
JK Phillips (Hawke's Bay)
JM Phillips (Northland)
K Phillips (Hawke's Bay)
KM Phillips (New Zealand Universities)
LA Phillips (Otago Women)
M Phillips (Rangitikei)
M Phillips (Otago Country)
M Phillips (Canterbury Women)
N Phillips (Northland)
PP Phillips (Wellington, Wellington Under-20s)
R Phillips (Wellington)
RM Phillips (Otago)
RP Phillips (South Canterbury)
A Phillpot (umpire)
JA Philpot (Epsom Girls Grammar School)
J Philpott (Wellington Under-17s)
PS Philpott (Canterbury)
Philson (Auckland)
K Philson (Thames Valley)
MS Phipps (umpire)
T Phipps (Buller)
LA Phyn (North Shore Women)
AC Picard (Counties, Counties Manukau)
Pickard (Southern Hawke's Bay)
A Pickard (Southland)
BD Pickard (Auckland Women)
CH Pickard (Southern Hawke's Bay)
P Pickard (Franklin)
RM Pickard (Auckland Under-23s, Franklin)
Pickering (Westland)
Pickering (Manawatu)
IM Pickering (New Zealand Women, Wellington Women)
J Pickering (Mount Albert Grammar School)
Pickett (Oamaru)
CJ Pickett (Wellington)
W Pickford (Southland)
AD Pierce (Hawke's Bay, Otago Under-20s, Otago Under-23s, Southland)
G Pierce (South Canterbury)
LJ Pierce (Ashburton County, Otago Under-20s)
RA Pierce (Central Districts)
RF Pierce (Hawke's Bay)
W Pierce (Canterbury)
Pierpoint (Ashburton County)
RJ Pierpoint (Marlborough)
Pigott (umpire)
AD Pike (Auckland Secondary Schools)
G Pike (Taranaki Wanderers)
JA Pike (Hutt Valley High School Boys)
MM Pike (Hutt Valley High School Boys)
N Pilalis (scorer)
N Pilalis (Wellington Collegians)
EA Pilbrow (Tauranga Intermediate School)
JP Pilcher (Wellington Women)
DC Pile (Karori, Onslow, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
NJ Pile (Petone-Eastbourne, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
NP Pile (Onslow)
L Pille (Mount Albert Grammar School)
E Pilling (Waikato)
J Pilmer (Whangarei Girls High School)
D Pimm (Central Districts Under-17s)
P Pimm (Central Districts Under-17s)
S Pimm (Hawke's Bay)
D Pinder (Midlands)
A Pine (Horowhenua and Kapiti)
JHN Pine (New Zealand Universities, Otago Under-20s)
Piner (umpire)
J Pinfold (Manawatu)
J Pinfold (Central Districts Under-20s)
J Pinfold (Horowhenua and Kapiti)
L Pinfold (Horowhenua and Kapiti)
R Pinfold (Manawatu Women)
DD Pink (Southland Women)
M Pinkham (Auckland Under-19s, Parnell)
B Pinney (New Zealand Universities)
DRT Pinny (New Zealand Academy Development Squad, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Northland)
MW Pinny (Hamilton, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s, Northland)
GM Piper (umpire)
D Pirie (Auckland Under-19s)
DR Pirie (Hawke's Bay)
NG Pirihi (Oxford University)
RJ Pitcairn (umpire)
G Pitches (umpire)
GI Pitches (Otago Under-19s)
I Pitches (North Otago)
NM Pitches (Otago Under-20s)
RJ Pither (New Zealand Under-23s, Wellington)
RJ Pithey (Medbury School)
AM Pittaway (Southland Women)
M Piwharangi (Horowhenua and Kapiti)
B Plaskett (North Canterbury)
AS Player (Auckland)
RA Player (Auckland Under-20s, New Zealand Universities)
WR Playle (Auckland, New Zealand, New Zealand XI, Western Australia)
L Pleasants (Manawatu)
W Pleasants (Wanganui)
D Plumb (Ashburton County)
Plumer (Auckland Cricket Society)
DM Plummer (scorer)
JHJ Plummer (Northern Districts Under-19s)
KV Plummer (Auckland Women, New Zealand Women, North Shore Women)
MR Plummer (Auckland Under-19s, Auckland Under-22s, New Zealand Under-19s)
ZAA Plummer (Auckland Women)
PW Plumtree (Central Districts Second XI, Hawke's Bay, Taranaki)
PW Plumtree (Taranaki)
KJ Plunkett (Hutt Valley)
M Plunkett (Horowhenua and Kapiti)
BM Poananga (Rangitikei, Wanganui)
Pochin (Westland)
Pocock (Poverty Bay)
BA Pocock (Auckland, New Zealand, New Zealand Academy, New Zealand XI, Northern Districts)
MG Pocock (Northern Districts)
D Pollard (Midlands)
D Pollard (New Zealand Army, New Zealand Defence Force)
GJ Pollard (Poverty Bay)
IB Pollard (Wellington Under-23s)
K Pollard (Midlands)
MA Pollard (New Zealand A, Wellington)
V Pollard (Canterbury, Central Districts, New Zealand, New Zealand XI)
V Pollard (Wellington Under-20s)
YJ Pollard (Auckland Women)
W Pollitt (Canterbury)
A Pollock (Eastern Suburbs)
A Pollock (North City)
B Pollock (Taita)
BW Pollock (Napier Old Boys-Marist)
JS Pollock (Havelock North Intermediate School)
ND Pollock (Northern Districts)
WA Pollock (Central Districts Under-23s, Southern Hawke's Bay)
RW Pollok (Southland)
MR Polson (Otago Under-20s)
RA Polson (Mid-Canterbury, St Albans)
N Pomare (Rangitikei)
S Pomare (Karori)
JB Pomeroy (South Auckland, Waikato)
WB Pomeroy (South Auckland, Waikato)
A Pond (Marlborough)
Pong (Tawa)
F Pool (Wairarapa)
GA Pool (umpire)
M Pool (North Taranaki, Taranaki, Wairarapa)
R Pool (Wairarapa)
AV Poole (Southland)
E Poole (Southern Hawke's Bay)
JSF Poole (Celtic, Central Districts, Central Districts A, Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Marlborough)
R Poole (Franklin)
V Poole (Southland)
HD Pooley (umpire)
MB Poore (Canterbury, New Zealand)
CD Pope (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-18s, Marlborough Boys College, Wairau)
CH Pope (North Otago)
J Pope (Northern Districts Under-20s, Thames Valley)
JF Pope (umpire)
JM Pope (Wellington Under-20s)
KL Pope (Wellington Under-21s Women)
R Pope (New Zealand Services)
TRW Pope (Southland)
B Popli (New Zealand A, Northern Districts)
L Popli (Poverty Bay)
F Porch (Auckland)
B Porteous (Manawatu)
C Porteous (Karori)
J Porteous (umpire)
LD Porteous (scorer)
AW Porter (umpire)
B Porter (Wellington Women)
D Porter (King Country, Midlands)
G Porter (King Country)
J Porter (Wairau Valley)
J Porter (Otago Women)
JA Porter (Ashburton County)
S Porter (South Canterbury)
I Posa (Hamilton)
MW Posa (Auckland)
AJ Postles (Auckland)
BJ Postles (Auckland)
CJ Postles (Auckland Second XI, Auckland Under-23s)
HW Postlethwaite (South Canterbury)
MW Potae (Southern Districts Women)
L Potaka (Wanganui Women)
JLF Potgieter (Tauranga Boys College)
BM Pothan (Central Districts Women)
NMR Potiki (Wellington Women)
Potter (Auckland Cricket Society)
DF Potter (Auckland, Northern Districts)
G Potter (Wairarapa)
J Potter (Buller)
O Potter (Whangarei Girls High School)
RL Potter (Auckland Women)
EG Potts (Nelson)
GW Potts (Taranaki)
DK Poulgrain (Central Districts Second XI, Hawke's Bay)
P Poulos (scorer)
MG Poultney (Northern Districts)
W Poutu (Poverty Bay)
A Powell (Waikato Valley)
F Powell (umpire)
G Powell (Otago Under-17s)
GA Powell (New Zealand Under-23s, Otago)
GM Powell (East Christchurch-Shirley)
GS Powell (Wanganui)
IJ Powell (Auckland Women, New Zealand Women)
J Powell (South Canterbury)
JL Powell (Canterbury)
LM Powell (Auckland Women, New Zealand Women)
R Powell (Wellington Women)
RFJ Powell (Canterbury)
S Powell (Nelson)
T Powell (Auckland Under-17s)
F Powell-Harper (Bay of Plenty)
Power (Nelson)
D Power (Otago Under-19s, Tattenhall)
E Power (Taranaki)
R Power (Wanganui)
S Power (Palmerston North Girls High School)
A Powley (Auckland Under-19s)
GHS Pownall (umpire)
AL Powys (Canterbury)
RAN Powys (Canterbury)
J Poynter (Ngakawau)
G Prain (Hawke's Bay)
AR Prasad (Napier Old Boys-Marist)
JEI Prasad (Auckland Under-21s Women)
R Prasad (Marlborough Boys College, Wairau Valley)
R Pratley (South Canterbury)
Pratt (Nelson)
A Pratt (Northland)
AE Pratt (Auckland)
BR Pratt (Buller, Buller High School)
D Pratt (Midlands)
D Pratt (Buller High School)
GR Pratt (Buller)
NA Pratt (Auckland Women, Northern Districts Women)
PM Pratt (Taranaki)
TC Pratt (Central Districts Under-19s, Central Districts Under-20s)
RJ Prattley (Otago Under-18s, Southland)
Prebble (Ashburton County)
Prebble (Marlborough)
MD Prebble (Canterbury Women)
CE Preece (Auckland Women)
D Preece (Canterbury Women)
M Preece (Canterbury Women)
ES Prentice (Auckland)
JD Prentice (scorer)
BN Presland (Northland)
CM Presland (Northern Districts)
JM Presland (Suburbs-New Lynn)
ML Presland (New Zealand A Women, Wellington Women)
NJ Press (Upper Hutt)
TD Prestage (Canterbury Women)
BR Prestidge (Central Districts Under-23s, Manawatu, Taranaki, Wellington Under-20s)
GR Prestney (Taranaki)
JI Prestney (Wellington Women)
AH Preston (Wellington)
C Preston (Wellington Under-19s)
F Preston (umpire)
H Preston (Wairarapa)
J Preston (Kaikorai, Otago A, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
JP Preston (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s)
KJB Preston (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
OEJ Preston (Raroa Normal Intermediate School Girls)
PR Preston (Wellington Under-20s)
R Preston (Canterbury Under-19s)
RN Preston (South Canterbury)
PR Pretswell (Northern Districts Women)
Price (umpire)
Price (Nelson)
B Price (Wairarapa)
B Price (Wairarapa)
CJ Price (Hamilton)
CR Price (Ashburton County, Canterbury Under-20s)
G Price (Hamilton)
G Price (Marlborough)
GV Price (Northern Districts Second XI)
H Price (Auckland Women)
Joe Price (Nelson)
John Price (Nelson)
JV Price (Southland Women)
MJ Price (Royal New Zealand Air Force)
W Price (umpire)
MH Price Moor (Hutt Valley High School Boys)
RR Price Moor (Petone-Eastbourne, Wellington Wanderers)
LM Prichard (Auckland Women, New Zealand Women)
EW Prideaux (Wellington)
DW Priest (Central Districts Under-23s, New Zealand Universities, Wairarapa, Wanganui, Wellington Under-20s)
K Priest (Canterbury Under-23s)
MD Priest (New Zealand Ambassadors)
MW Priest (Canterbury, New Zealand)
RA Priest (Central Districts Under-23s, Wellington Under-23s)
RH Priest (Berkshire Women, Central Districts Women, Melbourne Renegades Women, New Zealand Women, Staffordshire Women, Wellington Women, Western Storm)
WA Priest (Otago)
FL Prime (Auckland)
BL Prince (Wanganui)
HW Prince (Wellington)
H Pring (West Coast Women, West Coast Women Second XI)
A Pringle (Rangitikei)
A Pringle (Central Otago)
A Pringle (Southern Hawke's Bay)
C Pringle (Auckland, Netherlands, New Zealand)
GS Pringle (New Zealand Teachers)
MR Pringle (Auckland)
OMR Pringle (Auckland A)
SR Pringle (Otago Country)
TJ Pringle (Otumoetai Intermediate School)
JF Print (Mid-Canterbury)
LG Print (Central Districts Women)
R Print (Mid-Canterbury)
C Priscott (Northern Districts Under-20s)
C Pritchard (Auckland Women)
J Pritchard (Ashburton County)
TL Pritchard (Kent, New Zealand Army, New Zealand Services, Warwickshire, Wellington)
W Pritchard (umpire)
RA Procter (Otago)
EW Proctor (umpire)
I Proctor (Canterbury, Hawke's Bay)
J Proctor (Wellington Under-17s)
ML Proctor (Auckland Women)
RN Proctor (Waikato)
PWC Prosser (umpire)
NA Proudfoot (Canterbury Country, Canterbury Second XI, North Canterbury)
RH Prouting (Otago)
B Provan (Otago Women)
T Prow (Wairarapa)
CJ Pryce (Matamata Women)
JA Pryde (Otago Boys High School, Otago Under-17s)
CR Pryor (Auckland, Otago)
G Puckle (Grafton)
RA Pudney (Auckland)
DJ Pugh (Royal New Zealand Air Force)
MT Pugh (Nelson College)
KL Pulford (Australian Capital Territory Women, Central Districts Women, New Zealand A Women, New Zealand Women, Northern Districts Women, Western Australia Women)
SJ Pulis (St Peter's School, Cambridge)
RL Pullan (Cashmere High School Women)
A Pullar (umpire)
R Pullar (umpire)
RJ Pullar (Central Districts Women, New Zealand A Women, New Zealand Women, Otago Women)
BWT Pullen (umpire)
GDV Pulley (Canterbury Under-23s)
RN Pulley (Wairarapa)
A Puna (Northern Districts)
A Puna (Northern Districts Under-19s)
D Puna (Hamilton)
KN Puna (New Zealand Under-23s, Northern Districts)
N Puna (New Zealand, Northern Districts)
R Puna (Green Island)
RA Puna (Northern Districts Under-17s, Otago Under-19s)
S Puna (Hamilton)
SK Puneslie (Mid-Canterbury)
HA Purcell (Manawatu, South Canterbury)
W Purcell (Poverty Bay)
S Purdie (Rangi Ruru Girls School)
C Purdue (Southland)
GB Purdue (North Taranaki, Southland)
JW Purdue (Otago)
BR Purser (Taranaki)
B Purvis (Otago Under-19s)
NA Purvis (Otago Under-20s)
M Pusiaki (St Kentigern College, Auckland Girls)
JT Putohe (Counties, Counties Manukau)
AG Putt (Auckland)
MC Putt (Taranaki)
KF Pyatt (Canterbury Women, Wellington Women)
SN Pye (Midlands)
S Pyke (Eastern Suburbs)
J Pyle (Central Otago)
J Pyle (Central Otago, Green Island, Otago Under-17s, Otago Under-19s)
RG Pyle (Otago Country)
S Pyle (Central Otago)
SK Pyott (Central Districts Under-21s Women, Havelock North High School, Havelock North Intermediate School)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how you can help.
| Home | Privacy Policy | Contact |
Copyright © 2003-2016 CricketArchive