CricketArchive

South Africa Players (L)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

C Laars (Northerns-Goodwood)
A Laas (scorer)
JAM Laas (Orange Free State)
R Laattoe (Cape Town)
L Laban (Griqualand West Country Districts Under-19s)
R Labaschagnt (Northerns-Goodwood)
JP Labosgne (Impalas)
P Laburn (Northern Transvaal Country Districts)
Labuschagende (Western Province Chairman's XI)
Labuschagne (Western Transvaal Under-15s)
Labuschagne (Pretoria University)
Labuschagne (Rand Afrikaans University)
A Labuschagne (umpire)
A Labuschagne (Bishops Diocesan College)
C Labuschagne (Mpumalanga Women, Northerns Women)
C Labuschagne (Eland Women)
E Labuschagne (North West Women)
H Labuschagne (Free State Women)
H Labuschagne (umpire)
L Labuschagne (Limpopo Under-13s)
M Labuschagne (Mpumalanga Women)
M Labuschagne (Potchefstroom University)
HS Lacey (Border, Transvaal)
Lachenecht (Rhodesia Schools B)
L Lachenect (Rhodesia Schools B)
J Lachenicht (South African Defence Force)
H Lack (umpire)
N Lackay (Boland Under-13s)
S Lackay (Boland Women)
I Lackey (Boland East)
JD Lacon-Allan (KwaZulu-Natal)
N La Fleur (Boland Women)
T Lagkar (South Western Districts Women)
M la Grange (Boland)
M La Grange (Bellville)
S La Grange (Boland Under-13s, Boland Under-15s)
S La Grange (Boland Under-19s)
E Laher (Natal)
EI Laher (BL D'Oliveira's XI)
Y Laher (North West Rural, North West Under-17s, North West Under-19s, Old Dunstonians and CUACO, Old Dunstonians and CUACO Second XI)
YI Laher (Natal)
W Laidlaw (Zululand)
Laing (North Eastern Transvaal Country Districts)
C Laing (KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
D Laing (South Western Districts Women)
DR Laing (Gauteng, Nottinghamshire, South Africa Under-24s, South African Students, South African Universities, Transvaal, Transvaal B)
KA Laing (Gauteng Women, South Africa Women)
P Laing (University of Cape Town)
PC Laing (Boland, Western Province)
Laird (Transvaal Schools)
R Laird (Orange Free State B)
H Lakay (BL D'Oliveira's XI)
I Lakay (Boland East)
NM Lakay (Western Province)
T Lakay (Western Province XI)
Lakenau (Highveld Women)
C Lakey (umpire)
M La Kock (Mpumalanga Under-15s)
A Lamb (Western Province Schools)
J Lamb (Grahamstown)
JL Lamb (Natal)
CR Lambe (Transvaal XI)
A Lambert (King William's Town)
AKC Lambert (Natal B)
B Lambert (Limpopo Women)
C Lambert (Eastern Province B)
D Lambert (KwaZulu-Natal Inland Under-17s)
E Lambert (South Africa Women)
J Lambert (Western Province)
J Lambert (KwaZulu-Natal Under-15s, KwaZulu-Natal Under-19s)
L Lambert (Crickets)
NJ Lambert (umpire)
R Lambert (Limpopo Women)
RK Lambert (Natal)
P Lambie (KwaZulu-Natal Inland Under-15s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s, KwaZulu-Natal Under-13s)
CD Lamble (Natal)
LD Lamble (Yorkshire Second XI)
J Lambrecht (Boland Under-13s)
J Lambrecht (Gauteng Rural)
K Lambrecht (United School Sports Association of South African Country Districts Under-19s)
W Lambrecht (United School Sports Association of South African Country Districts Under-19s)
E Lambrechts (Combined Services, Western Province Colts)
H Lambrechts (Limpopo Under-19s)
J Lambrechts (Gauteng Rural)
J Lambrechts (Boland Under-15s)
NM Lambrechts (Boland)
S Lambrechts (South African Country Districts)
Lambrees (Durbanville)
N Lambrers (The Leopards)
SB Lambson (umpire, referee)
F Lamini (South Western Districts Under-15s)
M Lamleli (Boland West)
S Lamminga (Limpopo Under-19s)
Lamond (Composite Schools XI)
HJ Lamond (Natal B)
L Lamont (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians Second XI)
Z Lampbrecht (Free State Rural)
WM Lamplough (Border)
EG Lamport (Durban, Natal)
A Lamprecht (Eastern Transvaal Under-24s)
A Lamprecht (Kempton Park)
C Lamprecht (South African Country Districts Under-15s)
F Lamprecht (North West University)
J Lamprecht (Gauteng Rural)
K Lamprecht (Free State Under-19s, United School Sports Association of South African Country Districts Under-19s)
W Lamprecht (United School Sports Association of South African Country Districts Under-19s)
Z Lamprecht (Free State Rural)
J Lamprechts (Gauteng Rural)
M Lamson (Transvaal Under-19s B)
EB la Mude (Orange Free State)
SE la Mude (Orange Free State B)
AP Lance (North Eastern Transvaal, Northern Transvaal)
HR Lance (North Eastern Transvaal, Northern Transvaal, South Africa, Transvaal)
WP Lance (North Eastern Transvaal)
G Lancefield (Limpopo)
Landberg (Griqualand West Country Districts Under-19s)
R Landberg (Easterns Under-13s, Easterns Under-15s, Easterns Under-17s)
B Landers (Northerns-Goodwood)
R Landgeveldt (umpire)
N Landi (Highveld Women)
C Landman (Eastern Province Under-18s, Old Grey, South Africa Under-15s)
J Landman (Christian Brothers College, Boksburg Old Boys)
M Landman (Groot Drakenstein)
V Landman (Northerns Women)
E Landsberg (Mpumalanga Women)
J Landsberg (Gauteng Under-15s, Gauteng Under-17s, Gauteng Under-19s, Lions Cubs)
KA Landsberg (Easterns Under-13s, Easterns Under-15s, Easterns Under-17s)
S Landsdale (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-15s, Gauteng Under-17s)
WR Landsdale (Gauteng, Griqualand West)
D Lane (Pinelands)
J Lane (KwaZulu-Natal Under-19s Women)
L Lane (Natal Schools)
TW Lane (Eastern Province)
Lang (North Eastern Transvaal Country Districts)
Lang (North Eastern Transvaal Country Districts)
Lang (Transvaal Schools)
A Lang (Pretoria University)
B Lang (South Africa Women)
C Lang (Transvaal Country Districts B)
CD Lang (Canterbury, Club Cricket Conference, Kent Second XI, KwaZulu-Natal Inland Under-15s, KwaZulu-Natal Inland Under-19s, Marylebone Cricket Club, Sussex Cricket League)
D Lang (South African Country Districts)
D Lang (North Eastern Transvaal Country Districts)
D Lang (Northern Rhodesia Women)
DCB Lang (North Eastern Transvaal)
E Lang (Rhodesia)
MH Lang (Natal)
R Lang (Northern Rhodesia Women)
A Langa (South Africa Bantus)
B Langa (Mpumalanga Under-13s)
B Langa (Border Village)
B Langa (Mpumalanga Under-17s)
G Langa (South Africa African XI)
GO Langa (South Africa Bantus, South African Non-Europeans)
L Langa (Border Under-19s, Border Village)
L Langa (Easterns Women, Gauteng Women)
M Langa (Northerns Women)
M Langa (umpire)
NB Langa (Northerns Women)
R Langa (Tuks)
R Langa (Glenvista)
S Langa (Border Under-15s, Border Under-17s, Border Under-19s, Border Village, South African Schools, South African Schools Colts, Warriors Colts, Warriors Cubs)
Langbridge (Border Schools)
N Langdown (Boland Under-13s, South Western Districts Under-15s)
Lange (Easterns Under-15s, Easterns Under-18s)
D Lange (North Eastern Transvaal Country Districts)
D Lange (Western Province Colts)
D Lange (Orange Free State Schools)
H Lange (Camps Bay)
M Lange (Griqualand West Women)
T Lange (Western Province)
T Lange (Eastern Transvaal Under-13s)
T Lange (Pretoria University)
T Lange (University of Cape Town)
Langebrink (Transvaal)
AC Langebrink (Transvaal)
HCF Langenberg (Eastern Province B)
Langenegger (Border Country Districts)
JJ Langenhoven (Boland Under-17s, Boland Under-19s)
K Langenhoven (Boland Under-13s)
T Langenhoven (umpire)
G Langer (Durbanville)
H Langeveld (Groot Drakenstein)
CK Langeveldt (Basnahira Cricket Dundee, Boland, Border, Cape Cobras, Derbyshire, Kent, Kolkata Knight Riders, Leicestershire, Lions, Royal Challengers Bangalore, Somerset, South Africa)
R Langeveldt (umpire)
U Langeveldt (Boland Under-13s)
Langewegger (Border Country Districts)
K Langford (Rondebosch Boys' High School)
I Langhout (Boland Women)
B Langley (University of Cape Town)
C Langley (St Martin's School)
R Langley (Gauteng Women)
R Langley (Kuils River)
P Langlois (Collegians)
G Langner (Durbanville)
E Langridge (Hilton College)
C Langson (Eastern Province)
G Langson (Eastern Province)
ACB Langton (South Africa, Transvaal)
C Langton (South African Schools)
P Lankenau (Sandpipers, South Africa Women, Western Province Women)
Lansdell (Durban)
FJ Lansdowne (umpire)
Lapham (Natal University)
J Lapham (Natal University)
E Lapinsky (Orange Free State)
B Lapke (umpire)
Lappies (Stellenbosch Scorpions)
GM Larkin (Western Province)
P Larkin (Wanderers)
T Larkin (Natal Schools)
A Laroe (Malays)
S Laser (Transvaal Under-15s B)
D Lategan (Montrose)
GG Lategan (Griqualand West Under-13s, Northern Cape Under-15s)
N Lategan (Limpopo Under-15s)
R Lategan (Victoria)
W Lategan (Free State, South Western Districts)
A Laten (Northerns-Goodwood)
B Laten (Northerns-Goodwood)
O Latha (Transvaal)
O Latha (SA Haque's XI)
O Latha (Transvaal Cricket Federation XI)
O Latha (Transvaal)
PR Latham (umpire)
A Latief (Ottomans)
I Latief (South Africa Malays)
Latouf (North Eastern Transvaal Schools)
Laubscher (United School Sports Association of South African Country Districts Under-19s)
A Laubscher (Brackenfell)
M Laubscher (Boland Under-15s)
M Laubscher (Hugenote High School)
N Laubscher (Western Province Under-13s)
N Laubscher (Free State Under-15s)
R Laubscher (Orange Free State Schools)
S Laubscher (Boland Under-13s)
W Laubscher (Boland)
Laubsher (Boland)
ET Laughlin (Border, Rhodesia)
P Laurance (Impalas)
Laurenson (Western Province Chairman's XI)
C Laurice (Boland Women)
Laurie (Border Country Districts)
J Laurie (Witwatersrand University)
JC Laurie (Border)
M Lauryssen (Hilton College)
Lauw (Western Province Cricket Club)
N Laven (Griqualand West Women)
S Laven (Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-17s, Griqualand West Under-19s)
AG Laver (umpire)
IJ Lavery (umpire)
K Lavery (umpire)
R Lavery (Techs)
RJ Lavery (Griqualand West)
S Lavery (Potchefstroom Boys High School Old Boys Collegians Second XI)
P Lavies (Transvaal Schools)
GB Law (Natal)
S Law (Western Province President's XI)
Lawler (Eastern Province Country Districts)
E Lawler (Natal Coloured Cricket Board)
L Lawler (Natal)
Lawlor (Eastern Province Country Districts)
Lawlor (Rhodes University)
Lawlor (Griqualand West Schools)
K Lawlor (Rhodes University)
M Lawlor (Krugersdorp High School Old Students)
R Lawlor (Rhodes University)
Lawrance (Grahamstown and Colleges)
A Lawrance (Eastern Province)
J Lawrance (Transvaal XI)
K Lawrance (umpire)
A Lawrence (Grahamstown)
B Lawrence (umpire)
C Lawrence (Impala Women)
G Lawrence (Transvaal Schools)
GB Lawrence (Natal B, Rhodesia, South Africa)
J Lawrence (University of the Western Cape, Western Province Academy)
J Lawrence (scorer)
JA Lawrence (Border)
K Lawrence (umpire)
K Lawrence (Southern Transvaal Women)
L Lawrence (Northerns Under-15s)
N Lawrence (umpire)
R Lawrence (South Africa Blind)
T Lawrence (Natalians, Seagulls)
RR Lawrenson (Western Province, Western Province B)
J Lawrie (Witwatersrand University)
H Laws (umpire)
A Lawson (Potchefstroom University)
A Lawson (Transvaal Under-23s)
AG Lawson (Border, Border B, Border Country Districts, Eastern Province, Eastern Province B, Marylebone Cricket Club, North West)
DJ Lawson (Border Country Districts)
P Lawson (Claremont)
R Lawson (South Africa Under-15s)
A Lawton (JD Logan's XI)
W Lawton (South African Schools)
W Lawton (Western Province Schools)
Lax (Eastern Province Schools)
ML Lax (Border B)
B Layman (Boland Academy)
J Lazar (Transvaal Under-15s)
TN Lazard (Boland, Eastern Province, South African Universities, Western Province, Western Province B)
C Lazarus (umpire)
FB Lazarus (KwaZulu-Natal)
L Lazarus (umpire)
MC Lazarus (Border)
RH Lazarus (Western Province)
M Lazenby (North West)
AG Leach (Grahamstown)
E Leach (Menlo Park)
HO Leach (Queenstown)
L Leach (The Leopards)
M Leach (Free State Under-13s)
R Leach (Michaelhouse)
G Leak (Cape Town)
AB Leane (Mother Country)
R Leaner (umpire)
Lear (Cape Town Wombats)
PN Lear (Western Province)
S Learmouth (South African Country Districts)
Leary (Western Province Schools)
D Leask (Northern Rhodesia)
D Leath (umpire)
DGT Leather (Rhodesia)
E Leathern (Northern Natal)
FAR Leathern (Northern Natal)
ND Leathern (North Eastern Transvaal)
P Lebakeng (Free State Under-15s, Free State Under-17s)
A Lebanon (Milnerton)
D Lebeko (Free State Women)
K Lebeko (Boland and Western Province Women's Invitation XI)
T Lebelwane (Northerns Under-13s, Northerns Under-15s, Northerns Under-17s)
T Lebelwane (Northerns Under-15s, Northerns Under-17s)
K Lebogang (Limpopo Women)
S Lebohang (Free State Under-15s)
X Lebohang (Boland West)
A le Breton (South Africa Women, West Coast Women, Western Province Women)
S le Brun (Western Province Schools)
S Lebrun (Western Province Schools)
L Lebuso (Free State Under-15s, Free State Under-17s, Free State Under-19s, Knights Cubs)
T Lebuso (Free State Under-13s, Free State Under-15s)
N Lechaba (Free State Rural)
JF le Clus (Northerns, Titans)
NC le Cordeur (umpire)
AT Lecuona (Orange Free State Under-24s)
Ledeboer (Gauteng Under-13s)
Ledeboer (Bulawayo)
GW Ledeboer (umpire)
C Lederele (Claremont, Western Province Under-19s)
J Ledger (Griqualand West)
S Ledger (Griqualand West)
A Lediga (scorer)
Ledwaba (North Gauteng Under-18s B)
N Ledwaba (scorer)
T Ledwaba (Limpopo Under-19s)
W Ledwaba (Northerns Under-19s)
Lee (Bishops Diocesan College Masters)
Lee (Orange Free State Schools)
Lee (Natal University)
Lee (Griqualand West Country Districts)
A Lee (referee)
AR Lee (Eastern Province B)
B Lee (umpire)
C Lee (Eastern Province Country Districts)
D Lee (Griqualand West, Orange Free State)
D Lee (Natal Schools)
D Lee (Western Province Colts)
FB Lee (Orange Free State)
FC Lee (Michaelhouse)
GM Lee (Orange Free State)
J Lee (Grahamstown)
J Lee (North West Academy)
JJ Lee (umpire)
JM Lee (Rhodesia, Western Province)
JP Lee (Pretoria High School Old Boys)
K Lee (umpire)
L Lee (Mpumalanga Women, North West Women, Somerset Women, South Africa Women, Western Storm)
LE Lee (Griqualand West)
M Lee (RJ Westcott's XI)
P Lee (Mpumalanga Under-15s)
RL Lee (umpire)
WJ Lee (Natal, Rhodesia)
H Lee Coke (Easterns Women)
L Lee Fon (Griqualand West Under-13s)
J Lee Kay (St Martin's School)
T Leeman (Rondebosch)
LI Leendertz (umpire)
R Leepile (South Africa Under-15s)
Lees (Rhodesia Country Districts)
Lees (Natal Pietermaritzburg University)
D Lees (Green Point, Western Province Universities)
D Lees (Cape Tech-Green Point)
J Lees (Gauteng Under-13s)
M Lees (KwaZulu-Natal Under-13s, KwaZulu-Natal Under-15s, KwaZulu-Natal Under-17s)
M Lees (Kearsney College)
PJ Lees (Easterns)
R Lees (South African Country Districts)
R Lefebvre (Alma Marist)
Leftin (Hilton College)
J Leggate (Michaelhouse)
RACL Leggett (South Africa Army)
Legh (Witwatersrand University)
J Legh (Composite Schools XI)
J Legh (Transvaal Schools)
J Legh (Witwatersrand University)
E Legora (umpire)
J le Grange (North West Under-15s)
S le Grange (North West Under-15s)
S Lehabe (Northerns Under-13s, Northerns Under-15s, Northerns Under-17s)
AJ Leibbrandt (Eastern Province Under-13s, Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s)
BU Leibbrandt (North Eastern Transvaal)
H Leibbrandt (Eastern Province Under-13s)
JM Leibbrandt (Eastern Province, Rhodesia)
JPJ Leibbrandt (North Eastern Transvaal)
M Leibman (Pretoria University)
R Leibrandt (Transvaal Schools)
S Leibrecht (Almar)
E Leie (Gauteng, Lions, South Africa, St Lucia Zouks)
Leigh (Witwatersrand University)
Leigh (Witwatersrand University)
Leigh (Witwatersrand University)
R Leigh (University of the Western Cape)
R Leigh (Witwatersrand University)
Leighton (Transvaal Country Districts B)
A Leighton (Transvaal)
C Leighton (St Martin's School)
K Leighton (South African Country Districts)
R Leighton (Transvaal Country Districts)
C Leitch (Malays)
A Leith (Old Johannians)
M Leith (Eastern Province Under-19s, Gauteng Under-13s)
S Leith (Alma Marist, Victoria)
M Lejone (Free State Under-15s)
S Lekabe (North West Women)
I Lekay (Boland East)
J le Kay (Union Stars)
N Lekay (South Africa Coloureds)
E Lekhanya (Free State Under-18s, Free State Under-19s)
R Lekhooana (Free State Under-13s)
V Lekulo (Free State Under-13s)
J le Maitre (Gauteng Invitation XI)
J Le Maitre (Gauteng Under-19s)
BE Lemar (North Eastern Transvaal)
L le Marquand (Old Selbornians)
MJ Le Marquand (Border Under-13s, Old Selbornians)
M Le Mesurier (Stellenbosch University)
T le Mesurier (Western Province Schools)
H Lemmer (North West, North West Rural, North West Under-17s, North West Under-19s, North West University)
R Lemmer (North West Rural, North West Under-15s)
W Lemmer (umpire)
BW Lemmetjies (Griqualand West, Griqualand West B)
L Lemmetjies (Burma Lads)
B Lenders (Pinelands High School)
B Lennox (Pinelands)
DC Lentz (Border)
K Leokaoke (North West University)
KK Leokaoke (North West)
L Leonard (Pinelands High School)
L Leonard (Montrose)
K Leopeng (Limpopo Under-15s, Limpopo Under-19s)
C Leopperd (East London Police)
K Leotlela (Free State Under-13s, Free State Under-15s, Free State Under-17s)
Leowaba (G Kirsten's XI)
N Leowaba (scorer)
T Lepelle (Easterns Women)
E Lepine (University of Cape Town)
A Lepotso (Boland Under-17s, Boland Under-19s)
A Lepotso (Boland West)
J Leppan (Cryptics, Datchet, Free Foresters, Free Foresters Under-25s, University of Cape Town)
N Leppert (Old Selbornians)
M Leqheku (Free State Women)
KB Leriba (Northerns Under-15s, Northerns Under-17s, Northerns Under-19s)
C le Riche (Almar)
JS Lerm (Eastern Transvaal, Easterns)
T le Roix (Montana High School)
J le Rouge (North West Invitation XI)
le Roux (Natal B)
le Roux (South African Country Districts Under-17s)
Leroux (Friendly Cricketers Association)
B le Roux (KwaZulu-Natal Under-15s, Northerns Under-13s, Northerns Under-15s, Northerns Under-17s, Pretoria University, Stellenbosch Scorpions)
C le Roux (Gauteng, Lions)
C le Roux (Northerns Women)
C le Roux (Stellenbosch University)
CL le Roux (Boland)
D le Roux (Western Province)
DP le Roux (Boland, Impalas, Orange Free State, Western Province B, Western Transvaal)
E le Roux (Pretoria Police)
F le Roux (Menlo Park)
F le Roux (North Eastern Transvaal Schools)
FJ le Roux (North Eastern Transvaal, Northern Transvaal, South African Universities)
FJ le Roux (Border)
FL le Roux (Eastern Province, South Africa, Transvaal)
G Le Roux (Cape Town Cricket Club)
GS le Roux (South African Universities, Sussex, Western Province, Western Province B)
HW le Roux (Gauteng, Lions)
HW le Roux (South African Schools)
J le Roux (Lions, North West)
J Le Roux (South African Universities)
J le Roux (Western Province)
JP le Roux (Northern Transvaal)
JP le Roux (North West)
K le Roux (Eastern Province Under-15s)
K le Roux (Northern Transvaal Schools)
L le Roux (Boland)
L le Roux (Wellington)
L le Roux (umpire)
L le Roux (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-15s)
L le Roux (Boland Under-13s)
L le Roux (Hugenote High School)
L le Roux (Stellenbosch University)
M le Roux (Northerns-Goodwood, Western Province Development XI)
M le Roux (Border Under-13s)
M le Roux (Northern Transvaal Schools)
ML le Roux (Northern Transvaal B)
O Le Roux (umpire)
O le Roux (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s)
PA le Roux (South Africa Blind)
R le Roux (Border Under-13s)
R le Roux (Almar)
R le Roux (Berea Rovers, Northwood Crusaders)
RA le Roux (Border, Orange Free State)
S le Roux (Northerns Under-15s, Northerns Under-17s, Northerns Under-19s)
S le Roux (South Western Districts Under-19s)
S le Roux (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-17s, Gauteng Under-19s)
T le Roux (Natal)
T le Roux (Limpopo Women, Western Province Women)
T le Roux (North West Under-13s, North West Under-15s, North West Under-17s, North West Under-19s)
WJ le Roux (Springboks)
Z le Roux (Griqualand West Under-13s, Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-19s)
B Leruele (North West Under-13s)
Lesego (North West Women)
C Lesenbenberg (South Africa Blind)
R Leseyane (North West Academy)
F Leshaba (Mpumalanga Under-15s)
T Leshoro (Free State Under-13s)
C Leslie (Cape Town)
V Les Payn (Natal Country Districts)
Lessing (Free State Under-18s)
G Lessing (South Africa Deaf)
R Lessing (Brackenfell, University of the Free State)
D Lester (Victoria)
RC le Sueur (Orange Free State)
S Letabe (North West Women)
CG Letcher (Northerns)
T Letebele (Free State Under-15s)
PM Letseleme (North West)
S Letshabo (North West Women)
SL Letshela (Gauteng, Limpopo)
TV Letsholo (Border)
I Letsi (Free State Under-15s, Free State Under-17s)
A Letsie (North Gauteng Under-19s, Northern Transvaal Under-13s, Northerns, Tshwane University of Technology)
A Letsie (G Kirsten's XI)
MM Letsoalo (Highveld Women, Northerns Women, South Africa Women)
PS Letsoalo (Limpopo, North West)
T Letsoalo (Limpopo Under-15s, Limpopo Under-17s, Limpopo Under-19s)
K Letsoela (Free State Women)
M Letswalo (Gauteng Women)
M Letta (Limpopo Women)
RD Letwaba (Northerns)
G Leubedi (North West Rural)
A Leukes (scorer)
P Leukes (Griqualand West Rural)
H Levendal (South Western Districts, South Western Districts Under-19s)
B Levens (umpire)
NG Levenson (Easterns)
Levenstein (Transvaal Schools)
M Levert (Gauteng Under-15s)
Levesley (Gauteng Under-15s B)
Levey (Eastern Province Schools)
JM Levey (Eastern Province)
P Levi (umpire)
RE Levi (Cape Cobras, Mumbai Indians, Northamptonshire, Somerset, South Africa, Western Province)
S Levi (Bellville)
FO Levick (Griqualand West, Transvaal)
RPO Levick (Transvaal)
R Levieux (University of Cape Town)
J Levin (Pirates)
L Le Vin (Northern Transvaal League)
Levine (umpire)
D Levinson (Transvaal Schools)
Levy (Western Transvaal)
Levy (Border Country Districts)
C Levy (Transvaal)
EG Levy (umpire)
P Levy (Border)
T Levy (Kimberley)
Lewin (Orange Free State Country Districts)
J Lewin (umpire)
L Lewin (Natal, Transvaal)
L Lewin (Zululand)
P Lewin (Green Point)
Lewis (United School Sports Association of South African Country Districts Under-15s)
Lewis (Western Province Schools)
C Lewis (South African College High School, Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
C Lewis (St Augustine's)
D Lewis (South African Schools)
D Lewis (South Western Districts Under-19s)
DG Lewis (Bulawayo)
DJ Lewis (Oxford University, Rhodesia)
E Lewis (Transvaal Coloured Cricket Union)
F Lewis (umpire)
G Lewis (South Africa Under-15s)
G Lewis (Alma Women, Western Province Women)
GF Lewis (KwaZulu-Natal Mynahs Under-19s, KwaZulu-Natal Under-19s)
I Lewis (Cape Town Wombats)
J Lewis (South Africa Coloureds)
JP Lewis (umpire)
K Lewis (Western Province Schools)
K Lewis (Natal Women, Natalians, Seagulls)
L Lewis (Victoria)
LP Lewis (South Africa Women)
MR Lewis (Free State, Western Province B)
P Lewis (Pinelands, Western Province Academy)
PT Lewis (Cape Province, South Africa, Western Province)
R Lewis (Northerns-Goodwood, United)
R Lewis (Western Province Schools)
S Lewis (Green Point, Western Province Under-17s)
S Lewis (University of Cape Town)
S Lewis (Avendale)
T Ley (Transvaal)
JL Leyds (Northerns Women)
W Leyland (Central University of Technology)
W Lezar (Derbyshire Second XI, Dukinfield, KwaZulu-Natal Inland Under-19s)
B Libazi (Khayelitsha)
N Lichaba (Free State Rural)
B Lichenberg (Stellenbosch Scorpions)
EL Liddle (Orange Free State)
G Liddle (umpire)
J Liddle (South African Schools)
JR Liddle (Eastern Province, Orange Free State, Western Province)
Liebbrand (North Eastern Transvaal Schools)
Liebeck (Western Province Schools)
D Liebeck (Western Province Schools)
Liebenberg (Free State Under-15s, Free State Under-18s, Free State Under-18s B)
Liebenberg (West End)
Liebenberg (Griqualand West Schools)
Liebenberg (Western Transvaal)
Liebenberg (Transvaal Schools)
Liebenberg (University of the Orange Free State)
AJ Liebenberg (Mpumalanga Under-13s, Mpumalanga Under-15s, Mpumalanga Under-17s, Mpumalanga Under-19s)
C Liebenberg (umpire)
C Liebenberg (North West Women)
CR Liebenberg (Springboks)
D Liebenberg (umpire)
D Liebenberg (Afrikaanse Hoer Seunskool)
D Liebenberg (Northerns Under-15s)
E Liebenberg (Boland, Boland B)
F Liebenberg (Boland)
GFJ Liebenberg (Eagles, Free State, Griqualand West, Impalas, Orange Free State, Orange Free State B, South Africa, South Africa Under-24s, South African Students)
GFJ Liebenberg (South Africa B)
HC Liebenberg (South Africa Blind)
HJ Liebenberg (Griqualand West)
J Liebenberg (Michaelhouse)
KE Liebenberg (umpire)
L Liebenberg (North Eastern Transvaal)
L Liebenberg (Northern Transvaal B)
M Liebenberg
M Liebenberg (Western Province Under-15s)
M Liebenberg (Western Transvaal)
M Liebenberg (Transvaal Schools)
MA Liebenberg (Western Transvaal)
RD Liebenberg (umpire)
RW Liebenberg (South Africa Blind)
T Liebenberg (Orange Free State Under-13s)
W Liebenberg (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-15s, Gauteng Under-17s, South Gauteng Under-17s)
W Liebenberg (Griqualand West Country Districts Under-19s)
RE Liebisch (Easterns Under-13s, Easterns Under-15s, Easterns Under-19s)
SW Liebisch (umpire)
SW Liebisch (Easterns, Northerns, Titans)
M Liebman (Pretoria University)
H Liebrandt (Eastern Province Under-13s)
S Liebrecht (Almar, Green Point, University of Cape Town, Western Province B)
S Liebrecht (Western Province Under-19s B)
S Liebrecht (Cape Tech-Green Point)
M Liebson (Griqualand West)
N Liedke (Claremont)
M Lietzke (Mpumalanga Under-17s)
C Light (Free State, Free State B, Griqualand West, North West, Orange Free State, Orange Free State B)
SC Lightening (North Eastern Transvaal)
M Lightfoot (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-17s, Glenvista)
J Lillah (Eastern Province)
AR Lilley (Natal, Natal B, Transvaal)
CC Lillie (Western Province B)
J Lillywhite (scorer)
A Limalia (umpire)
M Limalia (Natal)
R Limbacht (South Africa Deaf)
B Limerick (umpire)
T Linake (University of Fort Hare)
CD Lincoln (Orange Free State)
N Linda (Gauteng Under-15s)
C Linde (Free State)
C Linde (Free State Under-15s)
C Linde (Orange Free State Under-13s)
C Linde (North West)
G Linde (Pretoria University)
GF Linde (Cape Cobras, Western Province)
H Linde (Free State B)
H Linde (University of the Free State)
M Linde (scorer)
N Linde (Eagles Under-18s, Free State Under-13s, Free State Under-15s, Free State Under-17s, Free State Under-19s)
H Lindenberg (King William's Town)
HC Lindenberg (Border, Border Country Districts)
W Lindeque (Northerns Under-15s)
E Linder (Boland Under-13s, Boland Under-17s, Boland Under-19s, Edgemead)
Linderstat (Northern Transvaal Country Districts)
M Lindoor (Eastern Province Under-13s)
Lindsay (Griqualand West Schools)
DT Lindsay (North Eastern Transvaal, Northern Transvaal, South Africa, Transvaal)
HJ Lindsay (Western Province Country Districts)
JD Lindsay (North Eastern Transvaal, South Africa, Transvaal)
JD Lindsay (Transvaal Cricket Union)
L Lindsay (Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s)
L Lindsay (Warriors Cubs)
NV Lindsay (Orange Free State, South Africa, Transvaal, Wanderers)
P Lindsay (Griqualand West Schools)
PR Lindsay (Griqualand West)
R Lindsay (Transvaal Country Districts)
RR Lindsay (Western Province Country Districts)
Lindsay-Smith (Transvaal Schools)
DR Lindsay-Smith (Transvaal, Transvaal B)
D Lindsey-Smith (South African Schools)
G Linee (Boland Under-23s, Boland Under-24s)
D Linegar (Western Province Under-13s)
C Lineo (Free State Under-19s Women)
C Lines (KwaZulu-Natal Under-13s, KwaZulu-Natal Under-15s)
E Ling (Kimberley)
R Ling (Kimberley)
W Ling (Kimberley)
WVS Ling (Cape Province, Eastern Province, Griqualand West, South Africa)
S Lingani (Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s)
MV Lingen (Eastern Province Country Districts)
v Lingen (Eastern Province Country Districts)
R Lingham (Olympian Wanderers)
D Links (Camps Bay, Griqualand West Rural)
ER Links (Easterns, Northerns, Titans)
Linnell (South Africa Royal Air Force)
MG Linnell (Rhodesia)
A Linnington (Western Province Colts)
E Lipholo (scorer)
A Lipke (Border Schools)
AJ Lipke (Border)
J Lippens (umpire)
Lipschitz (Transvaal Under-15s B)
M Lipschitz (Transvaal Under-15s B)
S Lisene (Free State Under-19s)
Lishman (Eastern Province Schools)
A Lishman (Border)
K Lister (Witwatersrand University)
C Lister-James (Kingsmead Mynahs)
CM Lister-James (Natal, Natal B, Transvaal, Transvaal B)
GN Lister-James (Natal B, Orange Free State)
S Lister-James (Western Province Willows)
M Litheko (Northerns Under-13s)
E Litkie (Griqualand West)
A Little (Pinelands)
PA Little (Western Province)
S Little (Griqualand West Women)
Littleford (Orange Free State Country Districts)
I Littleford (Orange Free State)
P Littlewood (umpire)
J Littlewort (Western Province Women)
Littleworth (Western Province Women)
D Liversage (George)
NJ Livi (Easterns)
Lizl (North West Women)
Llewellyn (Transvaal Country Districts)
CB Llewellyn (Hambledon, Hampshire, London County, Marylebone Cricket Club, Natal, South Africa)
Lloyd (Griqualand West Schools)
Lloyd (Border Country Districts B)
D Lloyd (Griqualand West, Kimberley)
EL Lloyd (Transvaal)
IA Lloyd (Border)
LO Lloyd (Albany, Eastern Province, Grahamstown)
M Lloyd (Eastern Province Under-13s)
S Lloyd (Western Province Schools)
S Lloyd (Stellenbosch University)
SM Lloyd (Western Province B)
T Lloyd (Orange Free State)
Lobbin (Rhodesia Schools)
D Lobenstein (Claremont)
M Lo Berg (umpire)
B Lobi (Langa)
M Lobi (Western Province Under-18s B)
P Lobi (Langa)
J Lobley (North West Under-15s)
Lobran (Rhodesia Schools)
Lochner (Bechuanaland)
N Lochner (Boland Under-13s)
R Lochner (Boland Under-23s)
S Lochner (Mpumalanga Women)
A Locke (Gauteng Under-19s)
AL Locke (Gauteng B, Gauteng Colts, Hampshire Second XI, Transvaal Under-18s)
K Locke (Western Province Country Districts)
S Lockley (umpire)
N Lockyer (Easterns)
M Lodder (United School Sports Association of South African Country Districts Under-17s)
C Lodewyk (Victoria)
K Lodewyk (umpire)
A Lodewyks (Midlands)
JR Lodwick (Transvaal, Transvaal B)
D Loebenstein (Cape Town, Claremont, Pinelands)
PS Loeser (Transvaal)
C Loff (scorer)
N Loff (Worcester)
R Lofthouse (Western Province)
M Loftus (Central Women, Free State Women)
Logan (Eastern Province Country Districts)
A Logan (Natal Schools)
B Logan (Kingsmead Mynahs)
BDC Logan (Natal B)
C Logan (Natal Country Districts, South African Country Districts, Zululand)
E Logan (GAS Innes' XI)
G Logan (umpire)
I Logan (umpire)
J Logan (Western Province Colts)
JD Logan (South Africans)
KA Logan (Natal)
MB Logan (Natal, Natal B, Northern Transvaal B, South African Defence Force, South African Universities)
R Logan (KwaZulu-Natal Under-13s, KwaZulu-Natal Under-19s)
T Logan (umpire)
T Logan (Eastern Province Country Districts)
J Logenstein (Kuils River)
QF Logenstein (Western Province, Western Province B)
MD Loggie (Eastern Province Country Districts)
J Login (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
J Logtenberg (KwaZulu-Natal Women, South Africa Women)
J Logtenberg (KwaZulu-Natal Under-13s)
P Logue (Northern Transvaal Schools)
N Loizides (Western Province Under-13s, Western Province Under-15s, Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
N Lojane (Griqualand West Women, Northern Cape Women)
R Lok (Cape Town, Western Province Under-15s, Western Province Under-17s)
GE Lomas (Transvaal)
D Lombaard (Mpumalanga Under-19s, Western Province Under-15s)
G Lombaard (Boland Under-13s, Boland Under-15s, Boland Under-17s)
H Lombaard (Eastern Province Midlands, Eastern Province Under-19s)
P Lombaard (Paarl Gimnasium)
Lombard (Griqualand West Country Districts)
Lombard (KwaZulu-Natal Under-18s B)
A Lombard (KwaZulu-Natal Coastal Rural)
D Lombard (Western Province Under-15s)
D Lombard (Bishops Diocesan College)
J Lombard (Eastern Province Under-17s)
M Lombard (Mpumalanga Women)
M Lombard (Eastern Province Under-13s, Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s)
P Lombard (North West Academy)
S Lombard (South Africa Deaf)
S Lombard (Paarl Gimnasium)
WP Lombard (KwaZulu-Natal)
Lon (Transvaal Country Districts)
HB Londt (Border, Eastern Province)
B Lones (Old Selbornians)
B Lones (Eastern Province Schools)
BW Lones (Border, Border B, Eastern Province, Eastern Province B, Impalas)
Long (Eastern Province Country Districts)
Long (Transvaal Country Districts)
Long (Eastern Province Country Districts)
B Long (Eastern Province Country Districts)
B Long (umpire)
B Long (Eastern Province Schools)
BL Long (Border)
C Long (Zululand Invitation XI)
E Long (Border)
GL Long (Border, Eastern Province, Eastern Province B)
HI Long (Border and Eastern Province Combined XI, Eastern Province)
I Long (Eastern Province Country Districts)
J Long (Midlands)
J Long (Border Under-13s, Border Under-15s, Border Under-17s)
J Long (Witwatersrand University)
P Long (South African Country Districts)
R Long (umpire)
S Long (Eastern Province Country Districts)
S Long (Old Grey)
S Long (Eastern Province Schools)
SI Long (Eastern Province B)
TT Long (umpire)
A Longden (Grahamstown)
J Longland (Griqualand West Rural)
JA Longuera (South African Defence Force)
VB Longworth (Eastern Province)
EM Looch (Boland)
C Lookwhy (Eastern Province Under-17s)
J Lookwhy (Eastern Province Under-13s, Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s)
J Lookwhy (Grey High School, Port Elizabeth)
Loon (University of Port Elizabeth)
B Loon (Cape Tech-Green Point)
G Loon (Cape Tech-Green Point)
G Loon (University of Port Elizabeth)
GI Loon (Western Province B)
B Loots (Durbanville)
G Loots (Northern Transvaal Under-15s)
J Loots (Eastern Province)
J Loots (Easterns Permanent Bank XI)
M Lopez (Limpopo Women)
A Lord (JD Logan's XI)
C Lord (South African Universities, Western Province)
D Lord (Natal University)
H Lorgat (Eastern Province, Transvaal)
MZ Lorgat (Boland)
H Loring (Eastern Transvaal Under-24s)
H Loring (Christian Brothers College, Boksburg Old Boys)
L Loring (Christian Brothers College, Boksburg Old Boys)
R Loring (Christian Brothers College, Boksburg Old Boys)
RM Loring (Eastern Transvaal, Easterns)
Lorngee (Natal Country Districts)
TM Lortan (KwaZulu-Natal Inland)
Loseby (North Eastern Transvaal Country Districts)
Losper (South African Colleges)
A Losper (Griqualand West Rural)
D Losper (Padiham)
D Losper (Boland West, Kuils River, University of the Western Cape)
E Losper (Gauteng Under-13s)
H Losper (Transvaal B)
S Lossl (Gauteng Under-13s)
Lotriet (Northerns Under-15s)
G Lotriet (North Gauteng Under-19s, Northerns Under-19s, Pretoria University)
J Lotriet (Easterns Under-13s)
WJ Lott (scorer)
B Lotter (Western Province Country Districts)
DP Lotter (North West)
EB Lotter (umpire)
J Lotter (Border B)
M Lotter (Boland Women, South Africa Women)
NB Lotter (Western Province, Western Province B)
R Lotter (South Western Districts Under-13s, South Western Districts Under-15s, South Western Districts Under-17s)
RB Lotter (Cape Cobras, Western Province)
T Lotter (Northerns Under-13s)
N Lottering (Griqualand West Women)
C Lotz (Van Der Stel)
H Lotz (umpire)
J Lotz (Northerns-Goodwood)
JLC Lotz (Boland)
MJ Lotz (Boland)
T Lotz (University of Port Elizabeth)
Loubser (Griqualand West Country Districts)
JF Loubser (Boland Under-19s, Brackenfell, Davenham)
L Loubser (scorer)
L Loubser (Eastern Province Settlers Schools)
M Loubser (Boland)
M Loubser (Free State Under-13s)
N Loubser (Free State Under-13s, Free State Under-15s, Free State Under-19s)
S Loubser (Boland Women, South Africa Women, West Coast Women)
T Loubser (Limpopo Women)
WAJ Louch (Hilton College)
M Loucher (Boland Academy)
Loundes (The Garrison)
J Loupos (umpire)
S Lourence (umpire)
B Lourens (umpire)
D Lourens (Grey College, Bloemfontein)
G Lourens (Boland Under-13s, Boland Under-15s)
GJ Lourens (Limpopo)
J Lourens (South Western Districts Under-13s)
L Lourens (Mpumalanga Under-13s)
P Lourens (Eastern Transvaal Country Districts, Northern Transvaal Country Districts)
PJ Lourens (Griqualand West)
T Lourens (Somerset West)
W Lourens (Griqualand West Under-13s, Griqualand West Under-15s)
M Loutz (Eastern Province Grahamstown)
Louw (Cape Technikon Invitation XI)
Louw (Paarl and Worcester)
Louw (umpire)
Louw (Northern Transvaal Country Districts)
Louw (Stellenbosch Scorpions)
Louw (Transvaal Under-15s B)
Louw (Stellenbosch Farmers Winery)
Louw (Border Country Districts B)
Louw (North Eastern Transvaal Country Districts)
Louw (South African Defence Force)
Louw (Northern Transvaal Women)
Louw (Stellenbosch University)
A Louw (Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s)
A Louw (Griqualand West Under-13s)
A Louw (Griqualand West Under-13s, Griqualand West Under-15s, Northern Cape Under-15s)
A Louw (Hermanus)
AH Louw (Eastern Province)
AJ Louw (Boer Prisoners of War)
B Louw (Mpumalanga Women)
BI Louw (South Western Districts, Warriors)
C Louw (Griqualand West Under-13s)
C Louw (Boland East)
C Louw (Pretoria University)
CM Louw (Boland Under-13s, Boland Under-15s, Boland Under-17s, Boland Under-19s, University of the Western Cape)
D Louw (Griqualand West Under-13s)
DA Louw (Western Province)
E Louw (Western Province Under-17s, Western Province Under-19s)
E Louw (Limpopo Under-13s)
E Louw (Boland Under-13s)
E Louw (Victoria)
E Louw (Boland West)
F Louw (Pretoria University, Water Orton)
F Louw (Limpopo, Limpopo Under-17s, Limpopo Under-19s)
G Louw (Free State Under-13s)
G Louw (Northern Cape Under-17s)
H Louw (Country Clubs)
H Louw (Boland Under-13s)
J Louw (Boland, Cape Cobras, Dolphins, Eagles, Eastern Province, Griqualand West, Middlesex, Northamptonshire, South Africa)
J Louw (umpire)
J Louw (Easterns Under-18s)
J Louw (Limpopo, Limpopo Under-15s, Limpopo Under-19s)
J Louw (North West Under-15s)
J Louw (Claremont, Hermanus, Western Province Academy, Western Province Development XI)
JL Louw (Griqualand West, Namibia, Northern Transvaal B, Western Province B)
JT Louw (North Eastern Transvaal)
K Louw (umpire)
K Louw (North West Under-17s, North West Under-19s)
K Louw (Griqualand West Schools)
L Louw (North West Under-13s)
L Louw (Boland Under-15s, Boland Under-17s)
L Louw (Gauteng Under-19s)
M Louw (Potchefstroom University)
N Louw (Potchefstroom University)
N Louw (Pretoria University)
NJ Louw (Southern Transvaal Country Districts)
S Louw (scorer)
V Louw (Boland Women)
W Louw (Northerns-Goodwood, Western Province Cricket Club)
WJ Louw (Boland)
T Louwrens (Boland Under-13s)
M Lovatt (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
M Lovatt (Hilton College)
Love (Old Selbornians)
CR Love (Natal Country Districts)
D Love (Berea Rovers)
G Love (Claremont)
GT Love (Border, Border and Eastern Province Combined XI, Border B, Eastern Province, Eastern Province B)
GT Love (Western Province)
JD Love (umpire)
S Love (Impala Mine)
WAJ Love (Orange Free State)
AR Lovegrove (Western Province)
GGS Lovell (Western Province)
GHS Lovell (Griqualand West)
P Lovell (Unicorns Women)
HC Lovemore (Eastern Province)
G Loveridge (Almar)
Low (Western Province Schools)
J Low (Western Province Willows)
W Low (Western Province Colts)
WJ Low (South African Schools)
C Lowe (Durban Collegians)
CA Lowe (Boland, Impalas, Natal B)
H Lowe (Free State Women)
LH Lowe (Griqualand West)
C Lowell (Durban High School)
CJ Lowell (Eastern Province, Natal)
B Lowen (South Africa Under-15s)
CD Lownds (Border)
Lowrie (South Africa Royal Air Force)
J Lowrie (Fish Hoek)
EW Loxton (umpire)
J Loxton (Boland Under-15s, Boland Under-19s, Stellenbosch University)
JP Loxton (Techs-Mutual)
Loyiso (Eastern Province Women)
Loynes (Boland Cricket Union President's XI)
A Loynes (Western Province Under-18s, Western Province Universities)
A Loynes (Western Province Under-15s)
P Luanda (KwaZulu-Natal Coastal Rural)
Lubbe (Orange Free State Under-15s)
A Lubbe (Wellington)
E Lubbe (Kempton Park)
E Lubbe (University of Johannesburg)
FJ Lubbe (Gauteng, North West)
HJ Lubbe (Griqualand West)
I Lubbe (Eastern Province Under-15s)
L Lubbe (Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-17s)
M Lubbe (Easterns Under-19s, Kempton Park)
M Lubbe (Rowlin Cricket Academy)
R Lubbe (KwaZulu-Natal Inland Women)
R Lubbe (Griqualand West Under-13s)
W Lubbe (North West Under-19s)
WJ Lubbe (North West)
D Lubethe (Northerns Under-17s)
M Lubinga (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
Lucas (Boland B)
Lucas (Rhodesia Country Districts)
C Lucas (Boland East)
D Lucas (Montana High School)
G Lucas (Edgemead)
J Lucas (Boland East)
K Lucas (Griqualand West Under-15s, Northern Cape Under-17s)
T Lucas (Boland Under-17s)
W Lucas (Burma Lads)
AA Luck (Western Province)
B Luck (Kempton Park, Rowlin Cricket Academy)
T Luckan (Western Province Under-13s)
MW Luckin (Transvaal)
Luddle (Transvaal Schools)
Ludick (Western Transvaal)
B Ludick (Hermanus High School)
C Ludick (South African Country Districts, Transvaal University)
J Ludick (Free State Under-15s)
P Ludick (umpire)
SJB Ludick (Griqualand West Under-15s, Griqualand West Under-19s)
W Ludick (Pretoria University)
WC Ludick (Northerns Under-13s, Northerns Under-15s, Northerns Under-19s, South Africa Under-19s, South African Schools Colts, Titans Cubs)
WC Ludick (South African Colts XI)
A Ludidi (Eastern Province Women, Gauteng Women)
B Ludidi (Easterns)
N Ludidi (Gauteng Women, KwaZulu-Natal Women)
S Ludidi (University of the Free State)
H Ludivick (Griqualand West Women)
F Ludorf (Potchefstroom)
W Lues (Northerns Under-15s)
W Les (Northerns Under-13s, Northerns Under-15s, Northerns Under-17s, Northerns Under-19s)
Luey (Bechuanaland)
H Lufley-Cook (umpire)
R Luiters (Free State Under-19s)
R Luiters (United School Sports Association of South African Country Districts Under-17s)
R Luiters (Boland Under-15s)
T Lukas (Boland East, Boland Under-15s, Boland Under-19s, Cape Cobras Under-18s, Marylebone Cricket Club)
R Luke (Northern Transvaal Under-15s)
T Lukhanya (Border Village)
M Luksich (KwaZulu-Natal Inland Under-17s)
C Lukuzo (Eastern Province Under-17s)
M Lulama (Kei)
Lumb (Gauteng Under-18s)
K Lumb (scorer)
K Lumb (Friendly Cricketers Association)
R Lumb (Old Johannians)
J Lumley (Pirates)
JR Lumley (Easterns)
DS Lumsden (Eastern Province)
N Lumsden (North Eastern Transvaal Schools)
V Lun (St Martin's School)
Lund (Hilton College)
L Lund (South African Country Districts)
NM Lund (Hilton College)
OV Lund (Michaelhouse)
G Lundersteadt (Border Under-17s)
D Lundersted (Rhodesia Schools B)
N Lunderstedt (KwaZulu-Natal Inland Under-13s)
D Lundestedt (Orange Free State Schools)
EB Lundie (Eastern Province, South Africa, Transvaal, Western Province)
P Lundie (Transvaal Schools)
PG Lundie (Transvaal B)
X Lupuwana (Northerns Academy)
F Lureman (umpire)
N Lurhafu (Western Province Under-13s)
SA Lurie (Transvaal B)
Lusardi (Composite Schools XI)
G Lusardi (Orange Free State)
G Lusardi (Western Province Schools)
T Lusardi (Western Province Schools)
G Lusaridi (Western Province Schools)
H Luscombe (Eastern Province Permlazer XI)
M Luscombe (Western Province Cricket Club)
MJ Luscombe (Eastern Province)
F Lushaba (Mpumalanga Under-13s)
JL Luttig (Eastern Province Under-15s, Eastern Province Under-17s, Eastern Province Under-19s)
LJ Luus (umpire)
S Luus (Northerns Women, South Africa Women)
N Luvhimbi (Mpumalanga Women)
R Luvhimbi (Mpumalanga Women)
X Luwgwana (KwaZulu-Natal Coastal Rural)
C Luyt (Western Province Country Districts)
FP Luyt (Western Province)
J Luyt (Western Province Country Districts)
RR Luyt (Western Province)
O Lwama (Kei Women)
A Lwana (Border Country, Border Village)
LL Lwana (Border, KwaZulu-Natal Inland)
A Lyle (umpire)
RA Lyle (Eastern Province, Natal, Natal B, South Africa Under-24s, Transvaal, Transvaal B)
B Lynch (Gauteng Under-13s, Gauteng Under-15s)
BC Lynch (Eastern Province)
J Lynch (University of Port Elizabeth)
R Lyndsay (Fish Hoek)
Lyons (South African Country Districts)
AT Lyons (Eastern Province)
AW Lyons (Border)
C Lyons (Fish Hoek)
JC Lyons (Griqualand West)
PJ Lyons (Natal B)
G Lyttle (Cape Technical College)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how you can help.
| Home | Privacy Policy | Contact |
Copyright © 2003-2016 CricketArchive