|
T Labat |
(Peterhouse School, Marondera) |
|
T Labat |
(Slammers) |
|
SS Laher |
(scorer) |
|
Laing |
(Midlands) |
|
A Lake |
(Harare Sports Club) |
|
B Lake |
(scorer) |
|
B Lake |
(scorer) |
|
DB Lake |
(Zimbabwe, Zimbabwe B) |
|
MB Lake |
(Oxford Marylebone Cricket Club University) |
|
PH Lake |
(umpire) |
|
GA Lamb |
(Hampshire, Mashonaland Eagles, Mountaineers, Zimbabwe) |
|
Lambe |
(Zimbabwe Under-18s) |
|
M Lampen |
(Peterhouse School, Marondera) |
|
DB Landman |
(Barclays Eagles, Ealing, Kwekwe, Rhodocs) |
|
M Landman |
(St John's College, Harare) |
|
R Landman |
(St John's College, Harare) |
|
L Lane-Mitchell |
(St John's College, Harare) |
|
E Lang |
(Rhodesia) |
|
G Langlois |
(Mashonaland Country Districts, Zimbabwe Country Districts) |
|
M Langlois |
(MacDonald Club) |
|
M Langworthy |
(scorer) |
|
G Lashbrook |
(The Occasionals) |
|
P Latham |
(umpire) |
|
Laughlin |
(Rhodesia Schools) |
|
ET Laughlin |
(Border, Rhodesia) |
|
P Launder |
(Enterprise) |
|
GB Lawrence |
(Natal B, Rhodesia, South Africa) |
|
SP Lawson |
(Manicaland) |
|
A Lea |
(Prince Edward School, Harare) |
|
DGT Leather |
(Rhodesia) |
|
JM Lee |
(Rhodesia, Western Province) |
|
WJ Lee |
(Natal, Rhodesia) |
|
JM Leibbrandt |
(Eastern Province, Rhodesia) |
|
D Leith |
(umpire) |
|
B Lendrum |
(Rhodesia Schools) |
|
DIA Lendrum |
(Kwekwe) |
|
DO Levy |
(umpire) |
|
M Levy |
(St John's College, Harare) |
|
Lewis |
(Rhodoc Select XI) |
|
DJ Lewis |
(Oxford University, Rhodesia) |
|
JM Lewis |
(Manicaland, Mid West Rhinos, Midlands) |
|
R Liddell |
(Alexandra Park) |
|
G Liddiard |
(Zimbabwe Select XI, Zimbabwe XI) |
|
G Liebenberg |
(Rangers) |
|
Z Liebenberg |
(Northerns Under-19s) |
|
AR Light |
(The Wonderers) |
|
CR Light |
(Spalding, The Wonderers) |
|
Lilford |
(Rhodesia Schools) |
|
G Linden |
(Rhodesian Schools Fawns) |
|
A Lindsay |
(Zimbabwe Under-19s) |
|
G Lindsay |
(Zimbabwe Over-50s) |
|
MG Linnell |
(Rhodesia) |
|
Lisai |
|
|
F Llewellyn |
(umpire) |
|
ACI Lock |
(Mashonaland, Mashonaland Country Districts, Zimbabwe, Zimbabwe Country Districts) |
|
C Lock |
(Goats) |
|
R Lock |
(Goats) |
|
Logan |
(Rhodoc Select XI) |
|
PD Logue |
(Northern Transvaal Schools, Queensland Country Origin, Sunshine Coast Regional XI, Zimbabwe Republic Police) |
|
R Lombard |
(Rhodocs) |
|
S Long |
(umpire) |
|
Longwe |
(Hillcrest College) |
|
D Lopes |
(The Stragglers) |
|
IM Lorimer |
(Zimbabwe XI) |
|
M Lou |
(St Benedict's College, Bedfordview) |
|
A Loubser |
(The Wonderers) |
|
C Lovatt |
(St John's College, Harare) |
|
E Lovatt |
(Southerns Under-19s) |
|
G Lowe |
(umpire) |
|
I Lowe |
(Harare Sports Club) |
|
A Lucas |
(Queens Sports Club) |
|
N Lundu |
(Mashonaland Eagles B) |
|
T Lusiyano |
(Northerns Under-19s) |
|
T Lusiyano |
(St George's College, Harare) |