CricketArchive

New Zealand Players (F)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

PJ Faber (South Canterbury)
AH Fache (Otago Women)
JC Facoory (Otago Women, Otago Women Second XI)
PR Facoory (Otago)
ZL Facoory (Otago Women, Otago Women Second XI)
K Fagan (Auckland Under-17s)
PT Fage (Auckland Under-20s, Northern Districts Under-23s, Waikato)
KG Fahey (Central Districts Under-17s, Wairarapa)
MF Fahey (Canterbury Women, New Zealand Women)
KD Fahy (Northern Districts Under-19s)
SL Fahy (Royal New Zealand Air Force)
B Fair (Hawke's Bay)
A Fairbairn (Otago)
FM Fairbairn (Canterbury Country, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Christchurch Boys High School)
LJ Fairbairn (Canterbury)
E Faire (King Country)
C Fairey (Marlborough and Nelson)
GS Fairey (Hawke's Bay)
PA Fairhead (Auckland Under-23s)
JD Fairhurst (Canterbury)
SA Fairley (Wellington)
A Fairweather (Ngakawau)
AE Faithful (Southland)
K Falconer (Central Otago)
M Falconer (Taranaki)
R Falconer (Wanganui)
GE Falgar (umpire)
D Falloon (Wairarapa)
N Falloon (Hamilton, New Zealand Universities)
T Falloon (St Albans)
RM Fan (Hawke's Bay Women)
D Fannan (North Harbour)
Fannin (Wanganui)
BE Fannin (Rangitikei)
HA Fannin (Hawke's Bay)
PJ Fannin (Matamata Women)
BM Fanning (Central Districts Under-19s)
J Fanning (New Zealand Teachers)
D Fannon (Northland)
E Fanthorpe (Ashburton County and South Canterbury)
E Fanthorpe (South Canterbury)
PA Fargher (umpire)
RN Farman (Auckland)
JE Farmer (Franklin)
M Farmer
M Farmer (New Zealand Deaf)
Farquhar (Westland)
DG Farquhar (umpire)
G Farquhar (scorer)
P Farquhar (Canterbury Women)
SJ Farquhar (Northern Districts Under-17s, Thames Valley)
T Farquharson (Otago Women Second XI)
RH Farrand (Northland)
AJ Farrant (Canterbury)
BA Farrant (Ashburton County)
DG Farrant (Canterbury)
DR Farrant (Canterbury, Canterbury Under-20s, North Canterbury, South Canterbury)
MD Farrant (Canterbury A, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Canterbury Under-23s, New Zealand Under-19s)
Farrar (Auckland)
NH Farrar (Wairarapa)
JA Farrell (Hutt Valley, Wellington Under-23s)
KM Farrell (Counties Manukau, Northern Districts Under-19s, Pukekohe Metro)
VMH Farrell (New Zealand Women)
A Fass (West Coast (South Island))
H Fass (Nelson, Marlborough and West Coast)
SW Fastier (Taranaki, Taranaki Wanderers)
FM Faulding (umpire)
RH Faust (Counties Manukau, Elmstead, Midsomer Norton, Wembdon)
A Fawcett (umpire)
CL Fawcett (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s, Hamilton, Northern Districts Second XI)
CS Fawcett (St Paul's Collegiate School, Hamilton)
RI Fawcett (Hutt Valley, Wellington Under-23s)
W Fawcett (Otago)
CJ Fawkner (Auckland A, Auckland Under-19s, Auckland Under-20s, Parnell)
H Fayen (Nelson)
RM Fea (Otago)
TMG Fearne (Wanganui)
Fearon (South Taranaki)
CD Fearon (Canterbury)
A Feast (Wairarapa)
AJ Feely (scorer)
KF Feely (scorer)
B Feeney (Counties, Northern Districts Under-20s, Pukekohe Metro)
M Fell (Cornwall)
BR Fellowes (Canterbury Women)
B Fellows (Upper Hutt)
B Fellows (New Zealand Blind)
JH Felts (Auckland, Wanganui)
MB Fenn (umpire)
C Fenner (Auckland Second XI)
CW Fenton (Petone-Eastbourne)
KA Fenton (Tawa College)
MJP Fenton (Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
RE Fenton (Wellington Girls College)
WR Fenton (Auckland, New Zealand Under-23s)
Fenwick (Oamaru)
CR Fenwick (umpire)
FF Fenwick (Otago)
G Fenwick (Oamaru)
HS Fenwick (Canterbury)
R Fenwick (Northland)
GR Ferdinands (Northern Districts Second XI)
RED Ferdinands (Northern Districts)
C Ferens (North Otago)
Ferguson (umpire)
Ferguson (South Canterbury)
Ferguson (South Canterbury)
Ferguson (Franklin)
A Ferguson (Waiapu)
EE Ferguson (New Zealand Women)
EE Ferguson (Southland Women)
G Ferguson (Central Otago)
JL Ferguson (umpire)
LH Ferguson (Auckland)
MA Ferguson (Otago Women)
R Ferguson (umpire)
S Ferguson (Piako)
W Ferguson (scorer)
WH Ferguson (scorer)
SM Fergusson (Central Districts Women)
GH Fernley (Hawke's Bay)
AO Ferrers (umpire)
L Ferrier (Hutt International Boys School)
ML Ferrier (scorer)
Ferris (Wellington)
Ferris (Hawke's Bay)
J Ferris (North Otago)
J Ferris (Canterbury Country)
DJ Ferrow (Northern Districts)
I Fettes (Southern Hawke's Bay)
Field (Poverty Bay)
E Field (Nelson Women)
JWA Field (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
L Field (Ngakawau)
N Field (Nelson Women)
SI Field (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, Nelson)
TA Field (Taieri)
J Fieldes (Nelson Women)
F Fielding (umpire)
FC Fifield (Wanganui Women)
R Filbee (Manawatu)
AJ Fill (Karori)
Finch (Oamaru)
Finch (Oamaru)
CJW Finch (Otago)
HJ Finch (Green Island, Otago A)
J Finch (Horowhenua and Kapiti)
R Finch (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
R Finch (Green Island)
WP Finch (Hawke's Bay)
BR Findlay (Canterbury)
CO Findlay (Central Districts)
CO Findlay (Napier Technical Old Boys)
H Findlay (Southern Hawke's Bay)
J Findlay (Southland)
JJ Findlay (Tawa College)
JL Findlay (Canterbury)
JW Findlay (Wellington)
L Findlay (Canterbury B Women)
SA Findlay (Hawke's Bay, Napier Technical Old Boys)
P Findon (Poverty Bay)
MW Fine (Canterbury Second XI, Canterbury Under-20s, Mid-Canterbury)
C Finlay (Central Districts Second XI, Wanganui)
DJH Finlay (Central Districts)
DM Finlay (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
N Finlay (umpire)
R Finlay (Manawatu)
ZM Finlay (Auckland Under-17s)
A Finlayson (Wellington)
AL Finlayson (Central Districts Women)
B Finlayson (Hamilton)
CG Finlayson (Auckland, Wellington)
FH Finlayson (Hawke's Bay)
B Finn (Otago Under-17s)
JS Finnegan (North Shore Women)
P Finnegan (Auckland)
R Finnerty (West Coast Women)
SE Finney (King Country, Rangitikei)
JL Finnie (Otago)
JL Finnie (Kaikorai)
EJC Finny (umpire)
P Firmin (Wanganui Women)
JP Firth (Nelson, Wellington)
Fish (Oamaru)
ADW Fish (St Paul's Collegiate School, Hamilton)
FW Fish (Ashburton County, Wairarapa)
Fisher (Horowhenua and Kapiti)
AG Fisher (Bay of Plenty, Poverty Bay, Waikato)
AH Fisher (Otago)
B Fisher (Marlborough)
C Fisher (Rangitikei)
D Fisher (South Canterbury)
FE Fisher (Central Districts, New Zealand, Wellington)
H Fisher (South Canterbury)
HH Fisher (South Canterbury)
HL Fisher (South Canterbury)
HML Fisher (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
HW Fisher (Canterbury Secondary Schools)
ID Fisher (Auckland, Central Districts)
JL Fisher (Auckland A, Auckland Under-19s)
M Fisher (New Zealand Universities)
M Fisher (Otago Women)
MA Fisher (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s, Wairarapa)
MJ Fisher (Wairarapa)
MJ Fisher (Northern Districts Under-17s)
MS Fisher (Rangitikei)
ND Fisher (King Country, Northern Districts Under-23s)
R Fisher (Eastern Districts of Southland)
R Fisher (Marlborough)
RB Fisher (St Paul's Collegiate School, Hamilton)
RL Fisher (Canterbury)
RL Fisher (South Canterbury)
T Fisher (Marlborough)
TDL Fisher (Canterbury Under-19s, Leprechauns, Railway Union)
N Fisk (Marlborough)
J Fitch (Horowhenua and Kapiti)
M Fitchett (Central Districts Under-17s)
ML Fitness (Auckland Women, Matamata Women)
Fittler (umpire)
D Fittler (Central Districts Under-19s, Central Districts Under-20s)
Fitzgerald (Poverty Bay)
J Fitzgerald (Otago)
J Fitzgerald (Wellington Women)
JE Fitzgerald (umpire)
NM Fitzgerald (Otago Women, Otago Women Second XI)
NP Fitzgerald (Counties Manukau, Grange, New Zealand Under-19s, Northern Districts Under-17s, Northern Districts Under-19s)
P Fitzgerald (Central Districts Second XI, Central Districts Under-19s, Central Districts Under-22s)
PR Fitzgerald (Auckland Under-23s)
R Fitzgerald (West Coast (South Island))
JM Fitzgibbon (Southland)
MC Fitzgibbon (scorer)
SM Fitzgibbon (Otago)
Fitzherbert (West Coast (North Island))
K Fitzjames (Auckland Development Women)
RB Fitz-John (Hamilton, Northern Districts Under-17s, Waikato Valley)
Fitzpatrick (Waikato)
A Fitzpatrick (Celtic)
AB Fitzpatrick (scorer)
HP Fitzpatrick (Canterbury Under-17s)
T Fitzpatrick (Taranaki)
E Fitzsimmons (Wellington)
S Fitzsimon (Canterbury Development Women)
WE Fitzwilliam (Otago Women)
C Flaherty (Auckland Under-17s)
EM Flaherty (Ashburton County)
JP Flaherty (Otago)
Flanagan (Franklin)
CW Flanagan (Canterbury)
J Flanaghan (Wellington)
A Flannery (Central Otago, Otago Under-20s)
D Flannery (Central Otago, Otago Under-19s)
J Flannery (umpire)
M Flannery (Rangitikei)
P Flannery (Otago Country)
PB Flannery (Canterbury Women, Kent Women, New Zealand Women, Otago Women)
R Flannery (Otago Under-19s)
W Flannery (Central Otago)
JM Flaus (Otago Under-20s)
C Flavell (Poverty Bay, Waiapu)
CP Flavell (Canterbury Under-20s)
KE Flavell (New Zealand Women)
P Flavell (St Albans)
R Flaws (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
T Flaws (Otago)
KF Fleet (scorer)
AR Flegg (Counties Manukau, Hamilton, Northern Districts Under-19s, Waikato Valley)
BJ Fleming (North Otago)
C Fleming (New Plymouth Girls High School)
C Fleming (Southern Districts Women)
DWT Fleming (Canterbury Country)
JD Fleming (umpire)
KJ Fleming (Hutt International Boys School)
L Fleming (Marlborough)
M Fleming (Southern Hawke's Bay)
R Fleming (Dunedin and Suburban Cricket Association)
R Fleming (Central Districts Under-19s)
R Fleming (Taranaki)
RN Fleming (Marist-United)
SGJ Fleming (Canterbury Country, Canterbury Under-18s, Canterbury Under-19s)
SP Fleming (Canterbury, Chennai Super Kings, ICC World XI, Middlesex, New Zealand, New Zealand Academy, New Zealand XI, Nottinghamshire, Wellington, Yorkshire)
T Fleming (Otago)
TR Fleming (Wellington)
OD Flemmer (Hutt International Boys School, Upper Hutt, Wellington Under-19s)
AG Fletcher (Auckland Under-20s)
AT Fletcher (Onslow, Wellington A, Wellington Under-17s, Wellington Under-18s)
B Fletcher (Auckland Women)
CD Fletcher (Canterbury, Northern Districts)
DM Fletcher (Wellington Under-20s)
H Fletcher (umpire)
HC Fletcher (Manawatu, Nelson)
JD Fletcher (Karori)
K Fletcher (Auckland Schoolgirls)
M Fletcher (umpire)
N Fletcher (North Harbour)
PJ Fletcher (Auckland Under-19s, Poloc, Western Warriors Under-18s)
W Fletcher (Counties, Franklin)
EL Flett (Otago Women)
A Fleury (scorer)
S Flewellen (Canterbury Under-20s)
Flintoff (umpire)
Flockley (scorer)
M Flood (Wairarapa)
TJM Florence (Auckland Grammar School)
S Fluker (Poverty Bay)
Flynn (Franklin)
DR Flynn (New Zealand, New Zealand A, Northern Districts)
HP Fogarty (umpire)
RHB Fogo (Southland)
DPV Foley (umpire)
H Foley (New Zealand, Wellington)
M Foley (Taranaki, Wellington)
SL Foliaki (Wellington Under-20s)
B Folster (Otumoetai Cadets)
GM Folster (Southland)
I Folster (scorer)
HF Fookes (Taranaki)
A Fooks (Ashburton County)
E Fooks (Ashburton County)
Foote (Manawatu)
BF Foote (Hawke's Bay)
CMA Foote (Canterbury Women)
JR Foote (Hutt International Boys School)
L Foote (umpire)
LMM Foote (Otago Women)
MF Foote (Southern Hawke's Bay)
S Foote (Auckland Women)
WJ Foote (Nelson, Wairarapa)
AA Forbes (Northern Districts Services)
E Forbes (King Country)
BS Ford (Canterbury)
D Ford (Wanganui)
DJ Ford (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
DL Ford (New Zealand Women)
E Ford (umpire)
GA Ford (Otago Under-23s)
M Ford (Canterbury Under-19s)
MJ Ford (Royal New Zealand Air Force)
RM Ford (Canterbury, New Zealand XI)
TM Ford (Albion)
W Ford (Auckland)
CW Forde (Hawke's Bay)
JF Forde (Hutt Valley, Wanganui)
JM Forde (Southland)
KA Forde (Wellington)
LJ Forde (Canterbury)
SF Forde (Otago)
TN Forde (Southland)
WA Fordham (Wellington)
Foreman (North Taranaki)
A Foreman (New Plymouth Girls High School)
OR Foreman (North Taranaki, Taranaki)
M Forgan (Wellington Under-17s)
GR Forgie (Central Districts, Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s, New Zealand Under-19s)
J Forgie (Central Districts Under-19s)
Forrest (Waikato)
JC Forrest (Auckland)
JL Forrester (umpire)
PI Forrester (Otago Women Second XI)
RI Forrester (Wairarapa)
E Forsman (New Zealand Expeditionary Force)
H Forsman (Waikato Valley)
G Forster (umpire)
HF Forster (Poverty Bay)
RWT Forster (umpire)
SMS Forster (Christchurch Boys High School)
CL Forsyth (Central Districts Women)
H Forsyth (Canterbury)
J Forsyth (Marlborough)
FW Fortune (New Zealand Services)
BAH Forward (Hutt Valley)
GL Fosbender (New Zealand Army)
Foster (South Taranaki)
B Foster (Wairarapa)
BJ Foster (Greytown)
CT Foster (Hutt Valley, Petone-Eastbourne, Wellington Under-20s)
H Foster (Waikato Diocesan School for Girls)
ID Foster (Northern Districts Under-19s)
M Foster (Central Otago)
M Foster (umpire)
PS Foster (Canterbury, Wellington)
R Foster (umpire)
RF Foster (Thames Valley)
HP Fouhy (Canterbury B Women, Canterbury Women, Wellington Women)
RJ Fouhy (Wellington, Wiltshire)
BG Foulds (Northern Districts)
G Foulkes (Canterbury Under-20s)
G Foulkes (Canterbury Country)
J Foulkes (Canterbury Under-20s)
EM Fountain (Nelson Women)
JL Fourie (umpire)
JN Fowke (Auckland, Canterbury)
Fowler (Nelson)
B Fowler (Auckland Masters)
CH Fowler (Wellington B)
CP Fowler (Wellington Collegians)
D Fowler (umpire)
G Fowler (Nelson)
G Fowler (Horowhenua and Kapiti)
H Fowler (Nelson)
HM Fowler (New Zealand Ambassadors)
J Fowler (King Country, Southern Hawke's Bay)
JC Fowler (umpire)
JJ Fowler (Canterbury)
JL Fowler (Nelson Women)
LA Fowler (Nelson, Taranaki)
M Fowler (Nelson)
MJW Fowler (Central Districts A, Central Districts Under-19s, Horowhenua and Kapiti, Upper Hutt)
R Fowler (Nelson)
RG Fowler (Nelson, Northern Districts, Waikato)
S Fowler (Nelson)
W Fowler (Nelson)
WR Fowler (Nelson)
CR Fowles (Rangitikei)
Fox
Fox (Mike Dormer's XI)
A Fox (Nelson Women)
CN Fox (Bay of Plenty, Northern Districts Under-23s)
FW Fox (Waiapu)
G Fox (Bay of Plenty)
GH Fox (Otago)
GJ Fox (Cystic Fibrosis Invitation XI)
J Fox (Southland)
JN Fox (Wairarapa)
M Fox (Horowhenua and Kapiti)
R Fox (Midlands)
RH Fox (Marylebone Cricket Club)
S Fox (Cobham)
WB Fox (umpire)
SM Frahm (Canterbury Women)
WD Frame (Otago)
France (Marlborough)
C France (Wanganui)
Francis (Oamaru)
A Francis (umpire)
A Francis (New Zealand Army, Royal New Zealand Air Force)
DJ Francis (Hutt Valley, Southern Hawke's Bay)
G Francis (King Country)
G Francis (Wanganui)
GF Francis (North Otago)
JG Francis (Hawke's Bay)
JPE Francis (Wellington)
JW Francis (New Zealand Women)
LR Francis (Rangitikei, Thames Valley)
M Francis (Otumoetai Cadets)
MA Francis (Canterbury Women)
MJ Francis (Hutt Valley)
N Francis (Marlborough)
RA Francis (umpire)
RT Francis (Central Districts Under-23s, Wairarapa)
SWS Francis (Auckland)
W Francis (umpire)
EH Frankish (Canterbury)
FS Frankish (Canterbury)
C Franklin (Northern Districts Under-19s)
G Franklin (Poverty Bay and Waiapu)
JEC Franklin (Adelaide Strikers, Barbados Tridents, Essex, Glamorgan, Gloucestershire, Guyana Amazon Warriors, Middlesex, Mumbai Indians, New Zealand, New Zealand A, New Zealand Academy, Nottinghamshire, Wellington)
TJ Franklin (Auckland, New Zealand, New Zealand Under-23s)
J Franklyn (Nelson Women)
R Franklyn (Wairau Valley)
C Franks (Timaru)
CW Franks (umpire)
R Franks (Franklin)
C Fraser (West Coast Women Second XI)
CP Fraser (Central Districts A, Central Districts Second XI, Central Districts Under-20s, Hawke's Bay, Wanganui)
CR Fraser (Poverty Bay)
CS Fraser (South Canterbury, Timaru)
D Fraser (Marlborough)
E Fraser (North Otago)
F Fraser (South Island Minor Associations South)
FE Fraser (Canterbury Women, New Zealand Women, Wellington Women)
G Fraser (Southland)
H Fraser (New Zealand Ambassadors)
HW Fraser (Southland)
IC Fraser (Otago)
J Fraser (Otago)
J Fraser (Central Districts Under-19s)
JM Fraser (Middlesex Women, Northern Districts Women, Otago Women)
KA Fraser (Auckland Women, Middlesex Women)
LM Fraser (New Zealand Women)
M Fraser (Nelson, Wanganui)
M Fraser (Wanganui)
MJ Fraser (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-19s)
MJD Fraser (Kaikorai)
N Fraser (North East Valley)
P Fraser (Hamilton, Northern Districts Under-23s, Waikato)
R Fraser (New Zealand Army)
RG Fraser (Canterbury Under-20s)
S Fraser (Manawatu)
SRM Fraser (Hutt Districts, Hutt International Boys School, Wellington Under-18s, Wellington Under-19s)
TC Fraser (Otago)
TJ Fraser (Otago Under-20s)
W Fraser (Taranaki)
K Frater (Hawke's Bay)
RC Frater (umpire)
RE Frater (Auckland)
C Frauenstein (Canterbury)
C Frazer (Poverty Bay)
Fredericksen (Southern Hawke's Bay)
B Fredericksen (Manawatu)
KA Fredric (Central Districts Women)
Fredricksen (Southern Hawke's Bay)
AA Freeman (Hawke's Bay)
B Freeman (Southland)
B Freeman (Otago Under-17s)
BD Freeman (Auckland Under-20s)
BT Freeman (Otago)
DL Freeman (New Zealand, Wellington)
E Freeman (Wairarapa)
F Freeman (Southern Hawke's Bay)
G Freeman (Southern Hawke's Bay, Waikato)
G Freeman (Otago Under-19s)
J Freeman (Northern Districts)
JR Freeman (umpire)
M Freeman (Otago Women Second XI)
M Freeman (Otago Women)
M Freeman (Otago Women Second XI)
R Freeman (Auckland Suburban)
TA Freeman (Otago)
W Freeman (umpire)
MP Freer (Hawke's Bay)
H Freidrickson (Southern Hawke's Bay)
A French (Rotorua)
C French (Ngakawau)
DR French (Nelson Women)
G French (Rotorua)
H French (Wanderers)
G Frew (Otago Under-17s)
JJ Frew (St Andrew's College, Christchurch)
M Frew (North City)
RM Frew (Canterbury)
BR Frewin (New Plymouth Boys High School)
MA Frey (Central Districts Women)
ML Frickleton (umpire)
SET Friday (Auckland, Otago, Wellington)
AE Friend (Wairarapa)
SRH Friend (scorer)
GH Friis (umpire)
C Frith (Canterbury, Otago)
C Frith (Central Districts Under-19s)
G Frith (Central Districts Under-19s, Manawatu)
W Frith (Canterbury, Otago, Wellington)
B Frost (Otago Under-17s)
B Frost (Otago Country)
BG Frost (umpire)
CL Frost (Otago Boys High School)
MD Frost (Otago A, Otago Boys High School, Otago Under-18s)
MV Frost (scorer)
S Frost (Southern Hawke's Bay)
MK Fruin (Auckland Women, New Zealand Women)
JO Fruish (umpire)
FC Fryer (Canterbury Colts, Hawke's Bay)
H Fryer (Ashburton County)
JA Fryer (New Zealand Women, Wellington Women)
LW Fryer (Wairarapa)
R Fuard (Northern Districts Under-19s)
EM Fulbrook (Wellington Women)
G Fulford (Havelock North High School)
KA Fulford (Hawke's Bay)
MJ Fulford (New Zealand Women)
NG Fulford (Central Districts, Hawke's Bay)
Fuller (Marlborough)
Fuller (North Taranaki)
A Fuller (Auckland Under-20s, Auckland-Waitakere, Grafton)
A Fuller (Canterbury Colts)
AC Fuller (Canterbury)
BE Fuller (Wellington Women, Wellington Women B)
DM Fuller (Wellington)
EP Fuller (Bay of Plenty, Canterbury, Canterbury Under-20s, Waikato)
ETA Fuller (Canterbury)
JK Fuller (Auckland, Gloucestershire, Otago)
Fullerton-Smith (Wanganui)
AD Fullerton-Smith (Rangitikei)
AD Fullerton-Smith (Eastern Suburbs, Wanganui)
HS Fullerton-Smith (Rangitikei)
JS Fullerton-Smith (Waikato)
RS Fullerton-Smith (Rangitikei)
Fulton (Wanganui)
B Fulton (umpire)
D Fulton (South Canterbury)
DH Fulton (Canterbury)
F Fulton (Hawke's Bay, Otago)
FC Fulton (umpire)
H Fulton (umpire)
J Fulton (Otago)
JC Fulton (Otago, Taranaki, West Coast (North Island))
JD Fulton (Central Districts)
PG Fulton (Canterbury, New Zealand, New Zealand A)
PR Fulton (Hawke's Bay)
RBJ Fulton (Manawatu, Palmerston North Boys High School)
RW Fulton (Canterbury, Northern Districts)
SA Fulton (Royal New Zealand Air Force)
K Funnel (St Kentigern College, Auckland Girls)
BDM Furlong (Central Districts, New Zealand Under-23s)
CJM Furlong (Central Districts, New Zealand Academy)
JBM Furlong (Central Districts)
LJ Furrie (Wanganui)
J Fursdon (Waikato Valley)
ANG Futcher (umpire)
G Futter (Hutt Valley)
GW Fyson (umpire)
RG Fyson (Poverty Bay)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES





We would like to thank all our contributors. Click here to see how you can help.
| Home | Privacy Policy | Contact |
Copyright © 2003-2016 CricketArchive