CricketArchive

New Zealand Players (L)

A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z

ABM Labatt (Auckland, Canterbury)
FHD Labatt (Canterbury)
P Labbad (Howick Pakuranga)
S Labone (Eastern Suburbs)
JA Labudde (Canterbury Women Second XI)
Lacey (Wanganui)
RP Ladyman (umpire)
Lafferty (South Auckland)
MR Laffey (Canterbury A, Canterbury Country, Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Rood en Wit, Sparta)
BA Lahood (Northern Districts Under-19s)
BM Lahood (Central Districts Second XI, Taranaki)
MS Lahood (Taranaki)
RJ Lahood (Taranaki)
R Laidlaw (Waikato Valley)
Laing (Oamaru)
A Laing (Canterbury)
K Laing (Auckland Normal Intermediate School)
K Laing (Havelock North Intermediate School)
RM Laing (Auckland Under-20s, Auckland Under-23s)
Laird (Marlborough)
I Laird (Auckland XI)
JD Laird (umpire)
L Laird (North Otago)
R Laird (Poverty Bay)
T Lake (umpire)
SK Lal (Pukekohe Metro)
N Lala (Hamilton, Northern Districts Second XI)
S Lala (Alnwick, Northern Districts Under-20s, Northumberland Under-21s, South Northumberland)
V Lala (Wellington Indian Sports Club)
DW Lamason (Central Districts)
IM Lamason (New Zealand Women, Wellington Women)
JG Lamason (New Zealand Women, Wellington Women)
JR Lamason (Wellington)
RH Lamason (Wellington)
AR Lamb (Central Districts, Wellington)
AR Lamb
JCM Lamb (Celtic, Central Districts A, Congleton, Marlborough)
TI Lamb (Auckland Under-18s Women, Auckland Under-21s Women)
RG Lamberg (Hawke's Bay)
Lambert (umpire)
Lambert (Wellington)
Lambert (umpire)
HN Lambert (Wellington)
LT Lambert (umpire)
SC Lambert (Otago)
SF Lambert (New Zealand Forces)
R Lambeth (Southern Hawke's Bay)
SO Lambly (Northern Districts)
G Lambourn (Wairarapa)
DM Laming (South Canterbury)
JR Laming (South Canterbury)
MJ Laming (South Canterbury)
JS Lamont (Bay of Plenty)
K Lamont (Wellington Under-17s)
MJ Lamont (Otago)
J Lampard (Wellington Under-19s)
G Lancaster (umpire)
D Lance (Wanganui)
HP Lance (Canterbury)
MHW Lance (New Zealand Universities, Wanganui)
S Lance (umpire)
SG Lance (Marist-United)
TC Lance (Central Districts Under-19s)
DR Lander (Wellington Second XI, Wellington Under-19s)
PW Lander (Wellington Under-23s)
Landers (Wellington)
L Landon-Lane (Marlborough Boys College, Renwick)
H Landreth (St Hilda's Collegiate Secondary School)
T Landrigan (Central Districts Under-17s, Marist-United)
A Lane (South Canterbury)
A Lane (Nelson)
AT Lane (Auckland A)
G Lane (Havelock North Intermediate School)
GD Lane (Nelson, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
GK Lane (Southern Hawke's Bay)
GK Lane (Havelock North High School)
IG Lane (Ashburton County)
M Lane (Canterbury Women Second XI)
MEL Lane (Canterbury, Central Districts, Wellington)
R Lane (Wanganui)
RR Lane (Auckland A, Auckland Under-19s, Auckland Under-23s)
SE Lane (Marlborough)
Lang (Waikato)
AC Lang (Manawatu)
AD Lang (Canterbury B Women)
J Lang (Thames Women)
J Lang (Balmacewen Intermediate School)
JP Lang (South Canterbury)
M Lang (Thames Women)
E Langbein (Nelson, Nelson, Marlborough and Westland)
Langdale (Waikato)
A Langdon (Raroa Normal Intermediate School)
MC Langdon (Northern Districts)
P Langdon (Wanganui Women)
FF Lange (umpire)
ID Lange (Napier Technical Old Boys)
Langford (umpire)
J Langford (Wellington Women)
M Langford (Counties)
W Langhorne (Poverty Bay and Waiapu)
AE Langley (Taranaki)
JP Langley (Canterbury Under-20s)
M Langley (umpire)
WS Langman (Waikato)
D Langridge (Manawatu)
GJ Langridge (Central Districts)
SEH Langridge (Central Districts A, Hawke's Bay, Worplesdon and Burpham)
BJ Langrope (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Newcastle, St Albans)
DC Langrope (North Canterbury)
SL Langrope (Canterbury Country, Canterbury Under-17s)
Langton (umpire)
G Langton (Piako)
G Lankham (Auckland)
W Lankham (Auckland)
G Lankshear (Nelson Women)
E Lanser (Central Districts Women, Netherlands Women)
C Lapwood (Northern Districts Under-23s)
BD Lark (Wellington Under-20s)
DR Lark (Manawatu, Wellington, Wellington Under-20s)
TC Larkin (North Taranaki, Taranaki, Wellington)
WN Larkins (New Zealanders)
HW Larmer (Auckland Under-20s, Hawke's Bay, Northern Districts, Northern Districts Under-20s, Poverty Bay)
CE Larsen (Onslow, Wellington Under-17s, Wellington Under-18s)
GH Larsen (Waikato)
GR Larsen (New Zealand, New Zealand A, New Zealand XI, Wellington)
J Larsen (King Country)
J Larsen (Central Districts Women, North Harbour Women)
JP Larsen (scorer)
K Larsen (Auckland Women)
M Larsen (Wanganui Women B)
R Larsen (Southern Hawke's Bay)
S Larsen (United Palmerston North)
W Larsen (Hawke's Bay)
JG Larter (Canterbury Second XI, Canterbury Under-23s)
C Lash (North Taranaki, Taranaki, Wellington Country)
EG Lash (Taranaki)
FW Lash (Wellington)
J Lash (Manawatu)
G Lashlie (Manawatu, Taranaki)
B Latavao (New Plymouth Girls High School)
BJ Latham (Wellington Women)
DC Latham (Taranaki)
IR Latham (Taranaki)
JK Latham (Wellington)
MT Latham (Canterbury Under-17s, Takapuna)
RT Latham (Canterbury, New Zealand)
TWM Latham (Canterbury, Durham, Kent, New Zealand, New Zealand A, New Zealand XI, Scotland)
WH Lathbury (Otago)
Lather (West Coast (South Island))
S Lauderdale-Smith (New Plymouth Boys High School)
L Laughton (West Coast Women)
I Launder (Taranaki)
RI Launder (Rangitikei)
N Laurence (Taranaki)
Laurenson (South Canterbury)
Laurenson (Wairarapa)
IJA Laurenson (Wellington Girls College, Wellington Under-21s Women)
J Laurenson (Manawatu)
JRC Laurenson (Victoria University, Wellington, Victoria University, Wellington Second XI)
EC Lauria (Nelson Women)
PW Laurie (Auckland Under-19s, Auckland Under-20s, Auckland Youth)
DJ Lavea (Viscount School)
EL Lavea (Viscount School)
Tai Lavea (Auckland Under-17s)
Tasesa Lavea (Auckland Under-17s)
K Laverty (Otago Women)
A Law (Manawatu)
C Law (Manawatu)
C Law (Manawatu)
E Law (Raroa Normal Intermediate School Girls)
G Law (Horowhenua)
JL Law (Rangitikei, Southern Hawke's Bay)
JA Lawler (Canterbury B Women, Canterbury Women, New Zealand A Women)
JH Lawn (Canterbury Women)
AR Lawrence (New Plymouth Boys High School)
B Lawrence (Thames Valley)
CWH Lawrence (Canterbury)
D Lawrence (scorer)
D Lawrence (Bay of Plenty)
H Lawrence (Canterbury Colts)
H Lawrence (West Coast (South Island))
HE Lawrence (St Albans)
J Lawrence (Wellington)
JD Lawrence (Canterbury)
JD Lawrence (Scots College, Wellington)
LM Lawrence (umpire)
N Lawrence (Rangitikei, Royal New Zealand Air Force)
R Lawrence (Central Districts Under-20s, Cornwall (Hastings), Hawke's Bay, Marylebone Cricket Club, North County)
S Lawrence (Otago Women)
S Lawrence (Wellington Under-17s)
S Lawrence (Northern Districts Under-19s)
W Lawrence (South Canterbury)
WG Lawrie (Northern Districts Under-23s, Northland)
Lawry (Auckland, Nelson)
Lawry (Oamaru)
HV Lawry (Wairarapa)
SA Lawry (St Bede's College, Christchurch)
FA Laws (Hawke's Bay, Wellington)
Lawson (umpire)
AN Lawson (Otago)
D Lawson (King Country)
HW Lawson (Auckland, Wellington)
MA Lawson (Canterbury Women)
RA Lawson (New Zealand A, New Zealand Academy, Otago)
S Lawson (Wellington Under-17s)
WG Lawson (Otago Under-17s, Otago Under-19s)
CK Lawton (Horowhenua)
GS Lawton (Horowhenua, Manawatu, Wellington Under-20s)
JC Lawton (Otago)
JT Lawton (Royal New Zealand Navy)
M Lawton (Horowhenua)
JK Lay (North Canterbury, Wellington Under-20s)
MF Lay (Northern Districts Women)
SA Lay (Taranaki)
W Laycock (Auckland Women)
AV Leach (Manawatu, Taranaki)
B Leach (Horowhenua and Kapiti)
C Leach (scorer)
CJ Leach (Johnsonville)
I Leach (West Coast Women)
MJ Leach (Central Districts Women)
P Leach (Taranaki)
P Leach (West Coast Women)
W Leach (West Coast (South Island))
Leadam (Wellington)
R Leadbeater (Thames Valley)
JV Leader (Otago)
JG Leahy (umpire)
RJ Leahy (Wanganui)
P Leake (Havelock North Intermediate School)
PA Leake (Havelock North High School)
RW Leamy (Wellington Under-20s)
JG Lean (umpire)
Learmouth (Otago)
BM Leather (Auckland Women)
LD Le Brun (Otago Boys High School, Otago Under-19s)
A Leckie (Southland)
R Leckie (Wellington)
K le Comber (Canterbury B Women, Canterbury Women, New Zealand Under-23s Women, New Zealand Women, Southern Districts Women)
A Ledger (Wellington Women)
RW Ledingham (umpire)
Ledward (umpire)
D Ledward (Rangitikei)
A Lee (Southern Hawke's Bay)
C Lee (Central Districts Under-20s)
CD Lee (Auckland, New Zealand XI, Wellington)
CJ Lee (Wellington Under-20s)
E Lee (South Canterbury, Southland)
GH Lee (Canterbury)
JB Lee (Northern Districts)
JM Lee (Northern Districts Under-23s, Waikato)
M Lee (John McGlashan College)
M Lee (Denniston Dog Old Boys)
M Lee (Havelock North Intermediate School)
MG Lee (umpire)
N Lee (West Coast Women)
R Lee (West Coast (South Island))
R Lee (West Coast and Buller)
W Lee (North Otago)
RCT Leeds (Nelson)
M Leef (Tauranga Intermediate School)
W Leef (Tauranga Intermediate School)
HR Lee-Harwood (Wellington Under-21s Women)
RE Leeming (St Albans)
JA Leenards (Palmerston North Boys High School)
G Lees (North East Valley)
J Lees (umpire)
R Lees (Auckland Under-20s)
WK Lees (New Zealand, New Zealand Under-23s, Otago)
IN Leet (Manawatu)
BJ Legg (Canterbury Women, New Zealand Women)
KJ Legg (Central Districts Women)
GA Leggat (Nelson, New Zealand Universities, Wellington)
IB Leggat (Central Districts, New Zealand)
JE Leggat (Canterbury Under-19s, Canterbury Under-22s, New Zealand Under-19s)
JG Leggat (Canterbury, New Zealand)
R Leggat (Wellington)
RI Leggat (Canterbury, New Zealand Under-23s)
Leggatt (umpire)
RH Leggett (umpire)
SGT Le Gros (Taita, Wellington Under-18s, Wellington Under-19s)
JA Leigh (Northern Districts)
CM Leighton (Central Districts Women, North Shore Women)
RN Leighton (Taranaki)
RS Leighton (Manawatu)
N Leishman (St Kentigern College, Auckland Girls)
R Leishman (Northern Districts Under-20s)
AK Leitch (Auckland Under-20s, Cornwall, Counties)
CD Leitch (Onslow, Wellington Under-17s, Wellington Under-19s)
N Leitch (Raroa Normal Intermediate School)
J Leith (Otago)
SP Leith (Dunedin and Suburban Cricket Association, Otago)
PG Lelievre (New Zealand Army)
CJ Lelliott (Canterbury Country)
F Lellman (Bay of Plenty, Northern Districts Second XI)
AHD le Marquand (Auckland Under-21s Women)
M Le Mesurier (Franklin)
RF Le Mesurier (North Shore Women)
CE Lemin (North Island Air Force)
J Lemin (New Zealand Universities, Wellington Under-20s)
TGF Lemin (Otago, Royal New Zealand Air Force)
HW Lemmens (Southland)
A Lemmon (King Country)
A Lemon (Otago Under-20s)
Lendrum (South Taranaki)
DR Lendrum (Counties Manukau)
RJG Lendrum (Taranaki, Wairarapa)
RN Lendrum (Franklin)
FJ Lenihan (Bay of Plenty, Waikato)
C Lennon (Athletic)
D Lennon (Southland)
KR Lennon (Hutt Districts, Wellington A)
AG Lennox (Huntley School)
JR Lennox (Central Districts Under-19s, Harvington, Hawke's Bay, Napier Technical Old Boys)
PWJ Lennox (Royal New Zealand Air Force)
AJ Lenssen (Northern Districts Women)
E Lentfer (South Auckland, Waikato)
AJ Leonard (Nelson, Wanderers)
AJ Leonard (Central Districts Under-19s, Nelson, Nelson College, Victoria University, Wellington)
BJ Leonard (Northern Districts)
DJ Leonard (Central Districts)
CK Leopard (Central Districts)
M Le Pine (Bay of Plenty)
S Le Prou (Northern Districts Under-20s)
RB Leslie (South Canterbury)
Lester (scorer)
J Lester (Auckland Women)
JG Lester (Canterbury Under-20s)
MG Lester (Canterbury Under-20s, Canterbury Under-23s)
SG Lester (Canterbury)
DP Letford (Hamilton Boys High School)
P Lethbridge (Central Districts Under-20s)
KD Leuthart (Central Districts Under-17s, Central Districts Under-18s, Marist-United, Taranaki Wanderers)
TA Levao (Northern Districts Under-19s)
WCS Levers (Hawke's Bay, Wellington)
Levett (Manawatu)
NJ Levido (Otago Women Second XI)
NB Levien (umpire)
JA Levy (Otago)
P Levy (Southland)
Lewer (Wellington)
D Lewes (Poverty Bay)
Lewis (umpire)
Lewis (Rotorua)
Lewis (Pio Pio College)
A Lewis (Midlands)
BJ Lewis (Canterbury Country)
E Lewis (Southland)
GM Lewis (Canterbury Country)
H Lewis (Nelson Women)
J Lewis (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s, Christchurch Boys High School, Old Boys Collegians)
JP Lewis (North City)
M Lewis (Canterbury Under-20s)
MAM Lewis (Canterbury Women, New Zealand A Women, New Zealand Under-23s Women, New Zealand Women, North Harbour Women, Southern Districts Women, Wellington Women)
ML Lewis (Auckland)
OD Lewis (Canterbury Under-17s)
PT Lewis (Counties, Northern Districts Under-20s)
S Lewis (Rangitikei)
SR Lewis (Hutt Valley, New Zealand Schools)
TR Lewis (Franklin)
TR Lewis (Wellington Under-17s)
TW Lewis (Hawke's Bay)
W Lewis (umpire)
FC Leydon-Davis (New Zealand Women, Northern Districts Women, Queensland Women)
M Liddicoat (Horowhenua)
RH Liddicoat (umpire)
J Liddle (Hawke's Bay)
J Liddy (South Canterbury)
N Lidstone (Medbury School)
W Lidstone (South Canterbury)
FC Liggins (Otago)
IM Light (Auckland Women)
EO Lightband (North Taranaki, Taranaki)
PJ Lightoller (Taranaki, Thames Valley)
MH Liley (Hawke's Bay)
PP Lill (South Canterbury)
H Lillicrap (North, Southland)
B Lind (umpire)
VJ Lind (Auckland Women, Berkshire Women, New Zealand Women)
T Lindberg (King's School, Auckland)
LC Lindley (West Coast (South Island))
J Lindo (Medbury School)
J Lindrum (Bay of Plenty)
AB Lindsay (Royal New Zealand Air Force)
B Lindsay (Marlborough)
BHI Lindsay (North Otago)
CW Lindsay (Otago Under-20s, Otago Under-23s, Southland)
J Lindsay (Havelock North Intermediate School)
JK Lindsay (Otago)
K Lindsay (Southland)
LR Lindsay (New Zealand Women, Wellington Women)
R Lindsay (West Coast (South Island))
RP Lindsay (Ashburton County)
WS Lindsay (umpire)
DI Lindstrom (Wellington Women)
BJE Line (Canterbury Women Second XI)
A Lines (Nelson)
KJ Lines (Otago Under-20s, Southland)
KV Lines (Nelson)
M Ling (Canterbury Under-17s)
WS Linn (Auckland, Central Districts)
HA Linton (Canterbury Women, Devon Women, Dorset Women)
J Linton (South Island Women)
JR Linton (Auckland Second XI)
KA Linton (Central Districts Women)
KL Linton (umpire)
JR Lintott (Auckland)
AB Lints (Wanganui)
SDG Lipshaw (Auckland A)
Albert F Lissette (South Auckland, Waikato)
Allen F Lissette (Auckland, New Zealand, Northern Districts)
J List (Cornwall Under-19s)
A Lister (Ashburton County)
BG Lister (Auckland)
Lister-Kaye (Wellington)
JK Litchfield (Northern Districts Under-18s Women, Whangarei Girls High School)
JR Litchfield (Central Districts Under-23s, Marlborough, Wellington Under-20s)
MH Lithgow (Central Districts Second XI, Central Districts Under-20s, Wanganui)
Little (South Taranaki)
A Little (Napier Technical Old Boys)
AM Little (Wellington Women)
AR Little (Palmerston North Girls High School)
CJ Little (Otago Under-21s Women)
D Little (Wellington)
DS Little (Wellington)
E Little (Southland Women)
IC Little (Arrowtown Primary School Girls)
J Little (Otago Women)
JC Little (Wellington)
JM Little (umpire)
SS Little (Tauranga Girls College)
SSW Little (Tauranga Intermediate School)
W Little (Southland)
AI Littlejohn (Wellington)
G Littlejohn (Hamilton, Northern Districts Second XI, Northern Districts Under-20s)
WS Littlejohn (Nelson)
MA Littlewood (Franklin)
J Liver (Central Military District)
DW Livesey (Ashburton County)
L Livesey (King Country)
TO Livingston (Otago)
JM Livingstone (St Peter's School, Cambridge)
DG Lloyd (Otago Under-23s)
DP Lloyd (New Zealand Under-23s, Northern Districts)
H Lloyd (Nelson)
J Lloyd (Manawatu)
M Lloyd (Northern Districts Under-22s)
N Lloyd (Wairarapa)
N Lloyd (Poverty Bay)
NA Lloyd (Northern Districts)
FH Loader (Canterbury Under-17s, Canterbury Under-19s)
DV Lobb (Otago)
M Lobb (Northland, Whangarei Boys High School)
OR Lobb (Northern Districts Women)
D Lock (Wanganui)
D Lock (scorer)
DM Locke (Wellington Under-20s)
A Lockett (Poverty Bay and Waiapu)
AJ Lockett (King Country)
GH Lockett (Poverty Bay)
JB Lockett (Wellington, West Coast (North Island))
K Lockett (Wanganui Women, Wanganui Women B)
A Lockhart (Wanganui Women, Wanganui Women B)
EL Lockhart (Tawa College)
GA Lockhart (Central Otago, Otago Second XI)
HF Lockhart (New Zealand Under-17s Invitation XI)
RN Lockhart (Tawa College)
S Lockhart (North Otago)
BNJ Lockrose (New Zealand Under-18s, Otago Boys High School, Otago Under-17s, Otago Under-19s, Southland)
J Lockyear (Auckland Under-20s)
BJ Lockyer (Franklin, King Country, Rangitikei)
AJ Lodge (umpire)
ME Loe (Weston Primary School Girls)
CM Loewenthal (Southern Hawke's Bay)
WM Loewenthal (Wellington Under-20s)
I Loffler (Poverty Bay)
J Loffler (Poverty Bay)
JJ Loftus (umpire)
Logan (Wanganui)
CIG Logan (New Plymouth Boys High School)
DK Logan (Wairarapa)
G Logan (Wairau)
GR Logan (Central Districts)
J Logan (Wairarapa)
J Logan (Wairau Valley)
J Logan (North Shore Women)
J Logan (Horowhenua and Kapiti)
JA Logan (Canterbury Women, New Zealand Women, Southern Districts Women)
SF Logan (Eastern Suburbs)
JF Logie (Canterbury Under-20s)
MK Lohrey (Canterbury)
AL Lomas (Otago)
FC Lomas (Argentina, Wanganui)
GF Lomas (Wanganui)
L Lomas (Marlborough)
Lomax (Wellington)
R London (Wanganui)
RP London (New Zealand Minor Associations)
S London (Wanganui)
A Long (Auckland Under-20s)
AD Long (Otago Under-20s)
E Long (Otago Women)
G Long (Wanganui Women)
O Long (Wellington Women)
RI Long (Otago)
Longbottom (Waikato)
A Longden (Canterbury)
K Longhurst (South Auckland Women)
JA Longland (Auckland Women)
J Longley (Canterbury Women Second XI)
AR Longton (Southern Hawke's Bay)
WM Lonsdale (Canterbury)
M Loose (Canterbury Under-20s)
Lord (scorer)
J Lord (Canterbury Women, New Zealand Women, North Shore Women, Wellington Women)
J Lord (umpire)
J Lord (East Coast Associations)
JN Lord (Central Districts Under-17s, Palmerston North Boys High School)
VLM Lord (Otago Women)
Lording (South Taranaki)
CT Loretz (Southern Hawke's Bay)
RD Lorimer (New Zealand Army)
H Lorking (Wellington Girls College)
S Lotlikar (Mount Albert Grammar School)
H Louden (Rangitikei)
BNL Loudon (Huntley School)
E Lough (Timaru)
F Loughlin (Waikato)
HH Loughnan (Canterbury)
JR Loughnan (South Canterbury)
B Loughrin (Otago Women)
TB Louisson (Nelson, Nelson, Marlborough and West Coast)
ES Love (King's High School, Dunedin, Otago Under-19s)
L Love (North City)
LTA Love (Huntley School)
R Love (Hawke's Bay)
WJ Love (Hawke's Bay)
J Lovelock (Central Otago)
K Lovelock (Waikato Diocesan School for Girls)
DS Loveridge (Auckland Under-23s)
E Loveridge (South Auckland, Waikato)
GR Loveridge (British Universities, Cambridge University, Central Districts, New Zealand, New Zealand Academy, New Zealand XI)
ES Lovett (Cashmere High School Women)
B Low (Westland)
HF Low (Rangitikei, Wanganui)
JO Low (St Kentigern College, Auckland)
JW Low (umpire)
GE Lowans (Central Districts)
Lowe (Oamaru)
CG Lowe (Wellington Minor Associations)
D Lowe (umpire)
D Lowe (Northern Districts Under-20s)
G Lowe (Auckland Women)
GE Lowe (Wellington)
HGSF Lowe (Hereworth Intermediate School)
JB Lowe (Canterbury Women, New Zealand Women, Southern Districts Women)
TB Lowe (umpire)
J Lowes (Southern Hawke's Bay)
PR Lowes (Central Districts)
S Lowrie (Hawke's Bay, Midlands)
JN Lowry (Christ's College, Christchurch)
R Lowry (Midlands)
TC Lowry (Auckland, Cambridge University, Free Foresters, Marylebone Cricket Club, New Zealand, Somerset, Wellington)
TH Lowry (Hawke's Bay)
Lublin (Auckland)
H Lubransky (Wellington)
A Lucas (Cornwall (Hastings))
AR Lucas (Hawke's Bay)
ML Lucas (Counties, Counties Manukau)
R Lucas (Cornwall (Hastings))
S Lucas (Canterbury Development Women)
TC Lucas (Greytown, Wairarapa)
RE Lucena (Taranaki)
EA Luckett (Canterbury Women)
MMF Luckie (Wellington)
WB Lucre (Nelson)
ER Ludbrook (Hawke's Bay)
P Ludgate (Bay of Plenty)
A Luiten (Kamo Intermediate School)
J Luke (Mount Maunganui)
TE Luke (Canterbury Under-23s)
FR Lumsden (Manawatu, South Auckland)
D Lund (Poverty Bay)
EP Lund (Auckland Secondary Schools)
GJ Lund (Canterbury Under-20s)
IM Lundie (Auckland Women)
JR Lundon (Auckland)
Lunn (umpire)
AD Lunn (Waikato Valley)
NB Lush (umpire)
Lusk (New Zealand Teachers)
G Lusk (Marlborough)
Harold B Lusk (Auckland, Canterbury, Wellington)
Hugh B Lusk (Auckland, Hawke's Bay)
JE Lusk (Dulwich, Hawke's Bay, Melbourne University)
RB Lusk (Taranaki)
W Lusk (King's School, Auckland)
WNB Lusk (Auckland)
Luxford (Manawatu)
FH Luxford (Wellington)
J Luxford (umpire)
JWM Luxford (Wanganui)
WM Luxford (umpire)
MM Luxmoore (Canterbury Women)
CH Luxmore (Cornwall Under-19s)
CMA Luxon (Canterbury Women)
SL Luxton (scorer)
TM Luxton (scorer)
Lyall (Manawatu)
UM Lyall (Otago Women)
Lye (Manawatu)
PAM Lye (Wellington Under-19s)
P Lyle (Bay of Plenty)
A Lynch (Auckland Under-20s)
AJ Lynch (Hamilton Boys High School)
C Lynch (Auckland Women)
DJF Lynch (Auckland)
G Lynch (Otago)
GS Lynch (Central Districts Under-23s, New Zealand Under-23s, New Zealand Universities, Wellington Under-20s, Wellington Under-23s)
I Lynch (umpire)
J Lynch (West Coast and Buller)
J Lynch (Southland)
JA Lynch (South Canterbury)
KB Lynch (Otago Women)
ML Lynch (Auckland Women, New Zealand Women)
R Lynch (West Coast and Buller)
R Lynch (Karori)
RF Lynch (Wellington)
RJ Lynch (Auckland Under-20s)
RK Lynch (Auckland)
S Lynch (Southland)
SM Lynch (Auckland, New Zealand Academy, New Zealand XI)
T Lynch (South Canterbury)
TW Lynch (South Canterbury)
Lynskey (South Taranaki)
BA Lyon (umpire)
BJ Lyon (Auckland)
E Lyon (Denniston Dog Old Boys)
E Lyon (Ngakawau)
H Lyon (Rangitikei)
M Lyon (Rangitikei, Waikato)
TD Lyon (Auckland)
D Lyons (East Christchurch-Shirley)
W Lyons (Central Districts Under-19s)
WH Lysnar (Poverty Bay)
J Lyth (Tai Tapu School)
L Lyth (Tai Tapu School)
B Lythe (Auckland Under-20s)
TI Lythe (Auckland, Central Districts)
PA Lyttle (Greytown, Wairarapa)
BC Lyver (Central Districts Second XI, Central Districts Under-19s, Hawke's Bay, Wellington Second XI)

 

 

 

 

This page was created by the CricketArchive Oracles

LATEST SCORES

| Privacy Policy | FAQs | Contact |
Copyright © 2003-2017 CricketArchive