CricketArchive

Australia Players (E)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

AJ Eade
BC Eade (Glenorchy, New Town, South, Southern Tasmania Cricket Association, Tasmania Cricket Association)
DA Eade (Melbourne)
DA Eade (South Melbourne)
DA Eade (South Melbourne)
GC Eade (New Town)
R Eade (umpire)
W Eades (Collingwood)
A Eadie (Innis Mowbray Eagles)
G Eadie (Queensland Under-15s Women)
R Eadie (Coburg)
CJ Eady (Australia, Tasmania)
W Eady (Southern Tablelands)
EG Eagan (Camden)
P Eager (New South Wales Cricket Association)
T Eagers (Australia Blind)
RD Eagles (Ringwood)
AL Earl (East Melbourne, Port Melbourne, St Kilda)
C Earl (North West Coast)
D Earl (Central Gippsland Cricket Association)
E Earl (Fitzroy)
GA Earl (Essendon)
M Earl (Sandgate-Redcliffe)
MA Earl (South Australia Country)
M Earle (scorer)
N Earle (Margaret River)
R Earle (Mosman)
T Earle (Lake View)
C Earles (Alberton Cricket Association)
ST Easey (referee)
Eason (Geelong)
A Eason (Geelong)
B Eason (Newtown and Chilwell)
D Eason (umpire)
E Eason (Returned Soldiers)
S Eason (Newtown and Chilwell)
W Eason (Geelong)
J Eason-Jones (Yarraville)
A East (Australian Capital Territory Under-17s Women)
HA East (Western Australia Country)
GW Eastaugh (Richmond)
A Eastcott (Sydney University)
T Eastcott (New South Wales Women)
B Easterbrook (Manly Masters)
PJ Eastlake (St Kilda)
Eastman (Geelong School)
B Eastment (I Zingari Australia)
BA Eastment (I Zingari Australia)
P Eastment (The Hutchins School, Hobart)
C Eastoe (Tasmania Under-17s)
Easton (Castlemaine)
A Easton (South Perth)
A Easton (Western Australia Country)
B Easton (Queensland Under-17s Women)
E Easton (Northern Districts of New South Wales)
FA Easton (New South Wales)
RP Easton (Queensland)
S Easton (Queensland Under-17s Women, Queensland Women Second XI)
B Eastwell (Warragul Cricket Association)
Eastwood (Banks and Law)
H Eastwood (Collingwood)
K Eastwood (umpire)
KH Eastwood (Australia, Victoria)
S Eastwood (Chelsea)
A Eather (Gunnedah)
F Eather (New South Wales North and North West, Riverina and Murrumbidgee, Southern New South Wales B)
R Eather (Singleton)
S Eather (New South Wales Country)
BJ Eathorne (North Queensland, Queensland Country)
Eaton (Wellington)
AM Eaton (South Australia)
GM Eaton (Victoria)
HR Eaton (New South Wales)
J Eaton (Queensland Country)
J Eaton (Essendon, Victoria)
J Eaton (Australian Indigenous Under-23s)
P Eaton (South Australia Country, South Australia XI)
RJ Eaton (Prince Alfred College, Adelaide)
W Eaton (Eastern Suburbs)
I Ebbink (South Sydney)
R Ebbott (Elsternwick)
HI Ebeling (Australia, Victoria)
S Eberbach (Deniliquin Women)
LK Ebsary (Australia Women, Middlesex Women, South Australia Women, Wellington Women, Western Australia Women)
N Ebsworth (New South Wales)
T Ebsworth (Melbourne Grammar School Development XI)
AS Ebsworthy (Richmond)
Eccles (Bendigo)
C Eccles (Gordon)
J Eccles (Beenleigh-Logan)
JD Eccles (South Brisbane)
L Eccles (Beenleigh-Logan)
R Eccles (Yass)
M Eccleston (North-West Tasmania Cricket Association)
MJ Eccleston (New South Wales Country, New South Wales Country Colts)
J Ecclestone (St Kilda)
CJ Echberg (North Melbourne)
PM Eckermann (South Australia Under-17s, Unley)
MJ Eckert (Grange)
A Economou (Georges River)
ER Eddings (North Melbourne, Northcote, Victoria Second XI)
E Eddington (Tasmania Country)
RL Eddington (Armadale)
SCM Eddington (St Kilda)
Eddy (Narrabri)
A Eddy (Leongatha Cricket Association)
BG Eddy (Casey-South Melbourne)
IR Eddy (South Gippsland, Victoria Country)
J Eddy (Daylesford)
J Eddy (Melbourne Twenty-Niners)
K Eddy (Pinjarra)
M Eddy (North Beach)
N Eddy (Leongatha Cricket Association)
AC Eden (Queensland Under-19s, South Queensland, South Queensland Under-17s, South Queensland Under-19s)
AC Eden (Queensland Country)
J Eden (Georges River)
JA Eden (Old Scotch)
T Eden (Airport West St Christophers)
Edgar
A Edgar (Newcastle)
A Edgar (North West Coast)
A Edgar (New South Wales Metropolitan Under-18s Women, New South Wales Under-15s Women, New South Wales Under-18s Women)
BI Edgar (Wurruk)
G Edgar (Fremantle)
J Edgar (Newcastle)
S Edgar (Australian Imperial Forces)
D Edge (Hay)
DT Edge (University of Newcastle)
L Edgell (Manly-Warringah)
MG Edgell (umpire)
I Edgley (South Australia Colts)
G Edhouse (Spotswood)
O Edis (Southern Districts of New South Wales)
Edlington (Southern New South Wales)
D Edlington (Bective East)
JT Edlington (Australian Capital Territory, Federal Capital Territory Cricket Association)
DJ Edmead (umpire)
W Edmed (Australian Capital Territory Under-17s, Countesthorpe)
R Edmends (Victoria Country)
A Edmonds
AF Edmonds (Ashwood)
G Edmonds (Armidale)
G Edmonds (SJ Blues)
G Edmonds (Gosnells)
JC Edmonds (St Peter's College, Adelaide)
MP Edmonds (Ashwood)
R Edmonds (Melbourne Twenty-Niners)
S Edmonds (Shoalwater Bay)
SJW Edmonds (Eastern Suburbs, Queensland Colts, South Queensland Colts)
Edmondson
B Edmondson (Strathfield)
BM Edmondson (Denmark, Duronto Rajshahi, Gloucestershire, Perth Scorchers, South Australia, Western Australia)
BM Edmondson (Rockingham-Mandurah)
H Edmondson (Western Australia Colts and Country XI)
HPD Edmondson (Western Australia)
G Edmonson (Bassendean)
D Edmunds (Noble Park)
DW Edmunds (Melbourne)
J Edmunds (Launceston)
JC Edmunds (St Peter's College, Adelaide)
W Edmunds (Hunter Valley)
AK Edrich (Melbourne)
A Edsall (umpire)
R Edser (New South Wales Country)
A Edson (umpire)
J Edson (South Australia Country)
Edwards (Bathurst)
Edwards (umpire)
Edwards (Maryborough)
Edwards (Macquarie University)
Edwards (Claremont-Nedlands)
Edwards (Illawarra)
Edwards
Edwards
A Edwards (Sydney West)
A Edwards (St Peter's College, Adelaide)
AC Edwards (South Australia)
AR Edwards (Western Australia)
AR Edwards (Northern New South Wales)
AR Edwards (Newcastle)
B Edwards (scorer)
B Edwards (scorer)
B Edwards (New South Wales Blind)
BL Edwards (Queensland Under-17s, Queensland Under-19s)
BT Edwards (Queensland Country)
C Edwards (North East Victoria)
C Edwards (umpire)
C Edwards (Victoria Country)
C Edwards (Queensland Women)
C Edwards (Western Australia Country)
CD Edwards (Narre Warren)
CT Edwards (St Peter's College, Adelaide)
D Edwards (Victoria Country)
D Edwards (Newcastle City and Suburban Cricket Association)
D Edwards (Newcastle)
D Edwards (scorer)
D Edwards (Waverley)
D Edwards (St Kilda)
E Edwards (Brighton)
EK Edwards (Western Australia)
F Edwards (New South Wales Second XI)
FJ Edwards (North Queensland, Queensland Country, Townsville)
FR Edwards (South Australia)
G Edwards (Nepean)
G Edwards (Daylesford)
G Edwards (Warragul Cricket Association)
G Edwards (Illawarra)
G Edwards (Western Suburbs)
GA Edwards (Essendon, Victoria Sub-District Cricket Association)
GD Edwards (Melbourne)
GM Edwards (Feed It)
GN Edwards (Queensland Under-17s)
GP Edwards (Sydney Grammar School)
H Edwards (New South Wales School Teachers)
H Edwards (Candelo)
H Edwards (South Australia)
HE Edwards (Richmond)
HTJ Edwards (Prince Alfred College, Adelaide)
HW Edwards (New South Wales Teachers)
I Edwards (Western Australia Women)
I Edwards (Melbourne Cricket Club)
J Edwards (Junee and District Women)
J Edwards (South Australia Country)
J Edwards (Melbourne Juniors)
J Edwards (Caulfield)
JD Edwards (Australia, Victoria)
JE Edwards (St Kilda)
JH Edwards (Sandhurst)
JH Edwards (Collingwood, University)
JN Edwards (Victoria)
JS Edwards (Feed It)
K Edwards (umpire)
L Edwards (New South Wales Country, Newcastle, Sydney Metropolitan Colts)
L Edwards (Western Australia Women)
L Edwards (Queensland Country Colts, South Queensland Country Colts)
L Edwards (Queensland Under-16s)
L Edwards (umpire)
L Edwards (Crusaders)
LJ Edwards (Melbourne, Melbourne Cricket Club, Victoria Under-19s)
M Edwards (Australia Women)
M Edwards (New South Wales Women)
M Edwards (Western Australia Under-17s, Western Australia Under-19s)
M Edwards (South Australia Under-17s Women, South Australia Under-19s Women)
M Edwards (Victoria Under-17s)
M Edwards (St Mary's Tyntynder)
M Edwards (Manly-Warringah)
M Edwards (St George)
M Edwards (Sydney Grade XI)
M Edwards (New South Wales Under-23s)
MF Edwards (Claremont-Nedlands)
MF Edwards (Dandenong)
MR Edwards (Queensland Colts, Queensland Country, Queensland Country Colts, Queensland Country Under-19s, Queensland Under-19s, South Brisbane, South Queensland, South Queensland Under-19s)
MW Edwards (Middlesex Second XI, New South Wales Under-17s)
NA Edwards (South Australia Colts)
P Edwards (Western Australia Under-17s)
P Edwards (Richmond River Districts)
P Edwards (Australian Capital Territory Under-16s)
P Edwards (Great Boulder)
PD Edwards (Feed It)
R Edwards (Australia, New South Wales, Western Australia)
R Edwards (umpire)
R Edwards (New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s)
R Edwards (Australian Capital Territory)
R Edwards (Gordon)
R Edwards (Northern District)
RE Edwards (Footscray, North Melbourne, Prahran)
S Edwards (New South Wales North West Zone)
S Edwards (Unley)
S Edwards (umpire)
S Edwards (Sydney Third XI)
SJ Edwards (Australia Under-23s Women, Australia Women, Victoria Women)
SK Edwards (umpire)
T Edwards (I Zingari Australia)
T Edwards (Victoria Under-15s Women)
T Edwards (Beaumaris)
T Edwards (Parkfield)
T Edwards (umpire)
TJ Edwards (Melbourne)
TR Edwards (Australian Capital Territory Under-17s, Australian Capital Territory Under-19s)
TR Edwards (Wests Illawarra)
TR Edwards (Campbelltown-Camden)
W Edwards (Northern South Australia)
W Edwards (Candelo)
W Edwards (Malvern)
W Edwards (Western Suburbs)
WJ Edwards (Australia, Western Australia)
Eeles (Bendigo)
C Eeles (Australian Country XI)
CE Eeles (South Melbourne, University)
OK Effendi (Ashwood)
P Effeney (Gordon Third XI)
H Effick (Australian Juniors)
B Egan (New South Wales Great Public Schools)
D Egan (Caulfield Grammar School)
DT Egan (Melbourne Cricket Club, Victoria)
DT Egan (Victoria Under-17s)
G Egan (New South Wales Far North Coast)
GM Egan (Queensland)
J Egan (Brisbane, Queensland)
J Egan (I Zingari Australia)
J Egan (Fitzroy)
MT Egan (Prahran, St Kilda)
RD Egan (Wynnum-Manly)
SR Egan (Queensland Women Second XI)
T Egan (Keilor)
TCW Egan (New South Wales)
V Egan (Yass)
WJ Egan (Collingwood)
CJ Egar (umpire)
ED Egge (Prince Alfred College, Adelaide)
S Eggins (Clarence River Association)
Eggleston (Ararat)
AE Eggleston (Malvern, University)
AJM Eggleston (Collingwood, University)
M Eggleston (scorer)
JW Egglestone (Victoria)
D Eggleton (New South Wales Women)
T Eggmolesse (Queensland)
WG Eglinton (Clare County)
M Ehrlich (Northern Territory Under-19s)
J Eichhorn (South Melbourne)
M Eichler (South Australia Country)
MT Eichler (East Torrens)
AB Eime (South Australia)
B Eime (Blyth-Kybunga)
T Eime (Blyth-Kybunga)
S Eisenhuth (New South Wales Country)
G Eisenmenger (South Queensland Country Colts)
C Eiszele (South, Southern Tasmania Cricket Association)
S Ekanayake (Buckley Ridges)
H Eke (Western Suburbs)
Eknoor Singh (New South Wales Combined High Schools)
AJ Elbourne (Northern, Sydney University)
M Elbourne (New South Wales Blind)
C Elder (Carlton)
CA Elder (Australian Old Collegians, Northern District, Sydney, Sydney University)
D Elder (University)
DA Elder (umpire)
R Elder (New South Wales North Coast)
I Eldred (umpire)
AF Eldridge (Camberwell Magpies)
DL Eldridge (umpire)
I Eldridge (umpire)
L Eldridge (New South Wales Under-17s)
L Eldridge (Hawkesbury)
L Eldridge (Hawkesbury Third XI)
PN Eldridge (Bexley)
M Elford (Toowoomba)
S Elkington (Tasmania Colts)
S Elkington (University)
M Elkins (Ipswich-Logan)
H Elks (Matthew Flinders Anglican College)
I Elks (Brisbane University)
IA Elks (Caloundra Invitation XI)
L Elks (New England)
MG Ella (Australian Aboriginals)
A Ellem (Monaro Cricket Association, New South Wales North Coast)
H Ellem (New South Wales North Coast)
L Ellem (New England)
R Ellem (New South Wales Country, Northern New South Wales)
WR Ellemor (umpire)
L Ellen (Queensland Women)
A Elleray (Royal Park and Brunswick)
N Ellery (Cheltenham)
Ellesley (Narrabri)
Ellesley (Narrabri)
G Ellesley (Tamworth)
KJ Elley (Fairfield-Liverpool, New South Wales Under-19s)
S Ellicott (South Australia Second XI)
SM Ellicott (Prospect)
AE Ellin (Brighton)
R Ellings (North-West Tasmania Cricket Association, Tasmania Under-19s)
H Ellingsen (Victoria Country Colts)
Elliot (Elliot's XI)
Elliot (Newington College)
GA Elliot (Australian Capital Territory, Victoria Country)
KN Elliot (Duffield, Western Australia Country)
KN Elliot (Willeton)
M Elliot (Geelong City)
M Elliot (Bonbeach Tangy)
R Elliot (Geelong City)
RD Elliot (Western Australia Country)
TS Elliot (Geelong)
TS Elliot (Geelong City)
KN Elliot c? (Willeton)
Elliott (Stawell)
Elliott (umpire)
Elliott (Victoria Sub-District Cricket Association)
Elliott (Orange)
Elliott (Sydney Cricket Ground Trust XI)
A Elliott (Australian Capital Territory Women Second XI)
B Elliott (South Australia Country)
B Elliott (Kookaburras)
B Elliott (UTS-Balmain)
B Elliott (Balmain)
BV Elliott (Richmond)
C Elliott (Hunter Valley, New South Wales Country, Newcastle, Northern New South Wales)
C Elliott (Tasmania Under-17s, Tasmania Under-19s)
C Elliott (Central Highlands)
C Elliott (Emus Colts)
C Elliott (Kingborough)
D Elliott (Georges River)
D Elliott (Waverley)
DH Elliott (umpire)
DL Elliott (North Melbourne)
E Elliott (New South Wales, Sydney)
EH Elliott (Victoria)
F Elliott (Newcastle)
FC Elliott (Northern Districts of New South Wales)
G Elliott (Victoria)
G Elliott (Clarence)
G Elliott (scorer)
G Elliott (Albury and Border Associations)
H Elliott (Benalla)
IM Elliott (South Australia Country)
J Elliott (Bendigo)
J Elliott (Melbourne)
JR Elliott (Hawthorn-East Melbourne, Hawthorn-East Melbourne)
JSP Elliott (Carlton, North Melbourne, Victoria Under-17s)
K Elliott (Melbourne Cricket Club, Victoria Under-17s)
M Elliott (South, Tasmania Cricket Association)
M Elliott (South Australia Under-19s)
M Elliott (Australian Capital Territory)
M Elliott (Australian Old Collegians, Manly, Sydney Metropolitan)
M Elliott (University of New South Wales)
MTG Elliott (Australia, Glamorgan, South Australia, Victoria, Yorkshire)
OB Elliott (Royal Australian Air Force)
R Elliott (Riverina District A, Riverina District B)
R Elliott (Cootamundra Wattles Invitation XI)
RA Elliott (Tasmania)
S Elliott (Maryborough)
S Elliott (Australian Cricketers Association Masters)
S Elliott (Hawthorn-East Melbourne)
SJ Elliott (Australia Under-23s Women, Australia Women, Victoria Women)
T Elliott (Victoria Cricket Association Colts)
TH Elliott (Tasmania)
WA Elliott (umpire)
WJ Elliott (Camberwell Magpies)
ZT Elliott (Victoria Under-17s)
Ellis (Players of Victoria)
Ellis (Cootamundra)
Ellis (Wagga Wagga)
Ellis
AG Ellis (Prahran)
AN Ellis (South Melbourne)
B Ellis (Western Australia Women)
B Ellis (Northern Territory Under-17s, Northern Territory Under-19s)
B Ellis (Tweed District Cricket Association)
B Ellis (St Kilda)
BF Ellis (Essendon)
D Ellis (North Queensland Country)
D Ellis (Australian Universities)
DA Ellis (Loughborough University, National Association of Young Cricketers, National Cricket Association Young Cricketers, Western Australia Colts, Western Australia Country, Western Australia Institute of Sport, Western Australia Second XI)
DG Ellis (Tasmania)
DL Ellis (Queensland)
DM Ellis (Sunshine Druids)
E Ellis (South, Southern Tasmania Cricket Association)
E Ellis (Brighton)
F Ellis (Brisbane)
F Ellis (Albury)
GF Ellis (Footscray)
H Ellis (Western Australia)
H Ellis (Lismore)
J Ellis (Queensland Women)
J Ellis (Bendigo)
J Ellis (Break o' Day)
J Ellis (Footscray)
J Ellis (Sunraysia Cricket Association)
JA Ellis (Queensland)
JC Ellis (Richmond)
JL Ellis (Victoria)
LG Ellis (New South Wales)
M Ellis (Victoria)
ME Ellis (Essendon)
N Ellis (Randwick-Petersham)
NI Ellis (Sydney Third XI)
PA Ellis (Victoria)
R Ellis (South Australia Women)
R Ellis (South Australia Colts, South Australia Second XI)
R Ellis (umpire)
RJ Ellis (South Australia Country)
RN Ellis (Victoria)
RS Ellis (South Australia)
S Ellis (South Australia Under-19s)
S Ellis (Pint Fourth XI)
T Ellis (South Australia Country)
VD Ellis (South)
W Ellis (Yass)
W Ellis (Brighton)
WE Ellis (umpire)
WR Ellis (umpire)
Ellison (umpire)
AFD Ellison (North Melbourne)
C Ellison (Hampton)
HC Ellison (Footscray)
W Elliss (South)
J Elloy (Cricketers' Club of New South Wales)
G Ellsely (New South Wales Far North Coast)
Ellsmore (Moss Vale)
A Ellsmore (Bowral)
NM Ellsmore (Melbourne University)
R Ellsmore (New South Wales Under-15s Women Second XI)
S Ellsmore (New South Wales Under-15s Women Second XI)
S Ellston (Tasmania Under-17s Women, Tasmania Under-19s Women)
B Ellwood (Victoria Country)
J Ellwood (New South Wales Country South-Western)
W Ellwood (Albury)
J Elmgreen (Australia House)
DT Elmi (Frankston Peninsula)
HW Elms (South Melbourne, Victoria Juniors)
PJ Elms (scorer)
Elmslie (Geelong)
HE Elmslie (South Melbourne)
KA Elmslie (umpire)
D Elphick (Newcastle, North Sydney)
JP Elphick (Whitford)
HAR Elphinstone (umpire)
J Els (Tasmania Under-15s Women)
DR Else (Queensland Country, South Queensland, Tunbridge Wells)
B Elsegood (Western Australia Country)
T Elsey (North Geelong)
E Elsgood (South Australia Women)
J Elsley (Armadale)
Elslie (Tamworth)
RGB Elston (Casey-South Melbourne, Dandenong)
W Elston (Parkes)
A Elstone (Footscray)
DK Elstone (umpire)
O Elstone (Victoria Country)
J Elsworthy (Albert Cricket Club)
LB Elsworthy (South Australia Second XI)
E Eltham (Bendigo)
EP Eltham (Melbourne, University)
TI Eltham (Hawthorn-East Melbourne)
WC Eltham (umpire)
WK Eltham (Tasmania)
Eltonshaw (St George's Club of Brooklyn)
RJ Eltringham (Innis Mowbray Eagles)
AS Elvy (New South Wales Colts)
R Elwin (New South Wales Country)
C Ely (St Mary's)
D Elysee (Australian Transplant A, Australian Transplant B)
D Embleton (Central Gippsland Cricket Association, Morwell)
A Embrey (Corangamite)
JP Embry (Morwell Tigers)
D Emerson (Australia Women, New South Wales Women, Western Australia Women)
DA Emerson (Victoria)
I Emerson (umpire)
NL Emerson (Victoria)
R Emerson (Queensland Academy of Sport)
R Emerson (Petersham)
RA Emerson (umpire)
JC Emerton (St George, University of Newcastle)
WI Emerton (Federal Capital Territory Cricket Association)
Emery (Shoalhaven)
A Emery (Wyong)
D Emery (Tamworth)
DG Emery (New South Wales Great Public Schools)
E Emery (New South Wales Country)
F Emery (Illawarra, Southern Districts of New South Wales)
J Emery (Rosedale-Kilmany)
J Emery (Western Australia Under-18s Women)
KD Emery (North Queensland, North Queensland Country, Queensland Country)
MB Emery (Carlton)
P Emery (Illawarra)
PA Emery (Australia, New South Wales)
SH Emery (Australia, New South Wales)
VR Emery (New South Wales)
W Emery (Queensland Country)
AA Emmerson (North)
AA Emmerson (Richmond)
EJ Emmerson (Coburg)
H Emmerson (umpire)
H Emmerson (Camberwell)
I Emmerson (Queensland Country Colts)
R Emmerson (Queensland Academy of Sport)
RW Emmerson (Western Suburbs)
B Emmerton (scorer)
P Emmerton (scorer)
V Emmerton (Goulburn)
WA Emmerton (North)
Emmett (Hobart Town)
NG Emmett (Pulteney Old Scholars)
T Emmett (Bayswater)
RL Emmins (Australia Under-19s, Fitzroy, Fitzroy-Doncaster)
DJ Emms (Pulteney Old Scholars)
C Emonson (Victoria Under-17s Women)
RS Empey (Carlton, Melbourne, Richmond, University, Victoria Colts)
M Emram (Auburn, South Sydney)
M Emram (Mosman)
H Ems (St Peter's College, Adelaide)
T Emslie (Federal Capital Territory Cricket Association)
W End (South Melbourne)
A Endacott (Australia Under-21s Women, New South Wales Women)
Enderby (Orange)
C Enderby (Bathurst)
AA Endersbee (Western Australia Women)
JJ Endicott (Queensland Under-19s)
A Eneberg (South Australia)
B Enery (Brighton)
M Engellener (Hoppers Crossing)
EJ England (South Australia, Western Australia)
M England (Australia Under-19s, Australia Young Cricketers, New South Wales Second XI, New South Wales Under-19s, South Australia Colts, South Australia Second XI)
M England (Campbelltown)
TP England (Queensland Country)
P Englebrecht (Riverina)
W Englefield (South Australia)
AC Englezos (Camberwell Magpies)
English (Victoria)
DL English (Prahran)
GA English (Essendon)
J English (Camden)
JJ English (Gippsland)
JT English (South Brisbane)
K English (PAOC)
L English (Unley)
R English (Williamstown)
S English (South Melbourne)
T English (Northern Districts Cricket Club)
W English (University)
A Ennis (Joondalup)
ME Ennis (Western Australia Country)
MJ Ennis (Carlton)
R Ennis (New South Wales North Coast)
H Enns (St Peter's College, Adelaide)
J Enright (Goodwood)
M Enright (North-West Tasmania Cricket Association)
PR Enright (umpire)
BM Ensil (Oakleigh)
BM Ensil (Fitzroy-Doncaster)
MJ Enticott (North Melbourne, Ringwood)
C Epding (Doubleview-Carine)
V Epen (Balmain)
CM Ephraims (Victoria)
M Ephraims (Valley)
M Ephraums (Australian Capital Territory Under-17s)
J Epis (Mandurah)
A Eppelstun (Southern Monaro)
RWJ Epple (Northcote)
IS Epstein (University)
J Epstein (Western Australia)
G Erby (Sydney University)
JGW Erby (Australian Old Collegians, Sydney Metropolitan)
SM Erceg (Fremantle)
B Eres (Pint Fourth XI)
H Erfurth (Bairnsdale Cricket Association)
L Erich (umpire)
ER Ericson (South Australia)
W Ericson (South Australia)
B Eriksson (Campbelltown)
B Eriksson (Eastern Suburbs Third XI)
BA Eriksson (Mosman, New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s)
B Ernst (Mordialloc)
C Ernst (Northern Districts of New South Wales, Singleton)
AR Errington (Collingwood)
G Errington (Randwick)
R Errington
Erskine (Government House Victoria)
R Erskine (Port Melbourne)
PG Ervin (Carlton, Victoria Institute of Sport)
R Ervine (Bassendean)
L Erwin (North Melbourne)
M Esam (umpire)
J Esberey (Western Australia Women)
E Eschbank (New South Wales Blind)
M Eschbank (New South Wales Blind)
PR Escott (St Kilda)
DJ Escriva (North Queensland, North Queensland Under-19s, Queensland Country Under-19s, Queensland Under-17s)
R Eskett (scorer)
SS Eskinazi (Middlesex, Middlesex Second XI, Stanmore, Western Australia Under-17s, Western Australia Under-19s)
D Esler (umpire)
A Eslick (Manifold Heights)
WH Eslick (North Melbourne)
D Esling (umpire)
J Esmond (Australia Women, Western Australia Women)
J Esmond (Federal Capital Territory Cricket Association, Queanbeyan)
JG Espagne (Woodville South)
A Esposito (Blacktown)
MA Esposito (North Melbourne, Waverley)
A Esquerro (Sutherland)
M Essary (Emus)
A Estcourt (Dover)
M Etheridge (Australian Capital Territory)
B Etherington (Hawthorn-East Melbourne)
J Etherington (Hawthorn-East Melbourne)
D Ettridge (Bankstown)
D Ettridge (Sydney)
F Eustace (Victoria City Colts)
R Eustace (Collegians)
RW Eustace (Hawksburn, Prahran)
WG Eustace (Prahran)
L Eustice (South Melbourne)
J Eva (Williamstown)
LS Eva (Hawthorn-East Melbourne)
DG Evan (umpire)
LW Evan (South Australia)
Evans
Evans (Ararat)
Evans (Bourke)
Evans (Victoria Country Colts)
Evans (Yass)
Evans (Mount Lawley)
Evans (Melbourne)
Evans (Victoria Cricket Association Colts)
Evans (Hawthorn-East Melbourne)
A Evans (Victoria Country)
A Evans (Western Australia)
A Evans (Gippsland, Sale-Maffra Cricket Association)
A Evans (Nepean)
A Evans (Upper Goulburn)
A Evans (Illawarra, Southern New South Wales)
A Evans (Cumberland)
A Evans (Hawkesbury)
A Evans (Guildford Grammar School)
A Evans (Gordon)
A Evans (Hawthorn-East Melbourne)
AE Evans (South Australia)
AH Evans (St Peter's College, Adelaide)
AJ Evans (referee)
AW Evans (Northcote)
B Evans (Victoria Under-17s Women, Victoria Under-19s Women, Victoria Women Second XI)
B Evans (Latrobe)
BC Evans (Australian Capital Territory Under-19s)
BD Evans (South Australia Under-19s, South Australia Under-23s)
BD Evans (Valley)
BD Evans (Tea Tree Gully)
BD Evans (Old Irwinians)
C Evans (New South Wales Under-17s)
C Evans (Campbelltown-Camden)
C Evans (Crusaders)
C Evans (Wollongong)
C Evans (Western Australia Under-17s)
CF Evans (Tasmania)
CG Evans (Maryborough)
CJ Evans (Newcastle, Northern New South Wales)
CJ Evans (Western Australia Public Schools)
D Evans (University)
D Evans (Wembley Districts)
D Evans (Hunter Valley)
D Evans (North Melbourne, Richmond, St Kilda)
D Evans (Hillman)
DJ Evans (scorer)
DW Evans (Australian Capital Territory, Northern New South Wales)
E Evans (Australia, New South Wales)
E Evans (Tasmania Under-17s Women)
G Evans (Nepean)
G Evans (Manly)
G Evans (Gordon)
GD Evans (Wanneroo)
GN Evans (Western Australia)
GR Evans (Manly-Warringah)
H Evans (Tasmania, Wellington)
H Evans (New South Wales Great Public Schools)
H Evans (Gunnedah)
H Evans (Gordon)
H Evans (Scotch College)
HJD Evans (Derbyshire Second XI, Middlesex Second XI, New South Wales Second XI, New South Wales Under-23s, Northamptonshire Second XI)
HT Evans (Hawthorn-East Melbourne)
I Evans (Northern Territory Under-16s, Northern Territory Under-19s)
I Evans (Dandenong)
I Evans (Mount Lawley)
I Evans (Richmond)
J Evans (Launceston, Launceston Club)
J Evans (Eastern Suburbs)
J Evans (Melbourne Juniors)
J Evans (Ballarat)
J Evans (Lithgow)
J Evans (Western Australia Country)
J Evans (Brunswick)
J Evans (umpire)
JA Evans (umpire)
JA Evans (Ringwood)
JC Evans (Hawthorn-East Melbourne, University, Victoria Colts)
JM Evans (Essendon)
JR Evans (Warnambool)
JR Evans (Northcote, University)
JRS Evans (St Peter's College, Adelaide)
K Evans (Northcote)
KO Evans (North Melbourne, South Melbourne, Victoria City Colts)
L Evans (West Australian Suburban Turf Cricket Association)
L Evans (Riverina)
L Evans (Doubleview-Carine)
LW Evans (South Australia)
M Evans (Sydney University)
M Evans (Keilor Park)
M Evans (New South Wales Country North-Western)
MW Evans (Sale)
N Evans (Wallsend)
N Evans (umpire)
P Evans (South Australia Women)
P Evans (Western New South Wales)
P Evans (Australian Capital Territory President's XI)
P Evans (Berwick)
PD Evans (Eastern Suburbs, Queensland Colts)
PL Evans (Australian Capital Territory)
PT Evans (Victoria Country, Waverley-Dandenong)
R Evans (South Australia)
R Evans (Northern Territory Under-17s)
R Evans (Victoria Country Colts)
R Evans (Yarraville)
RB Evans (North Melbourne)
RJ Evans (umpire, referee)
RM Evans (Western Australia)
S Evans (Guildford Grammar School)
SE Evans (umpire)
T Evans (South Australia Under-17s, South Australia Under-19s)
T Evans (Crusaders)
TD Evans (Camberwell Magpies, Victoria Institute of Sport, Victoria Under-17s, Victoria Under-19s)
TF Evans (Australian Old Collegians)
TJ Evans (South Australia Under-23s)
TJ Evans (Tea Tree Gully)
TP Evans (Wynnum-Manly)
W Evans (Clarence River Association)
W Evans (Australian Capital Territory, Crookwell)
W Evans (Yarraville)
W Evans (Manly-Warringah Third XI)
WA Evans (Western Australia)
WD Evans (New South Wales Second XI, New South Wales Under-16s, New South Wales Under-17s)
WJ Evans (Queensland Colts)
WT Evans (Queensland)
WT Evans (WT Evans' XI)
CP Eve (Lane Cove, Mosman, New South Wales Institute of Sport, New South Wales Second XI, Northern District)
M Eve (scorer)
W Evely (Wimmera Combined Zone)
WA Evely (Richmond)
R Evenden (Footscray)
S Evenden (Queensland I Zingari)
G Everest (Balmain)
GH Everest (Strathfield, UTS-Balmain)
S Everest (Australian Old Collegians)
T Everest (Nepean)
T Everest (Penrith)
T Everest (New South Wales North Coast)
A Everett (Armidale)
CS Everett (New South Wales)
DT Everett (Western Australia)
J Everett (McDonald's)
JH Everett (Australian Old Collegians)
JS Everett (Western Australia)
LR Everett (Victoria Under-17s)
M Everett (North Queensland Under-19s)
M Everett (Combined States Deaf)
M Everett (New South Wales Schools)
MJ Everett (Tamworth)
MJ Everett (Bective East)
MJ Everett (Halpin)
Everingham (Geelong)
Everingham (Narrabri)
BR Everingham (New South Wales Country)
D Everingham (Bathurst Women, Western New South Wales Women)
D Everingham (Newcastle and New England Universities)
J Everingham (Leeton Women)
M Everingham (Western New South Wales)
P Everingham (New South Wales Under-16s)
D Everleigh (Newcastle City and Suburban Cricket Association)
C Evers (New South Wales Western Zone)
HA Evers (New South Wales, Western Australia)
JW Evers (umpire)
A Evershead (Albury and Border Associations)
E Evershed (Maitland)
H Evershed (South)
Everson (New South Wales Junior Union)
K Everson (Bankstown)
B Eves (Epping)
KG Evetts (North Queensland, North Queensland Colts, North Queensland Under-19s, Queensland Colts, Queensland Country, Queensland Country Colts, Queensland Second XI, Queensland Under-19s)
R Evetts (Queensland Country)
DW Ewan (East Melbourne)
G Ewart (Ringwood)
WHM Ewart (North, Northern Tasmania Cricket Association)
N Ewbank (umpire)
HB Ewens (Maryborough)
W Ewens (New South Wales Country, Sydney Metropolitan, Western New South Wales)
AM Ewers (Bathurst, New South Wales Country, New South Wales Western Districts)
H Ewing (Northern Tasmania Cricket Association)
R Ewing (Mosman)
J Ewinger (Caulfield Grammar School)
K Ewington (Tasmania Women)
RE Ewington (Royal Australian Air Force)
DS Exelby (Marion)
M Exelby (Brunswick)
SF Exelby (Queensland Academy of Sport, Queensland Under-23s, Sandgate-Redcliffe)
J Exley (Yarra Valley Grammar School)
J Ey (Yorke's Peninsula)
T Ey (Yorke's Peninsula)
P Eyers
H Eyles (Tasmania Under-17s Women)
JC Eyre (Newcastle)
G Eyres (Western Australia)
S Ezard (Northern Territory Chief Minister's XI)
SK Ezard (Frankston Peninsula)
A Ezekiel (Eastern Suburbs, New South Wales Under-17s)
A Ezekiel (Caulfield Grammarians)
AR Ezquerro (New South Wales Country, New South Wales Under-17s, New South Wales Under-19s, Northern, Sutherland, Sydney North)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles



LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how to you can help.
Copyright © 2003-2015 CricketArchive